Nepřijetí do školky. Co teď?

kulihrasekzeleny
10. čer 2019

Holky prosim o radu! Maleho nevzali do skolky. V zari by mel teprve 2,5roku. Tak bylo asi vice 3letych. On bude mit 3roky v breznu. Problem je v tom, ze mi ted v rijnu konci materska. Co mam ted delat? Do prace nemuzu, kdyz nebude ve skolce. Hlidani nemam. Mam zkusit odvolani? A je to vubec k necemu dobre? Pokud nepomuze odvolani, tak ho prijmou az za rok v zari??? To uz bude mit 3,5roku

zuzineckah
10. čer 2019

@betelgeuzz přesně tak. Nicméně paní na pracovním úřadě, kde jsem si byla minulý týden vyřizovat nějaké potvrzení ohledně ukončení rodičáku říkala, že mají od svých nadřízených už pokyny k podání informací. Ti "nahoře" to považují za hotovou věc. Takže ono to šíření "jistého zvýšení" jde přímo od zdroje, to je pak těžké to někomu vymluvit, nebo vysvětlit, že nic prakticky ještě není a jasné podmínky už vůbec...

betelgeuzz
10. čer 2019

@zuzineckah myslíš, že na úřadě už vědí, jak bude hlasovat parlament a senát??? A jestli to náhodou nevrátí několikrát k přepracování? Asi těžko. POřád je to jen jedna paní povídala.

terry1512
10. čer 2019

@betelgeuzz i proto píšu že snad to podepíšou. Neberu to jako hotovou věc, a psala jsem to i zakladatelce hned v úvodu.

Nicméně i mě paní na úřadě potvrdila že to bude.
Že se na tom dohodly a parlament a senát to nebudou zdržovat.

Tak uvidíme. A budeme doufat. N8c ji ego stejně dělat nejde.

pathan
10. čer 2019

My to řešili soukromou školkou. Některé z nich mají různé dotace, takže stojí třeba 5 tisíc za měsíc. Není to hitparáda, ale moje mamka v osmdesátých letech dávala za chůvu (sestra nebyla na školku zralá) a jízdné (práce jí byla přidělena 50 km od bydliště) prakticky celý svůj plat.

fifina86
10. čer 2019

@blazenalot to bohuzel netusim, ja cerpam neplacene volno.

betelgeuzz
10. čer 2019

@terry1512 na úřadě radí občas takové blbosti, že se divím, že za to dostávají výplatu.

terry1512
10. čer 2019

@betelgeuzz to je taky pravda.
Nicméně proč tomu nejít trošku naproti tim snížením, aby když to projde na to člověk dosáhl.
Když to neprojde o nic nepřijdeme, a když ano tak něco získáme.

kittyy17
10. čer 2019

@kulihrasekzeleny zkusila bych se zeptat v obou školkách, jestli se neposunulo pořadí. Taky bych zkusila obvolat větší školky. Třeba naše školka má 10 tříd, z toho 3 třídy pouze předškoláky, a každý rok přijímají cca 70 dětí. Letos přijali všech 79 dětí, které přišly k zápisu, a ještě mají místo...

jironymou
10. čer 2019

@marika.y ahoj, chci se zeptat: myslis, ze dostane 80000?Ja to totiz nejak nepochopila.A myslela jsem, ze dostaneme podle toho, kolik mesicu zbyva do konce rodicaku...takze treba dostaneme 10000...protoze nam budou trbea chybet jen 4 mesice do konce...?Omlouvam se, ze rusim tuto debatu, ale toto me krom skolky take zaujalo

terry1512
10. čer 2019

@jironymou záleží kdy budou dítěti 4 roky, a zda Bude s k 1.1.2020 aktivně pobirajici rp. To jsou zatím uvedené kritéria.

Logicky rodič jehož dítě bude mít 4 roky v únoru 2020 80 000,- nevyčerpa . Oproti tomu rodič jehož dítě bude mít 4 roky v říjnu s největší pravděpodobností částku vyčerpá celou.

jironymou
10. čer 2019

@terry1512 Moc ti dekuji za odpoved 🙂

marketa11112
10. čer 2019

@kulihrasekzeleny zkus do skolek zajit . me bylo receno, ze pokud mi deti neprijmou, mam se zajit domluvit primo k nim. koukala jsme, ze meli prijmout do skolky 40 deti a napsano jich bylo 37. bud prislo deti k zapisu mene nebo si nechavaji fora pro tyto pripady. a tam zrejme kdo driv prijde, ten driv mele. reditelka pri zapisu mi rekla, ze kdyz prijdu, domluvime s e a dite mi prijmou. ze nechteji odvolani, protoze se jim tim rozhazi veskere papiry. tak nevim. fakt to jeste zkus.

jinak i u nas berou dle bodu : spadovost , vek, sourozenec ve skolce. my spadove patrime jinam. do skolky nam nikdo nechodi a vek: syn bude mit v prosinci 5 let a dcerka v zari 2. tu vzali do tridy pro dvou az trilete deti. syn bude chodit od zari, malou zacnu davat pomalicku na zvykani po hodine, dvou. az tam bude chtit byt dele, bude. v lednu ji bude 2,5, synovi 5. a ja bych rada nastoupila do prace a prilepsila rodinnemu rozpoctu.
jinak rodicak si asi opravdu prodluz .... pokud nakonec to zvyseni schvali , coz neni jiste, tak kdo bude v lednu rodicak pobirat, ten bude mit na navyseni narok. a ty, tim ze do 4 let ma tve ditko daleko, by jsi mela stihnout vybrat celych 80000. ale jak rikam, pokud to schvali. snad ano.

