Zácpa u kojence, co na to?

terka_viktorka
2. lis 2017

Holky,co mesicnimu miminku na zacpu?chuderka už se mi dva dny kroutí,tlačí s nic..dávala jsem už teple obklady masirovala brisko a nic,tak bych radši už zkusila nějaké kapky aby se ji ulevilo...dekuju

iulia
2. lis 2017

Ahojky, nám pomohlo, když jsem jedla aspoň jedno jablíčko denně🙂

terka_viktorka
autor
2. lis 2017

@iulia já už bohužel nekojim přišla jsem o mleko 😔

tynka9
2. lis 2017

Dá se dát laktulóza - dávka cca 2,5-5ml. Je to roztok, který změkčuje stolici. Nezabere ale okamžitě, chce to pár dní. Nebo nějaké probiotické kapičky.
Jen mi přijde, že na zácpu je malá ještě malá, pokud je kojená, zamyslela bych se ještě kolik toho vypije a tak...

majajaa
2. lis 2017

Nejdřív bych jí zkusila pomoct třeba teploměrem do zadečku Jinak samozřejmě jí zmiňovaná lactulosa. Ale lactulosa není úplně typické projímadlo, spíš upravuje vnitřní prostředí ve střevech. Jinak bych asi změnila umělé mléko.

lovely_creature
2. lis 2017

Jestli nekojis tak to bude mlékem. Existují i mléka s oleji které napomáhají vyprazdňování. Buď máš citlivé mimco, nebo prostě jen nesedlo mléko. Pomoct může naředit mléko více vodou. A akutně už řešit Laktulosu, je to hodně šetrné, sladký sirup, ideálně ráno na lačno. A jestli ani to ne, tak rektální rourka ( jestli nevíš jak s ní, poradím).

Já kojim, a taky trpí malej na zácpu, ale u nás je to z vigantolu

terka_viktorka
autor
2. lis 2017

@lovely_creature mleko už jsme měnili co ma momentálně ji krasne sešlo a nebyl problém ale také jsme začali brát Vigantol,tak mě napadá jestli to není tím,každopádně dekuji a a kdyby došlo na rourku rada se zeptám 😉

lovely_creature
2. lis 2017

@terka_viktorka spousta dětí Vigantol přijme bez problémů, ale u některých je bohužel vedlejší účinek plynatost, zácpa...a na to nám nepomohli ani žádné kapky ani probiotika, museli jsme změnit zkusila jsem Terezia D3 vitamín, ale ani to u nás neprošlo jsou ještě další tak budu zkoušet.
Zkus na dva dny vysadit a uvidis co bude.... V úterý jsem byla za doktorkou a ta mi taky dovolila dočasně vyřadit a hledat si náhradu.

terka_viktorka
autor
2. lis 2017

@lovely_creature dekuju,zkusim to

janawaes
2. lis 2017

@terka_viktorka Zkus mu dat do mlicka probiotika, taky jsem davala, maly mel hodne zacpu a tohle mu pomohlo, ted uz kadi v pohode. jedna kapsle rano vysypat do mlicka, pak muzes zkusit dat mu napit teple vody, to vetsinou prozene nebo mu pomoz rektalni rourkou, neboj deti si na to nezvyknou, pak spise jim to bude vadit.

kaatus
2. lis 2017

@terka_viktorka Ahoj, nam dost pomohlo vymenit mleko, mala od narozeni na Nutrilonu a byl to des. Nekadila treba 5 dni. Pak jsme zmenili na Hipp bio combiotik, na prdy jsme zacali kapat do mleka espumisan a daveme kapicky Bio Gaia. Jsou to probiotika, cena je teda priserna :( ale nam to zabralo. Necekej okamzity ucinek, chvilku to trva nez si to brisko zvykne. A taky az se ti zacne vic hybat tak to taky dost pomuze 🙂
Jinak se nam taky vyplatilo vazne kazdy den nekolikrat masirovat brisko. Klidne u kazdeho deuheho prebalovani aspon chvilku. 🙂

erimi
2. lis 2017

@terka_viktorka easylax je harmančekové preháňadlo, je to výborné len neviem od kolkych mesiacov, je to taká ampulka, vsunieš do zadku a vstrekneš aj so vzduchom 😉

erimi
2. lis 2017

@terka_viktorka ešte ma napadla aj rektálna rúrka, to pre také malinké tiež môže a je super, veľmiii pomáha 🙂

