Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
29. čer 2011

ahoj holky

@cerstvamama Moni, Adélce vše NEJ k narozeninám 😵 Už jste slavili? Nebo to necháváte na víkend? Jinak teda ta je vysoká!! Mám pocit, že snad ani žádnej kluk od známých mamin není tak velkej 🙂
Do Chorvatska nakonec nejedu, Jirkovi to sice nevadí, ale bylo by toho ted moc. Moje mamka je nemocná, je střídavě v nemocnici a doma, nikdo neví co jí je, má strašný bolesti na plicích a střílí jí to do zad a ramen. Tak chci být spíš tady v ČR. Pojedem v neděli na Vysočinu s partií. Koncert je 14.11. takže to budeš asi ještě v porodnici. Pokud jo, a není to daleko od O2areny tak se přijdu podívat 😵
No a co ty? Jsi v Praze? Co děláte holky?? Pořád vám babička tak dobře vaří?
@cori Jani jak jste si užili výlet do Brna? To byla fakt fofr akce, škoda, že jste tu nebyli celý den.
Já jsem ted přijela ze stavebního úřadu...z toho našeho poblblýho okresu pro barák, to je neskutečný, co tam sedí za ženský fakt. Jsem tam nesla z plynáren papíry, že můžem dělat plyn a oni chtějí po mně ještě další souhlasy od O2 a vodáren, což bych brala, že to je asi nutný, ale nechápu, že to neřekli všechno hned, protože vodárny jsou zas v jiným městě a já tam jela 2x!! takže mám dnes najeto skoro 200km 😖 kvůli plynu. Chjo. To jsou starosti 😀
Dneska je tady docela pařák, ale koukám, že už se zatahuje, mají přijít bouřky. Zítra jdu do práce, tak mi to nebude aspon vadit 😵
Hezké odpoledne!!

muminek
29. čer 2011

Ahoj holky, tak jsme doma sami Tonda dnes jel směr Německo na sraz BMW.
@dzej tý jo to jsem zvědavá co mamce najdou. To bych taky nejela. Hlavně ať je brzo zdravá.
Dneska jedem s Martínkem pro kytky na zítra do školky. Chce i pro uklízečku.

cerstvamama
29. čer 2011

Ahoj holky, dneska babi odpoledne hlídala a já si byla oddechhnout na manikúře a pedikúře. @dzej Adi to má 16.6., ale oslava bude teď v sobotu až dorazí i táta. Bude u toho celá rodina. Nechala jsem udělat dort ve tvaru autobusu Sammyho z její oblíbený pohádky. Adi je vysoká, vidím to když si hraje se stejně starýma dětma, má hodně dlouhý nohy. Prosim tě, jak to že mamce nezjistili z čeho to má? Klidně se stav v porodnici, ale v centru to zrovna není, Fakultní nemocnice v Krči. Momentálně jsme v Praze, příští týden vyrážíme na chalupu a pak asi do Ústí k našim. Dozrává rybíz, takže máme obden od babči koláč. To budu mít dvacku nahoře jen to fikne 😀 Ale nestěžuju si, začínám 6.měsíc a mám jen 4kg, přitom pořád žeru.
@muminek Tak koukám, že se Martínek ve školce aklimatizoval a teď se mu ještě bude stýskat 🙂

dzej
autor
29. čer 2011
dzej
autor
29. čer 2011

@cerstvamama já jsem ale blbec a určitě jsem i Adélce přála, že 😀 😀 mám nějak zafixovaný, že děti chodí na ty prohlídky den dva kolem narozenin. Jo a to si pamatuju, že jsi psala, že bude Sammy bus 🙂 Sabula to taky sleduje pořád, jen vlezem do auta, už chce Rogera a Samyho 😀 Jůů mnam rybízovej koláč. Já dnes dělala třešnovej, dala jsem tam hromadu ořechů a čokolády 🙂 To jsi teda nic nepřibrala!! 4kg to je nic...
@muminek Evi, oni jsi tam byla s manžou, že? Na tom srazu BMW... proč jsi nejela letos? Kvůli práci? A co letní dovča, už se něco rýsuje? Vám zítra končí školka????????

