Roční prckové - jak si hrajete, co vše umí,...?

lucy222
20. led 2012

I když je každé dítko jiné, zajímalo by mne jak si hrajete, co vaši prckové umí apod. Snad tu najdu nějakou inspiraci - a nejen já 😉

lucy222
autor
20. led 2012

A rovnou přidám příspěvek - malé bude za týden rok, docela hezky mluví, zvládá vylézt na gauč/křeslo/houpačku...a také v pohodě slézt dolů, stoupá si v prostoru a pokouší se o první samostatné krůčky 😵 co se hraní a aktivit týče - malá miluje vodu,takže chodíme plavat, má moc ráda děti, doma stavíme kostky, zkoušíme kreslit, zvládá navlékat kroužky, začíná chápat vkládačky...

llluckaaa
20. led 2012

Tak já přidám další 🙂 Kačenka měla včera rok. Už chodí, moc nepadá, vylezu nahoru na postel, sleze z postele po nohou dolů, umí si sednout na stoličku za stolek, na požádání zamává, ukáže "jak je veliká" a někdy "jak se má", staví komínky, krámuje mi v kuchyni, otevírá šuplíky a skříňky a dělá mi tam nepořádek 😉

lucy222
autor
20. led 2012

@llluckaaa nj,to,ze je ted jak demolicni ceta,jsem zapomela - skrinky s nadobim, noviny a ruzne policky - vse vyhazuje ven 😀 take nam mava (a rika u toho "pa pa pa") a jak je velka...

kathy.skal
25. led 2012

tak já se taky přidám, jelikož tohle téma mě zajímá. Holkám bude rok cca za 3 týdny. Stojí, sedí na židličce, vylezou na postel a dolů, dělají pápá a ukazují jak jsou veliké, Evelínka umí ukázat, jak dělají hodiny (tik tak), říkají Ham, čičí, mamamam a tatatata, a ňamňamňam 😀 Stojí, lezou, nechodí, jednu zajímají pastelky, druhá zkouší vkládat tvary do duté kostičky
lluckaaa...jak se prosím ukazuje "jak se má"? 🙂

eternnity
2. čer 2013

@llluckaaa
@kathy.skal
To by mě taky zajímalo, jak se ukazuje "jak se má"🙂

llluckaaa
3. čer 2013

@kathy.skal @eternnity Všimla jsem si až teď, tak odpovídám opožděně 😅 Zeptáte se dítěte, jak se má, a dítě otáčí ručičkama v zápěstí a říká: Tak tak všelijak 😀

kathy.skal
3. čer 2013

@llluckaaa jo tak nám takhle holky ukazovaly "nemáme" 🙂

eternnity
3. čer 2013

@llluckaaa Jee, to jsem neznala. Tak děkuji za inspiraci🙂

duracell79
3. čer 2013

Tak malé už je sice 16měs. ale v roce chodila, vylezla na komodu a gauč, uměla klasiku - máma, táta, děda, bába, čiči, haf, mňaam, haam, pápá, nenene atd. Na "povel" - si stoupla, sedla, dala věc, kterou měla v ruce, ukázala jak dělá hají (položila hlavičku), jak dělají hodiny tik ťak (otáčením zápěstí), jak dělá indián (plácáním dlaní přes pusu a říkáním Á), jak dělá kapřík (otvírání pusinky), brnkat o rty, tanyny tanyny, paci paci, houpy houpy (když pásla jako malá koníky), jak je veliká, jakou má sílu (chytila pultík u židličky a snažila se ho jakoby zvednout), ťuk ťuk (ťukala s kostkami), plác plác (bouchala dlaní o něco), sobě dělala malá (hladila se přes ouška), pusí (dávala si pusinku v zrcadle, bo kocourkovi), ukázala "fuňajse" (jak děti dělají takový ten správný škleb, že nakrčí nos, vycení zuby a funí) a dělala prosim prosim (máchala ručičkama a občas se i potkaly a otřely o sebe :D ). Na "povely" reagovala od pasení koníků a pak jsem jí poráte učila něco nového 🙂. Skříňky, šuplíky, jablka, brambory atd. bez lítosti, roztahané, nakousané 😀 Děti jsou prostě radost 😀 😅 😵