Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

krembonzur
7. únor 2009

sari - neboj se toho- je to fakt uleva, si vydechnout..kojeni ma neco do sebe, ne ze ne, ale jde to i bez neho-zvlaste kdyz uz ho tak moc nepotrebujou... 😉
dneska fakt spal celou noc sam-jsem nadsena taky!!
takze VPRED!! 😀

mesulka
7. únor 2009

lennis - večer si moc užijte, tiše závidím 😉

krembonzur - velká gratulace, jste šikulky 🙂 To je pohodička spát celou noc, co? 😉

Sarkabrezen - neboj, i my se jednou dočkáme a třeba se ještě i někdy v noci vyspíme 😀

lennis
8. únor 2009

Holky, díky, večer byl super a krásně jsme se uvolnili 🙂

sarkabrezen
autor
8. únor 2009

ahoj holky, furt přemýšlím a přemýšlím... a rozhodla jsem se takto. odstavím Adinku zatím přes den. zkusím jí vysvětlit, že od teď dostane od maminky jen večer. myslím, že januska už o tom mluvila, že jen za tmy, že? tak něco podobného... u nás by totiž úplné odstavení ráz na ráz bylo opravdu "přeřazení z pětky na nulu"... a to je šílený šok jak pro malou, tak pro moje prsa... ráda bych ještě chvilku "jela na dvojku"... mým cílem totiž není přestat úplně kojit, já budu klidně dál kojit, ale mým prvořadým cílem je naučit malou jíst. vzhledem k naší extrémní situaci, kdy MM je pořád její hlavní zdroj obživy a mezi tím sem tam dlubne kousek rohlíku nebo pár lžiček pudinku... takže MM je pro ni v tuto chvíli jediná aspoň trochu výživná složka její stravy. a dokud k tomu nepřidáme další, nechci tuhle jedinou rušit. vzhledem k tomu, že je to krok nevratný... nemám jistotu, že po odstavení začne skutečně jíst, takže si chci nechat pojistku, kdyby to došlo fakt do extrému, že nebude jíst nic, ať pořád mám aspoň to mlíko.

takže tak. i tak to bude obrovský boj. 😒 a pokud by to vedlo k tomu, že nebude celý den jíst, protože bude vědět, že večer dostane mlíčko, tak odstavím úplně. ale to můžu udělat vždycky, to je ta poslední možnost... chci nejdřív zkusit něco alespoň malinko méně drastického...

co si o tom myslíte, dělám dobře? 😨

krembonzur
8. únor 2009

sari-udelej to tak, aby to vyhovovalo tobe i male a uvidis, jak na tom budete...jen si rikam, ze deti jsou dobri herci, jenik taky pri skonceni mlika docela malo jedl-ale zas jsem to pripisovala i tomu, ze mel rymu a tak treba nemel chut, ale ted tlaci jak salony, 2 talire polivky-druchy chod vynechava,ale i tak se to zlepsuje...
drzim ti palce!!!!urcite to pujde!!!!!hlavne nestresovat-vis jak to je, kdyz uciti, ze si nervni, preneses to na ni a to taky neni dobry...hlady urco neumre-myslim, kdyby treba den dva nechtela jist...ale zas je fakt, ze nevim, jak to mate s tou vasi extremni situaci...to tady muzu filozofovat...je tezke radit... ☹ ale neboj, urco to bude OK 😉 😎

lennis
8. únor 2009

zkus to jak myslíš, že to bude nej, ty to vycejtíš co a jak, zkus to 😉 !!! Držíme pěsti a fandíme.
Herci to jsou dobří, tak se nenech oblbnout 😎 , víš jak to je s měkotama, nechat vyřvat a pak vysvětlit, 😀 , tak to dělám já a zatím to platí, ale občas podlehnu těm velkým očím se slzama jako hrachy 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
8. únor 2009

díííky holky, jste zlatíčka 😵 tož já se do toho zítra pustím... od maminky až sluníčko zapadne... doufám, že malá nepoběží jak Nastěnka přemlouvat jitřenku, aby ještě nevycházela, aby dostala napít dokud je tma 😀 😀 (už mi hrabe 😅)

bufik
8. únor 2009

šari:držím ti palce a zítra na Vás holky budu moooooc myslet.... 😉

j.a.n.u.s.
8. únor 2009

sari...jitrenka 😀

Hele, ty vis co chces a to je dobre. Dulezite je mit plan, kdybys do toho skocila bez hlavy...stacilo by par hodin poradneho place a zalykani male, a to prso bys ji dala...a presne jak pises...pokud citis, ze by to bylo trauma pro malou (coz by urco bylo), vis ten skok...prestat najednou, myslim, ze by nechapala...a hlavne, kdybys ji nedala a pak zase dala...mela by v tom mala takovy zmatek, ze uz cokoli bys ji rekla, neverila by ti-fakt neprehanim!

