Začíná chodit do jeslí. Jak co nejdříve odbourat pláč?

terrezka
5. říj 2009

hezký večer 😉
prosím poraďte!
moje dvouletá dcerka šla minulý týden poprvé do jeslí a plakala prý hodinu a pak byla v pohodě a pak zase začla při obědě plakat, prý je to normální říkali tety, ale i tak mě to trápí a dnes tam byla podruhé a plakala prý průběžně celé dopoledne.... chodíme do státních jesliček, jen na pět dní v měsíci. Mají tam možnost i hodinového hlídání. Tak mě napadlo zaplatit si ještě jeden den na víc, že by chodila dva dny v týdnu (úterý a čtvrtek) a ten jeden den bychom jim platili navíc za to hodinové hlídání aby si co nejvíce zvykla. ona to je totiž hrozně dlouhá doba ten týden a to ona si mezitím zase odvykne a jde tam znova 🙄 tak nevím jestli to nechat být a chodit jen jeden den v týdnu a vydržet třeba i tři měsíce než přestane plakat nebo jí tam dávat co nejvíc to jde aby si co nejdřív zvykla.... co myslíte? prosím poraďtě!!!!

draga
17. pro 2009

holky my jdeme naposled příští týden a pak v lednu 🙂 jsem zvědavá...tento týden úplně v klídku zaplul do třídy ani jsem nevěděla jak 😀 no a v lednu asi už zkusíme to spaní 😲
holky tak krásný Vánoce, pěknýho silvestra a v novém roce zase tady 😀

evi3
18. pro 2009

Draga, tak my tento týždeň presne ako vy 😀 . Keď sa otvorili dvere, prestala som pre ňu existovať ... keď som sa predvčerom ráno, trochu rozrávala s "tetou", tak sa k nej postavila, chytila ju za ruku a naznačila nám, že obe máme prácu, tak sa nemáme vykecávať 😀 .
som zvedavá ako to bude po 2-týždňovom leháru.
Fran, dopredu sa ničoho neboj 😉 , vyskúšate, uvidíš, možno ťa malá prekvapí 🙂

terrezka
autor
18. pro 2009

ahoj holky 😉
fran neboj se! podle mého pokud mají to zvykaní i tím, že tam budeš s ní to bude určitě mnohem lepší než u nás!!!! já tam s ní nebyla vůbec. nikdy! od začátku tam chodila jen sama a bez adaptace a myslím zpětně, že je to i tím, že i přesto že je velice otevřená, komunikativní a veselá, tak uvnitř je velice citlivá a byl to pro ní prostě šok a brala to asi jako zradu.... od října uběhlo spoustu dnů co tam už ztrávila a stejně to občas tak jako zkouší... na zahradu, že se jí nechce, nebo že nebude obědvat... a tak ale jde prostě o zvyk o nic jiného asi nejde.... uvidíš bude to v poho, pak napiš jak to vypadá 😉
draga tak toho spaní se opravdu neboj!!! já se ho tak bála a brala to jako ten nejvyšší bod! ale nakonec to bylo ze všeho úplně nejvíc v pohodě! ona to bere jako dobrodružství, hrozně se jí to líbí tam spinkat, oni jim tam dají to pyžámko, přikryjou je peřinou a pak jim tam čtou broučky jako pohádku před spaním, takže ona to má jako žúžo a říká, že tam chce vždycky spinkat 😅
no my jako celkové už v pohodě, dopo je dobrá, spaní prej super, žádnej problém akorát potom po té odpolední svačině jak začínají prostě chodit děti domů tak ona začíná pofňukávat, páč jako jí je buď líto, že děti jdou a ona ne nebo se bojí že tam nakonec zůstane sama 😒 ale s tím jako už nic nenadělám... babička jí vyzvedává nejdřív co může... líp už to prostě nešlo udělat. Pořád jsem se ale bála, že to pro ní bude dlouhá pauza naposledy jít 14. 12 a pak až v lednu... takže tam jde teď v pondělí do oběda na hodinové hlídání.... pro můj klid, že jsem udělala opravdu vše aby neměla dlouho pauzu...

