Váha a míra dítěte v roce a půl

veverka77
5. říj 2010

Ahoj holky,jsem tu nováček 🙂 často jsem tu už nakukovala a rozhodla jsem se zaregistrovat.
Tak by mě zajímalo,kolik vaše dětičky vážily a měřily na 18měsíční kontrole,mám totiž pocit,že náš Honzíček je nejhubenější žížalka v okolí 😀 měřil 86cm a vážil 10,7,přitom tak krásně jí,jenže je dost živý a asi to zas rychle spálí. ☹

veverka77
autor
7. říj 2010

@pajafra To jsme skoro stejní 😀

veverka77
autor
7. říj 2010

@jakoubka No tak věřím,že my na tom budem podobně 😀 asi je po manžovi,když jsme se brali měl 80 kilo na 186 cm,no jak lunt,už se mi ho podařilo jeden čas vykrmit na 95 😲 to byl aspoň kus chlapa 😀 te´d má moc lítaní v práci a má jen 91 🙂

veverka77
autor
7. říj 2010

@mamkamarketa tak s mluvením náš nemá problém,asi po mamince ukecaný,řekne už vše,i jednoduché věty a pořád něco komentuje 😀 ale každé dítě je jiné,některé začne mluvit až po druhém roce a pak to rychle dohoní 😉

mamkamarketa
8. říj 2010

nas malej ma svou mluvu, jede nonstop, ale co rika? Netusim. Ale my sve dvoujazycna rodina, tak si asi nejdriv dela v ty hlavicce poradek 😀

mamkamarketa
8. říj 2010

@veverka77 nas malej ma svou mluvu, jede nonstop, ale co rika? Netusim. Ale my sve dvoujazycna rodina, tak si asi nejdriv dela v ty hlavicce poradek 😀

kadlecova.misa
8. říj 2010

ahoj...naše Nelinka má období co jí a nejí...no a v tom žravém období jsme byli na kontrole a vážení a měla 84cm a 10,60kg..ale asi ted má mín..zase hůř jí 😀 ..a u nás jsme úplný žížaly mezi ostatníma "buřtíkama" 😝 ...ale holku buřítka bych taky nechtěla...

krislip
8. říj 2010

Matěj v 18ti měs. 82cm a 10,970kg.A to jsem si myslela , že je vysokej.Tak není,když čtu ostatní příspěvky tak je asi mrňous

yetti
8. říj 2010

Veverka77 tak to koukám, že váš malej už mluví ve větách 🙂 . To je teda rychlík. Náš malej říká jen tak cca 10 slov, o větách si můžem nechat zdát 🙂 . Ale on není rychlík v ničem, takže jsme v klidu. Jeho přístup k jídlu je stejný jako ke všemu ostatnímu. Chodit začal až po 15 měsíci 😎 . Každý dítě je fakt originál 😀 !

veverka77
autor
8. říj 2010

@mamkamarketa To máš asi pravdu,s tím,že si dělá pořádek 😀 náhodou,to je super,od mala bude znát dvě řeči,to se hodí 🙂

veverka77
autor
8. říj 2010

@kadlecova.misa Náhodou,pěkná holčička,máš pravdu,u holek jsem taky hlídala váhu,teda u té menší jsem nemusela,ta byla střízlík,ale starší měla cvalíkovité období,tak jsem si taky říkala,jejda,aby jí to nezůstalo.Naštěstí ne,je jí 13 a je štíhlounká 🙂 No my právě máme kolem samé "kusance" např.soused dva roky a 18 kg 😲

veverka77
autor
8. říj 2010

@krislip Je akorátní,to my jsme trochu vyšší,hlavně k té váze je to trochu nepoměr 😀

veverka77
autor
8. říj 2010

@yetti Jo jo,je to chlap ukecaný,moje děcka všechny hodně brzy mluvily,ale myslela jsem,že třeba kluk taky nebude tak brzy kecat,ale jo,to víš,ještě sestřičky na něj pořád melou 🙂 Jinak věty říká jen jednoduché,např."motý ítá"-to je motýl lítá,nebo "auto edé" a někdy se zadaří i otřech slovíčkách "mamiko míko dobý" ale jako dělá takové pomlky mezi slovama zatím,víš, neřekne to plynule.Dnes si hrál chvíli s holkama v pokojíčku a přijde za mnou pak a říká "pitomá"-úplně dokonale a já říkám kdo to říkal a on "Ejíka" jako že Eliška no hotovo,už se před ním nesmí nic říkat 😀 pak to opakoval pořád dokola,jako by věděl,že se to neříká 😀 ale přesně,každé dítě je jiné,je hodně dětí,co mluví až po druhém roce a pak tady ty rychlíky úplně doženou 🙂

kadlecova.misa
9. říj 2010

@veverka77 ..u nás jsou právě taky samí kusanci..a to pak moc moc srovnáváš.... a to se neda...oni totiž tady u nás na vesnici maminy (my jsme se přestěhovali z Brna) jsou oproti mě taky kusanci.. 😀 (tím se pochopitelně nechci nikoho dotknout !!! )

veruska007
11. říj 2010

Kluk, 83 cm, 10 kg.

