Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

irenka
31. kvě 2010

Ahojky holky,

koukám, že tady je to samej Matýsek 🙂

Já mám doma Matyáše, když se narodil tak vážil 4100g a ted ve skoro 3 měsících se blížíme k 7kilům...
Šátek u nás nepřipadá v úvahu, mám nemocná záda, ted chudáček stůně a tak ho nosím a skučím....

Pikusa, rozesmálo mě to, taky mi Mates usnula a jdu na kafe.. teda zalejt si bez kofeinu.. 🙂

xkacatkox
31. kvě 2010

No já chtěla Igorka, jenže manža byl silně proti, tak Matěj byl moje druhá volba, snad na druhé, pokud nějaké bude??? 😀 Třeba projde i Igorek.
Pikusko:my dnes nakonec stihli jen globus, Matýsek spal 4 hodky, tak do města musím znovu, tak ve středu, snad vyjde i počásko, zítra mi přijede kadeřnice, tak snad ze mě bude kočka 🙂

No já už mám v záloze, že bych pořídila Manducu, ale uvidím,dokavad to bude trochu snesitelné vydržíme.Matýsek je pohodář, momentálně, tak uvidíme, až přijdou zuby 🙂

To je mi líto, že máš problémy se zádíčkama ☹

pikusa
31. kvě 2010

Tak já chtěla Davídka.....a přítel Josefa po něm.....takže doma byl boj...
jediný klučičí jméno,na kterém jsme se dohodli bylo Matyášek....ale kompromis,je to Matyáš Josef 🙂

irenka
1. čer 2010

My se na jméně nemohli domluvit, jelikož jsme nevěděli co čekáme tak to byl boj, o holčičím jméně jsme měli jasno a máme doted ale u kluka jsme se hádali... 🙂

xkacatkox: Já mám záda zničené z gymnastiky z dětství a z tancování z puberty, to víš, když někdo vede tanec a neumí ti říct co děláš špatně tak si koleduješ o malér no a já to odnesla zádama.... ted sama učím a zapojuju do tréninků i rehabilitační cviky aby nedopadli jako já.
Co je to Manducu? TO je šátek nebo klokanka?

Pikusa: Davídek se mi také líbil ale manža byl proti, vzledem k příjmení... 🙂))

pikusa
1. čer 2010

A jak by se jmenovala holčička???
Manduca je typ klokanky,ale o moc lepší a vhodná pro dětičky.

evena
1. čer 2010

ahoj holky

Jak se máte všechny? U nás je stále hnusně tak chodíme ven jen na chvíli, někdy je tu děsnej vítr, to je tak naprd 😝 Prej červen má být taky takovej deštivej 😝
Ani nevím jestli sem psala že máme další dva zuby, takže k jedničkám dole přibyly dvojky nahoře, to asi aby jí do sebe pasovaly 🙂 Taky mě pěkně kouše, takže už jí vyhrožuju že přejdeme na UM, potvora jedna, závidím vám pikuš že ste tohle nemuseli řešit 😀

irenko vítám tě 😵 je tu nějak hodně těch Matýsků 🙂

Tak u nás sem rozhodovala o jméně já 😀 pro mě bylo definitivní Marian/Mariana, ale příteli se to klučičí nelíbilo tal ještě že to holka 🙂

irenka
1. čer 2010

Holčička by byla Anička, tak třeba příště.
Ale já bych ted fakt neměnila, Matýsek je roztomilej.... sice ted jsme nemocný a máme za sebou první návštěvu na pohotovosti, ale jinak je to dobrý. Právě jsem ho naštvala páč jsem mu odsála nosánek... fujka to on nemá rád.

Já si tu Manducu najdu, to bych snad taky mohla na ty záda, ale ten šátek asi ne.
Nevíš od kolika měsíců můžou dětičky do klokanky? Asi až když si začínají sedat vid?

