Příkrm FMS (fortifikace mateřského mléka)

marpaj
27. kvě 2016

Dobrý den,
ma holcicka se narodila v 36 týdnu s porodní vahou 1940 g v Rakousku, kde žiji.
3 týdny jsme byli v nemocnici a dostala se na váhu 2500 g při podávání FMS (fortifikaci mateřského mléka) s tím, ze po propuštěni ho mam podávat dále.
Je plne kojena, bez prikrmu. Ke krmeni se hlásí prumerne co 2 hodiny, ve dne muže byt i co hodina, v noci zase co 3.
Přibírá cca 120 g za týden.
Chodím na pravidelne kontroly do nemocnice, k dětskému lékaři a jeste ke me chodí sestra na celkovou kontrolu.

Při první kontrole u dětského lékaře mi říkali, ze FMS uz muzu vysadit. Na další kontrole v nemocnici ze ho mam zase nasadit, při další návštěvě, ze ho muzu zase vysadit a porad dokola uz 3 týdny. Vždy mam v nemocnici jiného lékaře. Dneska na kontrole mi zase říkali, at ho nasadim. Argumenty každého lékaře dávají smysl pro jeho rozhodnuti, ale ja uz bych rada věděla, jaký přesný význam to mam s jestli tedy FMS nasadit a nechat byt.

Prosím Vás můžete mi říct, jaký význam ma tohle dohadování a co mam s tím FMS vlastně dělat?

soyevita
28. kvě 2016

Doporučuje se MM fortifikovat do 4kg.Moje dcera se narodila v 36.týdnu s váhou 2000g.A žádná fortifikace.Jestli treba lekařům nepřijde,že málo přibívá na váze.Proto nasadit a vysadit a porad dokola

ladyhacek
28. kvě 2016

s předčasně narozeným zkušenost nemám a FMS neznám > moje zkušenost syn se narodil 38+5 2,74kg > plně kojen nic jiného jsem nedávala - přibíral podobně jednou tedy 250g, pak 90g pak 150g > za týden > do cca 3-4 týdnů jsem kojila jak ty přes dne co 1-2h v noci co 3h (to se budil pěkně pravidleně > pak se to pomalu upravilo a přes den jsem kojila co 2-3h > v noci až kolem 4m se budil 2-3x za noc s nástupem zubů zase intenzita větší
> pokud jednou řeknou ano a pak ne je to matoucí > nevím dle čeho usuzují (a co popř. máte za problém)