Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
28. kvě 2013

@napolitano dobrej začátek 😀 😀 No sama musíš zvážit, ty v tom žiješ. Jen vím, že je dobré to opravdu zvážit s chladnou hlavou a nadhledem (tak nějak se odosobnit), je dobré si říct, co by jsi poradila kamarádce kdyby to byl její problém 🙂
@vojtisek2007 Jo to znám, když manžel zůstal doma, tak nám taky trvalo než jsme najeli na nový funkční režim 😅

napolitano
28. kvě 2013

@mataharyy Poradila-jak si to tak dlouho mohla vydržet,už mi to řeklo dost lidí a já ho pořád omlouvala.Co s chlapem,když potřebuješ s dítětem na pohotovost a on ti řekne že nejede.Byl u kámoše cca 4km od baráku. 😠 😠 😠

vojtisek2007
28. kvě 2013

@napolitano - já po něm doma snad ani nic nechci - stejně by to udělal blbě 😀 😀 😀 doprdele,ale to si nemůže pohrát chvilku s těma dětma ?to mi vadí, on na mě pak kouká jak mezi vařením,uklízením,podepisováním úkolů s žehličkou v ruce s nima mastím třeba prší a když hrajeme desátou hru tak se mě ještě debilně zeptá - a tebe to jako baví ?hrát takhle dokola ? v tu chvíli bych ho poslala do horoucích pekel a ani bych se nezamyslela...jasně že nebaví 😝 😝 😝 No to buď v klidu, můj chlap by tak jet měl nemohl,protože by měl vypitý min jedno pivo....ale tak já mám ridičák - no problem...

@mataharyy - když mě přijde,že na ten novej fuknční režim nenajedeme nikdy...někdy se snaží a dodržuje co řeknu já - ohledně dětí - pak se taky občas snaží se jim věnovat - že je vezme třeba ven,ale to je jeden den na dalších 20,kdy je to prostě totální chaos - a jak ty děti mají potom vědět co jo a co ne...ajá z toho mám nervy v hajzlu už

vojtisek2007
28. kvě 2013

@napolitano spousta lidí se mě už ptala, jak jsem to tak dlouho s ním mohla vydržet a já jen říkám, že jsem si asi zvykla....

mě fakt jediný co vadí, je ta výchova/nevýchova dětí...že doma nehrábne, budiž, že se občas vyleje jak váza ? já taky, rodinu zabezpečí - finančně....chovat se k sobě dokážeme ještě pořád s úctou a nějakou tolerancí....

napolitano
28. kvě 2013

@vojtisek2007 Hm si ten řidičák fakt budu muset udělat 😕 Když já už tohomám prostě dost,bydlím kde nechci,není tu práce,vydělá akorát na hypo a své poplatky na děti mi nedá ani kačku,když nevyjdu musím si půjčit i od něj a taky vrátit atd.Ještě něco? 😠 To jen tak pro začátek,moje narozeniy ignoruje,za děti ani nepoděkoval a kytku jsem za 9 let dostala jednou,dárky na vánoce atd je pouze moje starost.No je toho dost a ještě ta tchýně vedle.

mataharyy
28. kvě 2013

@napolitano no tak to je pak těžké... Ono sama musíš posoudit zda to má větší přínos, nebo více negativ, nikdo za tebe rozhodnout nemůže a nikdo jiný než ty s tím rozhodnutím žít nebude 😉
@vojtisek2007 jo u nás to trvalo dlouho, ale je fakt, že mám chlapa unikát, uvaří, uklidí o děti se postará, krkolomně, ale zvládá i látkové pleny 🙂 Má své mouchy, ale to každý, takže v tomto problém u nás není, ale zase vlivem jeho blbost jsem se stala dosti žárlivou semetrikou 😅 a to je u nás potíž... 🙄