A co ty jaký máš jména pro holčičku?

pikusa
1. čer 2010

Irenko,my už na pohotovosti byly asi 3krát....matyášek trpí na laryngitidy 😒
Holčičku jsme měli psanou Adélku....
A přítel už 2 holky má z manželství,tak byl štastnej,že je to kluk 🙂
Do Manducy mohou děti od narození,má novorozeneckou vložku.
Evenko....jojo mates se sám odstavil na 10 měsících a to ještě zuby neměl 😀

irenka
1. čer 2010

Pikusa, no taky hezký, já doufám, že to bude jen kašel a ta rýma. Jsem totiž alergik a manžel taky, tak snad není na něco to chudě naše malý alergický.
Adélka je také hezké jméno.
U nás je to podobný, sice máme s manželem oba první miminko ale v rodině je to první chlap... já jsem ze dvou dětí a mám ségru a ta má holčičku, takže můj tatka mi gratuloval že konečně chlap do rodiny... 🙂))

Když já těm klokankám pro novorozence moc nevěřím, přijde mi, že jsou na to ty děti mooc malinký a ničí se jim zádíčka...

Evena: děkuji za uvítání. Koukala jsem na tvé album, taky jsi měla velikou holčičku, a asi byla císařem vid? Že píšeš že jsi byla na JIPu....

irenka
1. čer 2010

Tak jsem si tu klokanku našla... teda je to pecka dát za klokanku 2,5tisíce,ale asi bude dobrá.

teriskaa
1. čer 2010

Irenko: Tyhlety dražší ergonomický nosítka jsou právě udělaný tak,aby se miminkám nic neničilo a ještě to maj udělaný,aby se jim správně vyvíjely kyčle,ačkoli osobně si myslím,že nápor pro záda bude stejnej jako u šátku..

Jináč my jsme taky bez táty..až do 16. června,ale už se nám teda docela stejská 😒

irenka
1. čer 2010

Terisko: to máš pravdu, asi je to tím, že jsou lepší, ale za tuhle cenu nemám ani kočárek... 🙂))
ááá právě se mi bouří dítě.......

nis
1. čer 2010

irenka Koukam ze se starim a rozmery deti jsme na tom podobne 🙂 pridam se do debaty k nositkam. Ja jsem naprosto nadsena z satku, vyzkouseli jsme kolkanku i bybavak a vsechno spatne. Myslim ze i na bolava zada by mohl byt OK, protoze pruhy vedes dost zesiroka a prckova vaha se hezky rozlozi, prijde mi ze nevazi ani polovinu.

O Radovanovi jsem mela jasno uz asi v osmi co jsem poprve slysela Radovanovy radovanky. Na holcicce jsme se do porodu neshodli, napsanou jsme meli Alenku

irenka
1. čer 2010

@nis : No jo, vidíš, ale my jsme o 2dny starší... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tuhle pohádku o Radovanovy jsem jako dítě moc ráda neměla, už ani nevím proč.
To je hezké jméno, tak hlavně aby byl malej taky tak radostnej, když už se tak jmenuje! 🙂 Jo a především zdravej,
my ted bojujeme se zánětem nosohltanu, řeknu vám, nic moc....

nis
1. čer 2010

irenka když on mi tu pohadku vyprávěl pan svěrák 😵

tak to nezaviim, protoze odsavani je boj, aspon u nas. Brzo se uzdravte 😉

irenka
2. čer 2010

Nis: Aha tak tohle podání od Svěráka neznám... 🙂
Díky, snad to bude dobrý, na dnešek spinkal ukázkově a ted si asi sní obě ruce... 🙂

Já stále dumám nad těma klokankama....
A taky nad jiným kočárem, od kolika můžou děti do kočárku sporťáku? Asi až si začnou sedat co?

nis
2. čer 2010

irenka a neznas nekoho kdo by ti nositko pujcil, abyste ho vyzkouseli?

teriskaa
2. čer 2010

irenka: A jakejpak máš kočár?🙂

Heleď, koukám, že si z Prahy..tak kdybys nikoho nesehnala,tak my Vám šátek na vyzkoušení půjčíme 🙂

xkacatkox
2. čer 2010

irenka:také by nás zajímalo, co máš za kočík, že je tak levný, to my daly bez 26tis.

irenka
2. čer 2010

Ahojky holky,

teda venku je hnusně že by psa nevyhnal... taky že naše fenka ani ven nechce... to radši skříží pacinky než aby šla do toho šílenství... 🙂

Já mám kočárek z druhé ruky po jednom dítěti. Je terénní a už se tyto typy nevyrábí, značka je ARO, takže je těžký jako prase.
Ale zase na ty kořeny co stále v Šárce přejíždím je super, jen do tramvají a abutobusů se nadřu. Zvláště, když mi nikdo nepomůže.

