Jaké nosítko pro měsíční mimčo

jarka1992
9. srp 2017

Zdravím a prosím o radu jaké ergonomické nositko pořídit pro měsíční mimčo ale aby mě to zase finančně nezrujnovalo. Na internetu jsem našla od Chicca Easy fit. Nemáte někdo zkušenosti s tímto nositkem?

panickatlamicka
9. srp 2017

Od chicca v žádném případě- rozhodně není ergonomické. Na tak malé miminko je vhodný satek nebo:
https://www.satkomanie.cz/cs/187-nositka-Storch...
Vím že holky řádily i levnější, ale teď si nevzpomenu.

jarka1992
autor
10. srp 2017

@panickatlamicka no děkuji...ale tyhle ceny jsou nad můj limit...proto jsem se ptala zda s tímhle nemá někdo zkušenosti...
Satek mám doma půjčeny ale prcek je tak neklidný že bych ho sama do toho uvázat nezvládla...takze mám strach ho dávat do šátku a hlavně teď máme i období kdy se mi po každém jídle pokaka...takze bych ho pokaždé mohla vždy znovu rozvazovat a pak zase uvazovat a na to já nemám ani čas a ani nervy když je tak neklidný. Hlavne ho v tom nechci nosit celé dny jen třeba když jdu ven a nebo zkusit právě že když je neklidný ho do toho posadit.

panickatlamicka
10. srp 2017

@jarka1992 tak to raději nenosit vůbec. Uškodit může i krátkodobé nevhodné nošení .

panickatlamicka
10. srp 2017

@jarka1992 nebo se ještě poptej ve skupince Nošení děti.

tsafarikova
10. srp 2017

@jarka1992 já mám teda starší dceru ale teď jsme objednávali šátkový nosítko hop tye od hoppediz dostala jsem na něj tip od kamarádky,myslím že v něm nosila od narození.teď jsem objednávala za 2100 a tady na bazárku jsem ho viděla za 1300

lovely_creature
10. srp 2017
nikuu
10. srp 2017

Manduca s novorozeneckou vložkou. Na bazaru se dá sehnat okolo 1000-1500.

makky1310
10. srp 2017

@nikuu pozor na manducu z bazaru, vetsinou se jedna o padelek! Tuplem za tuhle cenu...

dzogobela
10. srp 2017

Ale Manduca neni pro mesicni miminko podle me... Ani s novorozeneckou vlozkou. Pro takhle male dite asi fakt hlavne satek.

tsafarikova
10. srp 2017

@nikuu mě ve skupině nošení řekli že ta novorozenecká vložka není tak ergonomická jak se tváří

@jarka1992 jinak úplně nejlepší je najít si na fb skupinu nošení ve svým okolí a zajít na sraz,dají se tam vyzkoušet nosítka,ukážou ti jak se váže šátek a občas tam i někdo něco prodává

makky1310
10. srp 2017

Tenkrat jsem ale cetla nejaky clanek kde porovnali pravou a padelanou manducu a i k memu prekvapeni ta padelana nevysla z toho tak strasne. Psali tam ze na nejake poponaseni by to bylo mozne ale samozrejme riziko ze manduca nevydrzi tam je. Ja teda koupila pravou v kamenem obchode ale palba to je, priznavam....
@dzogobela myslim ze i mesicni mimco se v tom da nosit,pokud to neni nejakej extra mrnousek🙂

dzogobela
10. srp 2017

@makky1310 ja si totiz uprimne myslim, ze ty padelane i ty originalky jsou ve vysledku site v jedne fabrice v Cine 😀

slimacikmia
10. srp 2017

Pre mesačné mimčo, ktoré ešte neudrží hlavičku? Jednoznačne kočiar. Tak malé dieťa by som do žiadneho nosítka nedávala, to ešte pre neho nie je vhodná poloha...

makky1310
10. srp 2017

@dzogobela vsak jo, jen jeden typ manducy je sity v CR!! Ostatni jsou cina🙂 bylo mi to receno i v obchode a pisou to i na webovce manducy. V tom clanku ukazovali jaky je mezi nima rozdil, hlavne upozornovali na jiny styl siti... A jak jsem rikala, ten padelek nevysel tak hrozne. Takze zalezi na kazdym co si kdo vybere.😉

makky1310
10. srp 2017

@dzogobela dneska i ceskej med je z ciny 😀😝

pekackova
10. srp 2017

@slimacikmia nezlobte se, ale pokud máte dítě v ergo nosítku nebo šátku, tak je úplně jedno, jestli drží hlavičku. Ne každé dítko chce být v kočárku ;)

dzogobela
10. srp 2017

@makky1310 presne 😀

panickatlamicka
10. srp 2017

@slimacikmia dovolím si nesouhlasit. Jsou šátky i nosítka vhodná i pro tak malá miminka. Hlavička je v nich správně fixovana.

