Syn udělá bobek jen do kalhot, ne do wc, i když tam chodí na malou. Máte zkušenost?

nat
13. srp 2019

Milé maminky,neměla by jste nškterá radu?? Mám syna 3 roky.Od 2 let chodi na záchood,nikdy nechodil na nočník rovnou na záchod,nemely jsme žádné problémy s učením bez plen,ji od 2 a půl let je je i v noci a po obědě bez plen ale máme jeden velký problém a to je kakání.Neudělá bobek na záchod jen do slipů nebo tepláků či pyžama :-/ Uz nevím co sním,Zkousim prosim uplacim a nic :-/ nemate nekterá zkušenost??? děkuji

katka_nedo
13. srp 2019

@nat Muj syn to taky delal zhruba 5mesicu a pak to najednou pochopil a uz jde sam na velke wc a vykaka se.Horsi je,ze nemluvi,tak treba nezavola,abychom mu utreli zadek.Mam doma skutecneho palicaka a jsem tedy nazoru,ze jim to musi dotect samo.Snazili jsme se tedy pri podezreni,ze kaka do slipu proste trpelive davat na wc nebo nocnik.

meronym
13. srp 2019

Měli jsme to samé. Syn krásně pochopil čůrání do nočníku, měl vysloveně radost, když se to povedlo, po prvním týdnu v podstatě bez nehod, ale kakal do kalhot. Poměrně dlouho. Pak se mi povedlo jej chytit jednou, když začínal tlačit a posadila jsem ho rychle na nočník (obvykle se totiž ukryl a dorazil až po "akci"). Následně jsem udělala klasické jásání, jak je šikovný a že takhle se to dělá. Stačilo jednou, seplo se mu to v hlavičce a od té doby dobrý 🙂 V každém případě, on na to určitě přijde.

nat
autor
13. srp 2019

No my prave take cekame a kdyz vidime ze si drepne nebo tlaci hned ho dame na zachod ale bohuzel zadny efekt to nema :-/ Vysvetlujeme chodime na zachod ukazujeme :-/ Nechala bych to i byt ale tim ze nastupuje od zari do skolky se toho dost bojim

pribylovapetra
13. srp 2019

@nat a nepomohl by ten nocnik, aspon na chvili? Prece jen klasicky zachod je pro 3letaka ještě vysoky. Nevím jestli mu tam pomahate nebo chodi sam. Muj syn chodi na nocnik, zachod by nezvladl, ale hlavně u toho chce byt sám. Třeba je problem v tom.

nat
autor
14. srp 2019

@pribylovapetra dekuji za radu 🙂 Chodi na zachod sm jiz od zacatku nejkdrive se stoupatkem a on je na svuj vek pomerne veliky takze dosedne ted uz sam bez stupatka a pokazde chce byt sam takze nas ani k sobe nepusti :-/

hathor86
18. srp 2019

Uplatila jsem malou sladkostmi.... 😁😁😁 kakání do wc=odměna....

nat
autor
21. srp 2019

@hathor86 my uz jsme zkousely vse :-/ vubec nic nepomaha,uz nevim co s nim,za tyden jde do skolky a furt stejne ...

zvaskova
3. říj 2019

Měla jsem to samé s obouma klukama, u prvního pomohl jen čas a pak to ze dne na den pochopil, u mladšího to trvalo mnohem déle a pomohli jen odměny ale taky ne hned.

katka_nedo
6. říj 2019

@nat nas pri kakani taky odstrkuje pryc😂