Zhoršení nočního spánku po odstavení

liliana2016
29. srp 2018

Ahoj, chtěla bych se zeptat, nemá-li některá z vás podobnou zkušenost. Odstavila jsem minulý týden 14-měsíčního syna a od té doby se budí i víc než předtím. Kojila jsem jen před spaním a v noci, usínal u prsa. Odstavení proběhlo v pohodě, prsa se nějak ani nedožadoval. Akorát se zhoršilo noční spaní...
Musím uspat v nosítku, vedle mě vleže jako u kojení usnout nechce a když už, je za 2min vzhůru a pláče. Jakmile se v noci vzbudí, hned usne v náruči, ale jakmile uložím do postýlky, začne se vrtět, házet sebou nebo prostě začne brečet ze spaní až se z toho probudí. A pak začne třeba tříhodinový maraton, kdy uspím, položím, probudí se a tak pořád dokola. Vypadalo to na zuby, ale nepomáhá ani Nurofen sirup, ani Paralen, Viburcol apod.

Stalo se někomu něco podobného? Zlepší se to nebo to prostě mám svést na ty zuby? Už dlouho má nalité stoličky a špičáky, ale vždy, když byly horší noci kvůli zubům, nikdy to netrvalo tak dlouho...

swetlusska
30. srp 2018

Jo, u nás došlo také ke změně - a to, že místo kojení chtěl usínat právě v nosítku, nebo rovnou s námi. Takže sice jsem (pracně a složitě) odstavila dítě, ale za následek to mělo to, že od té doby s námi spí v posteli 🙂. Jestli usíná u vás, nechte ho s vámi, ušetří vám to vstávání i sílu 🙂

liliana2016
autor
30. srp 2018

@swetlusska Kdyby usínal u mě, tak si výskám. Bohužel vždycky, když to zkusím, tak chvíli na mě kouká, dokonce i zavírá oči, ale pak chytne druhý dech, chce se přetočit na břicho a začne strašně brečet. A když náhodou usne, tak je hned za chvíli vzhůru, jako kdybych ho rušila. Takže nosím, což mě dost vyčerpává, zvlášť když se několikrát za noc vzbudí nebo když se budí hned po odložení...
Pořád se všude říká, jak se většině dětí spaní po odstavení zlepšilo. Hold my musíme mít něco extra 😀

swetlusska
1. zář 2018

@liliana2016 jo, to se všude říká, u nás to taky bylo na houby. Nejen že se odstavit skoro nedal, ale pak měsíc byl spánek ještě peklo. Až pak postupně začal spát přes noc. Jinak moje dítě spalo a spí taky jen na břiše a ještě se zvedlým zadkem nahoru 🙂 No, držím palce ať je to jen krátké období. Možná nenosit, jen položit na sebe a usnout s ním?

liliana2016
autor
2. zář 2018

@swetlusska Oni ho teď zlobí taky ty stoličky. Ale jak se to trošku zklidní, chtěla bych místo nošení naučit uspávat vedle sebe na posteli. Prostě jak jsou zuby, chce se nosit.
My máme odstaveno necelých 14 dní, tak snad se to noční buzení brzo zlepší.
Ale to s tím spaním na břiše a vystrčeným zadkem úplně popisuješ moje dítě. 😁