Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
25. říj 2010

@dzej Tady řádí nějaká chřipka, strašně lidí teď lehlo. Jak to vypadá u vás? Snad se z toho Sabinka do rána vyspí.

dzej
autor
25. říj 2010

aha MOni..takže den blbec..prostě neměla náladu, tak snad se z toho vyspí a ráno bude zas ta hodňoučká Adélka 😉
No já jsem zatím nic o chřipkách neslyšela..takže nevím...ale je prd počasí, takže asi hodně lidí padne...☹
Evi, tak vidíš..čaj je taky prima...jak píše Monča...hlavní je ten klid a svoboda 😀 🙂

janice20
26. říj 2010

tak mi máme naušničky na ouškách a to sem myslela že bude víc plakat

cerstvamama
26. říj 2010

@janice20 Hoď sem nějakou fotku 😉 @dzej Snad jo, dneska vstala zase jako andílek. V noci se 2x probudila - jednou kolem půlnoci na hodinu a pak k ránu na mlíko, ale jinak spala 15 hodin!!!!

muminek
26. říj 2010

Moni tak už máš Adelku zpravenou jen to chtělo se vyspat ale 15 hodin to se mě nechce věřit. To Martínek nespí ani za dva dny celkem. Dneska už 6.30 no hrůza. Asi máte lepší vzduch. 😀 😝 😀
Jani gratulujem k naušničkám. 😀 😀 😀

dzej
autor
26. říj 2010

ahoj holky...
tak my jsme měly blbou noc ☹ malá měla teplotu, tak jsem jí musela dát nurofen, do půlnoci byla 3x vzhůru, naposled, když jsem za ní šla, tak chtěla abych tam spala s ní...tak jsem jí vysvětlila, že má v postýlce málo místa pro nás obě..ona řekla, ať jdu do své, tak jsem myslela, že mám vyhráno, ale o půl jedné si to přišla k nám do postele, že už je vyspinkaná..asi do 2 tak tak polehávala a pak jsme všichni zabrali a probudili se v 7... já i Jirka dokopaní, nevyspaní, ale malá spokojená. Ale teplotu má ještě, takže jsme doma, zrušila jsem plavčo. Jen se psem jsme byly..nevím co to je...je i veselá, jen ta teplota... 😒

Jani, ano dodej fotky...a byli jste na nastřelování nebo píchání?

janice20
26. říj 2010

@cerstvamama snaušničkama???zatím žádnou nemám ale brzo bude 😉

muminek
26. říj 2010

@dzej chudáček malá tak ať jste brzo zdraví. Holky co to řádí no jo začína podzim. Snad nic nechytnem když jsme začali chodit do školky.
Jani prosím hod jsem ještě ten odkaz odkud máte ten kopojíček. Dík

cerstvamama
26. říj 2010

Ahoj holky, dneska bylo krásný podzimní odpoledne, vzala jsem Adi na golfáče a trošku jsme se prošly. Evi, fakt spala tak dlouho. Teda mínus tu jednu hodinu o půlnoci. A to mi ještě odpoledne usla v tom parku asi na půl hoďky a večer usnula normálně. Poslední týden už po obědě oka nezamhouří, tak to teď asi jednorázově dohnala. Ten odpolední spánek potřebuje, ale hrozně se mu brání. Večer je pak na zabití, nevím co s tím dělat. Jani, teď to fakt kosí spoustu lidí. Ať je Sabince brzy líp, snad to bude jen nachlazení. Hezkej večer, my si jdeme zase pustit nějakej film.

