Odstavení 2letého závisláčka najednou a zlepšení jeho stravování ?

sarkabrezen
23. pro 2008

ahoj holky, moje malá má 21 měsíců a celý den a noc chce jen kojit. Řekne si několikrát do hodiny, v noci co dvě. Normální jídlo odmítá, jí jen pečivo, pudink a brokolici. Když má hlad chce jen "od maminky" nic jiného nevezme do pusy. Měla jsem v plánu, že ji nechám, ať se odstaví sama, ale realita mně nutí uvažovat o odstavení násilném, plánuju to za tři měsíce až dosáhne dvou let. Jednak je to pro mně neskutečně vyčerpávající a jednak si říkám, že když nebude mlíčko začne třeba lépe jíst. Zkoušela jsem postupně jí některá kojení odmítat, ale nejde to, ona už je na to moc velká, nechápe, proč jí někdy mlíčko dám a někdy ne. Tak si říkám, že u takhle velkého a závisláckého dítěte je jediná cesta odstavit najednou. Prostě mlíčko už není a vytrvat. Bude to hrůza, děsím se toho hrozně už teď, ale už jsem z toho celkem zoufalá. ☹

Máte prosím někdo zkušenosti s odstavením takhle velkého dítěte a závisláckého metodou najednou? A pokud jste měl někdo problémy s jídlem, zlepšilo se to po odstavení? díííky...

lennis
11. únor 2009

jééééé, no tak to bylo určos krásný🙂
My v sob před plesem taky byli na večeři, dali jsme si ji už jako Valentýnskou, my to nijak nedržíme, leč nátlak médií, proč bychom si to neodůvodnili, že?
Tak super holky, pěkně nekojíte!!! Jen nemít strach!!!!
Janusko, tak trochu pracuji už od 6měs po porodu, učím Aj, takže různý doučka, teď od ledna jsem začla zas na živnosťák pod firmou, takže tento týd jen zaskakuju, ještě zítra dopol, od dubna do června už budu mít 2 dopol na stálo + nějaký hod odpo soukromý 😉

lennis
11. únor 2009

včera jsme byli odpo na ukázkový hod aj pro mrňata - helen doron, neviděla jste to některá???

krembonzur
11. únor 2009

lennis-helen doron, ja taky o tom uvazuju pro maleho, moje anglictina je trapna-bych ho nenaucila spravne ani dobry den-taky nejsem ucitelka-jen tak se vzdelavam, ze jo... 😉 ale stejne, ja jsem uplne mimo, takze jsem uvazovala, taky jsem uvazovala o ang.j. pro sebe-at uplne nezakrnim, jenze to je dlouha story...zas nevim,jak to bude s penezma-chcem stavet ci se stehovat do bytu-no vite jake to je...toz nevim...a do toho vcera muz prohlasil, ze bychom mohli zacit SPOLU chodit cvicit-jsme oba nechutne tlusti...no jeste ted jsem to poradne nevstrebala-u neho je to co rict...
ja jsem tady videla nekde v tematech helen doron..zkus to najit...snad to bylo i v batoletech...

lennis
11. únor 2009

jo, já vím, já se ptala právě vás, jestli s tím máte nějakou zkušenost 😉

sarkabrezen
autor
11. únor 2009

ahoooj holky. tak u nás suprrrrrr! malá si dneska vzpomněla jen dvakrát a úplně bez pláče, vztekání, zlobení - jen si prostě vzpomněla, já řekla, že teď nemůžu a dobrý. ale teď odpoledne mně dostala - když jsem jí vysvětlovala, že teď neee, že až večer až půjdem spinkat, tak mi na to řekla: A proč? no normálně mi vyschlo v krku a já nevěděla co říct 🙂 ale je to supr, jak už jsou takoví velcí a rozumní, a dá se s nima o všem mluvit, žeee? dneska mi taky řekla kajícně když jsem vysvětlovala, že kreslit budem jen na tabuli, ne na stěny: omlouvám se. no to jsem málem spadla na držku. je to moje zlatíčko 😵

to uspávání vám závidím holky, jste machři, mně to nějak nejde... já umím uspat jen buď v kočáře nebo u cecku 😒 no budu na tom muset popracovat, když vás tak poslouchám, ať nejsem pozadu 😵

s jídlem - no, zatím do ní cpu horem dolem ať nemyslí na moje mlíko, ale jen to, co už někdy jedla (takže nic zdravého 😒 ) dneska se na mně dívala opovržlivě, když jsem jedla zapékané nudle a říká mi: máš dobrotku? a já na to: noooo mňam! a ona: fuuuuuuj! no na facku 😀