cerstvamama
30. čer 2011

@dzej My jsme dostali pozvánku až na konec měsíce. Doktorka ví, že jsme v zahraničí a na léto přijíždíme, tak to asi podle toho směřovala. Adélka Autobusy taky zbožňuje, pořád cituje nějaký pasáže. Jo a mimo jiné říká "Rodžrt" (Roger). Všude kde je R na konci přidá ještě T 😀

dzej
autor
30. čer 2011

@cerstvamama tak Sabula říká Lodžr to první R jí nejde, to poslední řekne krásně 😀 Mně se pokaždé ptá, jak je tam ten rozbitej most, jak ho spravují, proč je rozbitej. Mám pocit, že si dělá ze mně srandu. 😀

cerstvamama
30. čer 2011

@dzej Ano, taky si připadám jako kafemlejnek. A nejen u sledování téhle pohádky. Když jsme mimo domov tak je schopná se mě 100x zeptat kde zůstal Kvído a co asi dělá.

dzej
autor
1. črc 2011

ahoj holky

dneska je u nás hnusně, ochladilo se na 18st a zatím teda neprší. Pojedem ted za mamkou na návštěvu.
Potom bych potřebovala uklidit, je tu děsnej binec. Přemýšlím, jestli do toho úklidu zapojit i malou nebo počkat až dojde Jirka z práce a poslat je někam ven, ať to udělám v klidu 🙂

u nás je to to stejný Moni... stokrát odpovím a když se zeptá po stoprvní tak to otočím tak, že nakonec musí odpovědět Sabinka 😀
@cerstvamama

cori
1. črc 2011

Ahoj holky,
tak u nás prší, leje a je chladno, pokud to nebude na dlouho tak mi to nevadí.
@dzej muzeum jsme si užili, ani jsem nevěřila, že by to tu naši malou mohlo bavit, je tam spousta hejblátek, koleček, točítek, tlačítek - takže se zabavila, pravda přednáška pro ni nebyla, ale dalo se to tam hezky procházet samostatně + nahoře je herna a tam se pohrají velcí i malý, takže výlet prima. A též zážitek z vlaku a šaliny 😀 jj škoda, že nám to nevyšlo tam být dýl, ráda bych Vás zase viděla, třeba se někdy brzo zadaří 😉

jajabmw
1. črc 2011

Ahojky holky. Moc teď nechodím na počítač, protože nemám čas a vlastně ani moc náladu. Mám dědu v nemocnici a v podstatě se čeká kdy umře, což je naprosto šílený. A do toho se vyhrotila situace mezi mnou a manželem kvůli bydlení. Takže to je všechno všelijaký. Až se to nějak ustálí a zpraví, tak se určo ozvu a písnu víc. Mějte se hezky a užívejte prázdnin.

muminek
1. črc 2011

Ahoj holky, @dzej Jani byla jsem sním loni, ale letos nemám dovolenou a ani hlídání. Tak musím být doma. 😖 Snad za rok. Ale jak Tonda přijede tak jedem na Osiku pod stan 😀

muminek
1. črc 2011

@jajabmw Přeji hodně síly ať se ti to doma brzo uklidní a vyřeší. S dědem mě to mrzí ☹ ☹ ☹

cerstvamama
2. črc 2011

@jajabmw Ahoj Jani, držíme palce s manželem. S dědou je to moc smutný, my měli to samé s tátou před dvěma roky.
@muminek Na Osice jsem byla jako dítě, moc se mi tam líbilo. Je tam ta úzkokolejka, viď?

dzej
autor
2. črc 2011

ahoj holky,
přeji hezkou sobotu. Já jsem vám včera v noci psala a celý se mi to smázlo, tak jsem se na to pak vykašlala 😝

@cori Jani, tak jsem ráda, že se vám výlet líbil a že jste si to užili. Asi se tam vydáme taky, když jsi to tak pěkně popsala 🙂 A kdybyste jeli zas nebo třeba na slevy do Olympie, tak dej vědět! 😉

@jajabmw Jani, to mě mrzí s dědou, doufám, že se netrápí. No a s manžou držím pěsti, at to dobře dopadne. At aspon vyslechne tvůj názor. Hlavně nezapomen - trpělivě do detailu vysvětlit a pak dělat, že to byl jeho nápad- to na chlapy zabírá 😉

@muminek Evi, tak si to užijte na Osice, loni jste tam byli a dávala jsi mi tip, vidíš a my tam ještě nebyli...tak třeba letos. Hlavně, at vám neprší, to je ve stanu asi to nejhorší. A co v práci? Už je to lepší? A jaký byl konec školního roku u Martínka ve školce? Jede vám školka přes prázdniny nebo ne?
@jajabmw Jani a co Lucinka ve škole? Měla pěkný vysvědčení? Určitě vám udělala radost!