Já mám pocit, že všechno co má značku "těhotenské" nebo "dětské" tak si prodejci účtují o 200% víc... přitom výrobní ceny některých věcí jsou v řádově sta korun...

Terisko, děkuju moc jsi hodná, kamarádka šátek má, tak zkusím jestli nepůjčí. Ale moc děkuji za nabídku. 😅 😉

teriskaa
2. čer 2010

26 tis za kočárek? To jezdí sám? 😀

evena
2. čer 2010

ahoj holky

teda vy tak básníte o těch šátcích že u druhýho si určitě pořídím 🙂

irenka jj císařem, neotvírala sem se a horšil se monitor

dnes bylo odpoledne venku docela dobře, malá nám vytuhla na houpačce tak sme hráli snad hodinu s mým bedbinton

evena
2. čer 2010

pěkný počasí hlásí až na víkend tak sme zvědavá, je to děsný, sme skoro furt zavřený doma 😝

pikusa
3. čer 2010

Tak my máme taky kočárek drahej....mám Peg perego GT3.....
ale doma jsem politicky vysvětlila,že by jsme stejně koupili hlubokej,pak sporták nebo golfky a autosedačku a jsme na tom stejně...
Já hlavně chtěla velký sporták a to mám 🙂 asi jsem tušila,že bude velké miminko.
A já manducu zkoušela začátkem května,nosila jsem matese,on byl v poho.....ale jen když jsem chodila.....no není na to zvyklej....

evena
3. čer 2010

ahoj holky

no jo pokuš tys to fakt tušila 😀

my máme teda kočár levnej za 12 tis kombinovaný i s autosedačkou (v cross) a tolik peněz jako vy bych za kočár nedala 😀

venku je u nás krááásně, snad to vydrží 😵

pikusa
3. čer 2010

Evanko....já jsem si říkala,že mám po letech vytoužené dítko a tak že na kočárku šetřit nechci....
navíc doufám,že bude ještě pro sourozenečka.
A v cross je pěkný...
Krásně?????tady leje 😒

xkacatkox
3. čer 2010

souhlasím s Pikuskou, když jsme se ho koenčně dočkali nechtěli jsme šetřit, o ono když to člověk spočte, ale každý dle sebe a svých možností 🙂
Pikusko, tak co koupíš manducu??

pikusa
3. čer 2010

Neee ted už to kupovat nebudu,to už nemá cenu.....
ale jestli bude další,tak jo....a nebo šátek.

irenka
3. čer 2010

Tady je taky hnusně... ted jsem přijela.... musela jsem nečekaně ven, chytil mě v noci zánět zubu a na pohotovost jsem nechtěla. Bohužel jsem musela s sebou vláčet i Matýske, páč jsem nesehnala hlídání. Jak na potvoru... 🙂

Jak píšete, každý dle svých možností, bohužel jsou dnešní kočárky šíleně drahý at koupíte co koupíte.
Taky jsem si vybrala krásnej, novej, ale...... ta cena. ☹(((((

Nad tou klokankou silně uvažuju, šátek zkusím u kamarádky ale nevím zda na ty moje záda to vůbec půjde a u klokanky to platí taky...
Hele fakt je ta Manduca nejlepší? Je totiž nejdražší mezi klokankama....

tanka72
3. čer 2010

Ahoj holky!!!
Všechny zdravím....

My na Matějě máme jen babyvak a tam už ho moc nenosím,ale jsem s ním moc spokojená,můžu ho mít v sedě na boku a nic nemusím složitě vázat,jen ho skoro nenosím,protože mě děsně bolí záda,takže je v kočáru,my teda máme taky velkej sporták peg perego gt3 a nedám na něj dopustit,je to nejlepší kočár co jsem kdy měla,jinak jsme před dvěma dny vysadili na doporučení alergologa to foukátko,takže je ted bez kortikosteroidů a už začíná pokašlávat,tak nevím,snad vydrží být i nadále zdravý i bez tho foukátka!!!
Dneska jsme byli v poradně a v osmi měsících má Matěj 10750g 75cm,tak se ani nedivím že mám záda úplně odrovnaný.

U nás je hnusně ale zatím neprší,to jsem zvědavá kdy bude to léto!!!!!