vojtisek2007
28. kvě 2013

@napolitano no tak v tom případě ať ti platí za vaření,praní,úklid....to se ti nedivím, že toho máš plný zuby...my si tohle naštěstí nastavili hned zpočátku - myslím tím peníze....takhle to přece nejde. To bude chtít si s nim sednou a řádně všechno důkladně probrat a když to k ničemu nebudu, nelitovat toho a jít....já nejsem zastánce vztahů jen kvůli dětem nebo kvůli penězům nebo že nemám kde bydlet....já to beru, že když si dám např. deset bodů co je pro mě v rodině důležitý a neschodla bych se minimálně na polovině s tím druhým, tak to asi nemá cenu....ono něco jinýho je když někdo vydělat fakt nemůže - žije se z ruky do huby,ale tak nějak a pak když se nechce...to je potom na pěst... a tím že se nechce myslím i to, že chlap by nebyl ochotnej se s tebou přestěhovat někam, kde bys práci našla.... Narozeniny bych neřešila, třeba můj chlap taky není zvyklý z domova slavit - takže moje a jeho narozeniny neslavíme,ani dárky,nic...ale děti - o to se starám já - vedu to v patrnosti,pak proberem,co by bylo dobrý koupit nekoupit, kdy oslavu a tak....zapojím ho, sám by to taky zazdil....no a tchýně - to je kapitola sama pro sebe, ta dokáže divy i u lidí,který jsou v naprostý pohodě, natož když to třeba trochu skřípe, já mám tchýni 100km s stejně mi dokáže pít krev....

mataharyy
28. kvě 2013

@napolitano a proč nejdete někam pryč, zkusit štěstí jinde? Vím že to není snadné a např. Praha taky v mnoha ohledech není výhra, ale na práci je to jedna z nejlepších lokalit, nebo pokud chceš hospodářství, tak Beroun, nebo něco v dojezdové zóně... Vím jak to bylo/je u nás a co padlo za oběť, ale nebyla práce, tak chtě/nechtě jsme museli jít zkusit jinam 😅

vojtisek2007
28. kvě 2013

@mataharyy tak uvařit umí taky - když chce, když má náladu a baví ho to...někdy po sobě i uklidí,ale blbě, co může nastrká do trouby - např. tam to není vidět, že jo...když mě nasere, máme tichou domácnost přestávám mu prát prádlo, takže si i vypere...v tom problém není, když bych asi víc šlápla, tak by fungoval - ale to mě nebaví, stát nad dospělím chlapem jak dozorce, buď musí chtít sám, nebo prostě ne....to neřeším, vadí mi ty děti - že jeho samotnýho to třeba nemrzí, že si je neužije....nechápu...ségry chlap vozí děti v kočárku, dvě,tři hodiny venku sám, klidně obě dvě, bere je na zahradu - dělá tam u nich, oni si hrajou...mojemu by akorát překážely ☹ v lété letíme se ségrou na dovču - já s Eli a ona se starší holkou a kluka (1rok) bude nechávat doma chlapovi - vzal si dovču a už se těší,jak si to s klukem užije...já budu nechávat doma Vojtu,a už se teď děsím...ale bude doma i Honza,ten se kdyžtak postará

napolitano
28. kvě 2013

@mataharyy Máme barák na hypo a tím se ohání,že to není tak snadný,já beru,že to není snadné ale né nemožné.Teď jsem našla barák do pronájmu za rozumný peníz a později k odkupu,já tam mám práci hned,za 20tis čistého a chlap stejně dojíždí a ani pro něj to není dál.Můžu tam mít dobytek,je tam klid a děti tam chtějí,tak asi půjdu a buď půjde s námi nebo ne.Je to těžké.

mataharyy
28. kvě 2013

@vojtisek2007 No to je to, že já nemusím šlapat, funguje sám od sebe. Vadí mi když mu rupnou nervy a pak řve, za slovník by se dlaždič stydět nemusel, sice vím že tak netituluje děti, ale vadí mi to... Ale jak říkám, oproti kladům má těch záporů minimálně

napolitano
28. kvě 2013

@mataharyy šťastná to žena 😵

mataharyy
28. kvě 2013

@napolitano Tak my jsme měli dům na hypotéku, dvě malé děti, já těhotná a pic práce v prdeli, tak jsme se během necelých čtrnácti dní zabalili (co jsme pobrali s dětmi do vlaku) a odjeli do Prahy... Pak jsme si tam jeli pro věci na zimu, na otočku, na dálku jsme řešili co s domem atp. Měli jsme kliku, sousedi dům odkoupili a ještě to vyšlo v době fixace, ale zůstal nám tam úvěr, kterým jsme dofinancovávali hypo, takže budeme příštích sedm let splácet dům který nemáme, do toho nájem v Praze a kopec věcí okolo... Takže to že něco není jednoduché, neznamená, že to nejde 🙂 Ono kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod.
A když to máte nastavené doma takto, tak pokud budeš šťastnější jinde, budeš mít práci a život jaký chceš, tak hurá do toho, finančně si evidentně spíš polepšíš, duševně taky... 😉

