Kdy začít dávat mimču čaj a jaký?

lucca2211
24. črc 2017

Ahoj maminky, chtela bych se zeptat, kdy jste zacali davat cajik, mame ted pet mesicu a zaciname s prikrmy. Myslite, ze je na case davat i cajik a jaky? Mam mimco na UM. Dekuji

sthanina
24. črc 2017

Ahoj maminko🙂 přibližně ve stejnou dobu jsem zkusila taky čajík. Bohužel moc druhů pro miminka do 6. měsíce není☹ Zkoušela jsem fenyklový, ale ani náhodou... Až od 6. měsíce začal popíjet s echinaceou (uvařila jsem dle návodu a naředila mu ho ještě vodou). Dnes má skoro rok a rozhodně nejvíc pije obyčejnou vodu. Když mu dám čaj, vypije mnoooohem méně až skoro nic. Když jsou teď horka, čaj mu nevařím, pije pouze vodu. Usoudila jsem podle sebe, že já bych taky nechtěla pít pořád čaj, čaj piju, když jsem nemocná a když mám na něj chuť, takže ho synovi už nenabízím...

lucca2211
autor
24. črc 2017

@sthanina dekuji za radu. Takze bude lepsi, kdyz budu prozatim nabizet asi jen vodu. Kupila jsem ovocny cajik od Hippu, kde uvadeli, ze je od ctvrteho mesice. Tak to budu muset jeste poradne procist 🙂

pucmelinka
24. črc 2017

Ja davam fenyklovy caj cca od pulky 3.mesice,vodu driv...oboji na doporuceni detske dr.

sthanina
24. črc 2017

@lucca2211 Jde hlavně o tvůj pocit, jestli ti tak nějak přijde, že bys miminku měla nabídnou pití, udělej to, když si nedá, tak prostě nechce. U mého syna je to opravdu jako u dospělého. Když je ale horko, myslím si že něco málo určitě vypije... není náhodou čajík od Hippu granulovaný?

koitschka
24. črc 2017

Moje holka byla na um od narozeni a od narozeni jsem davala caj a pila ve velkem, ted davam cak nebo redene detske dzusy s vodou🙂 vypije treba litr denne, klidne i ciste vody, to mleko tekutinu da,ale skrabe v krku:(

ladyhacek
24. črc 2017

od začátku příkrmů jsem dávala pít vodu (aby si zvykal) nebo heřmánkový či fenklový čaj. čaj občas vypije ,ale jinak je na vodě - i džusem pohrdne - občas vypije 100% neředěný, ale jsem ráda, že dává přednost čisté vodě

denisa060491
24. črc 2017

My jsme taky zacali od toho pateho mesice,uz byl plne na umelem.vodu,ani caje maly nechtel.feniklovy plival,ovocny od Hippu ani tuk,ani Loyda nechtel.zkusila jsem i mirne prisladit medem.stejny vysledek.navic snedl max tri lzicky a zbytek se dopil mlekem.v sesti mesicich me napadlo koupit Sunarek,kdyz si ho vecina maminek pochvalovala a uspech,vzdy si cucl.az kolem sedmeho osmeho mesice,zacal pit poradne.ted mu bude rok a uz mu to tak dva mesice vic redim.musite pozkouset 🙂
@sthanina Od Hippu jsem granulovany nevidela.vim jen o granulovanem od Sunaru ten jejich Sunarek,je sice sladsi,ale kdyz vam nic jineho decko nechce,jste rada i za to.ajak jsem psala autorce.uz mu to vic redim,takze uz to nema tak sladke 🙂

normalnimatka
24. črc 2017

není potřeba. jen vodu...

martiina_k
25. črc 2017

my jsme na UM od narození, nyní je synovi 14 dní a už v týdnu doktorka říkala, že při větších horkách mám dávat vodu nebo čaj. Na vodu se malý zatvářil tak, že mi bylo jasné, co si o ní myslí 🙂 ale fenyklový čaj pije.

babanci
25. črc 2017

My ještě žádný čajík nedáváme. Ve 14 měsících zatím jen vodu.

lucca2211
autor
25. črc 2017

@sthanina nene, mame sacky, granulovany cajik

lucca2211
autor
25. črc 2017

@sthanina tomu moc neverim 🙂 mam nejaky ovocny a sipkovy od Hippu. Tak zkusim uvarit a uvidime jestli si da 🙂

lucca2211
autor
25. črc 2017

@denisa060491 budu muset zkusit jeste neco davat. Fenyklovy jsme meli od Hippu, kdyz byl mensi, tak jsem mu ho davala, ale ted mi prijde, ze ho po nem boli brisko, tak nevim jestli je to mozny. Ale s temi prikrmy je to boj, ne a ne zacit poradne bastit 🙂

lucca2211
autor
25. črc 2017

@koitschka a kolik mesicu v je? Koupila jsem taky ty ovocne stavicky, takze bych mu mohla naredit trosku vody. Bastime cca 5 x 6 x denne 200 ml mlicka. Zacali jsme s prikrmy, ale zatim nam to moc nejde ☹

normalnimatka
25. črc 2017

jako jo, vodu v extrémních vedrech jo, ale třeba na lžičku!! ne čtvrt lahve, probůh..? (v pár týdnech)

tak s příkrmama hlavně klid, nespěchej, v klidu a pohodě, pokud lžičku odmítá, zkus si načíst něco o BLW, není to žádná věda a u mnohejch dětí to funguje. my s jídlem bojujeme pořád, a to se o to snažim už přes 8 měsíců...jsou děti, který sou nejedlíci až do školkovýho věku, nebo hůř... takže hlavně nestresuj. dokud má mlíko (a je to kojenec, tudíž mlíko má bejt hlavní část potravy), je to v pohodě.

