Na nočník z bezplenkovky

jenny91
14. únor 2019

Ahoj ženy,
s malým (rok) od narození trochu bezplenkujeme. Nehrotili jsme to nikdy příliš, takže počůrané plínky máme každý den, ale je naučený, že když ho dáme nad misku nebo prostě jen sundáme plínku a on potřebuje, vyčůrá se nám. (Snaží se to zadržovat, u kakání mu to vychází tak na 95 %.) Jelikož už umí sedět, rádi bychom začali s nočníkem. Tam se ale nesetkáváme s úspěchem, nelíbí se mu to, sedět na něm nechce už vůbec. (Trochu mu vadí i to samotné držení nad nočníkem místo nad miskou v umyvadle.) Občas to sice vyjde, ale ve většině případů se vzteká, rozpláče se a nic z toho není. Když ho potom dáme nad misku, tak často zjistíme, že ve skutečnosti potřeboval, ale na ten nočník prostě nechtěl. Máte někdo nějaké tipy?
Pediatra nám radila, abychom s tou miskou úplně přestali a nasadili prostě jen ten nočník. Do toho se mi ale nechce, protože třeba dnes to dopadlo tak, že se vykakal do nočníku jen trošku a zbytek potom hold musel pustit do té plínky. (Do čehož ho rozhodně nechci nutit...)
Budu ráda za zkušenosti ;)

treasurka
14. únor 2019

A na redukci na záchodě by nevydržel?

xxx3d
14. únor 2019

Ahoj, já bych vyřadila nočník a šla rovnou na záchod, s redukcí samozřejmě 🙂

heligona
14. únor 2019

@jenny91 co máš za misku? Holky mi v roce na misce seděly a az chtěly, šly na nočník. Nerozumím tomu, proč odnaučovat misku

jenny91
autor
14. únor 2019

@heligona To je úplně obyčejná kuchyňská miska na nádobí - sedět se na ní nedá. Držíme ho nad ní. Manžel by v tom klidně pokračoval, ale já jsem teď zase těhotná, takže kdyby to šlo, tak si to několikaminutové držení desetikilového závaží ve vzduchu ráda ušetřím 🙂

jenny91
autor
14. únor 2019

@treasurka
@xxx3d
Redukci jsem zkoušela občas na toaletě v dětské herničce, ale bylo to stejné jako s tím nočníkem, takže tam asi rozdíl nebude. U nás doma to teď každopádně nejde - už ji mám sice koupenou, ale bydlíme v provizorních podmínkách ve vesnickém baráku. Koupelna je zatím nevytápěná, takže tam malého v zimě vůbec nebereme. To si když tak nechám v záloze na jaro, když se to do té doby nepodaří nějak s tím nočníkem 🙂

ivetttaa
14. únor 2019

co mu na čůrání koupit dětský pisoár? Syn do nočníku čůrat také nechtěl ale pisoár se mu zalíbil hned

heligona
14. únor 2019

@jenny91 chápu 😊 já u toho sedím nebo klecim, misku mezi nohama a zadek dítěte opreny o misku. Takže poloha pro dítě stejná a nenesu celou váhu. Misku mám cca za 70,- z Kauflandu

jenny91
autor
15. únor 2019

@ivetttaa Zatím ještě bez opory nestojí. Ale zvážím to tedy, až se to naučí.

jenny91
autor
15. únor 2019

@heligona Asi to tak zkusím dělat. On zatím jak je navyklý, že ho držíme nad tím dřezem, tak se mu moc nelíbí ani to, když si k tomu sednu a misku dám pod něj. Ale snad si aspoň na to převykne 🙂

xxx3d
15. únor 2019

@jenny91 no, jestli zatím bez opory sám nestojí, můžu to s tím souviset, že si není jistý. Misku bych zcela nerušila, může ho dávat manžel, u tebe chápu, že když čekáš další mimi, máš jisté preference co se zvedání a držení týká 🙂 a co se týká malého, já bych prostě jen ještě chvíli počkala. Třeba až si bude jistej v kramflecích, jakože až bude sám stát. 🙂

jenny91
autor
15. únor 2019

@xxx3d No on si při sezení na nočníku paradoxně stoupá, to je snad poprvé, co zkouší stát bez opory 🙂 Ale možná to je tím, že mu tam právě to sezení nevyhovuje a bojí se, působí u toho dost vyděšeně. Tu misku každopádně necháme, máme to hlavně na kakání, a to je vždy ráno po probuzení. S manželem vstávají spolu, tak se jim do toho nebudu míchat. (Manžel vlastně pořád říká, že on zatím na ten nočník taky není připravený a chce ještě zůstat u misky :D )

ivetttaa
16. únor 2019

náš syn nočník totiž také nechtěl a stoupal si a čůral do něj ve stoje, tak jsem pořídila pisoár, ale to je opravdu až bude stát sám bez opory.