Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

lenkavano
29. bře 2010

jinu tak to je síla,nejhorší je ,že dnes už žáci klidně kouří před školou a učitelům se vysmívají do obličeje.tohle my naštěstí neřešíme,v tomhle to má Bob v hlavě srovnané,ale třeba přechází od září na jinou školu a tak je s tím ted zase zařizování a o jeho náladičkách bych taky mohla vyprávět. 😝 já bych si být tebou nejdřív asi promluvila s Kristýnou,jaký má na to názor a tak.Mě se teda komunikace s Bobem celkem vyplácela.

jinula
29. bře 2010

když jsme došli dom ,tak jsme to řešili a ona má na to názor dobrý ,tak snad jí mužu věřit, naštěstí na ní poznám když mi lže, ale opatrnost je opatrnost 😠 😠 Zástupkyně taky říkala,že strašně v té třídě klesla morálka , respekt a vubec nějaká ucta k učitelum, dokonce tam jsou žáci kteří mají i komentář když jsou skoušení , jako ,že nepujdu, nebo a proč zrovna já atd..... no katastrofa 😠 😠 co nás ještě čeká s těma pubertákama 😠 😠

cerstvamama
29. bře 2010

Ahoj holky, v jste toho nakecaly za tu chvilku co jsme byly v herně 😀 Mami29 - četla jsem v tvém profilu okres Děčín tak proto se ptám, myslela jsem, že jste z okolí Děčína 😉 Jinak s tím vztekáním a mlácením to dělám jako Lenka, odvedu Adélku do jiný mítnosti a řeknu jí co udělala špatně a že má přijít až bude hodná. Ve dvou vteřínách je s křikem zpátky tak mě pak pohladí, obejmeme se na znamení smíru a dobrý 😀 Docela to funguje. Jani, tak to máte dobrý, že chodíte na kroužek co "roste" s dětma. Aspoň máte pořád stejnou partu. Naty, jestli se ti nechce do práce tak pak je tu možnost mít další mimčo 😀 Můžeš se přidat do klubu, pár se nás letos bude pokoušet. Jaja - my už jarní boty máme, vybrala jsem je na netu, tchýně je koupila a poslala je po manžovi když byl v Čechách. Tady bych si netroufla koupit zdravotně nezávadný boty, protože to jednak nepoznám a ani to tu nikdo nekontroluje. Jinu - na puberťáky opatrně. Jestli bude "nevinná" tak bude mít pocit křivdy, že jí nevěříš. Není to třeba cítit z oblečení? Že bys zpočátku provedla jen očichávačku 😀 Tak teď jsem to teprve dočetla celý, pokud je dcera rozumná tak se snad tomu vyhne. Ach jo, jednou nás to taky čeká. Zlatý vztekání v porovnání s marjánou!! 😝

cerstvamama
29. bře 2010

Omlouvám se za ty výpadky písmenek, ale zjistila jsem, že mi manža svačí nad noťasem a zřejmě je pod klávesama pár drobků ☹

jinula
29. bře 2010

holky tak zase zítra, jdu se chystat do práce dneska jdu už na 8.00 do rána do 6.00 to bude zase šichta , nojo velikonoce 😠 😠

lenkavano
29. bře 2010

jinu ty děláš v pekárně?já zbožnuju tu vůni z ní,ale musí to být asi pěkná dřina 😉 jestli se teda nemýlím,ale nějak jsem si ty velikonoce spojila s pečeným beránkem a mazancem.nic jiného mě nenapadlo 😉

dzej
autor
29. bře 2010

teda tady se kecá 😀 Jojo pošták zvoní 3x 🙂 a ti co nosí letáky, ty bych vraždila..nechápu, že zrovna zvoní na nás a v době, kdy malá spí...no jo no..paneláky 😝 My koupili v neděli jarní boty...malá už měla spocený nohy. Koupili jsme u Batě, ale zas 800 v ...... 😠
Moni no stálice jsme tam jen 3, zbytek se obměnuje...jedna je ted těhu, tak asi vypadne....ale i tak je to fajn cvíčo.
No nám přijde vyučtování koncem dubna, takže taky čekám pohromu chjo...
Když se Sabula vztekne nebo řve, tak ji taky odvedu jinam a ona za chviličku přiběhne a řekne - mami dobrý... a je klid 😉
S tím kouřením já nevím...možná jsem v tom jiná, ale já bych ji to nechala vyzkoušet...ale určitě bych si s ní promluvila o následcích atd...a pak kdybych měla podezření, že kouří, tak bych to asi rázněji řešila. Ale moje máma na nás šla vždy hned po zlým, takže jistě chápete, co jsem prováděla, protože mě zakázané ovoce chutnalo vždy nejvíc 🤐

dzej
autor
29. bře 2010

Jaji, já bych asi taky zkusila activii nebo nějakej jogurt s bifi a taky ovoce...aby to trošku prošlo ven...

