Nočník. Od kdy učit a jak?

katinka24
13. říj 2020

Ahojky, mam dotaz odkdy jste zacali dávat své ratolesti na nočník? A jakou formou aby to bylo efektivní? Děkuji za všechny vaše poznatky 🙂
Nebo je vše invidualni a záleží na každém dítěti.?

jannym
13. říj 2020

Az zacali sami sedet, zacala jsem je seznamovat s nocnikem, obcas posadit, vysvetlit, ale netlacit na pilu, kdyz se z odpoledniho a nocniho spanku zacne budit suche je na case zpustit akci nocnik v plne sile

klllarinka01
13. říj 2020

Asi v roce jsem zacala maleho posazovat na nocnik, nenasilne. Jen aby vedel, ze se toho nemusi bat. Nejefektivnejsi to bylo kdyz jsem ho tam posazovala porad, jak se napil, chvilku jsem pockala a kdyz se mu to povedlo, odmenili jsme ho chvalu, ne sladkostma. Takhle jsme to trenovali, ale stejne to trvalo docela dlouho nez se to naucil poradne. Nejlepsi to bylo v lete

konidana
13. říj 2020

v roce jsem vyndala nočník na oči. S dcerkou jsem začla zkoušet asi v 15m po spaní. V 17m mi odmítla pleny a byla bez. Syna nočník netankoval ani ve 2 letech, ve 2,5 jsme začali zkoušet, ve 2,3/4 byl bez pleny přes den. na noc měl do 3,5r s tím že jsme intenzivně odnaučovali a budili, protože chtěl je se ségrou na týden na školku v přírodě. Dcera málo pila a tak byla dříve bez pleny v noci (asi 14m) a přes den až pak. Takže s každýžm dítětem to je úplně jinak 😉

ekou
13. říj 2020

Ja zacala posazovat ted jak ma bobes 10 mesicu, nenasilne po spanku a sem tam se podari i uspesne vyuzit nocnik. Zatim ma z toho srandu :D :D. Je to spis at si zvykne, ze neco takoveho existuje - uvidime kdy prijde 100% vyuziti

lenerka1
13. říj 2020

Až se začne zajímat o vylučování vytáhnout nočník, seznámit dítě a vysvětlit (dá se i knihami a pod.), co se tam dělá, a vyčkat, až to začne samo zkoušet.

barulina
13. říj 2020

Dcerazacla sedet v pulrice a od te doby jsem ji posazovala. V roce byla pres den bez plin. V roce a pul v nici

veronika_aki
13. říj 2020

Zrovna s dcerou (14mesicu) zkousime. Snazim se posazovat po probuzeni, po jidle a kdyz se vic napije.. Vydrzi tam v klidu sedet a obcas se teda i zadari. Ale plinky ma teda procurany porad dost. Dokonce se dneska i procurala, kdyz se vzbudila z odpoledniho spanku. To nas jeste asi ceka dlooouha cesta, kdyz ctu, ze bychom se do toho meli vic oprit az bude mivat suchy pleny. Vubec si to neumim predstavit.

janinasm
13. říj 2020

Mně říkal pediatr, že nejlepší je začít učit děti na nočník v roce a půl..... Tak nevim no. Každý tu dává na nočník poměrně hodně brzy, třeba v roce. Není to moc brzo?

ajja87
13. říj 2020

My začali jak mala uměla sedět... Dokonce jsme na tom i jedly... Protože pry děti mají vylučování spojené s jídlem (to jsem se tu někde dočetla) no a fakt téměř pokaždé se vycurala, kolem roku si začala sama říkat na velkou(samozřejmě ne pokaždé jsme to stihli) ale už to prostě měla s tím nocnikem spojené a do roku a půl byla bez plen přes den... V noci hodně pila, takže ty jsme měli skori do 2,5 let. Jinak je to pak opravdu i o té důslednosti... My třeba po tom roce fakt posazovali co hodinu... Později se samozřejmě intervaly zvysovaly... Jednou za hodku a pul, za dvě...