iulia
10. čer 2019

Počkej do konce srpna, předloni se známe přihodilo, že dceru, která tehdy měla v červnu 2 roky, nakonec přijaly. A paní ředitelka ji volala 25. srpna. PS: snad je to srozumitelne🙂

bayt
10. čer 2019

@zuzineckah no nevím, těch zas tak není...

marika.y
10. čer 2019

@jironymou tak všem se v lednu navýší o 80 000. Každý může čerpat cca do výše mateřské. Je na to takový vzorec. Takže pokud jsi brala třeba 22 000 v práci, tak vyčerpáš. Pokud jsi brala 13 000, tak za 4 měsíce vyčerpáš 52 000. A zbytek propadne státu.

handulkak
10. čer 2019

Ja teď řeším to same, do školky nás kvůli kapacitě nevzali. Takže jsem vyridila soukromou. Cena sice silena, budu dělat skoro jen na ni.

zuzineckah
10. čer 2019

@betelgeuzz hele, mně to povídat nemusíš. Já se jen pousmála. Týkat se mně to stejně nebude. Jen jsem tím chtěla říct, že ta stupidní šuškanda jde přímo od úřednic.

zuzineckah
10. čer 2019

@jironymou záleží na tom, kolik si brala PPM. To je to, co jsem psala a co píše @marika.y. Pokud zvýšení projde (doufám, že ne), tak tohle bude rozhodující kritérium pro výši čerpání.

kata267
11. čer 2019

Zkus se v okoli podivat na nejake soukrome skolky/detske skupinky treba budou mit jeste misto...ale ta situace se skolkama ke opravdu tragicka, male byly 3ted v cervnu a stejne ji nevzali 🙈 takze jsem nasla soukr.detskou skupinku, ale I ty jsou dost nacpane...

jironymou
11. čer 2019

@marika.y moc dekuji, ja jsem na tohle uplne tupa.Dekuji za odpoved

jironymou
11. čer 2019

@zuzineckah no ja mela materskou 29000 Kc a ted mam rodicak 7000 na 3 roky a dceri budou v roce 2020 v cervenci 3 roky...holky moc dekuji za odpovedi.A zakladatelce se omlouvam za ruseni diskuze 🙏❤

zuzineckah
11. čer 2019

@jironymou tak tebe se to týkat nebude, ty si to v pohodě vybereš. Tady jde spíš o děti, které v r. 2020 dovrší 4 roky. V případě zvýšení budou některé maminky těchto dětí muset radikálně hýbat s výší RP a tam právě narazí na to omezení.

kulihrasekzeleny
autor
11. čer 2019

Ahojte holky. Tak z 48 neprijatych deti, byl maly az 32 pod carou 😞 takze rikala pani reditelka, ze odvolani je bezpredmetne. Ze je jeste maly. Bylo hodne starsich deti. Mam zkusit zavolat v lednu. Jinak ho vezmou az za rok v zari ☹️ brali lednove, max unorove deti. Breznove nemeli sanci. A to i syn od kamaradky je na konci unora a take neprijaty..

marika.y
19. pro 2019

@leilinka1234 Tak mi nedá nereagovat na Váš komentář. Před pár měsíci jste tu psala, že pouštím do světa bludy a ať mi paní nevěří. No a dnes těch 80 000 podepsal prezident. To je co? 🙂

leilinka1234
19. pro 2019

@marika.y 😂 do pondělí nebylo jistého absolutně nic. Bylo to 50:50. To je stejný, jako byste tu někomu podle nejasného utz předpověděla, že to je jasnej kluk 🤦‍♀️ taky by to byl blud. Vyšlo to, schválili to, podepsal to a ok. Vy jste v té době ale věděla stejný kulový jako my ostatní 🙂

kometkak
19. pro 2019

@kulihrasekzeleny navýšili rodičák, tak si to protáhnout. A pokud by ti zamestnavatel nedržel místo toho posledního pů roku, tak do soukomé na tu chvíli.. ve 2,5 do klasické školky je za mě opravdu brzo.

llluckaaa
19. pro 2019

@terry1512 Já bych viděla nejlépe tak, že požádáš zaměstnavatele o RD do 3 let dítěte, zaměstnavatel musí vyhovět. Mezitím budeš volat do školky a aktivně se tam dívat po místě a hledat i jinde, aspoň na přechodnou dobu. Pokud se místo nenajde, tak buď požádáš o neplacené volno nebo zaměstnavateli oznámíš, že se chceš vrátit a budeš žádat o úpravu pracovní doby. V ideálním případě ti dá výpověď sám nebo nabídne dohodu s odstupným 🙂 Pokud nedá, odpracuješ jeden den a na jeho konci dáš výpověď nebo navrhneš dohodu bez odstupného a ukončení ihned. Pak buď pracák a stále budeš shánět hlídání, nebo jako hospodyňka doma zdarma, ale s placeným zdravotním 🙂 A mezitím si budeš šetřit na případ, že bys byla doma pár měsíců bez peněz.