Téměř 10měsíční dítě neobchází nábytek. Mám to řešit?

terij
25. lis 2014

Mám dceru, která bude mít 10 měsíců. Je šikovná umí dělat ahoj, podávat ruku dávat pusinku, schovávat si obličej a další věci, ale neumí se posadit. Sedá si tak, že se přitáhne, když jí dám ruku. Ze sedu si sama stoupne v postýlce a ráda chodí za ruky, ale vůbec neobchází nábytek nevím, jestli to řešit nebo ještě počkat. Nemáte někdo zkušenosti?

janiczka_plzen
12. pro 2014

@terezapetrova https://www.modrykonik.cz/group/6425/
doufám, že tě navede správně, kdyby ne tak se určitě ozvy 🙂

@diamanta ahoj, určitě se k nám také přidej 🙂

novynka
12. pro 2014

@terij já vidím největší chybu v tom, že ji posazuješ (přitahuješ) za ručičky, ono jí to stačí a sama se nesnaží, stejně tak s chozením kolem nábytku vs. vodění za ručičky... jinak náš klouček taky nikam nechvátá, kolem nábytku začal lítat až v 11. měsíci, posadil se v 9,5... ale opravdu, nech ji, ať se ke všemu dopracuje sama, tím si i lépe zpevní svaly ;)

2hanah
12. pro 2014

@terij Řešit jako to, že dítě v necelých deseti měsících samo neobchází nábytek??? Tak to je opravdu ujeté, jedině, že by třeba už příští měsíc potřebovala dělat řidičák, jinak nechápu, kam ji honíte nebo co chcete u tak malinkého dítěte řešit, kamarádce chodila dcera třeba až v 18 měsících a je naprosto zdravá, šikovná a chytrá holčička. Spíš maminka by to měla řešit, tyhle nesmyslné myšlenkové pochody a obavy...

kvakuska
12. pro 2014

@diamanta když si čtu tvůj příspěvek, nutí mě to k úsměvu 🙂 ... mám stejně starou dceru jako ty,16m, takže mne právě tvůj příspěvek nutí ke srovnání ... dcera od porodu pásla koníky, v šesti měsících začala lozit, v sedmi měsících seděla, v deseti měsících běhala a dokázala vylézt až nahoru na opěradlo křesla ... to vše bez jakékoli cizí pomoci ... byla jsem z toho na nervy, vůbec jsem nepočítala s tím, že by mi dítě chodilo dřív než bude mít rok, bála jsem se, že je to špatně, že se to někde později projeví ... a upřímně, také mi bylo trochu líto, že jsem takhle rychle miminko přehouplo do batolete, ještě teď mám pocit, že jsem si ji jako mimčo nestihla pořádně užít ... a tady čtu, že ty máš opačný problém, řešíš to a také nad tím přemýšlíš... přitom je mi jasné, že pokud se naše holky za pár let někde potkají, nebude vůbec poznat, která z nich chodila dřív 😎