Jsem špatná, když chci jít do práce a dát dítě do jeslí?

majkapb
29. zář 2015

Ahoj všem,
chtěla bych se zeptat na váš názor. Zajímalo by mě, zda ublížím dvouletému synovi tím, že půjdu do práce a dám ho na rok do jeslí ?? Dostala jsem nabídku na dobrou práci a hlavně na dobře placenou. Teď řeším hlídání, našla jsem jesle, syn by chodil jeden týden 3 dny a jeden týden 2 dny ( práce je na krátký a dlouhý týden ).
Podle tchýně a bohužel i mého partnera jsem krkavčí matka, " magorka " - výraz mé tchýně 🙂, a vychovám z něj feťáka a alkoholika ☹ ....
Co myslíte ......... ??? ☹

gracinka7
29. zář 2015

Moje máma pracovala, já jsem byla v jeslích a žádné trauma to ve mě nezanechalo ;)

veronika.deskova
29. zář 2015

Podle mě to záleží na tom, jak to cítíte vy. A jak je dítě zralé být jinde než s vámi. Mně mamka dala do jeslí už v jednom roce věku (psal se tedy rok 1986 😀 ) Ale fetka a alkoholik tedy nejsem.

jstr
29. zář 2015

Ahoj, já jsem do jeslí chodila a nemyslím, že bych tím utrpěla. Mám daleko menší dítě a kvůli své profesi jsem musela do práce. Můj manžel věděl, že to tak bude a snažíme se střídat v péči. Babička taky hodně pomáhá. Takže se myslím, že nejsi špatná matka,ale problém je v rodině která tě nechce podpořit. Když půjdeš do práce budeš se cítit líp, čas s malým si taky budeš víc užívat a finance navíc, taky určitě použijete pro syna.

kikimaruska
29. zář 2015

Já byla v jeslích od roka, od dvou let jsem i s bratrem byla ve školce... Názor, že z dítěte, co chodí do školky nebo jeslí dříve jak ve 3 letech je dost ujetý, jen neví, jak ti dát najevo svůj nesouhlas. A jinak pokud má tchyně lepší řešení, může jít přece hlídat ona (pokud se bojí, že si vnoučka už neužije)... Dnešní doba je na pracovní pozice pro matku špatná, sama vím,co problému sem měla jako samoživitelka a nyní mne to čeká znovu -návrat do práce- a synek je tímto též od 2,5 roku ve školce...to se nedá nic dělat (tchyně pracující, chuvě bych dala za hlídání 80% výplaty)...

marinka
29. zář 2015

No, celá naše generace chodila do jeslí a myslím, že to s tím pitím a fetováním nebude tak žhavé 😀 Hele, je to strašně moc individuální, moje ségra třeba neměla žádný problém být v jesličkách, naopak já jsem horko těžko dávala celou školku. Nicméně, byl by tam jen tři a dva dny v týdnu, to není žádná hrůza. Fakt záleží na tom, jakou má povahu, ale umím si představit, že být tři dny v týdnu s kamarády ve školce může brát i dvouletý prcek jako fajn zpestření 🙂 Ty své dítko znáš nejlíp, tak ty si to zvaž ♥ A nezapomeň, že toto není nic definitivního, můžete to zkusit, a kdyby to nešlo, prcek to nedával, ty jsi z toho byla ve stresu, máš zkušební dobu na rozhodnutí 🙂

anazuzzuzana
29. zář 2015

Já chodím od synových osmi měsíců na dvě odpoledne na brigádu a malej je jeden den s našima a druhej s partnerem a je v pohodě. Od října budu pracovat ještě jeden den celej, takže malej bude se mnou během těch tří dnů jen ráno, večer a jedno dopoledne a nemyslím si, že dělám něco hrozného. Na babičku s dědou i partnera je dobře zvyklý a je s nimi rád a já jsem zase ráda, že si můžu jít do práce "odpočinout" a pak mám mnohem víc energie a nadšení být s ním.... ona rodičovská tak, jak ji známe u nás, je ve vyspělém světě poměrně rarita. Nemyslím si, že jde o kvantitu času, ale od určitého věku dětí zejména o kvalitu!