dzej
autor
26. říj 2010

holky díky. Ted večer už teplotu nemá, tak snad to bude OK.
Evi, je to www.meblik.cz
Moni, tak malá dělala taky moresy u odpoledního spánku..nechtěla se zklidnit a usínala třeba hodinu...tak jsem jí slíbila po každým spaní kousek čokolády. Od té doby spí každý den, během 5minut co zalehne a jak se probudí, tak dostane čtvereček jogurtové milky 😀
Co to bude za film dneska??
Hezký večer holky

muminek
27. říj 2010

Hezký den, tak u nás vylezlo sluníčko, ale je tu jen jeden stupeň nad 0. Dneska jedem k e tchýni s Martínkem.
Už mě taky začíná škrábat v krku tak snad se mě to nerozjede. Asi napůjdu večer ani na zumbu.
Moni to asi Adi bude protivná delší čas když jí po jídle už nedáváš spát MArtínek byl takovej když jsem odbourala dopolední spaní. Ale po o lehne a spí a dokonce i ve svým pokojíčku.
holky poraďte jak se menuje to za postel aby to nestudilo a hlavně kde to sehnat.????? ☹ ☹ ☹ ☹

cerstvamama
27. říj 2010

Evi, já bych jí ráda dala spát, ale ona nechce! Taky bych si ráda odpočinula. Jani, tu fázi kdy Adél usínala hodinu máme za sebou. Normálně jsem jí nechala ať si usne jak chce, třeba po hodině. Hlavně když spala. Jenže ona teď prostě vyleze z postele, řekne že spát nebude a vlak přes to nejede. Nepomáhá domlouvání, vysvětlování, motivování (miluje gumový medvídky), ani vyhrožování a křik. Já už fakt nevím co dělat, přece jí nepřivážu k posteli. Je to náročný.

dzej
autor
27. říj 2010

ahoj holky
@mumunek Evi..nemyslíš kapsář?? Koukni na mimibazar, nebo si zajed do Brna..mají to všude....
Moni tak to asi vypadá, že máte konec spánku ☹ Malá mi taky občas řekne, že spát nebude...a to vím, že fakt neusne, at se děje co se děje.... tak doufej, že je to jen období... do kolika ti spí ráno? Co ji dřív probudit?
Jsem dneska byla nakupovat a koupila jsem si luxusní mikinu s těma pokrčenýma rukávama..jako staženýma do gumky..vypadá to suprově 😵 a v Takko jsem si rezervovala pro malou suprovou zimní lyžařskou bundu, kalhoty a čepici..od zítřka tam mám slevu až 50% tak to půjdu zaplatit...paní mi to odložila 😵

cerstvamama
27. říj 2010

@dzej Adi ráno vstává v šest, dá si mlíko a pak spíme ještě tak do půl devátý. Vstávat dřív je pro mně problém. Když je doma manžel tak Adi vstává s ním třeba kolem sedmý a já ještě ležím, ale to je málo kdy. A nepřijde mi, že by v tyhle dny Adélka po obědě byla víc unavená a chtěla spát. Asi prostě už ze spánku po o vyrostla (manžel byl jako dítě totální nespavec, takže to má možná po něm).
Před chvílí odešli sousedi, byli u nás na večeři. Sousedka s chlapečkem zítra odlítá na delší dobu do Čech tak jsme se loučili. Ráno taky odjíždí na služebku manžel, vrací se až v sobout. Tak budu muset vymyslet nějakou zábavu pro tu naší treperendu. Moc teď nechodíme ven, jen na krátký procházky na kočáru. Je tu hnusně zima, poprchává a fučí vítr. Tak nechci aby zase něco chytla. Snad už nám příští týden vyjde ta školka!!!! Už z Adélky občas lezu po zdi 😝 🙂 Jdeme se dívat na Přešlapy, zatím ahoj všem.

dzej
autor
27. říj 2010

@cerstvamama no Moni...tak to bude asi tím... malá když spí do 7 tak v pohodě po o usne a jak spí třeba do 8 (což je teda minimálně) tak už pak po obědě neusne.. Asi jí to tak stačí...
Já koukám na Dokonalý svět...docela dobrý na zasmání a nemusí u toho člověk přemýšlet 😀

cerstvamama
27. říj 2010

:@dzej A taky je fakt, že teď jak byla nemocná nevydávala žádnou energii - nechodily jsme ven, neblbla na hřišti a tak. Třeba se to ještě srovná 😝 Já koukám na obojí, ale dneska jsme měli návštěvu tak se na Dokonalý svět mrknu zítra na netu, dnes to tam ještě nebude. No a dneska se zase podívám na Přešlapy, protože včera jsem to nějak nestihla. Nemáme tu Primu, tak se na to koukám vždycky až v úterý. Co Sabinka, je zdravá? @muminek Evi, nelehla jsi?

