Kdy si vaše mimčo začalo sedat?

z_u_z_a_n_a_1988
19. říj 2016

Ahoj vsem, chtela jsem se zeptat, kdy si vase miminko zacalo sedat? Dneska jsme byly na 8 mesicni u doktorky a ta rikala, ze uz by to mela zvladat a ze ji dame jeste mesic a kdyztak nas posle na nejake cviceni, tak me jen zajimaji vase zkusenosti.Diky:)

pajula123
19. říj 2016

Malý má 10 měsíců a ještě nesedí. Dr. na 10 měsíční kontrole říkala, že už by měl, ale že je jinak šikovný, kluci jsou pomalejší a že mu ještě chvilku dáme.

alzacek
19. říj 2016

Malej zacal lezt a sedet v 10mesici.To jsme chodily na cvicení,na konci jsme uz s nim necvičila.Uz si zacina stoupat a bude mu rok za chvili 🙂 .

astyna
19. říj 2016

Můj seděl při hraní poprvé asi v 6 měsících, v 7. začala lézt a od 9. chodit...

janagm
19. říj 2016

V 6.měsících si poprvé sednul, ale nejprve se sám postavil a za týden pak sednul.

nike2015
19. říj 2016

Náš brouček začal lézt v 9 měsících, v 9,5 si stoupl a v 10 měsících si sedl. Pokud je jinak šikovná, tak bych jí dala čas. My se v 6-ti měsících ještě ani neotočili ze zad na břicho, proto jsme chodili na rehabky. Pak se pro změnu asymetricky plazil. Ale jak začal lézt, najednou tam "naskočilo" všechno. 🙂 Pak si ještě počkal 5 měsíců a rozběhl se. 🙂

crazys
19. říj 2016

Malá si sama sedla v 9,5 měsících.Potom v 10 měsících rozlezla a v roce už sama chodila.

panickatlamicka
19. říj 2016

Ma cas. Dcera v 11 m , predtim lezla a stoupala si. Syn kolem roku.

makronka222
19. říj 2016

7m to byl takoy polosed, byla na boku a opirala se rukou, jinak dokonale krasny sed s rovnymi zady 8,5m, od 7m lezla a stoupala si, takze jsem alespon na tohle nepospichala

jaja01k
19. říj 2016

Presne uz si to nepamatuju, ale v 8 mesicich urcite jeste ne. A doktorka to nijak neresila.

z_u_z_a_n_a_1988
autor
19. říj 2016

Dekuju vsem..🙂 Jinak je sikovna, hezky se plazi a peruje na kolinkach.Na lezeni pry ma jeste cas, ale sedet by uz mela.Tak nevim, nebudu to hrotit a uvidime za ten mesic..🙂

alcar
19. říj 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 no podle spravneho postupu by melo ditko nejprve lezt a pak si teprve sednout. Navic na lezeni ma do 10mesicu cas (to je dle tabulek nejzassi termin). Tvoje dr. ti rekla nejake mylne info. Moje dcerka to mela ale treba taky naopak, v 8 mesicich si nejprve sedla pres sikmy sed a o tri dny pozdeji zacala lezt.

ko87
19. říj 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 Jestli peruje na kolinkach, tak je to určitě na dobré cestě 🙂 U nás teda přišlo nejdřív lezení, až pak si sednul. Lézt začal začátkem 8. měsíce, chvíli nato si začal sedat přes bok a v 9 měsících už seděl bez podpírání o ruku.

3deti
19. říj 2016

V osmi mesicich zacal poradne lezt a v devatem sednul zaciname desaty a haca uz bez podpery rucicek...