pengli
14. říj 2020

@katinka24 Zdravím, no já budu trochu proti proudu, ale mě teda nepřijde ani trochu efektivní posazovat dítě na nočník hned, jak sedí, nebo i od roka věku. To je prostě zbytečná ztráta času a energie, když to nakonec ve finále trvá další rok, než to to dítě pochopí. Neustálé posazování, hlídání, prudění dítěte s nočníkem, když chudák vůbec netuší proč, je úplně k ničemu. Já dceru posadila na nočník 2 měsíce po 2. narozeninách a do 14 dnů bylo hotovo, pochopila to hned. Plínu nemá ani na spaní a bez nehod. Takže za mě takhle 🙂

lenkajan
14. říj 2020

U dcery jsme začali v 1 roce a 9 měsících, u syna přesně ve 2 letech. Nejefektivnější mi přišla metoda, že jsem jim plenky přes den úplně sundala. U obou jsme takto fungovali 2 týdny a bylo po plenkách. Dokonce i na noc.

kuttu
14. říj 2020

Do 20 měsíců věku dcery byl nočník na hraní...davala si ho na hlavu,rozhodně do něj nechtela konat potřebu...bylo to letos v létě...zkusila jsem jí davat na velkej zachod,za týden si rikala na curani sama,za 14 dni poté byla bez plen i přes noc,prostě vydržela...s kakanim to bylo na delší lokte,to trvalo asi 2 měsíce...ale teď ťuk ťuk žádná nehoda není.....takže za mě nemá smysl cpát dítě na nočník v roce,ale každé je jiné...opravdu jsem se přesvědčila,ze zacne vnimat curani a svěrač v těch 2 letech....

lovemusicsun
14. říj 2020

Já začala dceru posazovat tak od roka, ale spíš jen tak aby věděla, že tu nočník máme. Žádný efekt to nemělo, občas se tam vyčůrala, ale to byla jen náhoda. No a přišla v březnu korona, já byla ještě v šestinedělí doma s druhorozenou, tak jsme byli víc doma a rozhodla jsem se, že zkusíme natvrdo odplenkovat, byly jí čerstvě dva roky. Sebrala jsem jí plenu, dva dny utírala loužicky a sbírala bobky a pak to pochopila a postupně nočník vzala na milost. Ze začátku ještě za odměnu nebo na něm seděla před televizí u pohádky, ale do týdne byla bez plen a říkala si, že chce čůrat. Do dvou týdnů byla i bez pleny na noc. A do měsíce začala chodit na záchod. Nakonec to bylo jednodušší než jsem čekala.

roxolanka
14. říj 2020

U nás nočník neprošel vůbec, nechtěl na něm sedět, takže jsme ve dvou občas zkusili s redukcí rovnou na záchod, pak jsme ve dvou a půl přes léto sundali plenu a od té doby chodil na normální záchod. Hned to krásně všechno úplně bez stresu pochopil a do týdne byl kompletně odplenkovaný i na noc.

95newmommy2020
14. říj 2020

Tchyně i mama mi rikaly, ze dřív bylo bezne ze děti v roce byly bez plen. Měly tehdy silnou motivaci-latkovaly. Moje mama už teda měla jednorazovy, ale ty staly randal. Takže taky motivace. 😁
Moje kamarádka má třeba 8 měsíčního a začala ho pro srandu posazovat, ve chvíli kdy vi ze půjde. Docela se ji to dari. Ale on ji už snad v 5 měsících sám sedel. Já u toho svého to nechám být až si řekne sám. Ale viděla bych to na nějaký trenink až tak po druhem roce.

95newmommy2020
14. říj 2020

@pengli Tak s tím souhlasím, a vidím to úplně stejně.

emamaira
14. říj 2020

Začali jsme asi ve dvou letech a čtvrt, trvalo to dva měsíce než to pochopil. Pak ze dne na den v pohodě.