muminek
28. říj 2010

Ahoj dneska snad bude pěkně od rána u nás svítí sluníčko.
Moni tak stím stáváním to mám podobně když je Tonda náhodou doma tak musí brzo vylezt s Martínkem a já si ješte válím šunky. Zatím jsem nelehla ale snažím se léčil škrábe mě v krku a mám rýmu tak snad se mě to nerozjede. To by bylo blbý. V sobotu se chystáme na výlov do Pohořelic.
Jani sen Dokonalí svět sleduji taky moc se mě líbí. Taková odechovka.

ivulinda
28. říj 2010

janice20 ty přece ještě nepatříš do batolat ne?tvoje malá je kojenec tak byste asi měli spíše být tam ne?

dzej
autor
30. říj 2010

ahoj holky.
no kdepak jste všechny? Tady je to nějaký mrtvý..
@ivulinda @janice20 holky to je přece jedno, ne? Sem si může přijít povídat kdo chce... aspoň Janča už ví dopředu co ji čeká a my si oživíme vzpomínky na kojence 🙂
Dneska je krááááásně.. svítí sluníčko, byla jsem se psem přes hodinu venku, dokonce ani neprotestoval 🙂 ted se vyhřívá na sluníčku. Jsem sama doma...malá je od včerejška u babičky, večer jsme měli akci 😝 a vrátí se až dneska večer. Měla bych uklízet, ale vůbec se mi nechce 😝 Co vaříte??

muminek
31. říj 2010

Ahoj přeji pěknou neděli.
Včerá jsme byli na tom výlovu na Vrkoči a dobrý až na ty davy lidí. Stratil se tam chlapeček 2,5 roku tak jsem byla taková špatná a Martínek taky furt se ptal kde je a ještě večer. Snad ho našli chudáci rodiče ti se museli bát. Vůbec si to nedovedu představit.
A pak jsme byli u známejch co mají chlapečka jak Martínek tak si kluci pěkně hráli . 😀 A Martínek byl nadšenej protože maj kočku a ona sním spala po o v posteli tak byl moc zpokojenej. 😀

muminek
31. říj 2010
cerstvamama
31. říj 2010

Ahoj holky, víkend byl docela hezkej, trochu větrno, ale jinak sluníčko. Akorát že Adi pořád neopouští ten kašel, už fakt nevím co s tím. Jak dlouho to tak obvykle trvá než se toho děti zbaví? @dzej Já jsem vařila knedlo vepřo, ale to jen že se manžel vracel po pár dnech domů, tak to měl na přivítanou. Jinak většinou dělám jen nějaký rychlovky. @ivulinda @janice20 - tady je pokec o dětech a to si snad může popovídat každá mamina, ne? 😉 @muminek Hezký fotky. A našli pak toho chlapečka? To je hrozný kolik dětí se ztrácí ☹

dzej
autor
31. říj 2010

ahoj holky
@muminek ty jo my tam byli dneska 🙂 a lidi v pohodě..žádný fronty, pohodička.. nejdýl jsme se zdrželi u kolotočů a pak u jídla. Ryby byly teda výborný a ty spirálový brambory no to byla lahůůůůůůdka 😲 😲 Viděla jsi toho 17ti letýho sumce, jak měl na sobě pijavice 😝 ?
Ted jsem si byla zacvičit, abych to, co jsem tam do sebe naplácala, dostala aspon trochu pryč 😝
@cerstvamama Moni, ten kašel může trvat i 14dní.... malá měla kašel jen jednou a vím, že to trvalo fakt dlouho..ale nebylo to vykašlávání nebo tak..spíš takový to kuckání 😀 nevím jak to popsat. At je brzo v pohodě!! 😉