cibka
2. lis 2017

Naši cacorce bude 7 tydnu a kadi ob den az dva. Jsme na nutrilonu zkouseli jsme sunar a na radu Dr ted zkoušíme hami, vyměnili jsme espumisan za sab simplex zkouseli laktobacili a mala se každy vecer uz 6 tydnu kroutí a brečí vzdy to trvá 1-3 hodiny. Taky uz nevíme jak ji pomoci

kacireksro
2. lis 2017

nase mala trpela na zacpu uz od malicka,tedka ji je 15mes.a zacina to byt konecne ok.ale taky jsem si uzili sve.vyzkousej Nutrilon comfort na zacpy,ten name pomohal,pokud dlouho nekadila,pouzila jsem Easylax-jsou to ampulky s prirodnim projimadle,striknes do zadecku a zabira 100%,nam uz pak nepomahal ani teplomer,nebo rourka.Easylax byla sazka na jistotu,cena je 6ks za 200,-,pouzivali jsme probiotika,chvilku zabirala Biogaia,pak uz zase ne.

mxrxexa
2. lis 2017

Mam tříměsíční dcerku a pred 14dny uz jsem z toho nekakani a z tech bolesti briska byla zoufala, tak jsem sla do lekarny pro probiotika a pani lekarnice mi je nedoporucovala, ze to po nich je vetsinou jeste horsi... Ale poradila mi, at pri krmeni delam kratulinky prestavky a necham v nich malou odbrkavat... A svete div se, ale nam to zabralo! 🙂 ze kdyz ty miminka moc hltaji, tak jim to v tech strevach potom dela paseku 🙂

cibka
2. lis 2017

@mxrxexa a neusne mezi těmi přestávkami ?

kajka750
5. lis 2017

Feniklovy caj a teplomer,maly to mel prvni skoro tri mesice,prvni mesic jsme bojovali,pak dali ten caj,ale nezabralo to uplne,jen me prijde,ze se trochu naredil a po kratke masazi a cviceni s nozickama to dal,teplomer jsem pouzila asi jednou za tyden,ono pry se to nema prehanet,ze si dite rychle zvykne,ze mu nekdo pomuze. Segra davala Biogaja a rikala,ze ji prijde to kadeni stejny jak u nas na tom caji.

erimi
5. lis 2017

@kajka750 Raz za týždeň teplomer je podla mňa velmi málo, tak už rektálnu rúrku je aj makkšia a kludne 3 - 4 krát denne, podľa potreby, alebo nijaké čípky, EASYLAX je tiež super !!!!🙂

absintka19
5. lis 2017

@terka_viktorka vigantol nee, dela krece-misto toho mame baby-d od Jamieson. Na prdiky, brisko, vyprazdnovani mame bio gaia -zabralo za 8 dnu -ma v sobe navic i laktobacily na strevni floru a bereme to jako prevence nemoci a nemela mala ani rymu, ani kasel nic...taky bohuzel nekojim.

absintka19
5. lis 2017

@kajka750 akorat biogaia ma v sobe laktobacili a tvori prijemne brisko...to feniklovy caj nema. Gaia je i jako prevence nemoci.

absintka19
5. lis 2017

@mxrxexa ono kdyz hltaji polykaji vzduch a ten je boli 🙂 jojo, taky mam doma jedlika 🙂

kajka750
6. lis 2017

@absintka19 Ja nerikam,ze jsou spatny,to vubec,jen jsme se segrou na stejny problem davaly neco jineho a s obdobnym ucinkem.

kajka750
6. lis 2017

@erimi Jednou tydne to bylo mysleno,kdyz uz mu to slo lepe,ale sem tam cviceni ani masaz nepomohly. Prvni mesic to bylo hoooodne casto.

eat
22. lis 2017

Nase mala byla od zacatku na Nutriloni ale protože kakala dost spatne (vetsinou jsem treti den nevydrzela a pomohla teplomerem) vymenili jsme za Hipp a zatim to vypada, ze pomohl 🙂 Jinak nedavam Vigantol ale Baby-D a kazdy den trosku fenykloveho nebo hermankoveho cajiku. Probiotika dávám biogaiu,ale nevidim zadne extra ucinky. Ted budu zkouset jine -Apo laktik. Tak uvidim. Ale ten Hipp pomohl hodne, po nem kaka kazdy den a myslim ze i vic prdi...

mxrxexa
27. lis 2017

@cibka - nee neusne 🙂