Logopedie. Jak často chodíte?

hanka_333
16. říj 2022

Syn je předškolák, na logopedii chodí, protože špatně vyslovuje určitá písmena, tak trochu je jakoby polyká. Ale návštěvy jsou běžně jednou za měsíc nebo i za šest týdnů. Paní logopedka je výborná, ale hodně vytížená. Zatím jsem probrali takové obecné základy, a nyní hlásku L, přecházíme k sykavkám. Zbývá mu R, Ř a jistě by se našlo i něco dalšího. Neměly by být návštěvy častější? Jak často běžně navštěvujete logopedii? Chápu, že je to postavené především na tom, abychom cvičili doma, ale přece jen se mi zdá, že návštěva jednou za 14 dní nebo za tři týdny by byla lepší.

xxx3d
16. říj 2022

syn má logopedii 1x týdně ve školce, nemá extrémní problémy
ale jinak, kdyby měl a v rámci školky to nešlo, tak bych frekvenci 1x týdně, max. obtýden asi chtěla, už jen pro jistotu, kontrolu, aby to doma naučené, nebylo blbě.
nešlo by s tou tvojí domluvit na častější frekvenci už jen proto, že máš předškoláka, anebo jestli víš, že budete mít odklad, tak pak asi to tolik nehoří.
anebo aby tě nasměrovala na kolegu, kolegyni, která toho nemá tolik.
jednou měsíčně mi přijde málo.

hanka_333
autor
16. říj 2022

@xxx3d Už jsem jí několikrát říkala, zda by to nešlo častěji, ale vždy to dá tak po měsíci, s tím, že má plno nebo dovolenou atd. A jednou týdně ve školce to má syn sám? Nebo je to nějaká hromadná lekce pro celou třídu?

palja
16. říj 2022

@xxx3d dcera je v logopedicke školce a logopedii má minimálně 3x týdně. Ale když tam ještě nechodila tak sama logopedka vyžadovala, abysme chodili jednou za 14 dní nebo i častěji jednou za 10 dnů. Jednou za měsíc je opravdu málo, ta logopedka přece jen ví co a jak a s ní dítě spolupracuje jinak. My cvičíme i doma, máme logo sešit a podle něj trénujeme.

xxx3d
16. říj 2022

@hanka_333 hromadná akce pro všechny děti od 4 let, v tý školce.
vím, že je těžký sehnat dobrýho logopeda, a třeba to u vás stačit bude, ale já bych byla asi trochu nervózní. uvidíš no.

xxx3d
16. říj 2022

@palja žejo, taky se mi nezdá tak dlouhá frekvence, pokud má dítě nějaký problém a má cvičit i doma pochopitelně.
my taky máme sešit na logopedii ve školce s úkoly a tak. 🙂

martiniquest
16. říj 2022

Syn byl behem 3/4 roku asi 6x. Porad nemocny, logopedka vytizena. V plánu bylo á 2 tydny, realne to bylo tak po 6. Pak jsme to ukoncili. Vekem sam dozral je vsemu. A dodam, ze slo o bezny "problem" - sykavky, r a ř. Zacali jsme tam chodit v 5 letech. V 5,5 uz to vsechno umel. Necvicili jsme s nim temer vubec.

lenickakl
16. říj 2022

jednou za měsíc

korin
16. říj 2022

Chodila jsem se všemi 3 dětmi většinou po 14 dnech, někdy se interval protáhl na 3 týdny. Samozřejmě se stalo, že jsme u logopedky nebyli kvůli nemoci celý měsíc. První dítě neumělo jen R, Ř, prostřední navíc L (ale doučilo se samo), nejmladší je nejnáročnější. Zatím jsme u sykavek, zatím se naučila Č, Š, Ž, údajně po zvládnutí samo naskočí i C, S, Z, začínáme trénovat T, čeká nás D, N a obligátní L, R, Ř. Možná ještě o něčem nevím. Vzhledem k tomu, jakým způsobem ty hlásky tvoří, je zcela zřejmé, že bez nácviku správně samy nenaskočí.

sorboni30
16. říj 2022

@hanka_333 kluci ve skolce chodili k logopedicce 1x tydne, ktera byla placena statem, ted chodi do skoly a chodi dal ke stejne logopedicce 1x tydne, ale uz se musi platit.