zuzana_ka
29. zář 2015

Rodičák skončil ve dvou letech naší Sárinky. Šla do jesliček na pět dní v týdnu na celý den. Nemyslím si, že by nějak trpěla. Já jsem ráda, že má režim a má taky o zábavu postaráno🙂

blamm
29. zář 2015

V zahranici je bezny ze se matka vraci hodne brzo do prace. Tady co se tyce rodicovske mame velky luxus. Ja jsem za to rada, ve 2 letech jsem si to teprv zacla uzivat. Ale kdybych mela moznost jit na par dni v tydnu do prace jdu. Zaridila bych se podle sveho pocitu a podle toho jak by to neslo dite.

jersika
29. zář 2015

Krkavčí matka, když máš šanci získat super práci? Není náhodou horší to nechat plavat a pak se spokojit s tím, co bude - i když to třeba bude za daleko míň peněz, s daleko delší pracovní dobou a něco, co by Tě tak nebavilo? Takže bys chodila domů vystresovaná, naštvaná, nemohla by sis nic dovolit, malému nic dopřát? Proboha, co je to za lidi, když takto uvažují! Já jsem OSVČ, do práce budu chodit prakticky do porodu a v podstatě se vrátím, jak rychle to půjde, bude mi pomáhat kdo bude moct a já to beru jako samozřejmost! Snad jsme všichni dospělí lidé a chápeme, že peníze bohužel nerostou na stromě a o dětičky, když už je máme, se taky musíme nějak finančně postarat?!? Já byla ve školce od roku a půl, dřív se to tak prostě dělalo a nemám pocit, že by mi to nějak ublížilo...

suzina08
29. zář 2015

Podle mě je to na tobě a nikdo by ti do toho neměl kecat. Pokud máš možnost mít dobrou práci, za dobré peníze a neznamená to, že tvůj syn bude v jeslích 5 dní v týdnu, tak bych do toho šla 🙂 Mám taky malého chlapečka a kdyby přišla nabídka na práci, tak bych to taky vzala a rozhodně bych si do toho nenechala kecat. Tchýně by spíš měla chtít hlídat a ne se do tebe navážet 🤐 A přesně jak píše @blamm, v zahraničí je to naprosto normální a nikdo se tam na ně skrz prsty nekouká 😉

mon_88017
29. zář 2015

Je to tvůj boj. Já teda skvěle placenou práci nemám, ale přesto se do ní hodlám vrátit taky, až budou dceři dva roky. Nejsem takovej ten mateřskej pečovatelskej typ a abych byla upřímná, celodenní samotka s batoletem mě hrozně ubíjí a i tomu dítěti to nic nedá, když je doma zavřený s věčně naštvanou mámou. Myslím, že v kolektivu bude šťastnější, naučí se nový věci a i já se na ni budu víc těšit a začnu si ji užívat.
A co se feťáka a alkoholika týče, to ti nezaručí nikdo, zvrtnout se může aj milovaný děcko od maminky, co se svojí profese vzdala a byla vzorná máma na plnej úvazek 😎

ratatooy
29. zář 2015

určitě nejsi špatná pokud máš dobrou a pořádně placenou práci proč ne,druha otazka je jak to bude zvládat dítě,ve dvou letech na to neni připravene

pudlenka
29. zář 2015

Já to taky teď řeším, malý má 2,5 roku a od září chodí do školky, já teď nastupuju do nové práce. Přestěhovali jsme se a musela jsem si začít hledat práci dříve. Pro malého to beru jako příležitost být s dětmi, naučit se spoustu věcí, co doma neděláme a pro nás samozřejmě značné přilepšení do rodinného rozpočtu.

janca26
29. zář 2015

Ahoj, v žádném případě nejsi žádná krkavčí matka apod., a dítě tím rozhodně neutrpí, jen záleží jak tvůj syn přivykne bez maminky apod. Já sama chodím do práce 2x-3x týdně na 4 hodiny a dceři byl rok když jsem šla, hlídá teda tatínek a babičky a zvládli to!! Teď jí jsou 2 roky a už je to zase lepší a za rok doufám, že ji vezmou do školky tak budu chodit denně. Taky jsem to dost řešila, ale naskytla se mi práce a jelikož se po rodičovské nemám kam vrátit, tak jsem do toho šla... s podporou rodiny teda. Je škoda že ani partner není při tobě, ale asi je ovlivněn matkou.... ale pak bude rád že přispěješ nějakou kačkou do rozpočtu... takže určitě pokud máš tu možnost a hlavně ty jesle, tak do toho jdi. Mám taky kamarádky co daly 2leté děti do jeslí a šly pracovat, a v pohodě. Takže držím palečky !!