terrezka
autor
15. led 2010

ahoj holky,
jak se máte v novém roce? 🙂
co jesličky nebo miniškolka po větší pauze?????
u nás teda nic moc, nedá se teda bohužel nic dělat, chodit tam prostě musí a už fakt nebudu dávat celou svou výplatu na jesle aby mohla chodit 2x v týdnu (jeden den hodinové hlídání). chodí ty úterky a vždy jí vyzvedává tchýně ve 14:45 a tety říkají že pláče pokaždé po spaní, že se jakmile někdo zazvoní že začne brečet a brečí dokud nepřijde babička.... bojí se že si pro ní nikdo nepřijde a je jí líto, že děti jdou domů a ona nic... naposledy brečela před spaním i po spaní 😖 takže co teď? už asi nic... nemá to prostě cenu... nic nevyřeším, tchýně pro ní dřív nemůže, já ty úterky do práce chodit prostě musím a nikoho jiného nemám.... a stejně si musí zvyknout, v březnu jdeme na zápis do normální školky takže bychom stejně začínali znova 🙄

evi3
15. led 2010

Ahoj 🙂
U nás boli po "prázdninách" 3 dni v pohode, potom malá v noci zvracala a vo štvrtok už do jaslí nešla, naobed mi volali, že už je nemocná polovica detí a tretina personálu, pred týždňom už všetky deti a z personálu ostala fit jedna sestra ... Soňa sa dokonca v piatok jasličiek dožadovala 😀 . Tento týždeň sú jasle zatvorené a ja dúfam, že od pondelku už budú fungovať, lebo to mali buď z jedla alebo nejaká viróza ... výtery boli OK, tak aspoň to. Už mi doma rastú rohy, lebo mladá očividne nemá rada zimu so snehom, ak sa mi ju podarí presvedčiť ísť vonku, tak potom stojí pri schodoch "jak pecka" a odmieta sa po snehu pohybovať, na sánky a boby tiež nesadne 😝. Doma spať nechce a ešte to aj zdovodní, že spinká len v jasličkách, doma nééé, priebežne spomína deti a tety.
Terezka a odkedy nastúpi do normálnej školky? Škoda, že to tie sviatky tak rozhodili, už to vypadalo nádejne 😒

terrezka
autor
16. led 2010

evi doufám, že od září nejpozději od října... je narozená 6. října takže je klidně možný že jí vezmou až od toho šestého října.... ale prý dávají přednost těm dětem kterým jde maminka na stálo do práce a hodně lidí mi říká, že pokud chodí tento rok do jeslí budeme mít další plus k tomu aby jí vzaly.... tak uvidíme co nám řeknou na zápisu 😉
myslím, že nám to právě rozhodilo to volno.... proto jsem jí tam dala ještě 21. prosince na hodinové hlídání aby neměla tak velkou pauzu nebyla tam 14 dní a pak se není čemu divit..... 😒 ale co s tím? nikdo pro ní dřív nemůže a neustále jí potvrzujeme, že babička pro ní opravdu přijde, babička jí i každé pondělí volá a domlouvají se že se teda opravdu sejdou v jesličkách a pak vyrazí.... podle mě to právě zase zkouší že třeba když bude brečet tak babička přijde hned a ne až ve tři....

evi3
16. led 2010

skúšajú to potvorky, hlavne asi vydržať ...
ja zase pre zmenu rozmýšľam, že ju budem vyzdvihávať trochu neskor. Teraz pre ňu chodím okolo pol tretej a vždy nám trvá večnosť, kým sa dostaneme vonku ... ono ja sa jej ani nedivím, keď počujem aká vládne za dverami skvelá nálada ... chodí domov medzi prvými, tak má asi pocit, že o niečo prichádza 😀 .
No vidíš školka, ako je to vlastne so zápismi do školky? Soňa je 18.11 a "naše" jasle sú pre deti od 18m do 4 rokov ...

terrezka
autor
16. led 2010

evi naše jesle jsou taky do 4 let, ale já bych byla raději kdyby chodila už od tří let rovnou do školky, bude tam chodit skoro do sedmi let (je říjnová takže půjde do školy a bude jí za měsíc sedm) ale samozřejmě kdy jí nikde nevemou tak bude chodit do těch 4 let do jeslí to problém není, tam s ní jakoby počítají že bude chodit i příští rok ale už každý den.
jak které školky co slyším, vyčtu, pochopím atd. některé školky berou v den třetích narozenin pokud není dítěti 3 roky 1. září jiné nekompromisně až ten další rok, některé dělají nábor ještě v lednu, dávají prostě přednost těm který musí páš maminka jde do práce, ty jdou přednostně ale zase musí splnit ten věk... takže asi fakt školka od školky... 😒
no vidíš Soňa chodí mezi prvníma a má pocit, že o něco přichází a naše madam chodí tak zhruba ve prostřed a řve že se bojí že tam zůstane sama 😅

terrezka
autor
19. led 2010

ahoj holka tak dnes sme šli opět a odcházela do herny s brekem ☹ se fakt po..ru....
ještě jsem tam pak douklízela věci do skříňky a už jsem jí neslyšela ale slyšela jak mluví vzlykaně a říká že se jí chce čůrat a nějaká ta teta (myslím, že mám tušení která...) na ní vyštěkla - andulo nevymejšlej si kraviny děti maj hlad 😲 😲 😲 😢 😢 😢 😢 no to jsem tam teda zůstala jak opařená a přemejšlela co budu dělat tak jsem tam ještě chvíli stála a pak jsem slyšela jak jde s tetou evičkou na nočník a ta se jí normálně ptala jestli nechce snídani a ona že nebude jíst ☹ jako chápu že po nich můžou vyjet třeba dopoledne ale moje dítě tam bylo asi tak 15 vteřin a ještě brečela že se se mnou musela rozloučit a ona na ní tohle....

