V kolika letech má dítě umět barvy?

slegr71
31. říj 2016

V kolika letech by mělo dítě umět barvy?Synovi budou ve čtvrtek 3roky a barvy ho vůbec nezajímají. Za tři týdny jdeme na tříletou prohlídku a tak mám obavy. Je teda schopněj říct skoro všechny značky aut, podle znaků a pokud ho nezná, tak se zeptá a příště si pamatuje. Takže hloupej není.

ckei
31. říj 2016

Základní by měl - červená modrá,bila,zluta,zelena,cerna. Syna se i na tříleté prohlídce ptali a zkoušeli,zda je umí.

lajla
31. říj 2016

@slegr71 v klidu...ještě má čas, prostě má jiné zájmy
A i kdyby je znal, máloktere dítě tak komunikuje s dr .že by stejně asi nic neřekl... sama ho znáte nejlépe

lajla
31. říj 2016

@ckei JoJo ptají se, i na sluch...ale ty moje na to zvysoka ...prostě nejedou na povel, kor ve 3 letech...
To některé děti teprve začínají mluvit...spíš to vidím že zkouší co děti umí...není to že by měly, či musi

lrg
31. říj 2016

Dcera znala barvy od dvou let, dokonce počítala a pojmenovala i tvary a na tříleté prohlídce neřekla jediné slovo 😀

fifina86
31. říj 2016

S tou komunikaci jsem to presne chtela napsat
@lajla ;) Nase holcicka se nejlepe u doktorky predvede,kdyz tam jdu s mladsim sourozence a ji si nikdo nevsima ;) Naposledy jsme si s lekarkou vtipkovaly,ze ji to do karty zapisou,protoze az to po ni bude chtit,tak bude stat a mlcet 😀

billi
31. říj 2016

Doktorka se ptala, jestli umí položit žlutou na žlutou, to uměl, když jsem říkala, že je nejpojmenuje, tak to prý nemám řešit, že na to se ptají až na pětileté a ve 3 letech to umět nemusí.

outeq
31. říj 2016

Nas se naucil po 3.roce. Do te doby se na ne hodne ptal, ale pak je placal nahodne a nefrefil skoro nikdy. Uz jsem si delala starosti, jestli neni barvoslepy nebo blby 🙂 Ted v 3,5letech zvlada s prehledem i ruzovou, fialovou atd.

lajla
31. říj 2016

@fifina86 přesně😂 prostě něco se s nimi vyzkoušet musí😂

lajla
31. říj 2016

@billi taky tak. ..nebo ukaž v té a té barvě a sestra drží v ruce červenou a dítě hledá něco červeného . ..to prochazi lip nez mluva😉

slegr71
autor
31. říj 2016

No toho se taky obávám že tam nic neřekne. 😂

alcar
31. říj 2016

Ja myslim, ze dr. v tom veku spis zkousi, jestli neni dite barvoslepe. Presne jak uz tu zaznelo, aby priradilo zlutou na zlutou atd. Dcerka bude mit v breznu 3 a barvy jeste nepozna, ona ani jeste moc nemluvi, takze ani nerekne. Ale kdyz v krouzku sbirame balonky a radime je do krabic podle barev, tak se vzdycky diva, kde je jaka barva a podle toho je haze dobre. Ja si tak matne ze sveho detstvi pamatuju, ze jsem se ucila barvy az ve skolce, takze myslim, ze limit na poznani barev bude opravdu az kolem tech peti let.

berenika39
31. říj 2016

Dítě má umět barvy hned potom, co je rozezná. Ve dvou, ve třech, v pěti....

jaja01k
31. říj 2016

Nas starsi (2r,8m) rad ukazuje, co ma stejnou barvu. Ukaze, jakou barvu ma tatovo auto, ale kdyz se zeptam, ktera je modra, tak nevi. Takze vim, ze barvy rozpoznava, jen k nim neumi priradit pojmy, coz si myslim zatim neni problem. Navic teprve ted zacina mluvit. A ze by byl hloupy si rozhodne nemyslim. umi znacky aut, letadel, pocita do ctyr... 🙂

kathline
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
olga_
1. lis 2016

Tak to bude zase vysoce individuální. Náš teď dvouleťák rozeznal červenou, zelenou, žlutou a oranžovou už v roce a půl díky fascinaci semaforem. V tu dobu začínal i pořádně mluvit/opakovat. Teď už mele ve větách a pozná a pojmenuje snad všechny barvy (vč. fialové, šedé apod.). Ale u doktorky by mi samozřejmě zabořil hlavu do ramene a ani nepípnul 😀. Děti nejsou opičky, takže těžko dělat závěry z deseti minut u lékaře...

zuzineckah
1. lis 2016

náš syn se uráčil barvy pojmenovávat až teď, má 3 roky a 7 měsíců. A to si nejsem jistá, zda je umí všechny. Ani po tom nepátrám 😉 U doktorky by se zaručeně tvářil, že neumí mluvit, natož odříkávat barvy 😀 Tyhle věci opravdu neřeším, z toho se nestřílí.