Řídíte se vším, co se dnes doporučuje?

alishia
12. říj 2008

Ahoj maminky,

zajimalo by me jestli ste se ridily tim, co je vsude napsano? Napr. kdy a jak co davat k papani (nejdriv zelenina, ovoce, ne rohlik, ne piskoty apod.) nebo prevarovani vody, prilisne hygieny atd?

andulkaavetrelec
12. říj 2008

já už teď moc nedodržuju mít dvě lžičky a neocumlávat tu jeho kvůli zubnímu kazu. Myslím, že to se stoprocentně nedá, on chce zrovna mou lžičku a když mu ji nedám, řve, má teď období vzdoru a dost si se mnou hraje, ale kdo to řvaní má pořád poslouchat?

andulkaavetrelec
12. říj 2008

přísná hygiena rukou, a to i u návštěv, které na miminko sahají, do 6.měsíce, pak už méně
bacha na žloutenku

lendych
13. říj 2008

holky stejne si to kazdej dela po svym
každa maminkia děla pro sveho prcka to nejlepsi
když něco spadne na zem dudlik a podobne prckovi to nedam, ja bych taky nechtela neco žužlat ze země a nebo aby mi někdo něco oliznula pak dal do pusy
dodržujem hygienu rukou, to snmad by měla být už samozřejmost
stravu dodržuju někdy kupujem bio a se zaváděním příkrmů, tak to dodržuji, děti by měli jíst jako dospělí od 2 až 3 let
strava do 3 let je zaklad pro život
at si každej děla co chce 🙂 😉 😨 😀

heppu
13. říj 2008

ja roim to co vyhovuje malej a nie to co robia ostatni kazda maminka aj tak vie najlepsie co potrebuje jej dieta, takze ja som si nasla svoj system a veci ktore dodrziavam a to nam obom vyhovuje

bihan
13. říj 2008

Čo sa týka príkrmov, tak tých som sa držala dosť presne, aj keď sme začali najprv s ovocím, potom so zeleninou, kašou až niekedy v 9m, lepok asi od 8m, pije len čistú vodu, ale sama si ju vybrala 😀. CCa mesiac už je malá s nami, bez soli a korenia, ale presne to isté, čo my.
Keď je Bio k dispo, tak kúpim, ale vyložene nevyhľadávam.

Odsávačku na mlieko som sterilizovala asi 2 mesiace, cumlíky sme nikdy nemali, lyžičku som nesterilizovala nikdy, lebo mi ich malá nechcela 😀, vodu filtrujem a nepreváram, podlahu vytieram 1-2x za týždeň, vysávam každý deň, lebo máme chlpatú mačku.

deina
13. říj 2008

Postup pri prikrmoch viac menej dodrziavam, ale dam mu obcas aj kupovane nielen doma varene. Pije vodu (dojcensku, neprevaram ju), flasky nestrerilizujem, odkedy si aj tak vsetko dava do ust, vysavat kazdy den pri nom nestiham (ale nemame zvierata v byte), ale v ziadnom pripade by som mu neoblizala cumlik, ten vzdy umyjem, ked padne. Bojim sa, aby odo mna nedostal daky kaz, mam ich dost. 😖

kopcik
13. říj 2008

ahoj. já budu převařovat kojeneckou vodu a sterilizovat flaštičky do půl roku a pak už normál voda z kohoutku. brzy budeme začínat s příkrmy a tak já sama mu budu dělat nějakou zeleninu a ovoce - např. mrkev budu kupovat ale jedině bio, ale jinak mu budu dávat normální skleničkové příkrmy. protože nějaké to kuře bych mu zvládla uvařit, ale jehněčí nebo králíka 😖 asi těžko. navíc to vůbec nejíme, takže by to bylo zbytečné. jen chci, aby měl trošku více druhů masa než kuřecí... ale jinak bude dostávat rohlíky, piškoty i krupicovou kaši...

alishia
autor
13. říj 2008

kopcik : ty uz budes y zacinat s prikrmy??? neni to brzy? podle tveho profilu ma malej 2mesice a 4 tydny.