klklara78
25. črc 2017

Nejlepší je dávat kojeneckou vodu dítě se aspoň naučí pít neslazenè .

lucca2211
autor
25. črc 2017

@normalnimatka tak preci jen bude chvilku trvat nez to zvladne. Dneska to bylo uz lepsi, tak uvidime 🙂
Zkusim uvarit ovocny cajik a zacnu davat, treba nam i

lucca2211
autor
25. črc 2017

@normalnimatka bude chutnat 🙂

lucca2211
autor
25. črc 2017

Mam od Hippu sipkovy a ovocny cajik, jeste jsem koupila nejaky ovocny cajik od Sunarku, tak uvidime. Fenyklovy mame taky, ale prijde mi, ze ho po nem zacalo bolet bri

normalnimatka
25. črc 2017

jak chceš, ale já fakt nevidim důvod, proč dávat ovocnej čaj a ne vodu.... beztak bylinky ani ovocnej čaj bys neměla sladit. a pak je to hořký nebo kyselý... vodu si spíš vezme a je to jednodušší. nebudeš muset někde furt něco vymejšlet a vařit s sebou čaj. pitnou vodu napustíš leckde do lahve a je po starostech.
koneckonců v čajích můžou bejt (a mnohdy bohužel jsou) pesticidy a jiný hezkosti...a je úplně jedno, jesi je to tzv. dětskej čaj nebo ne. voda je prostě voda.

normalnimatka
25. črc 2017

já třeba vodu nesnášim a docela ráda bych byla zvyklá na vodu:D

denisa060491
25. črc 2017

@lucca2211 Tak zkuste Sunárek malinový,ten je od ukončeného čtvrtého měsíce.když se vám bude zdát moc sladký vždycky jde naředit víc 😉 jinak s těmi příkrmy to chce trpělivost a nelámat to přes koleno,aby si pak malý nemyslel,že je to nutné zlo 🙂 taky nám trvalo než mi snědl třeba celou misku polévečky a ještě teď někdy toho moc nepojí 🙂

andiienka
25. črc 2017

My začali dávat nejprve kojeneckou vodu, myslím, že je dobré, když se jí dítko naučí pít. Malému je teď 2,5 a vždy si dá raději vodu než cokoliv jiného. Čaj jsme dávali cca od 5.měsíce..

lucca2211
autor
25. črc 2017

@denisa060491 tak my zatim bastime sklenicky, rikala jsem si, ze pro zacatek dame sklenicky a pak zacnu taky varit 🙂 davete na noc kasicku? 🙂

lucca2211
autor
25. črc 2017

@andiienka dneska jsem uvarila ovocny cajik, je bez cukru a chutnal nam, tak jsem rada 🙂 tak budu postupne davat. Ale zase musim opatrne, aby nebyl moc prepitej 🙂

bekyc
25. črc 2017

Sunárek nedávej, ten je slazený, to je fakt zbytečný. Já dávala v těch velkých vedrech vodu a čaj vyjímečně, hipp má ovocný a šípkový, oba jsou dobrý, jiný jsem nezkoušela. Pak ještě biogena má dětský čaje, který taky ujdou.

denisa060491
25. črc 2017

@lucca2211 Ja ty sklenicky kupuju jen sem tam.hodne dlouho jsem mu varila jen zeleninove prikrmy.nebudu mu davat do nich maso kdyz to pluje.ja jsem mela i fintu,kdyz mi nechtel jist z misky a sklenicku snedl ani nemrkl.tak jsem mu davala uvarene doma do sklenicky.ted uz papa i z misky.stoji za vyzkouseni 😉 sem tam davam.mame ty od sunaru na noc.ted ji ma po dlouhe dobe,protoze jak mu rostl ten jeho prvni a zatim jediny zoubek tak nechtel nic jineho nez mlecko 🙂

lucca2211
autor
25. črc 2017

@bekyc jeste jsem na sunarek nekoukala, ale dekuji za upozorneni. Asi to budu pres den stridat, trochu vody a trochu cajiku. Kolik by mel prcek tak asi vypit?

lucca2211
autor
25. črc 2017

@denisa060491 uz se taky tesim az budu varit. Jen si nedovedu predstavit, jak budu mixovat to maso 🙂 porad premyslim nad tou kasi a mam strach, aby ho nebolelo brisko 🙄

denisa060491
25. črc 2017

@lucca2211 tak jak ho budete mit uvarene v celku,pomelte ho.rozmixovane neni moc velka chutovka 😀 kdyz jsme byli v nemocnici,tak mu vzdy davali pomlete a me po cisari taky 😉