Učení na nočník, odmítá si na něj sednout nahý

lucie87r
21. led 2018

Ahoj. Syn má 21 měsíců. Snažím se naučit čůrat mimo plinku. Nočník odmítá. Tedy přesněji řečeno odmítá si na něj sednout nahý. V kalhotech a s plenkou si tam sedá dobrovolně. Co se dela na nočníku ví. Teď už 2 týdny chodí čurat na plenku položenou na zemi vedle nočníku. Ale nesmí mít nic na sobe jen tričko a ponožky. Jakmile nu dam kalhoty nebo punčocháče vyčura se do nich ( nijak mu to nevadí, klidne by v pocuranych chodil dál ). Měli jste to někdo podobně? Nejsem zastánce vyřvávacích metod, takže prosim nepište nechat vyřvat on si pak zvykne. Děkuji za rady

vevebubu
21. led 2018

Ahoj. Já radim rozhodně ho nenutit. Dcera měla taky svou hlavu, odmítala curat na nočník. Když se jí chtělo, tak si donesla plinu. Až v 2 letech a 3 měsících nočník vzala na milost a během týdne byla úplně bez plinek přes den a hned na to i na noc. Každé dítko má svůj čas 🙂

usvitka
21. led 2018

je maličký, časem na to přijde, nelámala bych to přes koleno a nechala to klidně na léto - čůrání na travičku a tak 😉

mia255
21. led 2018

Nechte to na něm 🙂 dcera odmítala nocnik, chodila tam jen kakat. Pak se jednoho dne ve svých 22 měsících rozhodla, že plinu už nechce a od té doby si krásné říká a nehoda se nám stala opravdu jen párkrát a to spíše moji vinou, že jsem nebyla dost rychlá :D

krystalka
21. led 2018

Byli jsme na tom podobně, nočník jsem zkoušel asi od roku a půl a nic, odmítal na něj sednout, řev jak hrom....na záchod taky ne, ani na travičku venku....nechala jsem to být, občas jsem nočník vytáhla, že to zkusíme a zase jsem ho schovala....až asi měsíc před 3.narozeninami jsme to zase jednou zkusili, dopoledne se párkrát počůral, tak jsem jen připomněla, na co je nočník a kde je a najednou odpoledne koukám, on sedí na nočníku 🙂, od té doby chodil sám, nemusela jsem se ptát, vysazovat, prát počůrané oblečení, nebo čistit sedačku, nosit oblečení s sebou apod...prostě k tomu jednoho dne sám dozrál, docvaklo mu to a během toho jednoho dne bylo vyřešeno, nehody prakticky žádné....o pár měsíců později se zbavil plínky na spaní - čekala jsem, až bude několik dní za sebou úplně suchá a pak zkusila nedat....vyšlo to hned napoprvé a od té doby taky žádný problém 🙂, takže já jsem zastánce metody nechat dozrát....ono prostě všechno má svůj čas a některé věci prostě neurychlíte....stejné to u nás bylo s odnaučováním na dudlík, nebo lahvičku na pití....když přišel jeho čas, tak během jednoho dne to prostě bylo vyřešeno bez nervů a stresu pro obě strany....

kaja2016
22. led 2018

Hele ja si myslím, že je lepší být striktnejsi v těch pravidlech, čůra se na nočník, do záchod a nebo musí mít plínku. Nic jiného. Prii nácviku žádný nátlak, chválit, chválit, chválit, hodně používat panenky, autíčka, ukazovat, jak umějí čůrat, kákat na nočnik. Netrestat, ale pokud se nedaří, tak jasně dát najevo, že už je veliký a že to přece není nic těžkého, jen to nejde že dne na den, chce to čas. Taky pomáhá upozorňovat na druhé děti, které to už umí, dětská soutěživost ti hodně pomůže.Jinak dcerka taky že začátku si nechtěla sedát, tak jsem ji nenutí a zkusila to znova za týden, 14 dni, teď je jí 20 měsíců a už je doma bez plínky. S druhým děťátkem bych začala dřív, když se netlačí na pilu, stresové to není ani pro maminku ani pro dítě.

ladyhacek
22. led 2018

Možná k tomu nedospěl. Já odnaučila syna přes den v létě v necelých 2,5letech. Také když bez kalhot tak dobrý jinak kalhoty počurany.zkusila jsem indiánskou metodu. Prostě plenu vzala a nevrátila. První dny jsem jen uklízela a vytirala. Ale 10 den opravdu suché kalhoty říká se že to trvá 10 dní (7-14) a u nás zabralo, ale podle mě i záleží zda je připravený

bondina
22. led 2018

Poukazovat na jine neni vzdy prilis dobre...dite se neciti casto dobre...mysli si pak.....kazde dite je jine...to je chyba...

lucifffalek
22. led 2018

Syn taky se dal na nočník jen obleceny,jináč ne. Nechala jsem to na leto a naučil se a to se naučil před 3. Rokem. A mala se naučila sama během týdne uplne bez plen sama od sebe začala volat a to ji jsou 2 roky.takže opravdu záleží na dítku.