kopcik
13. říj 2008

no zítra máme 3 měs. tak za 4 týdny. nechtěla bych tak brzy, klidně bych počkala i do 5-6 měsíce - nekojíme, ale malý je otesánek a mlíko mu už pomalu nebude stačit

lenkazdenek
13. říj 2008

Ahoj tak já se řídila u příkrmů doporučením,nejprv jsem kupovala skleničky a pak vařila sama ,nejprv z bio a pak z normální zeleniny,vodu používáme kojeneckou,někdy když zapomenu koupit tak převařenou z kohoutku,lahvičky jsem vyvyřovala do 8 měsíců ,pak my ale teta co pracuje na hygieně řekla,že když budu takhle pokračovat tak malá nebude mít vůbec žádné obrané látky a jelikož leze tak ji beztak neuhlídám(a měla pravdu) tskže když spadne dudlík doma tak jen opláchnu pad teplou vodou,venku jí ho prostě zabavím. JInak rohlíky,sušenky a krupičku bude jednou dostávat určitě taky.
JInak doma luxuju tak 2x3x denně(malá většinou něco rozdrobí,vytírám 3x týdně savem 😎

kristi
13. říj 2008

castecne jsem se tim ridila driv, hlavne kdyz byla malinka....ale ted uz ne. Mala vyrustala se psem, takze prilisna hygiena fakt ne...

vyvarovala jsem cca do 5 mesice, pak prikrmy podle planu....

kacka.va
13. říj 2008

tak já se doporučeníma řídím, jen pokud mi selskej rozum říká, že se tím řídit mám, stejně se to časem zase změní, vždycky se najednou přijde na to, že něco bylo úplně blbě a to co dřív bylo blbě, je zase teď dobře. Jinak my nesterilizujeme nic, jsem zastáncem toho, že pokud je dítě zdravé, tak si musí zvykat na normální běžné bakterie, které v domácnosti jsou. Mně několik doktorů taky říkalo, že bůh ví, jestli teď není tolik nemocných dětí právě kvůli tomu, že jsou udržovány v absolutní "sterilitě" a pak je pro ně šok, když s bakteriema přijdou do styku Když mi doma spadne dudlík, tak ho jen opláchnu pod vodou. Luxujeme jednou týdně a nebo jak je potřeba.

binki
13. říj 2008

a co selský rozum? mudr ani internet ani maminky nemají patent na rozum, vybírám to nejlepší podle svého svědomí, ale ráda si nechám poradit a zkusím, co malému vyhovuje

tilly
13. říj 2008

nič sa nemá preháňať a treba používať trošku aj vlastnú hlavu a prispôsobovať sa vzniknutým situáciám 😉

avanka
13. říj 2008

Baby a to vam nie je protivne, ked malemu spadne na zem dudlik, oliznut ho a dat mu ho??????Preboha, ved mne by sa to hnusilo, hoci to je moje dieta a milujem ho nadovsetko 😲 😲
nejaka hygiena predsa musi byt

alishia
autor
13. říj 2008

avanka : myslim ze to prehanis.... ja malemu ani nekdy nebezim oplachnout hracku kdyz mu spadne na zem, dudlik mu oliznu jen kdyz treba pospichame, ne porad. Jinak ho oplachuji vodou ve vetsine pripadu... Ja uz budu malemu flasky asi sterilizovat jen jednou za tri dny....ne po kazdem umyti, uz me to nebavi a az poleze po zemi tak stejne se s bakteriemi setka. a myslim si ze pokud si dite nezvyka na bakterie od mala, tak pak spise bude nachylnejsi k ruznym alergiim a nemocem. Sem zvedava na tyhle sklenikovy deti za 10let....

alishia
autor
13. říj 2008

Avanka jeste neco: ty svoje dite nepusinkujes??? Nedelas s nim kraviny? myslis ze tim se bakterie neprenasi?

titkovamiriam
13. říj 2008

tak ja sa riadim najskor podla lekarky,potom podla skusenosti,podla rad mojej mamy a aj babky a ked si neviem rady tak tu na konikovi. 😀

alishia
autor
13. říj 2008

titkovamiriam, tak to jsme na tom podobne.)

radka.m.
13. říj 2008

tak to by mě teda zajímalo,jak budeš řešit ten duádlík,až budeš někde na procházce,prcek ti vyhodí dudlík z kočárku,pak i ten náhradní a když ti bude řvát jako tur,tak jak to teda uděláš,když si myslíš,že olíznutí dudlíku je protivné.koukám,že máš ještě malé dítě a teprve první,tak to ještě nic moc zkušenosti.z dětí nemůžeš dělat kytičky ve skleníku,co budeš dělat,až prcek začne chodit,půjdete ven a on párkrát spadne?posadíš ho zpátky na kočár,i když ho to bude bavit?