muminek
1. lis 2010

Ahoj holky, Moni dětský kašel trvá dlouho to mě řekla i doktorka.
Mě v tom krku škrábe furt .Tak snad budem brzo zdraví.
Včerá jsme si dovezli kočku tak je Martínek celej zní hotovej tak jsem zvědavá jak se nám bude všem společně bydlet. 😀
Si představte že ta potvora spala na gauči. 😀

cori
1. lis 2010

Ahoj holky, jdu vás v rychlosti pozdravit, podařilo se mi dneska KONEČNĚ malého uspoat doma v postýlce, jinak musíme uspávat venku v kočíku, ale jak je venku ten větřisko, tak se mi tam teda nechceee. Tak sem si říkala, že aspon si konečně víc pohraju s Kájou, ale ta mě poslala pryč, že si chce číst sama 😅 , no paráda, jen kdyby se ještě někdy zopakovalo, hi.
Tak domeček už u nás začíná vypadat víc obyvatelně, krom toho, že se všude válí hračky, že 😀 , máme se fajn.
Za chvíli bude mít tchýně šedesátiny, nemáte nějakého zajímavého tipa? Každé inspiraci budu vděčná. Dík.

Tak hezký podzim a žádné marůdkování. Pěkný den holky. 😵

cerstvamama
1. lis 2010

Ahoj holky, tak v noci jsme se vůbec nevyspali. Adélka hrozně kašlala, úplně jí to rvalo plíce a nám uši. Nakonec se z toho pozvracela. Ráno jsem jí odvezla k doktorce, protože ten kašel je fakt hroznej. Prej je to jen nachlazení, bála jsem se, aby to neměla na průduškách. Dostala nějaký sirup a sprej a ve čtvrtek jedeme na kontrolu. Akorát já už se z toho asi zblázním, jsme skoro 3 neděle doma, ven jsme vždycky šli jen na chvilku aby něco nechytla. No, chytla 😝

dzej
autor
1. lis 2010

ahoj holky

@muminek Evi kočku?? A to ji máte doma nebo na zahradě?? Jak se jmenuje?
@cori Jani, a fotečky domku by nebyly?? 😀 Jinak mamka má v listopadu taky 60..koupili jsme jí se ségrou společně poukaz do Prieznitzových lázní do Jeseníků i s procedurama...
@cerstvamama Moni tak pokud má Adi takovej ten "rvoucí plíce" kašel, tak na to je uplně super Jitrocelovej sirup...
a ven chodit můžete?? A´t je brzo v pořádku!!!!

My jsme ted dorazily z Yamahy a po cestě jsme se stavily k Lidlovi, mají tma řecký týdny 😀 😀 šla jsem dom jak ověšenej vánoční stromeček 😀
Jinka je kásný počasí..svítí sluníčko...vítr foukal, ale už přestal.

cori
1. lis 2010

@cerstvamama jůjda drobek malý, snad jí bude po medicínce brzo líp 😉

@dzej jani byly, ale nechce se mi to tu dávat, když je to veřejné téma 😉 nechcete si diskuzi zamknout?
a jak se malé líbí v Yamaze? To může být prima kroužek, my začly chodit do Demižónka - folklorního souboru, Kája nadšená i když tam nic nedělala 😀 , ale doma mně zase odzpívala všechny písničky, ale před ostatníma nic, tam si ani ruky v bok nedá 😒

dzej
autor
1. lis 2010

@cori Jani a nemáš fotky na rajčeti nebo na střeše, že bys mi písla do IP odkaz?
Mně přijde škoda to tu zamykat...by se k nám už nikdo nemohl přidat.... ☹

cerstvamama
1. lis 2010

@cori taky bych tě poprosila o odkaz, jestli ty fotky někde máš 😉