Novorozenecký třes. Máte s tím zkušenost?

karin80
9. bře 2008

Vo vyhledavaci jsem toto tema bohuzel nenasla. Byli jsme s malym u neurologa - obcas se mu klepe bradicka ( aniz by mu byla zima ) a pri prebalovani nekdy trese nozickou. Mud rikala, ze je to novorozenecky tres a ze mame prijit na kontrolu kolem 3 mesicu, ze do te doby by se to melo srovnat. Mate s tim nekdo zkusenost?

ivhuska76
20. bře 2017

@verunka_korunka moc si vazim odpovedi a omlouvam se že takhle otravuju,měla jsem strach. Tak že je lepší očkovat podle korigovaneho veku? A to b6 můžu dávat do mléka nebo radši rozpustit ve vode na lzicce? Tak,že myslíš,že cukr bude dobrej když ho měla v porodnici v poradku....A čtvrt tablety jsi dávala denně? Dekuji moc moc

verunka_korunka
20. bře 2017

@ivhuska76 jj, cukrovku maji po narozeni, pokud je to ta novorozenecka 🙂
Očkovat podle korigovaneho věku, ale nevim jak moc berou rizikové deti co jsou "jen" mesic pred terminem. Ale posunout očkování jde i po domluve s pediatrem treba pockat do pul roku. V podstatě je to tvoje volba. Kamaradka to odkladala tim ze rikala ze byl nachlazeny, kasel, rýma... nebo treba zvysena teplota... je to takove lhaní, ale pokud neni domluva s pediatrem a ty chces ještě pockat, tak bych to udělala...
B6 jsem davala na lžičku rozmackane s materskym mlekem. A davali jsme denně. A brisko obcas mela problem, ale prislo mi to normalni, mela léku a vitamínů hodně a neprislo mi to nejak silene abych musela kvuli bolavemu brisku hledat cim to je a vysazovat.
A strach naprosto chápu, je to děsivé. A ty ruce povadle pri vytahovani z postylky bych neurologovi a pediatricce zminila.

ivhuska76
20. bře 2017

@verunka_korunka už jsem volala pediatrovi, zítra na ní mrkne a nabere krev,aby viděl jestli jí něco nechybí. A objednala jsem jí na středu i k jiné fyzio,tahle mě přijde nic moc, už jsem ji říkala dřív,že se mi to nezdá,ale pořád tvrdili s neurolozkou,že je vše ok. Ještě jí i při přitazeni do sedu visí hlavička do zadu. S tím odložením očkování nebude problém máme rozumného pediatra a malá má trochu atopicky ekzem tak už dvakrát očkování odložil. A u vás se to vše srovnalo a jste v pořádku?

ivhuska76
20. bře 2017

@verunka_korunka a začali jsme chodit plavat,že prej i to jí pomůže se trochu zpevnit když je trochu hypotonicka. Tak uvidíme, jsem z toho nějaká vydesena. Napadlo mě,že já mám stitnou zlazu,tak jestli třeba i to...už přemýšlím nad vším. Tu B6 jsi davala třičtvrtě denně? My máme Um tak to asi rozpustim na lzicku do vody.

mari90
30. kvě 2018

@ivhuska76 mohu se zeptat, jak to u vas s tim tresem nakonec dopadlo? Nas maly aktualne temer 4 mesice cas od casu trese nozickou, aleale ihned to prestane, tak proto se ptam

ivhuska76
31. kvě 2018

@mari90 na neurologii měli pravdu časem zo odeznelo asi cca na 6mes. Je to prý jen nevyzrala nervová soustava🙂 nebojte přejde to 🙂

zelenaesmolda
31. kvě 2018

Jsi mi pripomela jak si mala pred par dny tak vydatne odbrkla az se ji roztrepala bradicka :D