Nahatý čurá do nočníku, oblečený ne - co s tím?

sumitra
18. čer 2018

Zdravim, mam 2leteho syna. Pokud beha doma nahaty, tak krasne chodi curat i kadit na nocnik. Pokud mu však dam slipky, nebo jiné obleceni, tak se pocurava. Jak byste postupovali? Mam ho nechat behat nahatého a doufat, ze mu to přes leto dojde, ze slipky nejsou plinka a ma chodit na nocnik i obleceny? Diky

radava12
18. čer 2018

Taky by mne zajímalo🤔. Máme dceru 19 měsíců a chová se úplně stejně.

kreatura
18. čer 2018

Máme stejný problém s dvojčátky 17 měsíců, zatím si tedy neříkají, že chtějí, jen si sami sednou na nočník, když jsou nazí, tak to je super, ale když jsou oblečení, tak jim nedochází, že mají oblečení a čůrají přes něj... 🙂

konidana
18. čer 2018

jo přes léto nechat nahatýho. Malej se taku ve 2,5 letech ješrtě sám nesvlíknul, prostě se počůral - moc práce najednou:D

pomnena
18. čer 2018

Nechte ho behat zatim nahateho, at si chodi podle potreby. Ve dvou letech je to krasne,ze takto sam sedne na nocnik a dela, co ma 🙂 a ke slipum se postupne propracujete. My to meli uplne stejne, nahaty pochopil hned,slipy asi zpocatku vnimal jako plinu a poustel to do nich. Vzdy jsem tyden nechala volny prubeh a pak zkusila zase slipy a pomahat mu, upozornovat. Po nejakem case to pochopil.

sumitra
autor
18. čer 2018

Diky vsem. Necham ho tedy doma nahateho a budeme zkuset, kdy to pochopi obleceny. Prozatim aspon usetrime nejake plinky :D

soleilll
18. čer 2018

@sumitra A nezačala jsi ho učit na nočník nahatýho? Já začala učit dceru na nočník oblečenou. Jasně, ze začátku jsem musela víc převlíkat, ale teď (po 10 dnech) si vždycky řekne, že chce čůrat a přijde k nočníku. Já jí stáhnu kalhotky a pomůžu posadit na nočník. Je zvyklá, že má na sobě nějakou vrstvu a ví, že to není plína.
Na tvým místě bych ho naopak oblíkla do slipů a vysvětlila mu (nejspíš opakovaně), že to není plína a že se musí před čůráním sundat. Asi to nezvládne sám a bude potřebovat tvou asistenci.

ladyhacek
18. čer 2018

syna jsem odplenkovávala v loni v létě (necelých 2,5 let) nahytá si došel v teplákách ne. převlíkala jsem x-krát za den - šla jsem na to indiánkosu metodou-plenu vzala a nedala. Asi 10 den pochopil, že si kalhoty musí sundat 🙂 jinak jsem spíše ho hlídala i já - když mi přišlo, že dlouho nečůral slíkli jsem a posadila ho na nočník - sem tam pak ještě byla nehoda, ale jen občas.

robin92
18. čer 2018

@sumitra Rozhodne bych mu dala alespon slipy. Protoze on je zvykly na plenku, kdyz mu ji sundas, tak vi ze ma jit do nocniku, ale kdyz mu nasadis slipy, tak si pripada ze ma zase plenku a pusti to do nic. Je treba mu vysvetlit, ze to neni plenka, ale spily a ze kdyz chce jit curat, ze se musi sundat nebo at ti rekne a pak se zase nasadi. Bude to asi trvat, ale neboj on to zvladne 🙂.

kac_kac
18. čer 2018

@sumitra ćasem to pochopí 😉
V podobných situacích si vždycky představím patnáctiletého puberťáka, a vždycky mi dojde že vlastně jen ty děti potřebujou trošku času.
Tato konkrétní situace je u nás doma otestována na dvou potomcích, oni časem zatoužili nosit kalhoty jako máma s tátou, a tímto okamžikem bylo vyhráno 🙂
Držím palce.

wirsungi
20. črc 2018

Ahoj. U nas uplne stejny. Cca od roku a pul bych schopny si sam prinest nocnik a vycurat/vykakat se, ale jen nahaty. Zkousela sem, ze ho necham obleceneho a kdyz se potenti, bude mu to vadit a rychle si uvedomi, ze je potreba si rict. Vetsinou po 2 tydnech non stop pocuravani a pokakavani do gati jsem to vzdala. Tyhle pokusy jsem delala opakovane. Pak jsem se na to vyprdla. A cca ve 2,5 letech dostal zachvat, ze plenu nechce, ze chce slipy.. a od ty doby bez nehod. Rekl si sam.. a to uz jsem si rikala, ze bude na plenach az do maturity 🙂)

sumitra
autor
21. črc 2018

Tak musim rict, ze behem 2-3 tydnu k tomu nejak dozral, ze si zacal rikat na kakani i curani i obleceny. Obcas ma jeste nehodu, ale jsme na dobre ceste to pres leto zmaknout