Sarinko, neboj-jednou prijde cas a odstavis. Je to jen prechodne obdobi...pouzivej svoji intuici maminy.

Jak jsem psala...jen jak je tma...a ta tma je cim dal pozdeji... 😀 ... v nasem pripade je to nejlepsi zpusob odstaveni...postupne. To je jak s dietou (v mem a Elishcinem pripade), kdybych "hubla" rychle-neni dobre, kdyz se "hubne" pomalu...je to naporad. (pozn. pro stale kojici 😀 ..."hubne" rovna se "odstavuje" 😀 ), ale zase jak rikam, je to individualni.
Jsem uz na pul cesty.
No, tak ta tma je plan A...pak mam plan B...co me napadl dneska...v jednom z dilu Krtecka je Orel a je postreleny myslivcem, no a z kridla mu tece krev...tak male povidam, ze toho Orlika to moc moc boli a to cervene, ze je krev. Jdeme dnes spat a ja El rikam, ze jak bude tak furt dundat, tak ze me to boli a ze mi ta krev potece jako v Krteckovi. A svete div se, ma dcera je velmi empaticka, pofoukala mi je, chytla jednu bradavku do ruky a normalne zabrala...ale pst-nezakriknout...takze asi tak k tomu planu B... 😵

lennis
8. únor 2009

já taky měla boooooooooooo 😀 a pak bylo mlíčko jen ve flašce 😉

sarkabrezen
autor
9. únor 2009

zdravím všechny a moc děkuju za projevenou podporu 😵

uff, tak mám za sebou první den. kdybych to měla shrnout, bylo to lepší než jsem čekala. celý den se sice domáhala, ale dalo se to vždycky jakž takž rozptýlit, krize byla až k večeru, to už Adi fakt nedávala. celý den jsem vysvětlovala, že od maminky bude až večer, až půjdeme spinkat. takže mi v 7 večer zahlásila, že jdeme spinkat 🙂 po sedmé se teda přicucla, hodinu se nemohla odtrhnout, pak chtěla samozřejmě řádit, byla normálně jak po nějakém jointu či co 😀 no ale z celého dne byla tak unavená, že kolem půl deváté usla.

co se týče jídla, dopoledne jedla lépe než jsem zvyklá, ale odpoledne už nic...

ale ty kozy!! 🙄 hned ráno jsem si dala těsnou podprdu, ještě jsem to zaplácla těsnou košilkou a tričkem, no byla jsem jak rytíř v čelním zbrojení a stejně jsem už teda odpoledne nemohla vydržet, takové bolestivé balony jsem ještě neměla. kdyby mi ta Adi nepomohla, tak mi asi explodují. 😨

zítra pokračuju! kojím od 7 do 7, nekojím od 7 do 7 🙂 🙂

sarkabrezen
autor
9. únor 2009

janusko tvoje plány jsou boží 🙂 🙂 ten tvůj drastický použiju až budu chtít odstavit úplně, ale u nás to nebude krteček, u nás to bude živá krev, protože mně ty prsiska fakt bouchnou 😅

kremik, a co ty, vy už jste teda taky úplně bez jako lenni? i v noci? a spíte?