martt
16. říj 2022

@hanka_333 Jednou z měsíc až 2 měsíce kvůli tomu , že můžeme jen odpoledne. Pokud bychom mohli dopoledne našla by si pro nas čas i za tři týdny. Bohužel jsem v okolí obtelofonovavala asi deset dalších logopedii a ten interval mají stejný, jako u téhle logopedky. Všude mi bylo řečeno, že mají hodně děti.

ninive211
16. říj 2022

Chodíme jednou za měsíc, trénujeme ť (není dokonalé), č, š, ž (když se hoodně soustředí, tak to dává pěkně, blbý je, že většinou to má na salámu a plácá si to tam, jak ho napadne) a dlouhodobě zkoušíme L, ale tam to bude fakt na dýl. Má línej jazyk. Předškolák, 5 let, na logo chodíme až od loňského prosince, kdy měl 4,5, dřív by to ani nemělo smysl, protože co se cvičení týče, nechce spolupracovat, nebaví ho to dýl jak 5 minut max teď, natož před tím rokem. Problém s pozorností, na 90% budeme chtít dát odklad

klaruskaholubinka
16. říj 2022

Naší malé byli v srpnu 4 chldimew od dubna, šli jsme protože nemluvila vůbec, první byla po měsíci, pak po dvouch, pak měsíc a půl a půjdeme skoro po třech a modlím se aby nebyla nemocná. Je tady hrozná čekací doba a přijde mi to hrozně dlouhá doba, začíná hezky mluvit a kdybychom chodili dřív dostávala by častěji nová slova a šlo by ro rychleji si myslím. Teď už třeba vše umí krom jednoho slova. A jdeme na konci listopadu.

nikoulinka
16. říj 2022

Nečetla jsem všechny odpovědi. Ale syn taky předškolák. Dělá mu problém převážně š, ž, ř a šlape si na jazyk u písmenek c,s... První tři už máme projeta, teď už jen fixujeme... Ale i tak chodím cca 1x za 14 dní. Pokud do toho samozřejmě nevleze nemoc, nebo něco podobného.

susenka21
16. říj 2022

@hanka_333 Dcera chodila jednou za tři týdny, za měsíc. A to je dysfatička. Stejně nám to stačilo a moc se zlepšila. Naše logopedka byla hodně vytížená, ale byli jsme s ní moc spokojení. Hlavně nejvíc záleží na cvičení doma . Vždy jsme dostali úkoly a instruktáž,jak trénovat.

jannym
17. říj 2022

K logopedce chodime jednou za tri tydny az mesic, se starsi chodim dlouho od 5 let, letos ji bude 9, a jeste nas asi 1-2 roky cekaji, cvicime denne, byly doby kdy hodinu denne, ted uz se vejdem do 10 min, ale zas cvicim ted i s mladsi

daasqua
17. říj 2022

Chodíme jednou za 4-5 týdnů, od tří let. Do tří let nemluvila vůbec, jen svou řeč. Teď už tedy mluví, ale plno hlásek jí nejde. Probrali jsme CH, V/F, CH pořád nemá za 0,75 roku zafixované, i když ho umí vyslovit, když chce. VF jí šlo už předtím. Teď pilujeme D/T/N, protože při to nedává jazyk nahoru. Do toho neumí vůbec R, Ř, R, L, sykavky, š-č-ž skoro taky ne, ě taky nic moc. Takže se za rok toho tedy moc nenaučila ze správné výslovnosti, jenom se rozmluvila a piluje si skloňování a podobné věci. V Praze je nával, plno mých známých se nedostalo a platí si min 500,- za půlhodinu.

ilona87
18. říj 2022

Začal jako predskolak, teď chodí do 3 třídy. Každý měsíc máme kontrolu, když je nemocný nebo dovolená, tak jsou to i 2 měsíce. Nešlo jen o výslovnost, ale i paměť apod. A včera nám řekla, že v lednu už by mohl dostat vysvědčení 😁🤪💪🏼

zdenka1122
18. říj 2022

1 x týdne ve školce, 1x týdne mimo školku, hradí nám ji všem obec...

petunka89
21. říj 2022

Chodili jsme 2 x týdne a teď jednou za měsíc, ale logopedie nám vůbec nepomáhá i když máme skvělou logopedku.

2hanah
21. říj 2022

@hanka_333 ano, chodíme každých 14 dní a před x lety se staršími dětmi jsme chodili každý týden.