pekackova
10. srp 2017

Pokud máte doma šátek, našla bych si regionální skupinku, kde vás naučí šátek uvázat. Nosítek pro novorozence moc není, znám např. Storchenwiege, případně šátková nosïtka mei tai. V nosítko Chicco dítě nenoste, ublížíte mu. ;)

slimacikmia
10. srp 2017

@pekackova ja sa nehnevám 😉 len proste pre dieťa, ktoré ešte samo neudrží hlavičku a nemá riadne vyvinuté svaly pre podporu držania tela, podľa mňa nie je vertikálna poloha vhodná. To je celé. Mesačné dieťa si snáď ešte nevyberá, že nechce byť v kočiari, nie? Veď je to v podstate to isté ako byť v postieľke, resp v kolíske...

pekackova
10. srp 2017

@slimacikmia to je velký omyl, pokud je dítě v ergonomické poloze, nohy do M, kolínka výš, záda do C, pak je všechno v pořádku. Navíc v šátku má dítě hlavičku zafixovanou. Vybírá nevybírá,ne každá maminka nechá svoje dítě v kočárku brečet ;)

surykata
10. srp 2017

Rozhodně žádné nositko pro tak male dite. Maximalne satek, aby bylo mimco v klubicku, ale nesmi byt ve vzprimene poloze, protoze nejenom ze mimco neudrzi hlavicku, ale dela mu to spatne na zada, protoze se mu vytváří tlak na obratle a meziprostory.

tsafarikova
10. srp 2017

@slimacikmia tak by mě zajímalo od kdy je tedy podle vás vertikální poloha vhodná

pekackova
10. srp 2017

@surykata to je strašná hloupost. Nejspíš si plete nosítko a vysitko. I v nosítku docílíte stejne polohy jako v šátku.

nevesta2708
10. srp 2017

Mesicni mimco strkat do nositka??? To fakt nee. Nauc jej prvne na kocar. Jinak moje mala ma 7 tydnu a zacala jsem se satkem. Chce jen trosku cviku a trpelivosti. Vzdyt jeste neudrzi hlavicku! 🙏

anetpierowska
10. srp 2017

Manduca ma padelky. Nema atesty na latku,na presky a je velke riziko,ze ditko,kdyz olizuje popruhy,tak s te latky se neco skodliveho uvolni. Pak presky se muzou uvolnit...pridejte se na fb do skupinky noseni deti a tam vam s tim poradi. Je spousta nositek,ktere se muzou uz pro tak male mimco s novo vlozkou,ale urci je nej pro prvni mesice satek,ktery to ditko lepe zafixuje. Jinak na to,ze by v tom ditko nemelo byt,kdyz je tak male. Jsou miminka,ktera placou v kocarku a kdyz ho date do satku je klid. To jsou velmi kontaktni miminka a proste chteji maminku.

anetpierowska
10. srp 2017

Jinak,kdyz si koupis neorigo,spatne se prodava. A origo nositka prodas skoro za stejnou cenu,za kterou si to koupila. Tak,ze dobra investice,ktera se ti vrati.

nikuu
10. srp 2017

Já jsem nosila dceru od narození v šátku a myslim, že to je lepší než nositko. Manducu jsem pořídila až na později, z bazaru, originál za 1400. Taky bych doporučila šátek. Ale paní se ptala na nosítko. Proto ze sve zkušenosti doporučuji manducu, která je ergo a nehrozí v ní ublížení miminku jako v některých visitkach.

jarka1992
autor
10. srp 2017

Ale tohle není klokanka je to ergo nosítko certifikovane... Ted me všichni ukamunejete že na internet si lidi píši co chtějí ale myslím si že by si to Chicco nedovolilo...

Ergonomický nosič – ergonomické sezení ve tvaru písmene „M“ pro zajištění správné polohy kyčelních kloubů. Široký sed udržuje pozici M, s nohama od sebe a kolena vyvýšenými, což je ideální i pro správný vývoj dítěte. Testované a certifikované společností IHDI – Mezinárodní institut pro dysplazii kyčelního kloubu. Chicco Easy Fit je klasifikován jako nosič „pro zdravé kyčelní klouby“ v případě, že se používá podle návodu.

panickatlamicka
10. srp 2017

@jarka1992 ne, kdepak. Žádné nosítko není ergonomické, je-li v něm moznost nošení obličejem ven.to je jen trik vyrobce- píše lživou informaci, aby měl odbyt zákazníků. U chodítko taky píšou výrobci, že jsou vhodná a přitom mohou zpusobit- stejně jako nevhodně zvolené nositko- zdravotní problemy pohybového aparátu.