edeltraut
28. kvě 2013

@vojtisek2007
@napolitano Holky, klíííd nikde to není jako v pohádce. I když, musím říct, že mám pohodový manželství, na důležitých věcech se (většinou) shodneme a táhneme za jeden provaz...., pokud to jde, tak se snaží s dětmi být, aspoň s nimi mluví a zajímají ho jejich problémy... (moje ne, já žádný nemám a když mám, tak to je prý způsobeno špatnou organizací 😀 ) O rodinném výletu si můžu nechat leda zdát... atd.
I tak vám napíšu jak to chodí u nás 😉. Manžel vstává v pět a jde za zvířaty - já pak v půl šestý, budím děti, snídaně, připravím svačiny, v půl sedmý jsou všichni pryč. Na nás s Adélkou zůstává pokrmit a podojit "mojí část", uklidit, uvařit a v dobrém případě, ještě zahrádka. Odpoledne vyzvednem děti, úkoly, ve čtyři přijede tatínek, nají se, dá kávu a maže zase za zvířectvem... přichází tak kolem osmý - v létě většinou za tmy, něco pojí, hodí vanu a odpadá... takže nějaký zapojení se u nás taky nekoná...
Ale u nás to funguje jinak... nemůžeme si říct, dneska nekrmíme, ono se to nepo.... a budeme se věnovat jen rodině a sami sobě 😉.

napolitano
28. kvě 2013

@mataharyy Víš co,já ho nechci vyškrtnout ze života,ale chci aby se nás život zlepšil,buď půjde nebo ne. 😝

mataharyy
28. kvě 2013

@napolitano V tomto ohledu rozhodně, ale si tu smůlu vybírám jinde 😀

napolitano
28. kvě 2013

@edeltraut Ahojky,než jsem zkončila tady,tak jsem měla taky hospodářstvíčko,2 kozy,cca 14 až 20 prasat,2 chlaďandy,4 psy,vše jsem obstarávala já-chtěla jsem to tm pádem moje starost,ok,ale byla jsem šťastná a děti taky,jó a to byl bez práce a žily jsme z mojí mateřské 😀 😀 😀
@mataharyy Akde já ne? 😀😀

mataharyy
28. kvě 2013

@napolitano tak vyškrtnout ho ani nemůžeš, za jedno jsi s ním strávila určitou část života (a snad ne vždy to bylo jen špatné) a za druhé když spolu máte děti, tak by bylo dost smutné radikální řešení (vím jak to bylo u nás a tedy dobré to opravdu nebylo...).
Ono někdy to chce razantní kopanec, aby se rozhlédl, tak to zkus, třeba to nakonec pochopí a půjde za vámi, prodáte dům smáznete hypotéku a pojedete vzhůru 😉 Já teď taky pracuji na tom, aby jsme se dostali zase nahoru a už tak razantně nepadali na držku 😀 Sic zas to bude brutální držet rozpočet, šetřit kde to půjde a vytvořit rezervu... Pojedeme na doraz, ale zase víme, že to není na věky a snad za pár měsíců/let se nám to v kladném vrátí 🙂

napolitano
28. kvě 2013

@mataharyy Tak nějak v to věřím,že se mu rozsvítí. 😅 Přeci jen je to táta mých dětí,ale proč to musí být kopanec okovanou botou. 😕

mataharyy
28. kvě 2013

@napolitano Jo u některých to tak je, že balerínka neprobere, ale když dostane kanadou 😀 😀 😀

vojtisek2007
28. kvě 2013

@edeltraut jasně že nikde to není jako v pohádce - ale přesně jak píšeš, u vás to jinak nejde - nejde se vybodnout na zvěr...nejde nenakrmit nebo neobstarat - mě strašně štve, že je schopnej celý odpo sedět doma a s těma dětma fakt jen mluví, nepohraje si s nima, nevezme je ven....a může, nemusí sedět na gauči 😀 nebo u pc...to už je fakt lepší, když teda doma není, takhle se děti dožadujou ať s nima tohle a tamto a ono, a jemu se nechce, je otrávenej,naštvanej....

napolitano
28. kvě 2013

@mataharyy Kéž bys měla pravdu.Moc si to přeju,ale pokud to nezabere,tak tam budem sami,ale děti má rád,tak snad ne.. 😉

mataharyy
28. kvě 2013

@napolitano Hele nečekej zázraky přes noc, ale věřím že mu to dojde... Jen nesmíš odcházet v afektu a s křikem 😉 Musí zjistit co kladného mu schází, ne jásat že hysterka je z domu a on má pré 😀 😀

napolitano
28. kvě 2013

@mataharyy Ze zázraků jsem už vyrostla.Žádný afekt,jen se seberu a půjdu 😀 😀

edeltraut
28. kvě 2013

@vojtisek2007 Je fakt, že kdyby mi tady "hnípal" na gauči a nic (tak jak to vídám u švagra), tak by asi letěl i s tím gaučem 😀. Někdy mě fakt štve, že pro samou práci si na nás neudělá čas, ale už to tak je... hold rodinné výlety=máma a děti 😖.
Mě vždycky pobaví kamarádka, matka jednoho hodného dítka na MD ve 2+1, jak si stěžuje, že nemá žádný čas na sebe, páč ten její je pořád v práci a pohlídá jen občas, ona přeci potřebuje pomoct s koupáním a taky si odpočinout, dvakrát týdně posilovna je málo.... 😀. Jó, každá máme limity jinde... mě by stačilo, kdyby s námi šel jednou měsíčně na procházku po nedělním obědě .... Někdo potřebuje ty procházky denně 😉.
Jsem zvědavá na sobotu - každý rok chodíme s dětmi na dětský den, nikdy jsme nevynechali, ale už teď se obávám, že kvůli práci naše "tradice" padne. Den dětí byl skutečně dětí, rodičové aspoň jednou za rok nic nedělají a celý den se točí kolem robátek...

@napolitano U nás takový kopanec dostala nedávno švagrová - tedy ne, aby něco vylepšovala, to se snažila dost dlouho, ale aby konečně spakovala a vypadla z toho domu hrůzy. A kupodivu to prospělo všem stranám. 😉

edeltraut
28. kvě 2013

@napolitano Jinak tedy klobouk dolů, já bych se ho asi držela za každou cenu. Bála bych se, že nás neuživím atd.. že to zkrátka nedám.... 😝
Kdybychom se rozešli, tak by mi zbyly tři děti a polorozpadlý golf 😀. Takže žádná sláva 😝

napolitano
28. kvě 2013

@edeltraut Mně jenom 4 děti a zvířectvo. 🙄

mataharyy
28. kvě 2013

@napolitano Tak, tak. Vždy se lépe vrací k tomu pěknému co mile zavřelo dveře, než k hysterce co řvala a dveřmi bouchla tak, že vyletěli i futra 😀 Navíc, tož kurňa jsme ženský taky máme svou hrdost a sebeúctu. Vždy když někde čtu radu jak má manžela seřvat a vyhodit (to ve zkratce, některé ženy to dopodrobna rozvádějí co řvát a jaké předměty házet atp. 😅 ), tak si říkám, no chlap je možná idiot, ale být já na jeho místě, tak těmi dveřmi projdu první... Já si totiž brala dospělého chlapa, ne malého parchanta co bych ho měla vychovávat a musela ho peskovat 😎 Navíc jak již zde padlo, dospělého těžko převychovám, buď sám chce a stojí mu to za nějaké obětování pohodlí, nebo nechce a pak není moc co řešit

napolitano
28. kvě 2013

@mataharyy Svatá pravda 😀 Bude to na něm. 😉

vojtisek2007
28. kvě 2013

@edeltraut no podobný to má ségra - mají děti dvě (3 a 1 ), doma 5dnů v týdnu mamku - takže ta vaří a uklízí,pere,žehlí, ségra je přeci na mateřský takže obstarává děti,a stejně příchodem jejího muže domu - cca 16hod pro ní starost o děti končí a přebírá je on - jsou to přece i jeho děti - a ona si potřebuje oddychnout...takže je on bere ven, nebo si hrajou+ večeře+ koupání, ukládání to dělají většinou spolu....ani děti nekojila, protože to by musela jen ona a pořád, sunar v lahvičce dá kdokoliv 😀 takže o noční vstávání se pěkně dělili - jeden extrém u nás druhej u nich....mamku když už kolikrát vidím, jak nemůže, tak si třeba cestou z práce beru koš s prádlem, vyžehlím, ráno jí ho hodím zpátky....a ona se jen podivuje,kde na to beru čas ?když mám doma takový lempla....ona se s dvěma dětma není schopná ani vypravit autem kamkoliv....jak by asi šla s tou holkou a kluka táhla v sedačce k autu ? no to ne.....jí je i kolikrát za těžko si dojít pro oběd - když u nich není mamka,tak aby sestřička nemusela vařit,chodí si pro obědy tady do školy - a to je něco - musí vzít obě děti a jít s nima do školy na určitej čas pro ten oběd 😝 😝 😝 ,to kolikrát zavolá, abych si vzala jídlonosiče, vyzvedla a hodila jí to v poledne domu - taky čekám kdy mamce nebo švagrovi dojde trpělivost a dostane holka okovanou botou