@cerstvamama Moni a ty ted půjdeš na velkej UTZ, ne?? Nebo už jsi byla? Ted nevím, jestli se chodí v 20 nebo 25tt. Jsem to zapomněla 🤐

Jo a holky, od září budu zase student. Vzali mě na vysokou. Takže když se vše podaří, tak za 3roky budu bc 😀

cerstvamama
2. črc 2011

@dzej Velký UTZ jsem měla 22.6. Vše v pořádku, jen ta placenta se furt nehnula, takže zatím to stále vypadá na císaře. Doktor potvrdil holčičku, už to říkali tři tak to asi opravdu bude Matylda 🙂 Školu ti přeju, ale vůbec nezávidím. Já dělala dva roky magisterskýho studia při práci a jsem přešťastná, že to mám za sebou 😀

hlavinka
3. črc 2011

Ahoj holky, dostala jsem pozvani od Dzej, tak snad nevadi, ze jsem nakoukla.
Vim, ze zaradit se do rozjete diskuze je tezke, ale rada bych to zkusila. Dekuju 😉

@dzej A na jakej obor Te vzali? Jinak samozrejme gratuluju a klobouk dolu, ja uz bych byla asi pekne lenosna se ucit a zvlast s detma....Tak moc a moc drzim palce! 😉

@cerstvamama (Asi) jsem pochopila, ze mas vcestnou placentu? To je mi moc lito 😔 Hlavne na sebe davej pozor a setri se! Svagrova i kamoska ji taky mely. Musely mit hodne klidovej rezim (vubec nic netahat, ke konci i malo chodit a tak), ale obe rodily kolem 37 - 38 tt, takze dobry. Moc drzim palecky a preju hodne zdravi a klidne tehotenstvi. 😉
Matylda je hezke jmeno🙂 ne uplne obvykle, ale zas nebude ve tride mit kazda druha jmeno, jako ona. 😉
My jsme treba puvodne chteli Terezku, ale to ma ted vazne kazdej a nejak nestojime o to, aby byla 4. Terezka ve tride.

K pohadkam pro deti - Adelka ted ulitava na Prasatko Peppa. Jednu dobu chtela zas jen Teletubbies, coz bylo asi horsi, ale co. Zas se aspon neco priuci a my mamy muzeme byt rady, ze je chvili klid, ze 😀

dzej
autor
3. črc 2011

@cerstvamama Moni, o tomto UTZ vím, to jsi psala. Právě jsem si říkala, že budeš mít každej porod jinej (asi)
ale myslela jsem ten, kde ti měří a váží mimi. Nebo jsem zmatená a mám to popletený 🤐
Jaká byla oslava????

jinak ahoj holky 😵
dneska je pěkně hnusně, prší a je zima. Netuším co budem dělat. Večer jedem na Vysočinu s partií tak snad nám nebude zima. 😒 Hezkou neděli.

hlavinka
3. črc 2011

@dzej jeee, Adelka si teda taky stezuje (na konovi), ze ji pak boli nekde pod kolinkama nebo tak. ze ji nejde hned chodit. Verim ji, ze si nevymysli, ale jsem rada, ze neni jedina, protoze to bylo takovy zvlastni. Mozna ji chytne mravenceni nebo treba krec. tezko rict.

@cerstvamama teda tvuj popis prohlidky u doktorky je super, moc mne pobavil. Tva Adelka se vazne neztrati 😀 😉
To ta nase neni az tak otrkana, ale zas neni uplnej stydlivka. Nicmene ji jeste 3 nejsou, treba taky pak predvede neco pekneho pani doktorce 😵

hlavinka
3. črc 2011

@dzej Tady je taky pekna zima, 10 stupnu.
To aby sis s sebou na Vysocinu vzala skoro snehule, protoze tam byva o dost vetsi zima, nez jinde:o( To to leto zaclo pekne, co? Skoda. Tak drzim palce, aby se Ti tam i tak libilo. kam konkretne jedete?

dzej
autor
3. črc 2011

@hlavinka jééé ahoj 🙂 tak tě tu vítám. A jak se jmenuješ? Já jsem Jana. Dostala jsem se na obor speciální pedagogika 😀 je to psychologie, právo, pedagogika a sociologie. Je z toho hodně možností uplatnění. Chtěla jsem na práva na Masaryčku, ale to jsem byla hodně pod čarou.
Teletubbies u nás taky frčí, naštestí už taky ne tolik. Sabula ted pořád kouká na Elmův svět. Už to znám taky nazpaměť. Ale když chci uklidit byt, tak se to hodí 😀
No a jak se cítíš ty? Už to máš za chviličku? To bude další ráček na světě jéé 😵
A ta placenta už se nemůže posunout?