krembonzur
9. únor 2009

sari, tu cekam a koukam, kdy napises-no konecne 😉 😀
to ses borec, vidis, ze to jde...jenik se taky vzpouzel pres den, tak jsem ho lehce rozptylila-svetylka, ptacci venku,malovani-no to,co ho bavi, ze?? a po par dnech-cca 2-3 si popravde ani moc nevzpomnel, ze nejake prso mam... 🙂 no a pak teda nejak postupne odpadlo i to nocni kojeni...
u nas dobry-teda nehci to zakriknout...ale fakt spi hezky, uz se ani nebudi, teda vzbudi se, ale tak se pohemzi po posteli, nebo kvikne a spi dal, az do pul 8 rano,to jen ja jsem vzhuru pres noc, pac jsem z toho lehce nesva a kontroluju, jestli je prikryt, ci nepada z postele, on totiz docela v noci na tom letisti cestuje,takze cestuju s nim a delam zivou zabranu 😀 ale fakt je to ok-sice jsem dneska uspavala skoro hodku, ale on je dobry herec, dela ze spi a kdyz se ja pohnu, ze jako uz jdu, pac si myslim,ze je tuhy, tak se taky zvedne, ze jako jdem jeste radit-no silenec.. 😀
jsi borec!!!vydrz to a uvidis, ze to pujde!!!!¨
jo a v patek jsem byla na kavicce, v nedeli jsem byla na kavicce a chystam se do prahy na par dnu-takze to ma opravdu sve vyhody nekojit... 🙂 🙂 🙂

sarkabrezen
autor
9. únor 2009

🙂 vy mně vždycky s těma kávičkama tak namotivujete 😅 že to musím vydržet!

jooo... tak nějak to mám v plánu, že to bude trvat tak 3 dny, pak už to bude přes den v pohodě a postupně přirozeně odpadne i večerní a noční kojení 😵 😵

doufám, že má takový plán i Adi 😅

kremik to spaní nějak vyřeš, néé? dyť zbytečně nespíš, když už můžeš 🙂 my malou nedávno přibíjeli zábranu na postel eeeee malé jsme ji přibíjeli!! neee malou 😅 😅

sarkabrezen
autor
9. únor 2009

už ani nepamatuju, kdy jsem se cítila tak dobře... sice jsem nachlazená jak sfiňa, v noci kojím pořád, takže nevyspaná taky furt, ale to, že mi nikdo celý den neodsával energii... to je fakt hrozně znát. chlapi a nekojičky to netuší, ale ten odsun energie je šílený... teda aspoň pro mně... já kojím už skoro dva roky frekvencí novorozence, takže já už si ani nepamatovala jaké to je... a dneska se mi to osvěžilo a je to skvělééé dokonce jsem šla navštívit manžu, i když není sobota 😉 😀 😀

krembonzur
9. únor 2009

no hele, me to takhle popravde vyhovuje, jenik postylku ma, ale on ma pocit, ze kdyz je tam, tak to ma jako za trest.....a ted zas kutime bydleni, tak nechci jeste kupovat novou -dospelackou postel.... 🙂
kazdopadne si vem, ze ho cca do 9 uspim -vetsinou a spime tak do cca 7,30-fakt super!!!!
a ty kavicky a pripadny vylet pryc...to je sen....ja jsem byla fakt uz vyzdimana-nechapu, jak jsi to mohla tak dlouho vydrzet!!!te obdivuju!!!
a jenik se ted fakt casteji tuli a tuli a tuli-takovy maly mazlik,takze kojeni je fajn, ale i potom je to fajn... 🙂

sarkabrezen
autor
9. únor 2009

vydržela, bo sem měkkota 🙂 dneska když byla krize, tak jsme s malinkou seděly, objímaly jsme se, srdceryvně jsme se utěšovaly, že jako od maminky papat nemůžem, protože ještě není tma a já jsem z toho byla taky hotová, že jí nemůžu dát, no a ve finále utěšovala spíše malá mně, takže to vypadalo fakt asi komicky... 😅

krembonzur
9. únor 2009

hihihi, to verim 😀
hele, me dneska zacalo tect prso-a jak nenosim podprdu-pac pri me velikosti -00 je to zbytecne, tak jenik tak nadsene koukal, jak jsem se pred nim prevlikala a on videl to -00 prso 😀 bozatko moje,ale vyhybam se zatim tomu, aby se k nim nejak moc dostal.... 🙂
vydrz to!!pujde to, mozna bude kapku krize, ale mozna te mala prekvapi a bude to ok...fakt si za cas ani nevzpomene-sama jsem tomu neverila a dneska to vidim, snedl 2 talire polivky-druhe uz ne...proste se presaltroval na jinou stravu... 😎
vsechny me kamaradky koukaji, jak jenik krasne spi celou noc-to ony s malyma samy nemaji...a tak zavidi.... 😉
hele, a odkud primo jsi??? 😅

sarkabrezen
autor
9. únor 2009

promiiiň kremiku, nějak jsem se začetla 🙂
to spaní ti závidím taky! 🙂
já su přímo Ostrava... na Karvinsko jezdíme často, máme tam jednu babičku... v Petřvaldě

j.a.n.u.s.
9. únor 2009

sari...gratuluju...jste sikulky, pravidelne pis, jak to davate...od sedmi do sedmi a pak od sedmi do sedmi Nee 😀 😀 😀

jituska
10. únor 2009

Sarka: klobouk dolů před kvalitou tvého mléka 🙂 Ještěže jsi nepřestala úplně kojit, byla by to škoda. Jinak mě hned napadlo, jak to s tím mlékem uděláš, když přestaneš úplně kojit. Takhle je to myslím dobře, že jsi malou úplně neodstavila.

