• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Koktání

3. listopadu 2016 
@hulda Tak se opet hlasim z odstupem casu. Bohuzel u nas koktani stale pokracuje, na dovolene to byla katastrofa, pritom pohoda, blbnuti v mori..., ted je obdobi lepsi, ale porad to tam je:frowning2:(! Jak to vypada u vas?
15. črc 2015 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@123lilly Ahoj, jsem ráda, že ses ozvala. Mrzí mě, že to u vás stále pokračuje... U nás to teď bylo dva měsíce lepší, malý se zadrhl párkrát za den. Nezmizelo to, ale řekla bych, že ten, kdo o tom neví, by si toho asi nevšiml. Minulý týden na dovolené se to ale opět zesílilo :slight_smile: . Nejspíš ta spousta nových zážitků a taky to, že tam marodil, to se mu to zhoršuje vždy. Čekám, co bude teď, když je zpátky doma ve svém prostředí a fit. Kéžby se to vrátilo do stavu před dovolenou!
15. črc 2015 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hulda Ahojky, tak to jsme na tom podobne, u nas taky na dovolene zhorseni a ted lepsi, ale porad to tam je, nekdy mam taky pocit, ze si ostatni treba ani nevsimnou, ale na te dovolene, to opakovala slabiku treba 10x na kazdem slove, to opravdu neslo prehlednout!:frowning2: Ted se to vratilo do takove obvykle podoby, vetsinou opakuje slabiku na zacatku vety, pak uz ji dopovi normalne. Porad si rikam, ze z toho snad vyroste, ale u nas uz to trva 2,5 roku:frowning2:(. Drzim palce, at vam to hezky povida..., L.
16. črc 2015 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak můj syn začal koktat zničehonic před měsícem a něco,na konci prosince mu budou tři.Nejdřív říkal au auto a na náklaďák,s dcerou jsme ho chtěli opravit a nešlo to,pak se to hodně zhoršilo,za týden asi,byli jsme pryč a zamrzelo když se po něm lidi dívali a smáli se i dospěláci,jedna paní on špatně mluví,co?Potom začal natahovat ty první slabiky.Teď se mu to taky střídá lepší a horší dny,není to tak katastrofální ale jako na začátku,chodíme na logopodii,nacvičujeme dýchání a vytleskávání slabik.Všude nám říkají,to přejde,tak v to doufám,zpočátku jsem z toho byla opravdu zoufalá.Ještě vlastně se někdy nemohl vůbec vyjádřit,chtěl říct ahoj a jenom áá,pak řekl já to neumím nebo nezvládnu.Pořád s ním něco řeším,zvracíval asi půl roku,pak zácpa,teď koktání.Asi je i dost citlivý.
24. srp 2015 ve 22:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, chci se zeptat zda ma vliv koktani starsiho dite na mladsi dite, ktere se uci mluvit. Mam strach, ze to pochyti
28. led 2016 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry den vsem, cetl jsem vase příspěvky, moje dcera kokta od 3 let, nyní ji bude 7 let, vyzkouseli jsme ruzne logopedie, eeg, ale zadne zlepseni. Muzu se zeptat, zda vase deti z toho vyrostly, jak dlouho koktani trvalo a co nejvíce zabralo, diky Tom
11. dub 2016 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my mame taky takovy problem, snazim se neveset hlavu a doufat. Nas maly (2,5 roku) ma maleho bratricka (2 mesice) a pred 3 dny najednou zacal koktat. Ma-ma-ma-ma-mama prisla a pod, opakuje pocatecni slabiky. Docela casto, kazdych nekolik vet. Mluvi docela hezky, ale doma ma dva jazyky a v jeslich treti, zijeme v zahranici. Kokta v obou domacich jazycich a zjistujeme, jestli i v tom tretim. Nevim, jestli je to strese, z domu, prichodem miminka nebo vyvojem, ale doufam, ze to prejde, nepreju mu koktave detstvi :frowning2: je to hezky inteligentni klucik. Zatim delame jakoze nic, a on sam to taky neresi, ale vcera pry chtel manzelovi neco rict a zakoktal se a pak rekl, ze to nejde. Tak nevim, ale jsem z toho hodne frustrovana :frowning2: :frowning2: :frowning2:
3. lis 2016 v 10:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek