Zhoršení spánku u 3měsíčního. Máte podobnou zkušenost?

dududamart
24. lis 2019

Dobrý den, už asi 3 týdny má náš 3 měsíční chlapeček horší spaní. Dřív vstával na kojení až ve 4 hodiny ráno, pak se to zvýšilo na vstávání 3 krát za noc. A teď ho musím mít celou noc u prsa, jinak se po chvíli vzbudí 🙄 vždy ho uspím, dám do postýlky a za pár minut je vzhůru. Takže poslední dvě noci skoro nespím, protože pořád dávám prso, aby spal aspoň jeden z nás 😁 nemáte někdo podobnou zkušenost?

katka_nedo
24. lis 2019

@dududamart Ja se nevyspala se synem 10mesicu😀a jak jsem prestala kojit,spal celou noc

viridie
24. lis 2019

@dududamart Ano,mám.Obě moje děti se úderem 3m začaly budit 100x za noc na prsník a tak to pokračovalo až do doby, kdy jsem byla na pokraji kolapsu.To buzení je daný akcelerací jejich vývoje, miminka v noci zpracovávají spousty informací, mají krátké spánkové cykly a kojení je pro ně holt uklidňovadlo a uspávadlo.A je to přirozené a mnoho dětí to tak má.Moje rada zní dospávat se s miminem přes den, delegovat rodinu a odpočívat kdykoliv můžeš.Držím palce ! 🙂

dududamart
autor
24. lis 2019

@viridie když druhá dcera je hrozně akční, takže přes den ten odpočinek není úplně jednoduchý 🙄 tak budeme muset vydržet, snad se to zlepší s příkrmy 🙏 děkuji

dududamart
autor
24. lis 2019

@katka_nedo to jsem asi slyšet nechtěla 😁😁

mariegroth
24. lis 2019

Pravdepodobne prozivate ctyr mesicni spankovou regresi, ktera nekdy zacina uz ve trech mesicich.

alexovka
24. lis 2019

Dcera do tří měsíců spala max s jedním probuzením celou noc. Pak se začala budit po 3hodinách, dále se intervaly začaly zkracovat na dvě hodiny a minulý týden to zvládala po 3/4 hodině 😨 no teď už je zpět na třech, tak i za to jsem ráda. Jinak příkrmy už jedeme a žádná změna v režimu nenastala 😀

dududamart
autor
24. lis 2019

@alexovka takže to zase tak dlouho netrvalo, to je dobrá zpráva 😁 a můžu se zeptat, jak jsi to dělala když se ti budila po té 3/4 hodině? Dala jsi ji vždy prso? U nás se poslední 2 dny taky budí, a mám strach, abych si to ještě nezhoršila, jak se na to naučí 🤔

cinam
24. lis 2019

Malej kolem 3m spal úplně nejhůř, fakt děsný období. Prso jsem dávala pořád, kdykoliv se vzbudil, jinak by zbořil barák. Pak se spaní asi po měsíci začalo zase lepšit. Od devíti měsíců spí krásně (vstane 1x max 2x na kojení a spí hned dál, teď je mu kousek přes rok)

mirinda35
24. lis 2019

@dududamart to je období.....tak si nechte ted chlapecká v posteli,at nemusíte nikam běhat. Jen vyhrnete tričko a spise dal

dududamart
autor
25. lis 2019

Děkuji všem za rady, snad to nebude trvat dlouho a všichni to přečkáme bez psychické újmy 😁

travnulee
25. lis 2019

S druhým synem se taky spaní pokazilo až ve třech měsících, bohužel nepotěším, jelikož u nás se to ještě nespravilo, no alespoň mám dost mléka.

alexovka
25. lis 2019

@dududamart no jo, vždy dam prso. Nejdřív zkusím dudlík, ale ten nezabere nikdy. Takže vyndam z postýlky a v ležel nakojim. U toho pak usne a jen zase přendám do postýlky.

Ale o lepším spaní nemám moc iluze. Starší syn se od miminka budil často, od 7m se budil co hodinu...vydržela jsem vstávat dva měsíce, I když jsem už chodila do práce a byla vyřízená...nakonec skončil u nás v posteli kde je mimochodem do teď (jsou mu 3). On chtěl prostě kontakt, pak spal lépe a budil se třeba jen 3x.