Kdy začne lézt? Už se staví na kolínka

andrrriiik
6. kvě 2015

Chtěla jsem se zeptat,malý se staví už na kolínka,a pokouší se po nich posunovat dopředu.Za jak dlouho můžu čekat,že bude lézt?Dcera byla na kolínkách v 7 měsících,lezla v 8.Bude to nejspíš stejně,nebo to může trvat i dýl?

andrrriiik
autor
16. črc 2015

@evulina77 To jo,já vždy říkala,že pro mě je hlavní,aby se mimčo posadilo co nejdřív,ať může bez omezení sedět 😀 Naštěstí obě děti sedaly dřív,než stály 😉

pomykalovak
16. črc 2015

@andrrriiik jasně, já to nemyslela zle 🙂 jen jsem se snažila pochopit, co vlastně přeskočil a proč 😉 přesně jak psala kolegyně, neměl motivaci, když jsi ho pokládala od mala na to bříško

andrrriiik
autor
16. črc 2015

@pomykalovak Nene,možná to vypadalo,že jsem vyjela,ale tak jsem to opravdu nemyslela 🙂 To je pravda,že neměl motivaci,ani teď se mu nechce,radši řve,a když s ním cvičím,tak se přetočí jak nic 😀 Prostě je lenivý,ale jednou se to naučí,tak nestresuju,i dr mi řekla,že to nevadí 😉

vera_vila
16. črc 2015

@andrrriiik Tak dcera se stále jen plazí, klekne, sedne, stoupne, posune nožky, ale po čtyřech prostě nelozí... Bude jí 8 měs. Každé dítě je jiné, takže bych se tím netrápila... Sestry syn třeba nelezl vůbec a v půl roce už seděl... Lozit začal asi až v 10 měsících... Některé dítě prostě některý krok přeskočí a vrátí se k němu později...

alcar
16. črc 2015

@andrrriiik jee, ja si nevsimla data, kdy ses ptala. Nekdo zase nacnul diskuzi. 😀 Tak to je fajn, ze uz leze, tak to byla rychlovka. Na jednu stranu furt vsude pisou, at se deti pokladaji na bricho, at se nauci poradne vzprimeni a na druhou stranu se zase nenauci otocit na bricho. Ted uz nema cenu ho nutit, on na to prijde sam. 😉

andrrriiik
autor
16. črc 2015

@alcar Jj,to byla,u dcery to bylo taky nějak po měsíci 🙂 Právě,taky jsem ho furt pokládala na břicho v dobré víře,ale on spí od 2m na bříšku,takže se pak naučil na kolínka,do sedu,a teď už se i postaví.A začíná se posunovat kolem nábytku 😉 No,jenom to přetočení na bříško ještě chybí 😀

vera_vila
16. črc 2015

@alcar no, já jsem teda nečetla, že by se měli na břicho pokládat - to je v případě, že je trápí prdíky, jinak na záda právě proto, aby pak měli důvod se dostat na břicho... pak jde ten vývoj rychleji... No, ale každý píše něco jiného...

andrrriiik
autor
16. črc 2015

@vera_vila Vždyť i doktoři přece říkají,ať se pokládá mimča na břicho,aby pásli koníky,ať posilují.

vera_vila
16. črc 2015

@andrrriiik to ano, ale ne pořád... Vždy třeba jen na chvíi při přebalování...

andrrriiik
autor
16. črc 2015

@vera_vila To jo,ale malý mi na břichu spí,od mimina.Na zádech neusnul,tak jsem musela dát na břicho.A jak se vzbudil,kolikrát jsem to nevěděla,takže si dost dlouho hověl na bříšku,a tím se naučil na kolínka 🙂

vera_vila
16. črc 2015

@andrrriiik tak některá miminka to tak mají, no... tak hlavně, že už dělá další pokroky a s přeskočením něčeho bych si fakt nedělala starosti... oni se k tomu vrátí

andrrriiik
autor
16. črc 2015

@vera_vila Jj,taky si myslím 😉