kremik neřeeeeš, sem taky tlustá, jsem tak fajně zhubla po porodu a teď už to zas nějak leze nahoru 🙄 no ale druhé dítě si kvůli tomu pořizovat nebuduuuuuu 😀 😀

sarkabrezen
autor
11. únor 2009

lenni škoda, že jsi tak daleko, bych si u tebe dala taky nějaké lekce 🙂 chodila bych někam ráda, ale já zrovna dneska poslala přihlášku na výšku, chci té mateřské ještě nějak využít 😵 takže mi snad možná volný čas brzo skončí... (ne, že bych nějaký měla... 🙂 )

lennis
11. únor 2009

jakou vejšku??? Já bych taky ještě, ale nějak mně bolí mozek jen když se učím němčinu, na tu chodím a pilně studuji 😉

sarkabrezen
autor
11. únor 2009

ostr.univerzita, učitelství odborných předmětů specializace obchod a služby, ale stejně mně nevemou, zjistila jsem, že je to hlavně pro učitele, co už učí, ale chtějí si udělat tuhle aprobaci... ale když už jsem udělala obstojně scio, tak to tam pošlu 🙂

lennis
11. únor 2009

zkusit se to musí 🙂

j.a.n.u.s.
12. únor 2009

Obdivuji vas! Skolu... 😵 ...sari klobouk dolu, ja bych na to nemela! Jak casove, tak nervove, a jsem liiinaaa...ja si prectu knihu to jooo...ale ucit se? To by muj tricetilety mozek asi radej predcasne vymekl...

Noc? Pricuc za pricucem! Ale bez place, jak jsem rekla AU...otocila se ke me dupou a chvilku spala...ja ji dala krupicovou kasi a byla nejaka husta, tak jestli ji netlacilo brisko!

Jo a jeste jsem prisla ne to( chytra ze me matka!), ze chce cicek, jak je ve stresu...moc deti kolem...

To Adelcino OMLOUVAM SE, by me dostalo!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sarkabrezen
autor
12. únor 2009

janusko neboj, oni mně stejně nevezmou, bo nemám pedagog praxi, takže můj na mateřské se tetelející stagnující mozeček zůstává klidný a o svou dovolenou se nebojííí 😅

jinak u nás už přes den úúúúplná pohoda, Adka si vzpomene, když má hlad, tak do ní rychle něco natlačím a pohodaaaa... ale teď jak si to nekojení přes den užívám, tak mně začíná otravovat i ta noc, takže se možná brzo pustím i do toho 😵 jsem teď hrdinka, když jsem dokázala odstavit den 😉 😀

včera když jsem se večer převlíkla do pyžama a malá mně uviděla, tak to zkusila: "můžu ham?" a já řekla, že jasně, tak se začla tak roztomile radovat! tleskat ručičkama a volat JOOO!!! no až jsem se zastyděla 😅

mně nadchla teorie manželů Kopřivových popsaná v knize Respektovat a být respektován, setkala jsem se s ní už v těhotenství a už tenkrát jsem se rozhodla, že tohle je to pravé pro mně a mojí dceru, takže se s ní snažím bavit už od malinka "s respektem a podle jejich principů" a myslím si, že i díky tomu je pro Adi už teď naprosto přirozené a samozřejmé používání slůvek děkuji, prosím, promiň a teď nově i omlouvám se... je to skvělé, jak spolu dokážeme komunikovat a vycházet. i můj muž vidí, že to má své ovoce a začíná více přemýšlet nad svým přístupem... takže i souhlasil a já ho přihlásila na jejich seminář 😵 už se mooooc těším...

lennis
12. únor 2009

Šári, tak to mi honem doporuč, to se mi líbí, napiš víc 😉

sarkabrezen
autor
12. únor 2009

lenni, kniha je zde: http://zkola.cz/zkedu/rodiceaverejnost/vzdelava.... Ještě jedna knížka na toto téma je super, Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly, jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly.

Je to o komunikaci s dětma, ale mně to funguje i na manžu :d

citace z úvodu:
Respektovat děti znamená vědomě opustit mocenský, manipulativní přístup ve výchově a vzdělávání. To neznamená, že si pak děti budou dělat, co chtějí. Existují respektující a přitom účinné způsoby, jak zprostředkovávat dětem tolik potřebné hranice chování. Jejich účinnost spočívá v tom, že budují morálku opřenou o zvnitřněné hodnoty, podle nichž budou děti zvažovat své chování i tehdy, když na blízku nebude žádná „kontrola“.

sarkabrezen
autor
12. únor 2009

eeee ten odkazík jsem nějak zmastila... zkusím ještě jednou:
http://zkola.cz/zkedu/rodiceaverejnost/vzdelava...