cerstvamama
29. bře 2010

Jani, moje máma měla stejný názor jako ty a proto jsem asi dospěla v klidu a pohodě. Vyzkoušený to mám a víc mě to neláká 🙂
Naše pošťačka nás zná (miluje našeho psa a on jí) a tak si pamatuje, že máme dítě a nezvoní 😀

lenkavano
29. bře 2010

Jani já bych dítě taky nechala zkusit třeba cigaretu,ale asi ne trávu,to bych měla strach.tráva s tebou zatočí,způsobí ti euforii,cigareta není tak účinná,ta spíš třeba zklidní.ale znám pár lidí,co trávu kouří jako cigára,ale to už jsou asi vážně ti závisláci,na které už to tolik nepůsobí 😉 jinak si myslím,že člověk by si měl projít tak nějak vším,neizolovat za každou cenu.ale drogy jsou fakt strašák. 😖

já jsem třeba přísnější máma,ale i kámoška,a cením si třeba toho,že se mi BOb do určité míry svěřuje a mluví se mnou narovinu.nelže mi a to je to nejdůležitější.ale třeba cestičku mu nešlapu,musí sám.nabije si kokos,poučí se a jde dál.jinak to nejde.
snad to tak bude i u těch ostatních. 😉

dzej
autor
29. bře 2010

aha...tak já jsem asi mimo 😀 já myslela, že to jde nějak postupně..napřed cigáro a pak terpve něco dalšího...takže jsem spíš mluvila o cigaretě

lenkavano
29. bře 2010

jani já trávu nikdy nezkoušela ,ale něco jsem si zjistila a pak podle vyprávění. 😉 ale třeba manža ji jednou zkoušel,je dost silný kuřák a zamávalo to s ním.

lenkavano
29. bře 2010

jo tys měla na mysli cigarety a to bych se zachovala jako ty 😉

mami29
30. bře 2010

Ahojky maminy, tak dalsi miminko bude pokud se splni me 2 podminky bez kterych by to bylo dost slozite. Chci vetsi byt(zijeme v malem 1+1) a vic penez, nechci prevracet kazdou korunu 2krat.
A jelikoz mam materskou na 4 roky tak to snad stihneme.
Jinak s tim vstekanim, zkusili jsme najet na metodu vse v klidu, treba se zklidni i míla (ale asi jsem naivni 😀 )

cerstvamama
30. bře 2010

Ahoj holky, tak to dneska vypadá konečně na pěkný den!! Dopoledne jdeme na kroužek a snad to vydrží do odpoledne až půjdeme ven.
mami29- jojo, bez toho to nejde. I když znám případ, kde žijí rodiče, dvě děti a děda v 2+kk - to musí být masakr. A není to otázka peněz, prostě hrají hru "komu dřív rupnou nervy a odstěhuje se" - buď rodinka nebo děda 😀

mami29
30. bře 2010

cerstvamama - tak to teda musi byt neco.
My se chystame po dlouhy dobe zase s kamoskou do mesta na hriste, tak snad to vyjde. Sice to asi bude kdo z koho ale asi stejne vyhraji louze a zablaceny kalhoty. Nastesti sebou beru jeste jedny protoze zkusim risknout Milu bez plin, uz je na to velkej, tady to zvlada tak snad to nebude problem ani tam.

muminek
30. bře 2010

Ahoj holky, tady je nějak živo po ránu. My dnes vztali až o půl osmé.
Moni fakt to dneska vypadá že bude pěkně. Včera to stálo za prd. Jsem včera byla s Martínkem mrknout na kůzlátka a on se jich bál. 😖

cerstvamama
30. bře 2010

Ahoj Evi, možná lepší, když se trochu bojí 😉 Adélka se zase hned s každým kamarádí a tak se bojím, aby jí něco netrklo, nepokousalo, nepoškrábalo.
mami29 - jo, louže to je lákadlo. Adélka by se nejradši každý den obouvala do holínek a čvachtala ve vodě.
Tak my vyrážíme ven na sluníčko, zatím ahoj.

muminek
30. bře 2010

Moni vy už jdete ven není u nás teprve osm?