evi3
19. led 2010

Terezka, to mi ľúto ... a s tou jednou sestrou to teda nechápem 🙄 ☹
my sme šli dnes po dlhej dobe a bolo to v pohode, ani som si nikdy neuvedomila, že máme vlastne šťastie na personálne obsadenie...

terrezka
autor
19. led 2010

evi já bych řekla že vždycky se nějaká kr..va teta nebo paní učitelka najde.... nebo i v nemocnici sestřička... jen je prostě šok se s tím potkat 😒

draga
17. únor 2010

ahoj holky tak hlásím, že u nás od února malej začal chodit do jeslí denně a rovnou začal v jeslích spinkat a bez problémů...chodím pro něj až kolem třetí hodiny a už to zvládá úplně v poho...jen to ranní vstávání to je mazec ale i pro mě...

terez snad se vám to zase srovná...u nás v jeslích je taky jedna tetka za všechny prachy...na děti asi zlá není ale už roky se o ní mluví tak asi na tom něco bude...

jinak jdeme teď v březnu k zápisu do MŠ protože jesle jsou pro nás jen do konce srpna...tak uvidím jak se chytnem 😝 tady to je masakr 😠

romana29
17. únor 2010

My chodíme 1x týdně od září. Brečíval každé pondělí ráno, když jsem ho vzbudila a řekla, že jdeme do jeslí. V jeslích brečel jenom chvíli, ale občas to ještě zkoušel, to víte, u maminky je líp, že jo 🙂
Učitelky říkají, že tak do Vánoc brečí hodně dětí, pak se to zlepší. U nás to tak opravdu bylo. Od února tam i spinká a bez problémů. Už se tam vždycky moc těší.
Kámoščina holčička - o 4 měsíce starší to snášela od počátku v pohodě, v prosinci pak zlom a teď, když tam musí být denně, protože máti chodí do práce, tak brečí, nejí tam a je vynervovaná....nevím, čím to.
hodně ale určitě taky záleží na učitelkách, jak se k dětem chovají a jaký mají přístup. Daneček v září měl svoji oblíbenou, paní v důchodu, co tam chodila pomáhat, vždycky s ní byl celé dopoledne, četla mu - tedy i jiným dětem. Teď už si na ni ani nevzpomene a má rád všechny tety 🙂

fran
17. únor 2010

Ahoj, ja uz jsem sem psala, ze zaciname v lednu. Tak mame mesic za sebou. Zvykani bylo desny, plakala a nechtela tam. A horsi je to mozna jeste pro rodice. Citili jsme se jako tyrani a breceli bysme nejradsi taky. Rikali jsme si dame tomu max. 14 dni, dyl nevydrzime. Nastesti po tydnu zvykani se to zlomilo, plakat prestala a ted uplna pohoda. Nebreci ani pri predani a ani pri vyzvednuti uz nestepuje pred dverma. Tety se staraly, aby se ji tam libilo (maji duvod, soukroma skolka). Takze to je zprava od nas. Doufam, ze se to nezmeni a bude to dobry i nadale.

terrezka
autor
18. únor 2010

ahoj holky, po delší době 😉
u nás je to stále tak že chodí 1x týdně pokud nám zbyde den jde i nějaký čtvrtek, minulý týden jsme byli u mých rodičů takže do konce února chodí úterky a čtvrtky bez spaní. když jí tam vedu tak v pohodě akorát se tam prostě nesmím sdržet mezi dveřma (šatnou a hernou) jakmile mě uvidí začne brečet. takže pokud mi tety něco chtějí musí přijít za mnou do šatny a zavřít dveře 😅 ale než odcházím už nic neslyším takže to bude pořád stejné že mě prostě zkouší. Po spaní se nic nezměnilo, krásně se vyspinká a brečí dokud nepřijde babička. teď v úterý říkala babička že poprvé vyšla z herny neubrečená a bez dudlíka ale tety říkali že trochu plakala. že ona umí zazpívat tolik písniček a místo toho brečí 😠 no jako už nemá cenu to řešit, nic tím nevyřeším, ona prostě musí pochopit že babička dřív nemůže. samozřejmě jí to vysvětlujem že babička chodí do práce takže dřív prostě nemůže...
draga s těma školkama je to fakt síla.... my máme jistotu těch jeslí že tam může chodit i příští rok, ale asi bych byla radši kdyby chodila rovnou od školky

evi3
19. únor 2010

Ahojte, čítam, že Dalík sa krásne zaklimatozoval. To je super 🙂 . U nás to pokračuje už úplne v pohode, holt mám dieťa ústavnú činiteľku 😀 . Teda dnes mi ráno oznamovala, že dnes nejde do jasličiek, ale potom na tú myšlienku zabudla a odišli sme z domu v pohode. Sú tam 4 tety, ale všetky sú pre ňu teda Matina, alebo teta Vlasta 🙂 .

