Paci, paci atd. Měl by to syn už v 10 m. umět?

pampeliska1313
11. kvě 2022

Ahoj všichni!🙂

Umí Vaše děti paci paci, jak jsi veliký atd? Syn (10m) dělal paci paci asi v osmi měsících “sám pro sebe” a pak přestal. Jak jsi veliký sám taky neudělá a nechá si zvednout ruce jenom.:D Umí pět slov, který opakuje. Jako vím, že vnímá, sleduje, je hodně zkoumavej, když já dělám paci paci, líbí se mu to, ale sám to přede mnou nezkusí a spíš jsem ho načapala… po tom osmým měsíci to nedělá už ani na tajno. Doktorka říkala, že by to měl uměl už sám na pobídnutí, ale přijde mi, že zrovna tohle nechápe a nezačne opakovat přímo se mnou. Na druhou stranu vím, že i nový slova si jen šeptá, než s tím přijde v plný parádě. Předpokládám, ze si to stejně do hlavičky ukládá a vyrukuje s tím později. Nebo myslíte, že by to už vážně měl umět, že když začnu já, přidá se? Je třeba pravda, že pápá jako jediný dělá často, když mu někdo mává. Doktorka totiž říkala, že tím, že tohle ostatní nedělá sám, tak je už pozadu, přitom to s nim trénuju a myslím si, že akorát potřebuje čas.🙂 Slov umí pět, který si říká jak potřebuje a samozřejmě to nedává často smysl (máma je úplně všechno kolem něj a upřímně nevim kdy dozraje natolik, aby věděl, že máma je jedna) ale asi to je málo. Díky!

felixfelicis
11. kvě 2022

Pardon, omlouvam se, ale to bych teda byla z takove doktorky "nadsena"...hrozne to nemam rada, tyhle veci à la udelej cvicenou opicku, "jakserika" atd. ...Zadne dite jsem to neucila, jen jsem to delala obcas, kdyz z toho meli legraci...to same nova slova, vzdyt je mu 10 mesicu proboha! Mama rika proto, ze se to miminkum snadno vyslovuje a zjevne se chce nejak hlasove projevovat...urcite vi, ze ty jsi proste ty. Takova doktorka by me jenom stresovala, kaslala bych na ni zvysoka.

dianemash
11. kvě 2022

Mýmu malýmu teď bude rok, paci paci nedělá, líbí se mu když to dělám já, ale když mu třeba vezmu jeho ruce a chci zatleskat, tak mi je vytrhne a vzteka se 😄 papá ho učím od 7 měsíců, neudělal to ani jednou. A 5 slov v 10m? To je paráda, malej v roce jede jenom TÁTA. Takže buď v klidu 😊

klokanka31
11. kvě 2022

@pampeliska1313 Vždyť máš mrňouska, co by po něm doktorka chtěla? Já jsem malou neučila tyhle "opičí" kraviny, naučila se to sama. Na povel nedělá paci paci, tleská jen když se jí něco líbí, nebo když se jí něco povede... Ukazování jak je velká taky nedělá. Ale tuhle ukázala sama od sebe jaký veliký stromeček si na Vánoce koupíme. Nehrotila bych to tolik...

pampeliska1313
autor
11. kvě 2022

Takže můj materskej instinkt nelže.:D Proste potřebuje čas. Moc díky.🙂 já si to myslela, ale normálně je naše doktorka dost laxní, takže mě překvapilo, ze je syn “pozadu” ještě bych si sypala pomalu popel na hlavu, ze to s nim teda necvicim dostatecne a primárně ho nechávám objevovat všechno samotnýho jen s mou asistenci a jsme pomalu celej den venku:D díky🙂

klokanka31
11. kvě 2022

@pampeliska1313 Někteří si myslí že je dítě robot co se naprogramuje a hotovo 🙄 si myslím že by se mělo dát dětem víc času a volnosti, než to do nich cpát násilím. Si vem, ve starých dobách lidi neměli čas se věnovat bůhvíjak moc dětem, a taky normálně vyrostly.

inssomnia
11. kvě 2022

@pampeliska1313 taky bych byla v klidu - pět slov je paráda. Naše uměla v 10 měsících jedno - houba :D a minimálně celé léto si s tím vystačila. Tleskat na paci se jí taky moc nechtělo, spíš později se mnou říkala básničky. A jsou jí skoro tři a je ve vývoji určitě napřed (doktorka vždy nadšená a rozhodně nic nehrotí - za těch 30 let praxe asi na tabulky už tolik nedá). I kdyby byl lehce pozadu, tak to dožene. Jsou děti, které v roce a půl nechodí nebo ve třech nemluví, ale ve škole už to poznat není.

pampeliska1313
autor
11. kvě 2022

@inssomnia já jsem říkala manželovi, že jako i kdyby, pruser to není a dozene to. Jako zatím mám vypozorovaný, že syn jde první na “těžší” věci, jak kdyby to chtěl mít už za sebou a pak ty lehčí. Neleze, ale rovnou stoupá. Učila jsem ho máma a první slovo bylo táta, který je pro ne těžší, hůř se vyslovuje a ode mě ho slyšel parkrat. Neuměl pást poradne koníčky, ale už se snažil jít na čtyři atd atd. Fyzio mi říkala, že hlava mu jede hodně napřed, ale tělo nestíhá ( i když je taky hodně na tabulky a řeší to) a většinou ty “lehčí věci” co by měl zvládnout pak dělá se zpožděním, až si nacvičí to těžší. Třeba pérovat na kolínkách začal až když si stoupnul a snaží se dělat kroky. Primární je, že vím, že nějak reaguje, že to vnímá a vidím, že nad tím přemýšlí. Když se o tom tak bavíme - kašlu na to, prostě to dozene.:D

ruzova_pastelka
11. kvě 2022

@pampeliska1313 Moje dcera pápá ani paci ani nic podobného nikdy nedělala. Dlužno uznat, že jsem jí to ani neučila, protože mi to taky přijde jako výcvik divé zvěře. Uměla ukázat, kde je lustr, protože se jí líbilo to slovo, ale ani to nedělala "na povel", musela mít náladu. Každopádně dnes je to velmi nadané dítě, které ohromuje kde koho včetně naší pediatry, která se taky trochu pozastavovala, že nedělá paci... Takže moje rada je - kašli na to 😀