cori
30. bře 2010

Ahoj holky, mooooc Vás všechny zdravíme.
Už jsme s Ondráškem doma, zdraví a unavení 😀 Karolínka je zatím úžasná, ale je to náročné, ale zatím zvládáme.
Při chvilce napíšu víc a pokusím se dočíst.
Mějte hezký den.

lenkavano
30. bře 2010

ahoj cori 😉 ještě jednou bych ti chtěla popřát k mimískovi,hlabvně at jste zdravoučký a spokojenoučký 😉
a co Karolínka není pořád nalepená u postýlky? 😵 .

cerstvamama
30. bře 2010

Ahoj Jani, vítej zpět. Moc jsme na tebe vzpomínaly a Janča nás informovala o všem novém. Těšíme se na nějaké fotky!
Evi, my tu máme o hodinu víc, takže už bylo skoro 10 hodin 😉

jajabmw
30. bře 2010

Všechny srdečně zdravím. Jani vítejte zpátky 🙂 . Holky tak jsme včera zase brečely u kakání. Chjo ☹ , Activii dávám pořád, Martínek mi ty ochucené jogurty moc nejí, tahle čistá bílá mu chutná nejvíce. Tak nevím.
K tomu kouření, mě naši vždycky říkali, ať si dělám co chci(jasně že mě ale opatrně usměrnovali 😉 ), že pak si následky ponesu sama. A je pravda, že když mi tohle táta řekl, tak jsem vždycky o té konkrétní věci dost přemýšlela a byla opatrná. No a vyzkoušet kouření? Já nevím, sama za sebe musím říct, že já zkusila a 5 let jsem dost kouřila. Ale "jen" cigarety, marihuana a ty ostatní drogy šli vždycky mimo mě, mám z toho strach. Byla jsem na jednom semináři, kde byl vyléčený narkoman a dost mě to tenkrát sebralo. No a teď co mám děti tak nekouřím a ani mi to nechybí. Ale je fakt že kdyby mi to naši zakazovali, asi bych v tom období puberty(a že jsem ho měla pěkně veselý 😀 ) šla proti nim. Jak píše Léňa tak klíčem je mluvit mluvit a mluvit. No ale už teď se děsím až ty moje dvě dítka v té pubertě budou 😕 . Jestli budou po mě tak se mám na co těšit 😀 .
No jdu vzbudit Martínka abysme stíhali pro LUcinku. Dnes má břišní tance tak musíme pro ni dřív.
Pááá

lenkavano
30. bře 2010

jaji zkus kouknout sem
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jak-na-z...

možná tam najdeš aspon nějaké jídlo,po kterém by to šlo líp a nebo tam psali i o sirupech 😉

jinula
30. bře 2010

Ahoj mamulky, konečně jsem se vyhrabala z pelechu a venku je kráááááááááásně 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
leni: jo dělám v pekárně a dřina to teda je , jsem totálně hotová 😖 😖 hlavně ty šichty co máme jsou hrozný 😠 😠
Ahoj cori: vítám tě doma a ještě jednou ti gratuluji k miminku 🙂 🙂
jaji: skusilas ten sirup co jsem ti už psala? malé vždycky zabral , je to ten duphalac.

lenkavano
30. bře 2010

jinu jo to věřím a je tam opravdu takový vedro?
jo o tom sirupu na tom tématu myslím píšou taky. 😉

jinula
30. bře 2010

leni: tak kolem 50-60stupnu, na mašině na které dělám je 54stupnu ale jinak v poho 😀 😀 sauna zdarma 😝 😝
ten sirup je vážně dobrý, malá měla kolikrát tak strašnou zácpu , že když to na ní přišlo, tak jsem jí musela pomáhat tak ,že olejíčkem sem jí mazala konečník když tlačila aby jí nepopraskal, ☹ ☹ když si na to vzpomenu tak mi je hrozně ☹ ☹ brrrr ☹ ☹
dneska mám volno ,tak budu odpočívat 🙂 🙂 co jinak?

lenkavano
30. bře 2010

jinu tak tam bych potřebovala abych se krapet vypekla 😀 😀 😀 to by se shazovalo 😉

jinula
30. bře 2010

to jo 🙂 🙂 někdy má pocit, že se mi už vaří mozek 😀 😀 otázka je , jestli tam ještě nějaký zustal 😀 😀

lenkavano
30. bře 2010

jinu 😀 😀 😀
a dělá se tam ještě hodně rukama nebo už vánočky a housky pletou roboti? 😉 😀