te_reza
29. zář 2015

Kdybych měla hlídání, jdu na půl úvazku klidně i po roce. Znám spoustu mamin, co šli do práce na roce svýho dítěte. Taky jsem jako batole byla v jeslích, nevidím na tom nic špatného. V dnešní době se hodí každá koruna. Takže ať si partner s tchyní trhnou nohou 🙂

frndafrrr
29. zář 2015

Ahoj. No šíleně hrozná ! 😀 Samozřejmě vtipkuju. Tchýně s manželem mají zajímavý pohled.. 😲 Sama se chystám zařadit do pracovního kolotoče (pokud okolnosti dovolí) i mnohem dříve ve 2 letech prcka. Nevím jaký super příjem má tvůj manžel, ale dle mně je mnohem lepší být finančně jinde, než na RD a moct dopřát dětem co nejvíce, od kroužků, přes dovolenou atd... Podívejme se na určitou část našich obyvatel, ti jsou doma s dětmi i celý život a nezdá se mi, že jejich děti patří k lépe vychovaným, než děti pracujících matek! 😉 A i pro pohodu matky mi to příjde lepší s prvním jsem byla doma 3 a půl roku, než nastoupl do MŠ a výsledek? Matka kynula, roztrhala by se a nakonec byl malý ve školce sto a jedna! Co se týče kolektivu i vývoje nám to prospělo oběma! Bylo dle mně zbytečné být tak dlouho doma.
Tchýni bych dala za pravdu, leda by se mi mládě vrátilo z jeslí opilé, nebo sjeté !

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

blanka.k
29. zář 2015

Strašně jsem se těšila na "nicnedělání" na rodičáku.... Ale ještě něž skončila mateřská , tj.v cca 4m věku syna, jsem si našla práci jako oSVČ, když jsem měla schůzky s klienty, hlídal kdo mohl (často tady kamarádky z MK za menší úplatu) , peníze mě netlačily, ale prostě jsem to nějak "psychicky" potřebovala 😀 😀

janiulep
29. zář 2015

Tak urcite to zalezi na vas,jak se citite.Po dvou letech muzete mit potrebu na chvili vypadnout z domu,ale v tomto obdobi by pro me melo hlavne prednost,co na to udela dite.Pokud vam nehrozi bydleni na ulici,penize bych neresila,myslim,ze se v CR mame moc a moc dobre,narozdil od jinych zemi.Kamaradky v zahranici by i menily,kdyby mohly.Starsi kolegyne mi rikaly,jeste se v zivote nadelas a rada si vzpomenes na dobu doma.Je to hlavne Vase rozhodnuti,jen je treba zhodnotit vse kolem.

sara84
29. zář 2015

Krkavci mama nejste, jen zvazte, jestli mate hlidani, kdyz bude nemocny.Bohuzel muj syn byl v tohle veku po kazde navsteve kolektivu nemocny ;( tak se muze stat,ze bude v jeslich malo ..

victress
29. zář 2015

názor tchýně radši ani nebudu komentovat, syna bys dala jenom na 2-3 dny v týdnu, což by bylo tak akorát, záleží, jestli je společenský, zvyklý na cizí lidi, jediné, co hrozí, že bude pořád nemocný, kór v zimě, takže abys měla hlídání a jestli ti nebude zpětně líto, že sis nejhezčí a nejroztomilejší období s dítětem neužila....

anniesfibis
29. zář 2015

Ve dvou letech? Samozrejme, ze je normalni pracovat 😃

veronika182
29. zář 2015

Pokud to dítko zvládá dobře,nevidím v jesličkách problém 🙂 pokud se nám nezadaří druhé, taky budu dávat malou do jeslí ve dvou letech a budu se muset vrátit do práce...akorát ta vyšší nemocnost by mohla být problém, v jeslích je to snad ještě horší než ve školkách..a hlavně,tam ho každý den prohlédnou,jestli nemá třeba rýmu...když uvidí, že je nastydlé, tak ti ho ten den prostě nevezmou - takže mít v záloze hlídání

lucyluc24
29. zář 2015

Já jsem také chodila do jeslí a feťák nejsem a ani alkoholik. A myslím, že když je tak dobrá nabídka, tak proč jí nevyužít? A peníze se vždycky hodí. Otázka je, jak to bude kluk zvládat...?
Já sama pracuji - tedy doma (dítě tři měsíce) a rozhodně bych v tomto případě neváhala.