jituska
10. únor 2009

Holky, tak já jsem asi měkota, přes den, když chce malý jít spát, tak usne jedině u toho prsa, takže jsem se radovala předčasně. Ale večer už usíná bez toho, ale v noci, to je teda řev, ale zlepšení je: Nebudí se tak 100x za noc, ale jen 2x. A ráno na mě znovu skočí, ale ono ho to přejde, musím vždy dřív před ním vstát. Teď mě sklátila chřipka, tak jsem tři dny byla úplně mimo a jen se mi chtělo spát. A teda musím říct, že malý jí teď dobře, dokonce celé dopoledne chodí, že chce jíst. Sní toho víc, jak naše pětiletá holčička, tak mě jde z toho hlava kolem 🙂

jituska
10. únor 2009

Tak nám tu dnes napadlo sněhu, že malý stojí u okna a nestačí koukat. Akorát ven teda nepůjdeme, děti nejsou úplně zdraví a já teda vůbec ne. U nás je to zázrak, najednou na Vysočině tolik sněhu, vždycky to byl jen prašan a jen jednou za zimu jsme teda byli sáňkovat a druhý den už sníh nebyl. Jak je u Vás tam nahoře? 🙂

lennis
10. únor 2009

Ahojda holky,koukám novinek plno 😀
šári, jak dneska??? Co prsa? Jéé, já bych tak kousek potřebovala, podprdy mi jsou velký 🙄 🙄 🙄
Krémku-je to paráda co, takhle nemít závisláka, já si to užívám ještě teď a taky jsem už pomýšlela nad víkendem pro ženský někde v lázních 😉 , ale nevím, jestli bych ještě tu první noc nejela domů ☹ (měkota no). Holky, mažu do postele, páč ráno vstávám a jdu trochu pracovat, ale jen dopolko a pak ještě ve čt, pátek mám volno 😀

sarkabrezen
autor
11. únor 2009

ahoooj závislačky! 😀

Tak u nás včera (ťuk ťuk) supr, lehká krize jen asi dvakrát za den. Večer jsme kojili dokonce až v 9! A to ani nebylo proto, že by se malá tak dožadovala, ale že už jsem chtěla, ať už si jde lehnout. Takže bezva 😵 Dneska to bude určitě ještě lepčejší. No akorát teda ty moje prsa... Lenni přijď si! 😀 K večeru už mi to stříká samovolně na všechny strany 😖 Ale já se jim nedivím, musí v tom mít zmatek, 12 hodin kojím furt a pak 12 vůbec nic... nemají to lehké 🙂

Jitus, s tím spaním je to u nás stejné, když chci, aby malá šla spát přijatelně kolem 12 - 13 hodiny, tak musím buď v kočáře nebo tak ještě v autě. Doma by mi sama neusla. Včera se mi nechtělo trajdat s kočárem, tak jsem ji nechala doma a ona mi usla v náručí když jsme spolu tancovaly v půl 4 odpoledne. Jenže pak samozřejmě spala do 5 a večer pak byl problém, v 9 ještě lítala jak střela. Ale radši budu chodit každý den s kočárem ven, než bych ustoupila ze své 12hodinovky, abych dodržela své nekojení přes den.

sarkabrezen
autor
11. únor 2009

lenni, to je supr, že pracuješ, hned bych šla taky 😎 já jen tak přicmrndávám občas něco doma... jooo a na wellness víkendu já byla už na podzim. i s malou samozřejmě 😅 Ale bylo to supr, byly jsme babská jízda ještě s kamarádkou a bylo to bezva. hrozně jsem si odpočinula. mně totiž hrozně pomohlo vypadnout z toho stereotypu, nepotřebovala jsem si odpočinout od malé, ale spíše od toho, takže mi to povyražení přišlo k duhu. no letos to určitě zopakujem 😎

j.a.n.u.s.
11. únor 2009

sari...vas sleduju a drzim moc moc palce....staci vytrvat!

lennis...nevim, jestli jsi to tu uz psala,ale co delas? Jaka prace? Taky neco maleho shanim...

jituska...mala se rozjedla prenadherne taky! Musim doslova pred ni schovavat jidlo!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ted kapinku novinky u nas.

