Odplenkování ve 26 týdnech

aanjelikk001
4. črc 2019

Ahojky maminky,
momentálně řeším problém se synem 26 měsíců.
Učíme na nočník i záchod. Čůrání je v pohodě, ale bobek ne a ne hodit tam kam má. Většinou se vykaká v pokojíčku. Snažím se vysvětlit, ale nic nepomáhá. Už jsem z toho zoufalá. Může někdo poradit? Děkuji

luckylee
4. črc 2019

Nech to na nem a netlac na nej.Do skoly s plinkou nepujde.☺

Přesně tak. Musí k tomu dojít sám. Dcera ve třech letech má na noc plinu taky a ať dělám co dělám, je to marné. Prostě čekám. S nocnikem to taky víceméně přišlo samo 😉 a už je to dlooouho. Ono jim to musí uzrát v té hlavičce 😉

montelvina
6. črc 2019

@aanjelikk001 ahoj já byla taky zoufala myslela jsmem že se to nidky nenauči ..někdy ani nezabiralo ze byl nahý ale na to kakani většinou ano proste kdyz sem viděla že chce kadit tak ryhle výsleknout ...samozdrejme chtěl trenýrky nazpátek tak říkám Heled ldyz to uděláš do nocniku dostaneš bonbonek (a to syn hůř rozumí )jelikož mu to bylo hodně blby vykadit na zem tak proste si sedl na nočník ..chce to fakt čas nám čurani trvalo 2 měsíce a kakani bohužel 3 .zvlašt když někdy kakani šlo ztuha .Bojoval taky ze soukromým .Jeste mívá nehody dneska s čuranim a jelikož málo mluví neřekne si tak když jsme venku musím hodně pozorovat ...je mu 3,5 let a na noc ještě musí mít plenu ale jen co ráno vstane jde ihned na nočník

aanjelikk001
autor
14. črc 2019

Tak holky už mi začal bojkotovat i záchod a nočník. Nedělám nic jiného než za ním chodím s hadrem a vlhčenými ubrousky 😱
Snažím se mu vysvětlovat, beru ho na záchod, aby se vyčůral. Tak mi držte palce, protože tohle je fakt psychicky náročné. Mám tři děti a u prvních dvou tohle neznám.

martiniquest
14. črc 2019

Cim vic budes tlacit, tim to bude horsi. Trpelivost. Pod tlakem okoli, ze uz by dite neco melo, vytvarime tlak na deti a neni to ku prospechu. Nas syn ma v srpnu 3. Odplinkoval se z niceho nic letos o Velikonocich, jenze za 2 tydny mel kakaci nehodu a od te doby kadi pouze a jen do plinky. Alespon curani zustalo do nocniku. Nenadelam nic. Kdyz jsem ne nej zkousela tlacit, vysledkem bylo, ze bobek zadrzel a to jsem se hodne vydesila. Sice babicky hudruji, ze je velky, ale radeji at chodi do plinky, nez by si vypestoval blok a mel zdravotni problemy.

aanjelikk001
autor
14. črc 2019

@martiniquest určitě na něj tlačit nechci. Hold to nechám a ono to nějak dopadne. Než být psychicky vyčerpaná já i on,tak ať má raději ještě plenku.

montelvina
16. črc 2019

@aanjelikk001 tak možná zkusit o měsíc později ..někdy pomůže čas a u děti měsíc muže byt velký skok