Váha a výška 8týdenního miminka. Jak to bylo u vás?

florida2001
7. črc 2021

kolik vazilo a merilo vase mimi v 8 tydnech
je 59 cm a a 5.6 kg na holcicku hodne? bojim se aby nemela problemy s vahou do budoucna.

klokanka31
7. črc 2021

@florida2001 My byli na kontrole v 6 týdnech takže ti neporadím. Jestli si nejsi jistá váhou, koukni na https://www.maminkam.cz/detska-kalkulacka Tam si zadáš datum a pohlaví dítěte a ukáže ti to optimální výšku a váhu.

levandule_k
7. črc 2021

Kojíš, nebo jsi na UM?

areh
7. črc 2021

Syn měl kolem 4,5 kg, ale byl i mnohem menší. Pak se zakulatil, byl to malej michelinek. Jak se začal víc hýbat, tak se zase vytáhl. Ono je taky rozdíl když se mimčo narodí sotva se 3 kg nebo s váhou 4,5 kg... Kdyby bylo něco špatně,tak se paní doktorka na kontrole upozorní a bude ji víc hlídat. Ale sleduje se váha v čase - jestli je v percentilovém grafu pořád přibližně stejně. Do se můžeš kouknout dozadu v očkovacím průkazu.

mimi1004
7. črc 2021

Nechápu, tak je jí 8 týdnů nebo měsíc?

katule1990
7. črc 2021

@florida2001 To nejde takhle srovnávat, záleží taky hodně na porodní váze, tu neuvádíš. Jestli kojíš, tak to bude nejspíš ok, jestli je na UM, tak by ti doktorka řekla, jestli nepřibývá moc. Můj syn takhle vážil na půlroční prohlídce, srovnávat fakt nejde.

modra_zizala
7. črc 2021

Syn v 6 tydnech 7 kg a 60cm. U kojenych deti je to uplne v poradku.

mamikry
7. črc 2021

@florida2001 Vsichni nasi prckove meli v sesti tydnech pres 5 kilo. Vsichni plne kojeni. Dva starsi skoro 10 kg na pul roce. Mrne to, pocitam, dozene taky. Porodni vahu meli kokem 3,5 kg. Maji velkeho tatinka, tak budou velci taky. Tohle se neda moc srovnavat. Neresila bych, dobre, ze ji chutna.

veruuu_kubesovic
7. črc 2021

@florida2001 naprosto normální vaha

krasna_neznama86
7. črc 2021

Naše mala mela v 6 týdnech 58,5 cm a 4460 gramů. Teď je ji 20 měsíců, má kolem 14 kg, je velká, ale.presne cm nevím. Syn byl taky tlakový koblížek a teď jsou mu 4 roky a je velký a standardni postavy. V tomhle věku bych to neřešila, děti z toho obvykle vyrostou.

madbetka
7. črc 2021

Jsem to schválně šla hledat 😀 Všechny tři dcery se narodily s váhou +-3,5kg a v 8 týdnech všechny tři vážily skoro 5,5kg a měřily kolem 55cm. Je to úplně normální hezká váha.
Problémy s váhou nezávisí na tom, kolik dítě váží jako miminko (zvlášť kojené, kojené dítě prostě nikdy není tlusté) 🙂

izzylka
7. črc 2021

@florida2001 vůbec bych váhu neřešila...kdyby měl víc než ti tu holky napíšou, tak mu dáš dietu? 🤣 jen at hezky papá, miminka bývaji často takový bubrlíčci...oni se z toho pak vytáhnou a až začnou lozit a běhat, tak to vyběhají....hlavně ať je spokojený 😊

nikivm
7. črc 2021

@florida2001 buď úplně v klidu. Moje malá se narodila s váhou 2,7 kg. Každý měsíc přibrala 1,3 kg. Ve 4 měsících měla 7,2 kg a 67cm. Ale já i partner jsme vysocí a sportovní postavy. Vždycky paní doktorku upozorním, že má moc hezkou tabulku a já mám moc spokojené miminko. Ale je pravda, že pokud krmíš UM, měla bys být opatrná.

florida2001
autor
7. črc 2021

@katule1990 porodni vaha 3580 g a jen kojim

levandule_k
7. črc 2021

@florida2001 Nebála bych se toho, že bude tlustá. Koj dál dle její potřeby. U kojených dětí se to přibírání neřeší, malá si vezme od tebe, kolik zrovna potřebuje. Určitě má "baculaté" tvářičky, ale to není z toho, že by byla tlustá, ale jsou to svaly, protože kojení vyžaduje aktivitu miminka a miminko si to musí odpracovat, aby teklo mléko na rozdíl od láhve, která teče sama. Až se začne přetáčet, lozit, tak bude mít větší výdej energie a nebude přibírat tak rychle. U dětí na UM ,pokud mají nadtabulkovou váhu, tak se to hlídá víc, protože se může stát, že rodič v dobré víře dítě překrmuje, aby nemělo hlad a ono je pak tlusté a díky tomu má problém se otočit, hýbat a rodič mu zadělává na problémy.

U váhy hodně dělají stravovací návyky rodiny, pokud sportujete a jíte zdravě, tak malá pravděpodobně převezme tyto zvyky a nebude tlustá, pokud je sport tabu a svačí se cocacola a brambůrky, tak s velkou pravděpodobností hubená nebude.

95newmommy2020
7. črc 2021

V 6 týdnech 56 Cm a 5040 g.

katule1990
7. črc 2021

@florida2001 Tak když jen kojíš, vůbec to neřeš, je super že dobře pije a hezky přibývá ❤. Určitě se nemusíš bát, že by byla tlustá dokud jen kojíš. Pak už je to na vás, abyste jí dávali zdravé jídlo, jak začne jíst příkrmy a později normální jídlo 🙂.

deniskaka
15. led 2023

Jejda, vubec to nereste ted. Ja jsem se take trapila skrze okoli. Mela jsem 3 cvaliky, pritom nebyli na nejvyssich krivkach. Meli buclate tvaricky, kulate hlavicky a kazdy rikal, ze jsou silni. Nelibilo se mi to od okoli. Kazdopadne do 6 mesicu nabirali rekordne a od nich strasne malo. Dcera 7 let ma 18kg a 118cm, syn 5 let ma 109cm a 15kg, dcera 3 roky ma 91cm a 11.5kg ted. Ale v 6 mesicich meli temer 7kg.