zuzik28
13. říj 2010

Náš malej je teda pořádnej cvalík pořád. V 7 m měl něco málo přes 9 kilo, pak se to zastavilo a na roční prohlídce to bylo 80 cm a 10,120 g. Ještě 18 m nemá, ale teď v 16 m měří 86 cm a váží skoro 12 kg (nevím přesně). Myslím ale, že z toho vyroste, oba s manželem jsme sportovci a hubeňouři 🙂

fifa79
13. říj 2010

Denisek váží 10kg a měří 83 cm,na to,že toho moc nesní dobrý 😉

andykov
13. říj 2010

My máme 81cm a 10,6kg, ale ta výška tedá hooodně orientační, pěkně sebou mlela...

veverka77
autor
15. říj 2010

@kadlecova.misa jo jo,asi tak 😀 😀

veverka77
autor
15. říj 2010

@veruska007 akorátní klučík 🙂

veverka77
autor
15. říj 2010

@zuzik28 To není cvalík,k těm 86 cm je ta váha optimální,tak nějak bych to chtěla.Ale teď jsme přibrali-máme 11,2 😀 Jak říkáš,malý bude určitě po vás,náš je po manželovi,ten má 186 a nějakých 90 momentálně 🙂

veverka77
autor
15. říj 2010

@andykov to je ideální 🙂 jo,to známe,malý se taky kroutí jak had,radši si ho měřím i doma,někdy to nesedělo i o 3 cm 😀

veruska007
16. říj 2010

@veverka77 Mne doktorka porad vycita, ze je moc hubenej. Ale on papa jako kobylka, akorat ma metabolismus po tatinkovi 😉! Co ja bych za to dala 😀

alfice
18. říj 2010

Ahoj Veverko, nestresuj se, je to tu samá obezita 😀 ,nám nikdo nenadává, prý jsme normální, zítra jdeme na skoro 18-ti měsíční prohlídku a viděla bych to na 9kg a cm nedohaduju, dám vědět odpoledne 🙂 Jinak malá vstane a šrotuje až do večera, sice ničeho moc nesní, za to po kousíčkách pořád 😉

veverka77
autor
20. říj 2010

@veruska007 naše dr.naštěstí nic neříkala,ale i kdyby,stejně bych nic nenadělala,je to jak říkáš,jí moc a často,ale ten metabolismus má výborný,též po manžovi,taky bych ho brala 😀

veverka77
autor
20. říj 2010

@alfice Jo jo,každé dítě je jiné,znám i chlapečka co má 18 kg a je o půl roku starší než náš 😀 náš je taky jedlík a jí i velké porce,ale taky zas neposedí.Dej určo vědět 🙂

alfice
20. říj 2010

@veverka77 Tak hlásím stav: 78,5 cm a 8940 g. Je to horší, než jsem myslela, předpokládala jsem plných 9 kg a to měla ještě ponožky 😀 No neva, dneska slupla králíka s bramborama, ani mi nenechala, mrška 🙂 Ale je to živel, taky všechno hnedka vyběhá.

campi
20. říj 2010

Naše dcerka má metabolismus po dedeckovi, ten se pořád cpe a všechno z něj vyjde a vypadá výborně.
Alfice: Lada je ještě větší žížalka než Aný. Měla v roce a půl 8770 a 77 cm. Dr. nic neříkala..

veverka77
autor
23. říj 2010

@alfice Tak váha bych řekla je úměrná výšce,prostě je to drobná holčička 🙂 moje prostřední měla 80cm a 9,5 taky drobek 😉

veverka77
autor
23. říj 2010

@campi Takový metabolismus mít 🙂 Je to drobeček,ale jak už jsem psala mamince nahoře,k té výšce je váha v poho 🙂 A hlavně,že dr. nic neříkala.Ono bys stejně moc nenadělala 🙂

campi
23. říj 2010

veverko: fakt me nenapada,co bych mohla delat, i kdyby dr. neco rikala, nastesti mame super rozumnou a zkusenou dr. Kdyz jsem byla s dcerou na ORL, tak tam to dr. resila, ale poslala jsem ji nekam 😉