Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

jajabmw
13. srp 2011

Ahoj holky, tak hlásím návrat z dovči 🙂 . Bylo to super 😀 , ale krátké, i když delší než jsme původně mysleli 😀 . Snad jen jeden mráček byl, a to že mi během dovči umřel děda ☹ 😢 . Ale to jsme tak nějak čekali. Později dodám fotečky a dopíšu zážitky.

dzej
autor
13. srp 2011

ahoj holky.
Dopadlo to dobře, malé jsem řekla, že půjdu s Arsonem a ona uplně v pohodě a s klidem mi řekla- no mami, tak klidně běž, ale vrať se brzo, já tady na tebe počkám 😀 Vůbec se nevzbudila a trvalo mi to 3minuty, fakt jen rychlovka před barákem máme zatravněnou plochu,takže tam se vyčůral a šli jsme dom. Jízda výtahem trvala nejdýl. S tou chůvičkou to nemělo smysl, protože venku to byla fakt minuta, takže to bych nic nenadělala, urychlit bych to stejně nemohla. Tak jak to máš Moni vymyšlený ty, tak tak to realizuju, když někde jsme a jdem třeba dolů posedět a děti spí nahoře. To je fakt super, Sabula mě takhle vždycky volá. Mám to v plánu takhle udělat i když budem na tom víkendu 😉 @cerstvamama @hlavinka
@muminek Evi, tak tréninky dneska super, sice jsme hned ráno zmokli a celý dopoledne usychali, ale stálo to za to. Abrahamovi to šlo. Tak se těším zítra na závody. Malou i psa jsem ted odvezla k babičce, at můžu ráno co nejdřív vyrazit. Sedíme na tribuně přímo na startu a vidíme do boxů 😵 😵 Jen jsme taky mohli mít ještě lepší listky, někteří VIP mají možnost se svést na motorce (jako spolujezdci) na okruhu. 😀 😀 tak třeba příště 😎
Hezký večer holky

dzej
autor
13. srp 2011

@jajabmw Jani, na fotky se těšíme a je super, že jste si to užili na dovči.
Jinak přeji upřimnou soustrast 😔

hlavinka
13. srp 2011

@dzej Tak to je tedy holka sikovna🙂 Vidis. Dobre to dopadlo.
Ja treba nechavam Adelku obcas samotnou, kdyz jdu pro balik dolu za postakem. Jenze nikdy nevim, kdy prijede, takze to nevi dopredu. Ale je to otazka vytah, podepsat, vzit a jit, cili tak ty 3 minuty, jak u Tebe. Navic ona hned nevyleza z postylky, takze by se nic nedelo.

@jajabmw Jani, je fain, ze se dovca povedla🙂
Jen je skoda, ze dedecek umrel. Ted uz se ma ale dobre.....Drz se!

cerstvamama
14. srp 2011

@jajabmw Upřímnou soustrast....
@dzej tak vidíš, člověk se kolikrát bojí předem a nakonec je všechno v pohodě. Ty jo, okruh a závody mě nic neříkají, ale fajn, že sis to užila.
My byli včera na hradě Žebrák, pak jsme hledali houby v okolí Berouna (a našli) a nakonec jsme zajeli do té vyhlášené restaurace Blackdog Cantina v Berouně. Vlastní to jeden Američan a dělám tam mexickou kuchyni s pravýma americkýma hambáčema. Jani, to je výzva!!!! 😀 Jídlo bylo skvělý, jen to tam má opravdu malinký a lidi čekají na stůl. Pěkně se mu to rozjelo, ale měl by jít do většího. A taky mi chyběly pravý americký hranolky, který se automaticky podávají ke každýmu hamburgru.
Dnes máme k obědu husu s červeným zelím a bramborovýma knedlíkama, myslím, že do porodu mám 30 kg jen to fikne. Ale zase na druhou stranu včera jsem vylezla na hrad, ušla na houbách asi 10km, tak pohyb nějakej mám 🙂

muminek
14. srp 2011

@jajabmw to mě mrzí upřímnou soustrast. A co babička jak je natom? 😢 😢

muminek
14. srp 2011

@dzej tak to si užíváš takoví lístky by se mě taky líbili. 😀 😀 Atmosféra strhne všechny jen škoda že to tak blbě dopadlo☹

muminek
14. srp 2011

@cerstvamama Moni to musel být krásnej výlet hlavně ta restaurace. Jen nechápu kde ty bys nabrala 30kg možná do kapsy.
My dnes měli k obědu kuřecí maso v bramboráku jsem si pošmákla. 😀

muminek
14. srp 2011

Jo ještě jsem si vzpoměla že včerá dojel Tonda a byl zpokojenej jak byl Martin vcelku hodnej 😀 😀 😀 koukněte na fotky jestli chcete
http://tonda1200.rajce.idnes.cz/Preziti_s_tatin...