kaja2016
22. led 2018

@bondina Hele nemyslim si, ze to je chyba, co jsem o tom cetla, tak 99 procent deti by to melo zvladnout do dvou let, pokud se tomu zacnes vcas a vhodne venovat. Zase takove rozdily v tom udajne nejsou. Tak samozrejme nazory na to se vyviji, ale treba v moji generaci dvoulete dite, ktere nechodilo na nocnik bylo vazne povazovano za problemove a moc jich nebylo. Dneska se to bere vsechno daleko volneji a podle me spousta deti by klidne mohli byt bez plen o rok driv, ale nerikam, ze to je spatne, to je kazde vec. Jako treba ve svem okoli opravdu nemam jedine ditko, ktere by to dvou let nezvladlo za techto podminek. Ano mam kolem sebe maminky, co na nocnik nevysazovaly vubec z presvedceni, a nebo to proste po par neuspesich vzdaly a proste cekaji, az to prijde samo. To je taky v poradku, ale pokud chces ucit ditko na nocnik kolem druheho roku, vubec bych se nebranila tomu rict mu, podivej, jak Pepicek krasne cura na nocnicek. Pokud jsi dite vychovavala laskyplne a podporovala jeho sebeduveru, podle me ho takova veta namotivuje, nebude v tom videt vlastni selhani, uvidi, ze uz to zkratka je mozne, i kdyz je to nove...Ale tak je potreba pristupovat ke vsemu citlive a empaticky a ty strategie prizpusobovat podle reakci ditete, to samozrejme....

krystalka
22. led 2018

@kaja2016 - naprosto souhlasím, každé dítko je jiné.....našemu synovi je třeba odmalička úplně jedno, co ostatní děti už umějí nebo neumějí, když se na to necítí připravený, nebo nechce, tak ho nedonutí nikdo, i kdyby to dělali všichni okolo něj....on má prostě na všechno svůj čas a když ten čas přijde, tak je všechno vyřešeno během chvilky....

len12
22. led 2018

my se na nočník učíme cca měsíc..když to připomínám, a řeknu bež se vyčůrat, sundám kalhoty tak si jde hezky sednout a vyčůrá se, ale jak to nechám tak , atk se normálně počůrá do kalhot....a to ví, že je fuj, sama říká fuj. Pokaždé dcerce řeknu, že do kalhot je to fuj, že se to nedělá, že se chodí čůrat do nočníku.Ale zatím stále nic. Tak nevím co mám dělat jinak, na noc a kyž jdeme ven má plenku. Vlastně asi jen před 3 dny si sama donesla nočník a vyčůrala se, ale pak už nic.

ojo
22. led 2018

třetího syna teď aktuálně učím (24m), nicméně, co popisuješ je prostě normální stav...prošli si tím i první dva, nejdřív odmítání na nočníik, potom chození jen v tričku a počůrávání do punčochů nebo slipů a pak se to vychytalo...teď u syna ten samý průběh, nočník bojkotoval, pak už sedal a přesně doma chodí jen v tričku a ponožkach, je to pohodlné i pro mě, že hned letí a sám si sedne na nočník...učila jsem ho signál čííí...že hlásí, že se čůrá, postupně to bere, že se mu chce čůrat, loužičky nějaké byli, vždy jsme hned běželi na nočník a ano, trochu jsem mu za loužičku vynadala, resp. měla jsem rázný hlas, že na koberec nene, čččííí patří na nočník...teď už mu dávám slipy..ještě teď si vždy trochu učůrne a hlásí, že se mu chce a běžíme, ale dřív to pustil mnohem víc...to je normální, zabere se do hry...moc se ho neptám, to vím, že bývá kontraproduktivní, takže spíš když vím, že už hodinu nečůral, tak jdeme čůrat a pak půjdem "něco" (číst, hrát si, stavět) to vždy zabere...prostě postupně na to přichází, plenu má už jen na ven a na spaní...teď už i dokonce hlásí čííí, i když má plenu 🙂 a jinak doporučím knížku Víš, co má v plínce myš? ta je dobrá na kakání, s tím máme pořád problém a nechce kakat do nočníku, jen do pleny (jako první syn)

lucie87r
autor
23. led 2018

Poukazovat na to, že některé deti to už umí, to mi přijde hloupe :( to je jako: Podivej Pepíček už čůrá na nočník a ty ne. Ty jsi ale ostuda. Navíc jak už tu někdo psal. Našemu synkovi je úplně jedno co dělají ostatní. Spíš naopak kdykoliv cítil, že jsem se ho snažila do něčeho nutit, bloknul se a schválně to nedělal.
Chtěla bych u druhého zkusit bkm ( ale stylem povede se - super, nepovede se - nic se neděje ), protoze vím, že si i miminka ' umí říct ' ze právě potřebují. I proto mám možná teď hloupý pocit, říkat synovi do plen se nečůrá, když jsem ho to prakticky sama naučila.
Každopádně moc děkuju za rady.

krystalka
24. led 2018

@lucie87r - jo, to jsem psala já, synovi je odmalička fakt jedno, co už dělají, nebo umějí ostatní děti, nenechá se do ničeho nutit jenom proto, že ten nebo onen to už umí.....nefunguje to u něj v ničem....počkala bych, nechala bych mu plenu a jednou za čas bych zkusila vytáhnout nočník...dřív nebo později se chytne a bude to v pohodě....tyhle děti prostě mají na všechno svůj správný čas a urychlit to moc nejde.....našemu už bude 10, ale pořád to u něj takhle funguje....musí se na to prostě cítit a rozhodnout se k tomu sám, pak jde všechno hned a bez problémů....jakmile se ho k něčemu snažíme přinutit, bez nějakého opravdu pádného důvodu (což není to, že ostatní už to taky dělají), tak to prostě nefunguje....