bubinko1506
29. zář 2015

ak ty si krkavcia matka, tak mne by mali dieta rovno odobrat zo socialky. chcem byt doma iba 6 mesiacov, kym mi neskonci materska a potom sa vratit aspon na kratsi uväzok naspat do prace.

patrusa
29. zář 2015

Kdybych mela kam dat dite, tak jdu do prace hned a kkidne driv nez v jeho 2 letech. Nemyslim si, ze je nezbytne nutne byt s ditetem do jeho 3 let doma. Pokud si myslite, ze je to pro vas oba dobre, tak sup do prace. 🙂

jjaanca
29. zář 2015

Párkrát jsem slyšela od ženských názor, že litují toho že šly do práce a dítě daly ve 2 letech do jeslí. Dítko plakalo a nejkrásnější čas kdy ještě mohly být s ním už spěchaly do práce kde pak byly dalších x let.
Já sama když se dívám na video 2-leté dcery ... byla v tom věku nejroztomilejší a rozhodně si u druhého dítěte ten čas vzít nenechám. Do práce pak budu chodit zbytek života.

makytka.f
29. zář 2015

Vůbec nejste krkavčí matka. Když bylo prvnímu synovi 18měsíců, nastoupila jsem do práce a syn do soukromé školky. Zdaleka se nám to finančně nevyplatilo, protože skoro celý můj výdělek padnul na školku. Nicméně, já byla v kolektivu a rychleji jsem se adaptovala v práci a syn byl mezi dětmi se skvělými tetami. Naučil se nádherně mluvit a spoustu dalších věcí. Ve třech letech neměl problém nastoupit do státní školky jako jiné děti, které proplakaly měsíc, protože byly tři roky doma s mámou.
Jediné na co upozorním jako už některé přede mnou. Připravte se na nemoci. U nás to bylo tak, že třeba týden byl ve školce, týden doma. V tomhle věku je toho hodně a navíc rýmu má ve školce každé dítě, pak už záleží na tom jak se to Vaše s bacily popere.
Nyní jsem doma s dvouletou dcerou a musím říct, že kdyby syn nebyl v první třídě, nastoupím opět zpět do práce a dcera by šla do školky. Ale i přesto půjde po novém roce aspoň na dva dny v týdnu do školky, aby si zvykla. Začíná být mamánek. 🙂
Takže za mě určitě doporučuji dítě do kolektivu 😉 A okolí si nevšímejte. 😎

lulu_8
29. zář 2015

Nejsi krkavci matka, to pouze tva tchyne je blbka, co si do huby nevidi 😉

barulina
29. zář 2015

já si pracující maminka vážím. Sama jsem. měla brigádu od roku malé a kdybych viděla že v mě profesi lze půl úvazek jdu tam.

saaralota
29. zář 2015

Záleží, jestli je dítě společenské, nebo spíš neprůbojný "mamánek", který by jesle snášel hůř. Ale myslím, že jesle na 2-3 dny v týdnu můžou být ideální příležitost pro dítě si začít pomalu zvykat na odloučení od rodičů a dětský kolektiv, pohraje si, vyblbne se... a pořád budete mít hodně času být spolu. Pokud by šlo o jesle na 5 dní v týdnu na celý den, tak bych možná váhala (ale i to je velmi individuální). Já jsem o jeslích původně neuvažovala, ale syn byl tak společenský, že od dvou let nakonec chodil alespoň na dvě dopoledne v týdnu do miniškolky a já jsem v tu dobu pracovala z domova.

Jinak v mnoha vyspělých západních zemích jsou děti v jeslích třeba i od půl roku věku - netvrdím, že je to ideální, ale očividně z nich nerostou generace feťáků 🙂.

Jo, a pokud s tím má partner problém (s jeslemi), tak ať si sníží v práci úvazek a hlídá dítě on (totéž případně tchýně 🙂), třeba si to ještě pěkně užijou.