draga
28. črc 2010

@evi3

@terrezka

tak co holky obnovuji téma...jak jste to všechno zvládly? Dála nastupuje od září do *velké* školky a strašně brečí že chce do svojí malé...nakonec tam chodil moc rád, spinkal bez problémů a měl plno kamarádů...až mi bylo smutno, když jsme se v jeslích loučili 🙂

terrezka
autor
29. črc 2010

ahoj Draga! nemohla jsem se pořádně dopídit našeho tématu 😀 jsem ráda, že si napsala 🙂
Dála to určitě zvládne, budou ze začátku určitě moc opatrní a nebude tam určitě na celou dobu :-; do zimy už to bude určitě v pohodě, neboj zvykne si stejně jako v jeslích, ale musí se na ně pomalu a postupně

my stále budem chodit do jeslích celý rok, nezvali nás do školky, takže pokračujeme ve státních jeslích, které jsou do čtyřech let, v srpnu a v září bude ještě chodit na těch pět dní v měsíci a od 1. října nastoupí na každý den, bude to pro ní trochu šok a bude si muset zvykat, že je tam od sedmi do půl čtvrté třeba.... nedá se nic dělat, já musím být v práci do tří minimálně ☹ půjde do staršího oddělení, takže nás taky čeká změna, s teta co zná se bude vídat na zahradě tak snad jí to tak nepřijde....

draga
31. črc 2010

@terrezka já jsem taky pátrala dlouho ale dopátrala se 🙂 no jsme na ten přechod zvědavá, protože už teď mi teď Dála říká, že nechce do velký školky ale do té svojí malé, za Marečkem a Anežkou, on tam měl tolik kamarádů...no uvidíme...tak hlavně, že aspoň do těch jeslí může tvoje malá chodit, protože s těma školkama to je fakt děs...

romana29
31. črc 2010

U nás taky ke konci roku absolutní paráda - Danuša chodil jen jednou týdně, ale i tam spal, dobře jedl, byl spokojenej - ke konci 😀 . Teď bude chodit každej den do školky a vůbec netuším, jak to bude zvládat. Často mu to připomínám, povídám mu, jak to bude prima, co všechno tam budou dělat a tak, no ale zatím se taky moc nadšeně netváří a chce do jeslí 😅

evi3
2. srp 2010

Ahojte, ani Soňu nevzali do školky ... ako inak. Dnes šla prvýkrát po prázdninách a veľmi sa jej teda nechcelo. Aj keď ešte pred týždňom tvrdila, že "hurá" 😅 . Trochu mám obavu, ako to bude, lebo teraz ona už bude tá staršia a kamaráti čo mala, tak sú vačšinou starší a idú do školky a chudinka sa domáha školky. Niektorí ešte budú chodiť v auguste, ale čo bude od septembra tak to uvidím. Už posledný mesiac mala stále ráno nápad, že dnes do jaslí nepojde. Nakoniec ale vždy išla a v jasličkách v pohode...

draga
2. srp 2010

@evi3 a co to zkusit třeba v průběhu roku? hodně maminek dostalo děti do školky, když třeba někdo odpadl kvůli nemoci apod.

evi3
2. srp 2010

@draga, presne to mám v pláne. V septembri zaútočím na okolité školky a potom budem pokračovať 😉, lebo som si nie istá, či mi nechajú Soňu v jasličkách aj od januára ...

evi3
3. říj 2010

Ahoj kočky, tak mám novinu, zohnala som pre Soňu školku 🙂 , minulý týždeň som začala obvolávať čo tu máme v okolí a v piatok mi volali spať, že áno. Som rada, je v jasličkách najstaršia a chceli ju nechať len do konca kalendárneho roku. Myslím, že je to dobre, lebo si myslím, že o chvíľu by sa tam už nudila.

draga
3. říj 2010

@evi3 no super tak gratuluju 🙂 Dála už si ve školce zvykl, ale je to oproti jeslím docela mazec, chtějí po nich úplně všechno aby dělali sami...ale je jasný, že sem tam jim pomůžou...nejdřív plakal, že tam nemá kamaráda, ale už si našel nějakého Dabiela tak je to snad už dobrý ...v jeslích měl Marečka a Anežku...to byla láska...nemohl pochopit, že už s ním nechodí 😉