lennis
12. únor 2009

Šári, díky, jdu do toho taky, jestli máš ještě nějaký další tipy, tak sem s nima, to už tu mělo být dávno 😀 😀 😀

krembonzur
12. únor 2009

ahoj holky 🙂
sari-no vidis, jak to jde...za chvilku zvladnes i tu noc... 🙂 deti jsou fakt sikovne...ja vzdycky jenika tak trochu podcenuju a on me potom dostane... 🙂
hele, prosim te, ja jsem si tu knihu-respektovat.....koupila, ale jsem uplne nemozna se ctenim...nevis, jestli bude i seminar v havirove?pripadne kdy a kde je ten v ostrave?ze bych dojela tam...me se tech prvnich x kapitol, co jsem precetla libilo, ale ted jsem zas ustrnula-nejak jsem vecer zmozena a muj mozek zvlada max prisun debillit typu blesk apod... 🙂

sarkabrezen
autor
12. únor 2009

ona ta kniha Respektovat... je výborná, ale je opravdu náročná na poctivé čtení. Proto já jsem vzdala to, že bych k tomu dokopala manžu, ať si to přečte a radši s ním vyrazím na ten seminář. V ostravě začíná v říjnu. Je to sice pekelně drahé, skoro 2 litry, ale já tak strašně chci, aby to muž absolvoval, že si na to našetřím a dám to. Je to pro mně hrozně důležité, protože už teď se kvůli výchově malé hádáme a to je teprve malá...

kremiku, tady je přehled kurzů pro letošní rok: http://www.zkola.cz/zkedu/rodiceaverejnost/vzde...

Jinak já osobně doporučuju nejdřív přečíst tu Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly... od autorek Mazlish a Faber. Je jednodušší než Kopřivovi, taková čtivější a na ujasnění základních principů tohodle přístupu výborná. Pokud Vás to nadchne, kniha Respektovat... je pak mnohem podrobnější a učí tyhle principy do detailu...

lennis
12. únor 2009

Jo, Šári, taky vás musím pochválit, není to tak těžký jak se nejdřív zdá, jen přesvědčit sama sebe 😀 , děti jsou úžasný,
Mně taky Honajs vždy dostane na lopatky a jen zírám, holky, dnes usnul po 18hod 😉

sarkabrezen
autor
12. únor 2009

no mně překvapilo hrozně, jak to nekojení malá skvěle přijala. měly jste pravdu, když jste říkaly, že je to snazší než se zdá... ono je to opravdu hlavně o nás matkách, děti jsou skvělé... i v té komunikaci... lidi celý den je dítěti přikazují, zakazují... nedělej tamto, dělej tohle... a pak se diví, že je neposlouchají. děti v sobě mají přirozenou touhu těšit nás, dělat to, co jim ukazujeme, že je správné... ale když se po nich celý den jen sekýruje a poučuje, tak na to přirozeně reagují obranným zaseknutím a efekt je pak opačný než rodiče chtějí... skutečně naslouchat dítěti a chovat se k němu s respektem... to chce námahu a vůli, ale bohatě se to vyplatí...

tak jsem se vykecala a jdu si převléct to totálně promočené tričko (jedna koza už to nedává) 😀

krembonzur
12. únor 2009

hihi,jsi me pobavila s tim prsem-ja tu dneska mela bratrance a jeho zenu, cekaji mimi za mesic a ja jak jsem doma, tak chodim na ostro-bez podprdy-taky tu velikost 00 neni treba davat do podprdy, ze? 😠 a taky mi to prso teda jelo, uplne jsem mela a mam fleky na triku, ale kaslu na to, za chvili snad pujdem spat-teda jena a ja se pujdu tim padem prevlect a umyt...
my se taky s muzem hadame ohledne vychovy-diky za tipy...
jo lennis-uz jsem to chtela napsat predtim-ja jsem si taky rikala, ze je skoda, ze bydlis tak daleko, jsem mohla u tebe brat lekce konverzace v AJ a Honzove se mohli bavit spolu 😀 si to nekdy tak idealizuju... 😀
sari-ta vychova je taaak tezka-to je snad na tom materstvi nejtezsi...achjo...

krembonzur
12. únor 2009

sari, uz jsem se koukala na terminy a misto konani kurzu-takze to vypada, ze jestli dobre pujde, tak se uvidime v ostrave 😉 🙂
prosim te, uz se ted nejak prihlasujes??