dzej
autor
14. srp 2011

ahoj holky,
tak dnes jsem byla nadšená ze závodů..až na smolaře Abrahama 😔 Dokonce mám spálenej nos, pěkně pálilo sluníčko.Až budou fotky,tak vám dám odkaz,budou stát zato 😉
@cerstvamama hmmm tak ta restaurace je opravdu výzva, akorát to mám trochu z ruky 😀 a ty hranolky mu jen došly nebo je prostě nedával k tomu hambáči??
@muminek jdu kouknout na fotky 🙂
@hlavinka vám nechodí pošták až k bytu? Nám chodí až ke dveřím, i balíky nosí...

dzej
autor
14. srp 2011

@muminek fotky super, museli si to suprově užít!! a máš hezkou fotku v pase 😉

cerstvamama
14. srp 2011

@muminek tak podle fotek to vypadá na hodně dobrou akci, dětem se to určitě moc líbilo!
@dzej ty hranolky tam vůbec nemají, nebyly ani v jídeláku

dzej
autor
15. srp 2011

@hlavinka Hani, vše NEJ k dnešnímu svátku 😵

cori
15. srp 2011

Ahojte všichni, tak jsem zpět ze severních Čech, dovolená prima naježděno přes tisíc km, jen to počasí nám nějak nevyšlo - ale na moravěnce zase máme krásně sluníčkovo - joo doma je doma, ale by ta 30ka ve stínu mohla i klidně klesnout =)
Jak se všecí máte?

hlavinka
15. srp 2011

@dzej nam ne, protoze nemame otvirani dveri dole na bzucak, musime jit dolu otevrit.-(

muminek
15. srp 2011

@dzej
@cerstvamama dík za pochvalu fotek Martínek tvrdil že se mu tam nelíbilo že jsem tam nebyla, ale já vím že kecá. Příští rok to bude ještě lepší.

@hlavinka Všechno nej k svátku

muminek
15. srp 2011

@cori vítej doma to jste tak putovali že máte tolik km??? Kde jste všude byli?? 😀 😀 😀

hlavinka
16. srp 2011

@muminek Dekuju🙂

Holky, prosim vas, mate nekdo zkusenost se zanetem slzneho kanalku mimin? Majda to ma a nemuzeme se toho zbavit, ani ATB kapky nezabraly. Pokud jste byly na pruplachu, jak to vypada? kudy to tam davaji, nosem? Jak je velka ta kanyla? Diky moc za info 😉

@cori Jo, na Morave je vzdycky vic slunikc,a nez tady. My tam jezdime do Znojma a plati pro ne predpoved pocasi spis jako pro Rakousko.

dzej
autor
16. srp 2011

ahoj holky,
včera navečer byl u nás pěknej slejvák. Zrovna jsem šla z nemocnice a uplně celá jsem byla mokrá. Pak jsem stála v koloně asi 45min v tom mokrým...paráda. Uzavřeli totiž dva docela důležitý tahy přes město, takže je slušnej dopravní kolaps.

@hlavinka Hani já osobně ne, ale dvě kamošky byly s miminkama. Jednomu to myslím dělali těma kanylama a jedno mělo ty ATB kapky. Ale myslím, že obě mimča to zvládly dobře. Vy už máte jít na ten průplach?

hlavinka
16. srp 2011

@dzej diky. ne, zatim ne, ale co jsem tak cetla, asi bxch radsi pockala, co by to slo.....
u nas byl slejvak peknej kolem poledne.....decka maji plastenky, ale o mne se to rict neda 😲

cori
16. srp 2011

@muminek díky, my cestovali po severu naší republiky, první vedla cesta do Děčína k rodině, tam jsme nějaký den pobyli a výletovali a ještě jsme přejeli do Pece pod Sněžkou na pár dní, jen teda škoda toho počasí a nabalila jsem málo tepláků 😀 my to měli spíš takový výlet za rodinou, Kája je teda docela dobrá cestovatelka, všechny výlety, ZOO, akce zvládá parádně, vše ji baví, ale Ondřa to je morous, ten jak nemá svůj klídeček 😀 a s ním i po cestě byl docela boj, se mu nedivím, ale ječet půl cesty nemusel 😖