z_u_z_a_n_a_1988
autor
19. říj 2016

@ko87 peruje, i jsem to doktorce rikala, ale moc ji to neuspokojilo..😀

z_u_z_a_n_a_1988
autor
19. říj 2016

@alcar taky jsem cetla, ze by nejdriv melo byt lezeni a az pak sed.Takze fakt moc nedava smysl, kdyz mi rekla, ze na lezeni ma cas, ale sedet uz by mela..😀

budilinka
19. říj 2016

Moje dcerka uměla sedět az koncem 10. měsíce. Naše Dr. nic nehrotila a já taky ne. Myslím, že Vaše dcerka má ještě dost času 😉

pajula123
19. říj 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 nas v tech 10 mesicich ani neleze...jako na kolinkach peruje krasne,ale radsi se plazi...a vim,ze uz by podle tabulek mel,no

alcar
19. říj 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 zkus si najit na netu nejake clanky o psychomotorickem vyvoji kojence, vsude najdes nejprve lezeni a pak az sed. Ja tabulky teda moc nemusim, ale pokud na tebe dr. tlaci, tak at mas cim priste argumentovat. Ale pokud uz dcerka nejakou dobu peruje, tak si myslim, ze je to otazkou par tydnu a rozleze se. 😉

z_u_z_a_n_a_1988
autor
19. říj 2016

@alcar peruje a uz se na ty ctyri i "postavi" a nejakou chvili tam vydrzi..taky si myslim, ze to lezeni na sebe nenecha dlouho cekat..ani ja nejsem zastance tabulek, ale pro pripadnou argumentaci je pouziju..

z_u_z_a_n_a_1988
autor
19. říj 2016

@budilinka ja si taky myslim, ze neni zadna tragedie, kdyz to v 8 mesicich neumi..asi na to mam jinej pohled nez nase doktorka..

z_u_z_a_n_a_1988
autor
19. říj 2016

@3deti takze taky nejprve lezeni a az pak sed..

z_u_z_a_n_a_1988
autor
19. říj 2016

Jinak moc dekuji za prispevky..🙂

kstablova
19. říj 2016

v 9ti měsících

budilinka
19. říj 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 Přesně, buďte v klídku. I doktoři jsou občas mimo...... mně se např. naše, již bývalá Dr., zeptala, někdy okolo 9. či 10. měsíce věku malé, jestli jí zahušťuju jídlo moukou... (dcerka pouze nepřibírala tak, jak asi podle tabulek měla a jak by se to Dr. líbilo), tak jsem na ni zůstala koukat jak tele na nový vrata... ona to fakt myslela vážně 😀 Jinak dávám na svou mateřskou intuici, naše zubařka mě už podruhé nabádala, abych malé (27 měs.) dávala fluoridový tablety, aby se jí zoubky nekazily (a to nemáme v rodině žádnou nadměrnou kazivost)..... nedávám jí je. Čistíme s malým kouskem Elmexu pro děti a zoubky má zdravé....

urtica
19. říj 2016

@z_u_z_a_n_a_1988 Paní doktorka je ze staré školy, kdy se děti posazovaly na půl roce. Naše rehabilitační dr. kladla velký důraz na to, aby dítko nejprve lezlo a pak si teprve sedlo...Pokud se samo od sebe posadí dřív, tak si myslím, že je to též Ok, ale řekla bych, že ve vetšině případů se dítko opravdu posadí až z lezení. Jinak naše si začla sedat až ve 12m a Ok (ale byla hypotoničtější).

z_u_z_a_n_a_1988
autor
19. říj 2016

@budilinka 😀 No tak tenhle dotaz mi zatim nepolozila, ale zacinam se bat, protoze taky asi tabulkove nepribirame..😀 😀 Ja s doktorkou problem nemam, naopak mi vzdy pripadala spis nehrotici, ale dneska me s tim sezenim zarazila.

bielanevesta
19. říj 2016

Moja mala presne 8 mesiacov a týždeň, keď sa prvý raz sama posadila 😉

z_u_z_a_n_a_1988
autor
19. říj 2016

@urtica no na pulrocni prohlidce mi rikala, ze na sezeni ma jeste dost casu..😀 ja to proste necham na male, verim, ze lezeni i sed zvladne, az prijde ten pravy cas..🙂

z_u_z_a_n_a_1988
autor
19. říj 2016

Jeste jeden dotaz..🙂 v souvislosti s tim sezenim mi dr. rekla, abych tak 2x-3x denne malou zblehu pritahla za rucicky do sedu.Zda se mi, ale ze to naopak neni asi moc dobre, ne?

z_u_z_a_n_a_1988
autor
19. říj 2016

z lehu