Vztah s dcerou. Jak na to, aby byl hlubší?

e_v_k_a83
23. zář 2022

Holky chci si možná postesknout, slyšet názor, zkušenosti.
Mám malou dcerku 3 roky a syna 5. S oběma mám krásný vztah, snažím se jim věnovat dokud o péči stoji🙂
Trochu si ale občas postesknu, že se mi zdá, že se synem ten vztah máme takový niternejsi. Vím, že oba jsou jiní, že to, že holčička tak neprojevuje náklonnost neznamená, že ji nepotřebuje. Ale bojím se trochu. Já s mojí mamkou mám normální vztah ale osobně vždycky jsem spíš tihla k taťkovi.A myslím, že tak to má i dcera spíš. Ráda bych aby nás vztah s dcerou byl hlubší ale nevím jestli to jde nějak zařídit či se smířit s tím, že každý to má jinak. Mám strach, abych jako maminka dcery nějak neselhala. Aby v dospělosti neříkala, jo moje matka byla hrozna😁 a nevypocitala na prstech 10 důvodu ačkoliv vim, že dělám chyby a určitě bude co reklamovat. 🙂

bramarfi
23. zář 2022

@e_v_k_a83 je malicka, vas vztah se bude proměňovat. I ona bude stridave vic tihnout k tátovi, pak zase k mame, zase k tátovi, zase k mame. Je pro ni zdrave a potřebné si tímhle vývojem projít. A ty jim projdes s ni. Závěry budeš moct delat tak za dvacet let. Takže vlastně jednoduse: bud tou nejlepší mámou podle svého vedomi a svědomí a bude to dobré. (Jo, a je přirozené mít ke dvoum dětem dva různé vztahy - a už vůbec to neznamená, že je nějaký vztah horsi či lepsi. Je to prostě jen jiny.)

jancazao
23. zář 2022

@bramarfi je to tak. Ještě nedávno mi dcera říkala, že jsem nejlepší maminka na světě, že jí kamarádky závidí. Teď jí strašně všichni ubližujeme, když se k ní přiblížím, syčí jako had a když se jí dotknu, uskočí jako uštknutá...

codal
23. zář 2022

@jancazao člověk rozumově ví, že je to normální období, ale upřímně se ho hrozně bojím a vím, že to pro mě bude hrozně zraňující. Už teď se toho fakt bojim.

jancazao
23. zář 2022

@codal bolí. Ale nedávno jsem četla, že puberta je nutná, abysme dokázali svoje ptáčátka vypustit z hnízda. Kdyby to byly ty nejhodnější a nejposlušnější dušičky, bylo by to pro nás těžké. Takto to bude jednodušší...

codal
23. zář 2022

@jancazao to mě nikdy nenapadlo, ale docela to dává smysl..asi to má příroda vymyšlené 🤣

cilkat
23. zář 2022

Já myslím, že jde o to to, že tříleťák je fakt ještě miminko... minimálně emočně. KOlem toho pátého roku už ty děti berou nějaký rozum a vlastně dost najíždí na nějaké "dospělácké" způsoby vnímání... Dá se s nimi už mluvit o tom, co cítí a tak... Tříleťák netuší, co cítí (aspoň ten můj). ... Fakt mi přijde, že to, co popisujete jako rozdíl ve kvalitě vztahů je spíš rozdíl ve věku dětí...

alilali
24. zář 2022

Mám teda menší děti, ale také holku a kluka a vím, že se synem máme také takový hlubší vztah. Naopak s dcerou má ten hlubší vztah tatínek. To tak je. Zatím. Ale vím, že se to bude ještě měnit a také vím, že ikdyz dcera více tíhne k tatínkovi, tak já jí taky nevadím a má mě snad ráda 😀

Víš co, já sama cítím, že i já tíhnu více k synovi, tak jak jsem víc tíhla ke svému tátovi.