Od kdy vaše miminka začala pást koníčky?

gabrieka
3. led 2016

Holky od kdy vaše miminka začali pást koníčky? Náš malý bude mít 3 měsíce a moc se mu do toho nechce 🙂. Hlavičku udrží když ho držím na rukách, i když ho položím na bříško tak ji zvedá, ale na ručičky se mu moc nechce. Mám mu nějak pomáhat?

lv
3. led 2016

hodně ho dávej na to bříško, 10-12x denně (od narození), a říká se, na tolik minut, kolik je mu měsíců, tedy na 3min..na správné pasení má ještě měsíc čas, ale chce to trénink 🙂

mazlik1
3. led 2016

@gabrieka Ady jsme začali dávat pást kolem 1m a teď už pase nádherně, byť se sem tam překulí ještě na bok-bude muset cvičit. Je škoda že nezačala pást dříve, ale nevěděli jsme to. Chce to opravdu dávat každý den několikrát a motivovat třeba hračkou, nebo hladit od krčku k zadečku 😉

zlatkavlk
3. led 2016

naše malá měla zrovna včera 3 měsíce a koníky pase cca od půlky druhého měsíce, nejdřív tu polohu na bříšku strašně neměla ráda, dávala jsem ji tak po koupání a vždy začala doslova řvát, i když jsem ji dávala ručičky k tělu a jakoby trochu pod hrudníček, aby se mohla opřít... no a jednoho dne najednou úplně sama a bez křiku tu hlavičku zvedla a drží ji, teď už jí otáčí do obou stran a rozhlíží se... ale je třeba trochu tvrdší podložka, na přebalováku to zvládne krásně, na posteli jí to jde hůř... 🙂 určitě to brzy také zvládnete 😉

gabrieka
autor
3. led 2016

holky díky moc za rady, budu ho dávat častěji 🙂...

saruska89
3. led 2016

@gabrieka mymu synovi jsou tri mesice a nepase... Jako zvedne hlavinku ale malo a nechce se mu.. ;) jsou lini kluci ;) ale myslim ze je to okej;) oni zacnou;)

rousse
3. led 2016

já otáčela na bříško tak od 4. týdne před každým přebalováním - aspoň chvilku - krásně se při tom vyprděla, zvykla si na to a jakmile se sama naučila otočit na bříško, tak už jsem ji na záda dostala jen násilím (obrazně řečeno) - byla na břiše pak už prakticky furt, baba zvědavá🙂 Od 4. měsíce jsem ji do kočáru dostala buď spící anebo na břiše - jakmile měla ležet na zádech a být vzhůru, tak cirkus jak u Berousků. Jinak doporučuju jako motivaci k otočce na bříško mimčo na břicho pasivně nepokládat např z tygříka nebo klubíčka, ale otáčet za nožičky - doporučila mi to dětská rehabilitační sestra v šestinedělí a malá se nám na bříško otočila ve 3 měsících. Díky tomu otáčení se totiž posilují šikmé břišní svaly a mimčo hlavně pochopí ten princip.

zlatkavlk
3. led 2016

@rousse otáčet za nožičky myslíte jak prosím? náš pediatr dcerce vleže na zádech, když ji chtěl otočit např na levý bok, ji pravou nožku tlačil jakoby přes kyčel na bok... blbě to asi popisuju, ale je to ten způsob, jaký myslíte? 😉

rousse
3. led 2016

@zlatkavlk jo to je přesně ono 😎

hapovab
4. led 2016

@gabrieka jeste mini rada ktera nam pomohla i kdyz vim ze neni moc spravna,ale davali jsme malou past tak aby videla na televizi,ta ji hodne motivovala :o)

lucyen87
4. led 2016

nám dr u syna řekla, že by to sám nezvládl správně kvůli rozestupu břišních svalů, tak jsme od 3 měsíců chodili cvičit vojtovku, pak už byl vývoj vcelku v pohodě, ale rozestup má stále. Jen je teď v takovým blbým věku, kdy se s ním cíleně cvičit nedá, už jen namasírovat nohy, aby je neměl plochý, bývá umění (ho to totiž lochtá :D )

