Kakání do plen u 3letého dítěte. Jak ho to odnaučit?

vladka1
28. čer 2009

Milé maminky, potřebovala bych poradit.
Kamarádka má 3letého kluka a nedaří se jí odnaučit kakání do plen.
Nemáte z vás některá podobnou zkušenost?
Díky moc za každou radu.

luciebx
16. led 2019

Nehrotila bych to. Jednou to pochopí. A co ze mu jsou 3 roky. Vůbec bych se netrapila. Uvidíš ze té překvapí a nočník vezme i na kakání.

simona_33
16. led 2019

@kittyy17 jo toho se desim trochu ale myslim ze 2 dny je jeste ok.... Urcite nektere deti zadrzuji dele prave a to je fakt problem. Ja ho taky uplacim, ale nedari se to moc, my uplacime youtubem😉 ale on najednou koukat nechce ze jo.... Kdyz mu reknu hrle je to v kalhotach nepustime youtibe tak rekne hm a konec... Me nefunguje prave ani tohle uplaceni tak ted hrajeme to bobkpve divadlo😂😂 ale dnes to zas hodil do kalhot tak jsme asi spatny herci 😂

sygra
22. únor 2019

@simona_33 Ten nas se prave ve skolce stydel kakat, ze si to nechaval vzdycky na doma . poprve se ve skolce vykakal po pul roce dochazky, ale prevazne porad kaka radej doma. My zkouseli i slibovat odmeny, prislo mi, ze to moc nezabiralo. On to drzel, ze kdyz jsem ho posadila naa zachod nebo nocnik, taak se vztekal a proste to nepustil, radej mel zacpu. Kdyz se pak konecne vykakal do nocniku, tak jsme sli nakupovat za tu dobu naslibovane veci.. U nas pomohlo to chozeni bez kalhot a pro zacatek strefovani na noviny. Ale to by v zime chtelo mit vsude lino aby se to dalo vytrit v pripade nehodya poradne zatopit. Ono to ma kazde dite jinak. Jestli se vam obcas na zachod vykaka, ja bych klidne zkousela drobne odmeny.

simona_33
22. únor 2019

@sygra jp zda se ze se blyska na lepsi casy (ackoliv ten pocit mam v pravidelnych intervalech a pak vzdy prijde totalni propadak zase...) ted je ve skolce a klidne se tam vykaka na nocnik.... Ale pak uas do plenky. Nosi plenky. Ted se lepsi to kakani ale ua curani je tes teda nula bodu.... Prijde mi ale ze se snazi. A odmenu mame... Kouka na tablet na utube na vlacky brio 😂 opravdu to funguje... Kolikrat bezi a uz krici "budou vlaky" na druhou stranu nekd jsem ho i videla jak se desne snazi na npcniku a je faaakt smutnej ze to nejde ze nebudou vlaky no.... 😂 Ale jo ono to pujde snad...

sygra
25. únor 2019

Tak jestli se tak snazi, tak asi chce, ale jeste to tak nejde, neovladne to tolik. Kazde dite to ma s tim vekem jinak, zapomene na to a pak na nocnik nestihne a je to. Kdyz chce a snazi se, tak se to urcite bude zlepsovat 🙂

kittyy17
25. únor 2019

@vladka1 bratrancuv syn má 4. Zaleze si do koutku a vykadi se do trenek. Jeho brácha to dělal do pěti let, řval že chce plinku. Když mu ji nedali, zadržel to v sobě klidně i dva dny.

sharonnka
12. srp 2019

my máme v říjnu 3 roky a v záři nastupujem do školky. Dnes se nám poprve povedlo vykakat na záchodě.. sice z brekem a slzami, ale šlo to. po potřebě jsme si zatleskali, řekli jsme že jsme šikulky a maly má s toho obrovskou radost.. snad mu to zůstane. 🙂

kacenka.pospi
12. srp 2019

@tomasek06 toto jsem udelala u sveho syna a on si vybudoval vcelku slusnou zacpu. Osobne mam zkusenost nechat cas. Pripominat, ze se kaka na nocnik/zachod a ne do plen. Jednou se to prolomi. U nas se to take prolomilo.

kukyeliska
13. kvě 2020

@kachnik dobrý večer mám doma 3,5 letého syna v září by měl jít do školky a jak píšete vy ,nejsem schopná ho naučit na záchod, když jde curat jde sám vše zvládá,ale jak přijde na kakaní tak prostě musí mít plenu, zkoušela jsem už dřív mu ji vzít ale pak nemůže pár dní vůbec kakat doma mi pláče že ho bolí bříško a chce plenu, vždy je mi ho líto a moc dlouho to nevydržím .mluvila jsem s dok. Která mi řekla že si mám koupit detske projimadlo a pak když nemůže že mu tím mám pomoct ale více co zjišťuji že to není moc dobre. Hlavně mu nechci způsobit jak píšete hemoroidy atd . Děkuji za rady .

fandysek_1
13. kvě 2020

@kukyeliska asi bych to neresila projimadlem. Syn to tak má taky je mu 2,5 a chce plinu jen na kakani. Jinak bez plen od roka a půl. Nebudu na něj tlačit, ale pokaždé se ho zeptám jestli nezkusí nočník nebo záchod.

kristyn.g
15. srp 2022

@kukyeliska povedlo se nějak vyřešit? Syna jsem od tří začala tlačit a přemlouvat aby začal chodit kakat alespoň na nočník, nedat mu plinu atd a začal trpět na zácpu a to takovou že s hrozným hysterickým řečem a bolesti zadržuje dokud fakt už to jinak nejde, ale je to hrozný peklo, foukám zadek dva dni klidně. Pokadí se do slipu. Tak jsem si sypala popel na hlavu a že tedy ho nechám ať si na to přijde sám ale poslední dobou zadržuje sám, takže špinavy zadek pernanente, sotva umyju už má zase špinavý zadek a nechce a nechce aspoň do ty pleny. Takže už má plinu zase skoro furt, dokonce ho bolelo pindík protože se tam ty bakterie asi dostanou. Už jsem z toho fakt zoufalá. Vysvětluji ale nic 😣. Po zlem fakt nic dělat nebudu. Ach jo za chvíli bude mít 4roky