Neudrží svěrač? Syn to nestíhá na nočník

bam_bule
3. pro 2018

Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušenějších.
Náš syn (bude mu 2 a půl) je od léta odplínkovaný, nenásilně, během týdne už plínku nechtěl. Po druhém roce začal mluvit, řekne si, ví, že má jít na nočníček, i tam sám běží. Ale dost často se stane, že prostě hlásí pozdě a než stihne sednout na nočník, už je v gatích pár kapek, někdy víc. Jak kdyby neudržel svěrač a ta první várka šla do gatí. Někdy je to tím, že si prostě hraje a zapomene se, vzpomene si, až když je pozdě. Ale jindy se ptám, jestli nechce na nočník, řekne, že ne a za 5 minut běží na nočník a už je mokrý.
Co s tím? Přejde to? V létě to bylo v pohodě, hlásil docela spolehlivě, jen to pouštěl dost brzo, sotva se stáhly gatě. Teď mi přijde, že je o krok vzad - hlásí, až když už je mokrý. Ne vždy, ale tak 80% :( V noci se za celou dobu nepočůral a teď během týdne už 2x, že se vzbudil s mokrou postýlkou. Může to být nějaký vývojový skok? Nebo dělám něco špatně? Plínku na noc mu dávat nechci.

Budu ráda za Vaše zkušenosti.

leniczka23
3. pro 2018

@bam_bule Jeho sverac jeste neni uplne zraly aby to dokazal..ve 2 a pul je fakt brzo na to aby byl uplne bez nehody..je to.uplne normalni jev, ze to deti zvladaji a pak to zas prijde.. Jestli ti nevadi prevlekat postel a jeho tak mu ji nedavej..ja to vzdala..pres den mi to nevadilo ale v noci jsem to odmitala abych 3x vstavala a davala ho curat a nebo prevlekala postel..takze na noc normalne dostal zas plenu a pak kdyz se trosku zas vycvicil zas jsme ji na noc sundali..no stress..

rousse
3. pro 2018

já bych tomu řekla prostě přirozený vývoj.... u nás to bylo to samé a u většiny mých kamarádek taky tak - prcek odplínkovaný třeba půl roku a stejně ucvrkávání do gatí.... a pak ze dne na den to zvládla i bez ucvrkávání🙂 prostě to tak je.... a v noci - může to být cokoliv, mohl se třeba trošku někde zachladit nebo se večer trošku víc napil nebo usnul hodně hlubokým spánkem....tohle se prostě stává a určitě to není žádný vývojový regres ani důsledek nějakého špatného přístupu. Plínku už bych na noc určitě nedávala, pokud už je delší dobu bez ní, to už by regres opravdu byl....vydržet, převlíkat, nenadávat, důsledně před spaním čurat a míň pít a počkat co bude.....

bam_bule
autor
3. pro 2018

V noci si právě myslím, že to bylo hlubokým spánkem - vzbudil se celý vyděšený, co se stalo. Mám pro tento případ povlečeno dvojitě prostěradlo (froté, pak nepromokavý potah a pak zase normální prostěradlo) - při nehodě tak stáhnu první 2 vrstvy a mám čistě povlečeno, bez štrachání ve skříni. Ze stejného důvodu mám nachystanou i druhou peřinku, povlečenou. Takže pak jen prcka uklidním, převléknu, přehážu peřinku a jde se zase spát. Naštěstí v noci nepije, takže pokud se takhle nezaspí, tak se 1x v noci vzbudí a jdeme se vyčurat. Takže v noci to neberu nijak tragicky.
Ale přes ten den mě to trápí. Je zvláštní, že ve školce má spodky suché ..... asi se budu muset zeptat, jaký na to mají učitelky fígl 🙂

cherris
3. pro 2018

A nemáte doma náhodou chladněji? U nás to je trochu problém...

zmrzlinka
3. pro 2018

V noci na nehodu určitě ještě nárok má a přes den já moji dceru když dlouho nejde tak sama posadím na nočník.Mam pocit že hraním zapomíná nebo to odkládá a pak to nestihne.

bam_bule
autor
3. pro 2018

@cherris 22 stupňů, to je problém? To mě nenapadlo

preiba
3. pro 2018

@leniczka23 já nevím ale syn je od 2 a čtvrt plně bez plen a nehodu neměl od té doby krom prvního týdne nikdy... Ani přes den ani v noci. Podle mě jestli spíš chlapeček není zabrany do současné aktivity a jde na poslední chvíli??

cherris
3. pro 2018

@bam_bule to je asi v pohodě, my jedeme studený odchov😋, doma máme okolo dvaceti a na chodbě netopime vůbec, tam se občas stane nehoda, když vyběhne bos

leniczka23
4. pro 2018

@preiba ale deti nejsou stroje aby bylo kazde stejne prece..to ze se to nestalo tvemu ditezi neznamena ze to je normalni a museji to takhle mit uplne vsechny deti..kazde dite je k.tomu zrale v jinem veku..nemuzes srovnavat.

preiba
4. pro 2018

@leniczka23 ale to ne, že bych srovnávala, ale sverac je normálně vyvinutý v tomhle věku, bude to spíš o hlavě.. Jako, že se zabere do práce, hraní a pak běží na poslední chvilku. 🙂

leniczka23
4. pro 2018

@preiba ne opravdu neni vyvynuty ve 2 letech. Nebo sverac asi jo ale mocovy mechyr ne, nebo spis nemusi byt.. Z lekarskeho hlediska dozrava mocovy mechyr do 5 let. Tudiz je zcela normalni i obcasne pomocovani az do 5 let. Pak uz je to povazovano za primární noční enurézu. Pak az se to resi. Ale zas jsme u toho, ze nektere deti to zvladaji uz ve 2.5 letech a nektere az ve 4letech. Ale.oboje je normalni. Tak jsem to myslela..😊

bam_bule
autor
4. pro 2018

Děkuji moc za vysvětlení. Tak holt s sebou budu nosit náhradní oblečení, když někam půjdem, bude to jistota.

mates133
4. pro 2018

Syn je to same,myslim,ze to je proste tim,ze si obcas vzpomene pozde.Na noc plinku davam,az bude sucha,prestanu..podle me neni duvod ho tim stresovat.Ve skolce ma taky sucho,podle me to je tim,ze chodi hromadne v pravidelnych intervalech curat,tak proste jde.Doma mi kolikrat rekne,ze nechce,protoze ma na praci neco dulezitejsiho a nehoda prijde chvili po tom 🙂

bam_bule
autor
4. pro 2018

@mates133 Tak to bude opravdu stejné, jako u vás - má na starost něco jiného a pak je už pozdě 🙂 Budu doufat, že to časem přejde.

preiba
4. pro 2018

@leniczka23 jo takhle. Tak o tom mocovem mechyri jsem nevěděla. 🙂

normalnimatka
4. pro 2018

to je normální, hlavně u kluků. ono to trvá, než se ta hlava s pinďourem propojí. a pak to propojení je zase až moc velký, doživotně:DDD

leniczka23
4. pro 2018
bam_bule
autor
4. pro 2018

@normalnimatka :D :D tak to je pravda

keicy
18. pro 2018

Náš se odplenkoval sám ve 3,5letech. A tohle se mu nestává. Řekne si a pokud to nejde vydrží, ale pro sichr se snažím aby se vyčural co nejdřív. V těch 2,5 mi přijde, že sice chápou co a jak, ale tělo ještě není úplně připravené.