Při usínání mi syn musí mačkat ruku, jinak pláče

lucinkis
26. říj 2017

Ahoj.náš malý má takový zvyk u usínání musím ležet vedle něj a musí mi neustále držet a mačkat mojí ruku,když mu jí nechci dát tak pláče.Jsou mu za měsíc dva roky a chtěla bych ho to odnaučit,měla vaše dítka podobné zvyky a jak jste odnaucili děkuji moc

snahnah
26. říj 2017

@lucinkis Syn v 9 letech většinou ještě vyžaduje uspávání ukolébavkou, ale ne vždy uspěje 🙂 má od malička medvídka, kterého poňuchá a usne. Zkuste pořídit nějakého plyšáčka+noční lampičku. Přeji pevné nervy.

kocka_on_the_road
26. říj 2017

@lucinkis Zkuste se ho na to zeptat - ne až večer před spaním, ale někdy během dne. Jestli by to nechtěl zkusit jinak - spát s plyšákem, s lampičkou nebo něco jiného? Děti mají občas boží nápady 🙂 U nás si syn brával do postele auto (i když jsem mu nabízela něco měkkého, aby ho to netlačilo) - a teď spává s malým letadlem 🙂

lucinkis
autor
26. říj 2017

@snahnah plysacku ma plno ale nechce ani jednoho noční lampičku máme takovou tu svítící zelvicku která odráží hvězdičky po celém pokoji a nic.Ale budu to zkoušet děkuji

snahnah
26. říj 2017

@kocka_on_the_road U nás byl v posteli už i tank nebo kopačky :D

luckylee
26. říj 2017

Kolik dalsich deti mas ze to pro nej nemuzes udelat?Potrebuje te...za par let na to budes vzpominat,zkus o tom jeste popremyslet.☺

petrasipkova1
26. říj 2017

ano, malá má 27 měsíců, musí mi čechrat vlasy a jezdit rukou po krku, plyšáků na plnou postel, ale stejně musí, když se odtáhnu tak začne knucet, snažím se jí pomaličku zvykat, v dubnu přibyde miminko, tak aby se to nějak zvládlo v klidu 😀

hanih
26. říj 2017

@lucinkis Máme to podobně, dcera usíná jedině tak, že mě drží kolem krku. Taky jí jsou dva roky. Pokud bych nebyla těhotná, neřešila bych to, mám tyhle naše večerní chvilky ráda. V dubnu mě ale čeká porod druhého potomka, takže dceru musíme naučit usínat bez maminky, aby zvládla dobu, kdy budu v porodnici.
@kocka_on_the_road Zeptat se jsem zkoušela, navrhovala jsem i alternativy, jak by mohla usínat jinak. Odpověď byla pokaždé buď "Nechceš" nebo "Chceš maminku" 😀

petrasipkova1
26. říj 2017

@hanih tak to je taky přesný,taky rodím v dubnu 😍, dcera zase říká potřebuju maminku,maminka hájí , kdo by odolal,taky by mu to nevadilo,třeba ještě 100 let,ale vím,že s miminkem to bude prostě jinak, že už to pořád nepůjde,ale zatím si rikam,že je čas,tak snad to půjde,teď ji lezou poslední zuby,tak jsem tu jen pro ní,protože to teď potřebuje a potom uvidime. Bohužel manžel chodí i na noční,takže to budeme muset zvládnout samy,kdyby byl doma bylo by to lehčí,no.

kocka_on_the_road
26. říj 2017

@hanih s tou maminkou jsme to kdysi dávno vyřešili šalamounsky 🙂 máme dřevěné koleje, k tomu dřevěné panáčky. A syn se sekl na odpovědi, že chce spát s maminkou. Už si přesně nepamatuju, jestli jsem byla znovu těhotná nebo už s čerstvým miminkem, ale vím, že jsem tam u něho nemohla sedět. Syn se zaměřil na to, že "maminkaaaaaa" a nešlo nic jiného.... tak jsem, jen tak, buď ze srandy nebo zoufalství, to si nepamatuju, navrhla, že může jít spát s tou dřevěnou maminkou 🙂 No... zaskočila jsem ho, ale šel do toho. A pak nějakou dobu spával v ruce s dřevěnou maminkou od kolejí 🙂

kocka_on_the_road
26. říj 2017

@snahnah jak si maminky naivně myslí, že na spaní by to mělo být něco tulivého nebo mazlivého :D Kopačky jsou hit!

hanih
26. říj 2017

@petrasipkova1 My máme tátu naštěstí večer a v noci doma, což je super 🙂 Já tak nějak doufám, že se mi podaří ho do toho večerního rituálu zapojit, aby si dcera zvykla i na spaní s ním. Ale je na něm vidět, že se toho bojí. Jednou už zažil situaci, že si musel v noci s dcerou poradit sám (musela jsem akutně na noc do nemocnice) a prý to byla noc hrůzy... Ale tak je to potřeba natrénovat a bude to v pohodě. Doufám 🙂

hanih
26. říj 2017

@kocka_on_the_road Děkuju za radu, to zkusím 🙂 Ale mám pochybnosti, jestli to zabere. Dcera je chytrá opička a tvrdohlavá a už jsme si hodněkrát ověřili, že se jen tak oblafnout nedá... Ale za pokus to stojí. Třeba to zrovna vyjde 🙂

snahnah
27. říj 2017

Jedna starší fotka... Muj karnevalový kovový kolt. Asi to potřeboval pro ten pocit bezpečí :D

lucinkis
autor
27. říj 2017

Děkuji za rady

nafuka
27. říj 2017

po mě malá skáče, jak na koni, leze přeze mě, stoupá na mě. A tobě vadí nevinné mačkání ruky?

jipe
27. říj 2017

já čekám druhé v lednu, ted asi 14 dní prochází, že už u něj neležím, ale sedím...tak doufám, že do konce roku nastane další pokrok :D Jinak zvládá spát i u babičky, tak přinejhorším snad projde usínání s tatínkem. U nás je blbý, že usínání trvá hrozně dlouho, ale počítám s tím, že do konce roku bude zrušen polední spánek. Už je to hodně boj ho odpoledne přemluvit, aby spal