Tak hezkou neděli 🙂

dzej
autor
3. črc 2011

@hlavinka jé tak to jsem "ráda" že mi píšeš, že znáš tu bolest pod kolínkama u Adélky. Taky jsem si myslela, že je Sabula jediná..... tak ještě přijít na to, jak tomu předejít. Ale asi nijak. My jedem ke kamošovi na chalupu, kousek od Bystřice nad Pernštejnem. A máme v plánu tam oslavit troje narozeniny, tak jsme chtěli být pořád venku na zahradě, ale v tomto počasí. Navíc Sabinka tam bude jediný dítě, tak uvnitř to bude trochu nuda. No snad se v týdnu vyčasí.

hlavinka
3. črc 2011

@dzej Dekuju🙂 Jejda, promin, jmenuju se Hanka.
tak to je super obor, taky mne to k tomuhle tahne - tahlo. Jenze nejak si malo verim a taky jsem proste lina....krome toho si rikam, pomahat se da i jinak, bez skoly, a prace je pak stejne mizerne placena. takze radsi jsem vzdycky nekde dobrovolnicila ve volnem case.
Bud rada, ze jsi nesla na prava. Je to strasna srotarna (manzel je pravnik) a musis se biflovat fakt slovo od slova. navic je to asi i vic povolani pro muzskyho, vysedavaji dlouho v praci a nosi si praci domu:o(

A copak je ten Elmuv svet? No, podivam se na youtube, snad to tam bude. To vis, hledam zas nejakou alternativu k Peppine, protoze to uz zname nazpamet.

jak se citim? Ale jo, jde to, jen nesnasim sms a zpravy typu: tak co, jeste jsi cela? Neee, asi vam vsem dam vedet az za 50 let, ze jsem porodila. Jasne, chapu, ze to treba nevedomky napise kamoska, s niz jsem se nevidela 3 mesice, ale ze to dela i moje mama, to bych vrazdila 🙄 😲
Jinak teda pupek uz je tezkej, mala ma asi 3,5, ja jsem pribrala 25 kilo a to se proste pronese. tak uz bych chtela porodit - navic Adelka je ted na prazdninach u babicky ve Znojme, cili by se to hodilo.

Co vim, tak ta placenta se eventulne nekdy posunout muze, rikavaji to, ale ja osobne jsem o tom jeste neslysela - mozna at se Moni podiva do pokecu o tomhle tematu (ale to uz jiste udelala). Ani svagrove, ani kamosce se neposunula. 😔

Jinak tedy hezkou nedeli vsem, snad se pocasi umoudri a budete si moct uzivat prazdnin. 😉

hlavinka
3. črc 2011

@dzej Nevim, doktorky jsem se na ty "krece" nebo co neptala. Zas to vzdycky po chvili prejde. Pri sezeni normalne to nema a na zachode asi neni tak dlouho, aby ji to chytlo.
Kdyz je na konovi, tak ji pak chvili neseme normalne v naruci, aby se ji nozicky natahly a pak uz jde sama a nerika nic. Ale nesmi se hned dat dolu, to pak knuci, ze to boli.
Myslim ale, ze to nebude nic vaznyho, coz?🙂

Je, to se mate, ja bych taky jela. Porad touzim jet na Pernstejn, ale od nas je to celkem dalka jen na 1 den na vylet. A kdyz jsme u kamosu v Brne, tak zas clovek nema cas, ze.
Skoda, ze tam bude Sabinka jediny decko. Ale zas kdyz vezmes gumaky a plastenku, urcite ji udelas radost skakanim v louzich, ne? To teda nase Adelka miluje 😀
Tak hezke oslavovani a at je Sabinka hodna a nenudi se 😉

cerstvamama
3. črc 2011

@hlavinka
@dzej
Ahoj holky, nemám vcestnou placentu, ale je těsně u děložního hrdla a ještě na přední stěně. To téma na koníkovi jsem už prostudovala, někomu se placenta posunula a nakonec rodily normálně. Hanko, jsme skoro sousedky 😉 Kde budeš rodit?