Holky školkový dotaz - co děti do školy potřebují? papučky pořizujete klasika plné od Žirafky? 😅

cori
16. srp 2011

@hlavinka je fakt, že mě to teda překvapilo takový rozdíl teplot a vůbec - připadlo mě, že mraky se strašně rychle na severu hýbou u nás než se to pohne 😀 ale to je asi tím, jak je tu rovina, tak už holt jdou vidět z dálky a víme kdy nás co čeká, tam na to že nebyl vítr se to pěkně točilo 😲 😀

@dzej u vás pršelo? u nás zase nic pár kapek, ani zahrádka se nezaléla :( jen to trošku bouřilo na slovákoch, ale tu naštěstí nic...

hlavinka
17. srp 2011

@cori tady je seznam veci http://eko-skolka.cz/index.php/pisnice/rady my mame vyssi, az ke kotnikum, pze adelka ma ty problemy s nohama. ale jinak preferuji jen nazouvaci, aby si je dite umelo obout samo....

cerstvamama
17. srp 2011

Ahoj holky, tak jsme zase s Adélkou osiřely, na 5 týdnů. Budu mít víc času a zkusím dočíst všechno co jste napsaly 🙂

dzej
autor
17. srp 2011

ahoj holky

@cori Jani, tak je fajn, že jste si tu dovču užili i s malýma muškama 😉
My jsme dostali seznam, co si donést do školky....vč. hygienických potřeb atd..

@hlavinka Majda má teda ucpaný ty kanálky a zatím to máte kapat ATB? Třeba se to ještě spraví samo a nebude muset jít na to propláchnutí 🙂 držím pěsti.

@cerstvamama loučení je super, že pak zas může přijít vítání 😵 😉 co máte teď v plánu? Chystáte se zas na houby? My to asi o víkendu zkusíme.

cerstvamama
17. srp 2011

@dzej Byli jsme na houbách předevčírem, zase jsme našli. Ale zmokli jsme jak slepice. Dneska jsou tady kamarádky z Bukurešti. Jedna je Slovenka, druhá Češka, ale momentálně žijící v Německu. Navštěvujou se, tak mi napsaly, jestli se s nima taky nechci sejít. Tak jdeme všechny i s dětma do lanovýho centra na pokec. Neviděla jsem je snad 2 roky. Zítra jedeme do Ikey Adélce pro novou skříň, pak přijede sestřenice s dětma. V pátek vyrážíme na tři dny do Ústí, beru i tchýni, uděláme takový okruh po památkách. Pořád máme něco 🙂
Školka nám taky dala seznam věci co budou děti potřebovat. Jsou tam i zástěrky. Pamatuju se na fotky z našeho dětství, jak jsme ve školce vyfocený v zástěrkách, ale vůbec netuším, kde se dají dneska pořídit?

hlavinka
17. srp 2011

@dzej Prave ze uz ATB kapky jsme kapaly☹ A nezabraly vubec. Takze ted kapeme ocuflash (nebo jak se to pise) a kapu to i do nosu a prijde mi, ze je to o neco lepsi. Tak kez by!!!! diky za drzeni palcu 🙂

@cerstvamama Jo, zasterky si taky pamatuju. Adelce jsem jednu poridila, ale nevim, nikde v kamennem obchode jsem ji nevidela. Ja ji poridila pres Net.
Ja zas netusim, kde se da sehnat pytel na raminko na obleceni pro to decko. Asi teda pouziju starej spaci pytel, az z nej Majda vyroste

cerstvamama
17. srp 2011

@hlavinka pytel na ramínko? Co to je? To snad po nás ani nechtějí. My asi vyřešíme zástěrky s babičkou, něco spíchne. S těma očíčkama neporadím, nic jsem o tom neslyšela ☹
@cori bačkůrky kupujeme klasiku, jak jsi psala
Dneska jsme byli v tom centru, děti se tam pěkně vyřádily. Přidávám pár fotek do alba.

dzej
autor
17. srp 2011

ahoj holky,
tak u nás nechcou ani pytlík ani zástěru 😀
Já teda ještě pořádně na ten seznam nekoukala.. ale toto tam určitě není.
Holky, dneska bylo krásně!! konečně!! snad to vydrží.

dzej
autor
17. srp 2011

@cerstvamama fotky super!! a koukám, že jsi dodala i fotku pupíku. Moni, kam to všechno jídlo dáváš? Já ti nevěřím, že jíš jak píšeš. Vždyt ty seš hubená!!!