terkakerka
5. led 2016

Náš Páťa se snažil pást, ale úspěšně už okolo jednoho měsíce a teď ve dvou měsících a 14 dnech drží krásně hlavičku, když ho dávám říhnout.. 🙂

fouskovi
5. led 2016

To my se taky snazime past ale kdyz ho dam na brisko opre se o ruce a cuca si je tak nevim jak ho to odnaucit aby se lepe snazil

verunka_korunka
5. led 2016

Chodíme na rehabilitace, ale v podstatě pevné bříško je základ. To přetáčení jak píšou výše je taky dobré. A potom samotné pasení koníků... Nejdříve jsem měla dítěti dávat stočený ručník do ruličky, jako by dlouhá housenka, dávat pod paže a hrudník, tím natahovat paže před sebe a zjednodušuje to vstávání na pasení koníků. Natáhnout nožičky dozadu a mírně dlaní pritlacit zadeček do podložky. U pasení by měl být zadeček dole a ne vytrceny nahoře. A teď už nám cvičení změnila. Bez ručníku, ale ruce dat tak aby utvořit před dítětem "rybníček " lokty mají být cca na úrovni brady tedy před rameny. Držení rukou pod seboa u těla u je špatně. A aby tak vydržela a já ji v té pozici pomáhala, tak levou ruku, tentokrát loktem pritlacit zadeček a dlaní hlídat pozici lokte dítěte a druhou rukou už jen hlídat loket. A samozřejmě dítě musí mít před sebou nějakou motivační hračku.

gabrieka
autor
7. led 2016

@saruska89 jsou to trošku lenoši 🙂...ale vyplatila se mi rada přetáčet ho co nejčastěji 🙂..a už mu to pomalu a jistě jde 🙂

gabrieka
autor
7. led 2016

@lucyen87 my máme taky rozestouplé ty svaly, ale doktor mi řekl, že to teď nemám řešit, že když se to nespraví do roku, tak s tím začneme něco dělat a koníčky už jsme začali pomalinku pást 🙂

gabrieka
autor
7. led 2016

@fouskovi jo, to bylo přesně i u nás, dala jsem ho na břicho, okamžitě ruka do pusy a bylo po pasení 🙂...ale teď už to prďola jakš takš zvládá 🙂

fouskovi
7. led 2016

@gabrieka já nevím jak ho to odnaučit i když ho lákam na hračky tak ruce vahrávají

gabrieka
autor
7. led 2016

Holky, děkuji vám všem moc za rady🙂...musím se vám pochlubit 🙂

monyszek
8. led 2016

Ahoj, my jsme s tím ze začátku trochu bojovali, pokládala jsem na bříško, vždycky jen měla hlavinku na boku, občas ji zvedla jen aby se neřeklo, postupem času ji začala zvedat, ve třech měsících a kousek ji už začala držet pěkně 🙂

kapacita
17. bře 2016

Ahoj, mozna to sem uplne nepatri, ale mam dotaz k tomu paseni konicku...vim, ze by se to melo delat na tvrdsim podkladu...je to v pohode na prebalovacim pultu s takovou tou klasickou vetsi podlozkou? Mamka se na to divala a tvrdi, ze je to mekke...tak ja pak ale nevim, kde ho to mam ucit!🙂

evulina77
17. bře 2016

@kapacita co třeba na zemi na dece? Ale na přebalováku to půjde taky. Základ je dávat často na pár minut na bříško, i když se to prďolce nebude líbit. Ono totiž všechny ostatní pohyby (plazení, lezení, sezení i chození) vychází z polohy na břiše a ze zpevněných břišních a zádových svalu. Jinak platí určitá poučka - co měsíc, to zhruba hodina na břiše...

kapacita
18. bře 2016

@evulina77 diky, tak to si mne s tim prebalovakem uklidnila! Vcera jsme koupali, tak jsem ho zkusila na to brisko no a velky uspech to nemelo..po chvili to vzdal, polozil si hlavicku na bok a zacal si cumlat ruku🙂 To jeste hosan nevi, ze ho to ted ceka casteji 😀