hlavinka
3. črc 2011

@cerstvamama Promin za chybnou dedukci ohledne placenty. Tak uvidis, treba se jeste posune dobrym smerem🙂 Drzim palce.
Rodit budu v Podoli. Minule jsem sice nebyla moc spokojena (vyfasovala jsem fakt strasnou lekarku), ale zas to tam znam a ted jsem si domluvila PA. Ty taky?
A odkud jsi Ty?

cerstvamama
3. črc 2011

@hlavinka To je v pohodě 😉 Když se placenta jen dotýká tak je to ještě ta lepší varianta. Od 12-20 tt se sice nehnula, ale prý do toho 30 tt se ještě může dost posunout, protože v 2. trimestru děloha hodně roste. No a jak se děloha "roztáhne" tak ta placenta je na ní připevněná a posune se. Takže doufám 🙂 Mám taky Adélku a s ní se moc odpočívat nedá 😝 Jsem z Prahy 4, kousek od Braníka. A ty?
Chtěla jsem rodit v Podolí, bohužel jsem se trefila do týdne kdy malujou, tak jdu do Krče. S Podolím jsem byla maximálně spokojená, ale je to fakt o lidech, kámoška rodila 14 dní po mně a dost nadávala.

hlavinka
3. črc 2011

@cerstvamama Tak to by se skutecne mohla posunout. Dobry by bylo, kdyby treba clovek mohl delat nejaky cviky ci sedet v urcite pozici, aby se posunula.
Verim, ze si s Adelkou moc neodpocines, to ja taky ne. mela jsem zas dost tvrdnuti delohy a tak jsem se taky ze zacatku setrila (jenze to zrovna vyslo na ty mrazy a tuny snehu v zime), takze tlacit sportak taky nic moc. Ale zas je dobry, ze s deckem muzes na hriste, tam se vyplacnes a ona si vyhraje uz trosku i sama, ne? Ve 3 letech uz je taky samostatnejsi, ne? Oblikani, curani a tak....
Jak rikas, je to vazne o lidech. ja jsem uz nechtela riskovat, takze proto ta domluvena PA.
My jsme z Modran.

dzej
autor
3. črc 2011

ahoj holky,
no u nás je teda šíleně, strašnej slejvák už od rána. A to mám na balkoně prádlo, který chci s sebou na Vysočinu. Odjezd jsme posunuli na zítřek ráno, protože dneska bysme tam snad museli topit! 😠

@hlavinka Sabinku ty kolínka zezadu bolí jen když sedí na konovi nebo když dlouho sedí na záchodě bez dětskýho prkýnka. Ona si tak pololehne a nožky asi jsou víc stlačený u sebe, tak proto má tu křeč. Snad to ty naše prcky brzo přejde 😉 Elmův svět je takový šílený zvíře, vypadá jak Jů nebo Hele s kamarády a vypráví různý věci, třeba vše o zvířátkách nebo oblíkání atd. Jsou tam zajímavý věci i něco k naučení. Máme to na doporučení a Sabulu to fakt baví. Je to celkem 6CD. Jasně, chápu tě, že tě nebaví ty otázky 😀 ale lidi kolem tebe to prostě zajímá, však neboj, za pár dní se tě nezeptá nikdo 😀
Jojo na Perštejně a vůbec v tom okolí je krásně. Já jsem se chtěla na Pernštejnu vdávat 😵 Sabince nevadí, že tam nebudou děti, všichni dospěláci ji mají rádi a budou se jí věnovat a rozmazlovat ji. Ona je pořád mezi dětma takže ted bude aspon změna. Jéé jezdíte do Brna?? No tak dej pak vědět, až tu budete 😉
@cerstvamama Moni, tak jaká byla oslava? Byla Adélka nadšená?? Těšíme se na fotky 🙂
Já myslím, že se ti ta placenta určitě pohne a budeš rodit normálně. Máš strach z císaře? Já děsnej, já mám hrůzu i z obyčejné injekce.

muminek
4. črc 2011

Ahoj holky, vítám hlavinku
@dzej tak Osika se odkládá by jsme tam asi zmrzli tak musíme vymyslet náhradní program.
Moc gratuluji k přijetí do školy seš fakt dobrá. 😀 😀 😀
Martínek už školní rok ukončil dobře a teď bude chodit 14 dní do jiný školky pak maj prázdniny a jde až v září.
Jinak nám včerá přijel Tonda s Gapa tak jsem ráda že je doma.
A v práci to stojí za h....., ale nebudu sprostá.