sarkabrezen
autor
12. únor 2009

jůůů, to je supeeer! 😵 přihláška je na stránkách Krtečka... který to organizuje http://www.mc-krtecek.wz.cz/mc-krtecek.html
paní, která to má na starosti mi psala, že počet účastníků bude omezený, 25-30, a bude to bráno stylem: kdo dřív zaplatí, ten pude... takže mám v plánu poslat tu přihlášku co nejdříve a co nejdřív zaplatit, ale ještě jsem to neudělala... kdybys to tam nenašla, pisni mi do IP mail adresu, přepošlu ti to...

kurňa, už mi vážně tečou obě... ale je 9 hodin a my ještě nepily 😵

lennis
12. únor 2009

supér Šári, jen tak dál

krembonzur
12. únor 2009

sari, diky, kouknu na to a uvidim...musim to jeste setrne 🙂 podat mm-ale asi tam pujdu jen ja...a ktery termin jdete vy?
no vidis, jake jste hvezdy!!! 😉 😎
si rikam, kdo je vetsi zavislak a vic to hroti, jestli decka nebo matky.... 😉 😀 😀 😀

lennis
12. únor 2009

tak nějak krémik, myslím, že jsme na tom hůř, já jsem hrozná závislačka 😵

krembonzur
12. únor 2009

jsem si to myslela 😉
ja jsem taky katastrofalni...a druhe decko v nedohlednu-teda spise uz ne.. ☹

lennis
13. únor 2009

my tedy zatím taky neplánujeme 😉 , spíš se poohlížím po práci atd...když šel manža z porodního sálu, tak řekl, že sem tedy už nikdy!! Tak nevím, kdyby to měl rodit on, tak nebudeme asi ani 3 🙂
Jak jsem včera psala, že usnul v 6, tak i tak dnes vstával, jsem ale ráda i za těch 12hod. 🙂

j.a.n.u.s.
13. únor 2009

Holky!!!
Tady taka konverzace silena a ja vcera v tu dobu koukala na Ordination...kurz suprovni! Ale momentalne nad muj rozpocet...snad mi o tom potom poreferujete 🙂

Knihu RR mam, ale zalozenou na casy(?)...kouknu do ni. At nejsem za blbce 😝

Sari...odstavila den...cumim a jen tise zavidim!

Kremiku...dyt ja byla 3 roky v U.K., jak opadne snih, tak s El dojedem a budem srotit!Elishka mi mluvi spontanne anglicke slovicka, kdyz vytahnu anglicke dvd, nebo knihy....mezi jeji prvni: Moon, Go, Cat, Dog...jsem z ni uplne mimo. Mozna na tech genech fakt neco bude...

Lennis...Honzajs je dobre naladeny-usnout po 18...co s nim proboha pres den delas????? 😀 😀 😀

Ja uspavam po 21, bo driv to nema cenu...se prevalujem a jsme ve tme...tak necham svitit a povidame si, zhasinam fakt az po devate, to vytuhne hned. Ale jsem zklamana-vcera zase cicek v papule....v noci taky 😢 😢 😢 😢 ...tak jsem na ni krikla, narvala ji bradavku do ruky a byl klid!

Zavislost? Mate prevelikou pravdu... 😎 😎 😵 Ale ted uz to fakt zacina bolet.

Kremik, u vas taky snehu co? Oblecem se a jdeme tady na kopec bobovat...zatim krasny patek trinacteho 🙂 🙂

lennis
13. únor 2009

Janusko, včera byl 2x venku, odpo šel pěšky a dost daleko, tak ho to asi zmohlo 😀 , ale taky včera celý den nespal, dnes vstával v 6 a k ránu už sebou drmlal, takže si myslím, že vyjedem s kočárem a bude tuhoš 😀 , odpo chci jít s ním plovat, tak uvidíme. Má dorazit známá s malou a odpo jdeme s naší první láskou, tedy holčičkou, od který jsme dostali první pusu 😀 😀 😀 chceme s nima jít na karneval, poraďte - jak je sladit jako holku a kluka, aby maskama k sobě ladily - červená karkulka a vlk 😀 atd....???

j.a.n.u.s.
13. únor 2009

jENICEK A mARENKA? sorrry caps lock...ja na karneval nemuzu! Byly jsme s Elishkou v Tescu a visela tam maska vriskotu...ona ztuhla a zacala plakat a bala se a nenavidela me za to, ze ji taham do takovych mist, kde se takovy bubaci vyskytuji!
Tak si nedovedu predstavit, jak by reagovala na ty masky (kolikrat i horsi), kdyz by se hybaly....mnooo nejaky rok si jeste pockame...bo bych si neodpustila pripadny trauma...uz dost na tom, ze ji beru "jeji"/moji kozu...

Kurna tu vali!!!!