Vcera si cucla jen kdyz sla dopoledne spat (to ji jeste dovolim), pak normalne mivala kolem pate vecer, ale POZOR vcera uz nechtela, koukla na ne, rekla :" Krev (jako v krteckovi)...prikryt!" Prikryla a dobry! Mela az sla spat vecer, ale to jen cucla...ja udelala AUAU a ona hladila, dokonce si cichla bradavky a zaseptala:"Voni!", obratila se, kapku si zpivala a usla...a ja vytuhla s ni!
Pomalu si zacinam zvykat, ze me miji veskere deni ve svete, bo v tu dobu uspavam...Ordinace taky nic...aaaale kaslu...kdy potom uz budu mit sanci uspavat?

Holky, v Karvine nesnezi nejak zvlast! Co u vas kremiku???

krembonzur
11. únor 2009

zdravim vsechny matky!! 🙂
sari-no vidis, za tyden mas dokojeno 😀
janus-ty taky s takovym tempem!!!! 😀
u nas dneska snezilo, ale uz je klid...at uz je jaro, zacinaji se me zmocnovat deprese, jsem tlusta-a to uz jim jen za sebe a prijde mi to jeste horsi nez kdyz jsem kojila...uaaaaaa 😠
jinac jenik je fajn, vcera jsme ho dali na 2 hodky k babi a mm me pozval na obed-veceri-po 2 letech... 😀
nekojime, uz snad ani nevi, ze nejake prsa mam-no se ani nedivim, pri velikosti 00 by je fakt musel hledat...usinani, pres poledne - mezi 12-13 si jdem lehnout...tak mucka a blbne s tou zveri, co mame v posteli-2 obr plysove psy, dale zirafu, kocku a tygra - ja delam, ze spim...jenik blbne, prevaluje se, semtam se prituli a vetsinou do 20 min je tuhy-a ja nekdy taky teda.... 🙂
vecer to byva podobne-mozna nam to trva dyl...ale fakt koukam jak blazen...spi az do rana-cca 7-7,30-45, a mozna jednou v noci se tak nejak pohemzi, vzlykne a spime dal...LUXUUUUUUS 😀 😀 😀
porad piju salvej caje-dnes asi posledni a dojidam ta homeopatika a prso se snad smrkava....
jinac jenik a jidlo-jak pise janus-furt slysim HAM HAM-on to teda rika i na piti, ale vetsinou chce jist...a taky furt rika TATA-od rana do vecera...a nekdy i ve spani...a co mama??!!(tak trosku zarlim,no... 😵 )

j.a.n.u.s.
11. únor 2009

kremik...tak to teda luxus je! Ty jsi jak zpravy z jinyho sveta! Me to pripada jako vzdalena pisen budoucnosti-spat celou noc! No snad nekdy....

A co vecere...dopadla?

krembonzur
11. únor 2009

hele, janus, ja bych taky pred cca 14 dny neverila, ze to takhle bude u nas doma vypadat... 🙂
jen jsem zvedava, jak bude bojovat mm, az pojedu pristi tyden na vylet do prahy-samo, ze sama 😅
ja taky celou noc nespim,pac jsem si odvykla...budim se, abych poopravila jenika, kdyz je moc nakraji, nebo se ja posoupla a on nespadl, prip. ho prikryla, ale dulezite je, ze spi on celou noc....ja si za cas zvyknu, ne? 😵
vecere-jooo, konala se uz v 16 hod, jestli vis, kde je v HA byvale kino Radost, tak jsme dosli az tam, je to tam predelane, no paradni,ceny supr-drahe jak prase,ale zas to bylo nadherne servirovano, rekla bych umelecky, nejdriv jsem si v duchu rikala,ze budu mit hlad, kdyz jsem tu porci videla-ale po akci jsem mela dost a fucela jsem jak lokotka a ani uz jsem vecer nejedla-nic,byla jsem syta 🙂 a taky tam hral pan na klavir-no kraaasa....