majka35
13. říj 2008

no, ani ja by som neolizovala malej cumlík ... si neviete predstaviť, čo všetko sa vo vašich ústach nachádza ... je to vrcholne nehygienické ... 🙄

v ostatných veciach sa riadim podľa zdravého rozumu, v niečom preháňam a nad niečim prižmúrim oko ... 😉

pepibubu
13. říj 2008

Ahojky, já se snažím řídit hlavně vlastní intuicí a důvěrou v mimi... Kníky žádný nemám, abych nemohla srovnávat že kniha tvrdí že má dělat tohle a tamto.... naše doktorka je pečlivá, sleduje ho, takže si myslím, že je dobrý věřit sobě, miminku a doktorům a zbytečně neplašit. Tím spíš když to jsou překladový knihy z Ameriky, tam jsou hrozný kydy.... Kamarád nám nabízel knihu od nějaký Američanky, tak jsem si ji jenom u nich prolistovala, a pak jsem ji tam "zapomněla" - neboť rady vždy končily "ale pro jistotu zajděte k doktorovi..." a to i pokud šlo o blbej pupínek na nose... to kdybych se tím chtěla řídit, tak si do čekárny pořídím otoman 😀

majka35
13. říj 2008

radka ... ja mám dcérku, ktorá už chodí, spadne, pošpiní sa ... ale aby som jej dávala do úst cumlík, ktorý som predtým olizovala je nechutné ... radšej jej nedám žiaden ... a stalo sa mi stokrát, že nám spadol na zem aj náhradný, tak proste nemala žiaden ... 😠

miriamkac
13. říj 2008

Ahojte
Ja len na skok k tomu spadnutemu dudliku: Ja keby som mala utekat so spadnutym dudlom ho vzdy umyt tak ine nerobim 🙂 , ale olizanie dudla mi tiez nie je po srsti, ale vonku to riesim tak, ze vzdy nosim so sebou flasky s cajom, tak ho oplachnem tym cajikom....Doma nemam blato, tak kolkokrat si ho chlapci aj so zeme dvihnu a daju do pusinky....(no, co, tolko spiny aj lekar predpise 😉 )

deina
13. říj 2008

Kamoskina mala minule stratila cumlik, nahradny nebol, potom sme ho nasli, mala plakala dalej - tak sme zbehli do kaviarne a tam nam ho umyli horucovou vodou. 😅 Zatial sme sa vynasli bez olizovania. Mozno kebyze viem, ze nemam ziadny kaz v ustach, ziadne blomby, tak ho oblizem, ale radsej nie...

sisstin
13. říj 2008

já teda taky dudel neolizuju, protože mi to přijde nechutný..ale vůči mně 😅 😅 😅 vždycky mame flašku s vodou, tak ho opláchnu...ale nějak moc to neřešim..stejně ho doma hází všude možně a pak si ho hned strká do pusy..tak co.. 😎 ale olizování se mi též hnusí 😅

avanka
13. říj 2008

Ale ved ste sa nemuseli do mna tak pustit 😀 😀
jasne ze Lukaska pusinkujem, ale nie na pery...
ja by som jednoducho dudlik alebo lyzicku po nom neolizala...viem, ze ani moja mamina to nikdy nerobila a mame krasne zuby(mam 2 brachov)..naopak svagrina, ked prikrmovala, tak kazdu lyzicku po nabrati zospodu olizla, ma vela plomb a maly uz v 6 rokoch ma 3 mliecne stolicky vonku a asi 3 plomby....
Nemyslite, ze na tom nieco bude???

wali
13. říj 2008

ja som sa snazila dodrziavat take tie hlavne zasady, ale jasne, ze to netreba prehanat. a teraz, ked je starsi, uz to vazne moc neriesim. no ale napr. dudlik by som tiez nikdy nikdy neoblizla a nedala mu ho spat do pusy 😝 ani lyzicku mu neoblizujem. proste mi to tiez nesedi, mne by sa to nepacilo, keby mi to niekto urobil. ale pusu na pusinku mu zase dam - to neodolam 😵

avanka
13. říj 2008

wali ano, lenze Kubko ma uz cez rok, a ked ten nas Lukasko ma take uzasne makuinke licka a tucnucke nozicky...tak tomuto zase neodolam ja....
nebranim sa bozkavaniu na pusu, ked bude vacsi 😀

adulik23
13. říj 2008

nikdy by som neoblizla cumel, ktory spadol vonku. 😝 😝 😝 vsak na chodniku je od staniek cez grcky po (psie) hovienko vsetko. a toto by som si mala dat do huby???
tiez vbehnem do najblizsej restiky, kaviarne, alebo kupim v potravinach vodu a umyjem.