Odplenkování-pořád nic. Jak na to?

6. čer 2021

Už týden se snažím venku odplenkovat moji dvouletou holcicku. S nocnikem ji seznamuju už dlouho, vlastně na nočník ji průběžně, ale tedy nijak intenzivně, posazuju snad už půl roku. A pořád nic! Dneska jsem ji několikrát posazovala, plenku ji nedala a ona se mi během hodiny 2x počura! Vůbec nedá najevo že se jí chce. Absolutně nic. Řeknu jí, ať mi řekne až se jí bude chtít, kouká na mne, vypadá že rozumí...... Jenže uplyne minuta a vidím že sedí na boku a cura do kalhot... ☹️ Já už fakt nevím jak na to☹️

katka22688
6. čer 2021

Není zrelá.

jitka_cv
6. čer 2021

Nehroť to, není ještě vyzrálá. Chce to čas a hlavně nenutit, sama na to přijde.

levandule_k
6. čer 2021

Pro ni není moc rozdíl, když má plenku a kalhoty, nebo jenom kalhoty. Prostě je zvyklá to pouštět pod sebe, když se jí chce. Asi bych jí nechala lítat nahou

cilkat
6. čer 2021

Předpokládám, že zatím vůbec neví, že se jí chce... Prostě asi jako by po tobě někdo chtěl, abys zadržela menstruaci. Možná i pochopíš, o co jde, ale už ne jak to udělat.

amazonkajanik
6. čer 2021

Synovi jsou téměř 2roky a intenzivně zkoušíme teprve 2dny. Přes pár měsíci jsme ho zkusila posadit, ale měl bolavou stolici a díky tomu averze nočníku. Včera poprvé udělal "cí" ale vzápětí ho otočil a chtěl si s tím hrát, jako s vodou. Navíc si nesedne, čůrá ve stoje,obkrocmo. Ale když už, nechávám ho nahatého, jak padlo, kalhoty by mu připomínaly plenky ...ale nechávám to volně. Buď bude už na léto bez plen, nebo až na podzim. Může to dopadnout jako chůze. V roce se postavil, celé léto obcházel nábytek a v září udělal první kroky do prostoru...

garpova
6. čer 2021

Dceři je přes 1,5r, na nočník jí posazuji cca od 1r. Nedávno to vypadalo, že už začíná i sama chodit na nočník-donesla si ho, sedla si na něj, naznačila, že potřebuje posadit. Ale teď asi prožívá nějaké období, kdy se soustředí na "rozvoj mentálních schopností" a nočník šel stranou a vše jde většinou do kalhot. 🙈 Takže nenutím, nabízím, převlékám a na delší cesty ven a na spaní dávám plenu.

eithelwing
6. čer 2021

Dej tomu čas. S nočnikem seznamuj, pokud bude chtit, posad ji tam. Jinak si dejte pauzu. A za měsíc to zkus znovu.
U nas první pokus ve 2 letech k ničemu. Dcera to nestihala, hrozně kvůli tomu brecela. Tak jsme se na to vykašlali. Kalhotky jsme na chvili schovali. Po měsíci jsem se jí zacala ptat, kdy tedy to zkusíme znovu. A další měsíc sama přišla s tim, že dnes plinu ne, že kalhotky. A ejhle, během týdne se to vyladilo. 🙂

janikas85
6. čer 2021

Zkus tomu dát čas....já jsem dceru nechala a odplenkovala teď v necelých 3letech během cca 14dní. Je bez nehod i venku a v noci má suchou plenu.

ladyanne22
7. čer 2021

Taky bych nechala nahatou, tak se to naučí asi nejlíp. Když má kalhoty, tak to vnímá asi stejně jako plenku. Ale není to hned, trvá jim to než si to začnou uvědomovat a naučí se to zadržet.

strasidelko
7. čer 2021

Mám 1,5 roku a také nám to nejde. Není na to asi ještě čas. 😊 ono to přijde. Některé jsou připravené později.