Jsem divná, že chci čtvrté dítě?

cipsinka123
21. srp 2016

Ahoj jsem tu nová a potřebuju se tak trochu vypovídat,znát Váš názor a třeba i zjistit že jsem možná normální.
Mám tři děti holky 14,11 a kluka 8 let.První dceru jsem měla v 19 a při péči o ni jsem dodělávala ještě dva roky školu.U druhé dcerky jsem si konečně užívala mininka naplno,což u první moc nešlo.Pak jsme se dočkali manželova vysněného chlapečka,jenže pár měsíců po narození u něj zjistili nádor.Statečně jsme bojovali a po 4 letech jsme nad tou mrchou vyhráli.Teď je mu 8 chodí do školy a je konečně samostatný což je moc dobře a jsem za to moc vděčná.Ale posledních pár měsíců se díky tomu cítím tak nějak nepotřebná,byla jsem zvyklá pořád se o někoho intenzivně starat.Snad díky tomu nebo taky proto že jsem si ten miminkovský čas moc neužila zatoužila jsem zas po mrňouskovi.Je mi 33 stará se na malé ještě necítím,máme velký dům s penězma jsme na tom si myslím normálně.Mluvila jsem o tom s mužem a ten moc nadšený nebyl,prý kdyby to měl řešit srdcem tak neváhá ale měl strach o finance.Pak za mnou přišel a řekl že se nemůže dívat jak jsem smutná že to zkusíme.Je to třetí měsíc a nedaří se a já jsem z toho celá špatná,z toho že to nejde a taky z toho že si připadám jako velký sobec.Kvůli mojí nezvladatelné touze po dalším dítěti budou ošizené moje děti ne snad duševně svoje děti nadevšechno miluju a taky jim to dávám dostatečně najevo.Jenže uživit čtyři krky v dnešní době není nic lehkého a já si to plně uvědomuju ale moje srdce křičí do všech stran že je to tak dobře že to tak má být.A proto si připadám že nejsem normální upředňostnit sebe před blahem svých dětí.Teď 10 září má dorazit další menstruace a pokud dorazí tak to vzdám a smířím se s tím že mimísek nebude vždyť už mám tři nádherné děti a to každý nemá ach jo ....Omlouvám se za gramatiku vím že si na to někdo potrpí.A chci se zeptat jsem opravdu divná že chci další dítě?

skaliova2
21. srp 2016

@cipsinka123 me to divny neprijde a pokud vas to financne nezrujnuje,tak jdete z manzelem za hlasem srdce.

anushka111
21. srp 2016

Nejste divná že chcete další děti. Myslím že to tak má více žen, akorát o tom některé nemluví. Snažit se tři měsíce je na dnešní dobu velmi málo. Spíš mi ale vyznívá z toho co jste napsala, že chcete zaplnit prázdnotu ve vašem srdci - citech. Pokud to tak není tak se omlouvám. Sama za sebe můžu říct, že v takové situaci bych si dala pauzu, rok, dva, třeba něco našetříte a půjdete do dalšího s větším klidem anebo až se časem zajedete v "nově získané svobodě" tak třeba zjistíte, že se vám nový stav věcí líbá a po dalším už toužit dál nebudete. Ale rozhodnutí je stejně jen na vás a vaší rodině, ať si každý myslí co chce 😉

cipsinka123
autor
21. srp 2016

@anushka111 Já nevím prazdnotu v srdci nemám,manžel mě miluje i po 14 letech a nebojí se to dát najevo

strapocka
21. srp 2016

Mi to přijde jako ideální stav pro další dítě 🙂 Otázka je proč Tě to trápí? Proč takové výčitky svědomí když se ještě nic neděje? Peníze problém nejsou, manžel je taky celkem pro, děti se tvářily jak? Myslím že tři děti už čtvrtý sourozenec nerozhodí?
Někteří lidé prostě mají hodně dětí, nevidím an tom nic špatného 🙂 Hodně štěstí!

anushka111
21. srp 2016

To jsem myslela, jak píšete, že se posledních pár měsíců cítíte nepotřebá. Jinak fakt o tom rozhodujete jen vy dva s manželem. Pokud budete mít např. na školu v přírodě, nebo dárek k narozkám, tak bych se řídila opravdu tím co cítíte vy. Já jen napsala, co bych dělala já, ale každý jsem jiný a to je moc fajn 😉

cipsinka123
autor
21. srp 2016

@cipsinka123 omlovám se nějak jsem klepla na odeslání,myslím že citově nestrádám máme se všichni rádi je pravda že té lásky už holky tak nepotřebují to už jsou puberťačky a tulit se s mamkou to už není ono.Tak podebatovat a poradit se ohledně těch dívčích problémů to ano ale i to si myslím že je důkaz lásky že přijdou za mnou se poradit.Já jsem asi rozhozená spíš z toho že mi bylo řečeno že jsem praštěná.Že nemyslím na děti co už mám že když si pořídíme další oni to odnesou.Já jsem si plně vědomá toho že čtyři děti jsou na dnešní dobu moc a taky že by to nebylo lehké jenže si nemůžu pomoct.Čekat nechci protože čím vyšší věk tím je větší pravděpodobnost problémů.To vidím už teď u všech tří jsme nato hupli a bylo to jenže toho 10.to budou čtyři měsíce a nic takže si říkám že je to možná znamení.Že to mám nechat být,dám tomu poslední šanci a když to nevyjde tak to nechám být.c

dundee88
22. srp 2016

Na tvém místě bych do toho šla. Pokud se na to cítíš, tak je to jen a jen Vaše věc a pokud s tím manžel nemá problém a je pro, máte velký dům, peněz taky celkem dost, tak není důvod do toho nejít. Větší děti také už s prckem pomůžou, a podle mě 3 nebo 4 děti už není takový rozdíl, když jsou pro ně dobré podmínky. Jen je třeba zvážit, že mimčo Vás bude nějaký čas trochu "brzdit" celou rodinu co se týče aktivit (starší děti), ale to jste určitě taky zvažovali a to se časem srovná.

slimacikmia
22. srp 2016

@cipsinka123 tak a spýtaj detí, čo na to oni možno by malého človiečika privítali 🙂 máš to naozaj ideálne, ste mladí, máte už celkom veľké deti, manželstvo podľa všetkého super, tak máš na výber... Môžete mať buď ďaľšie dieťa, môžeš sa teraz zamerať na kariéru, ak chceš, alebo môžete s manželom cestovať a začať si užívať 🙂 paráda... A znamenia si nevymýšlaj ;)

prostejina
22. srp 2016

Ve finále je nejdůležitější to, ze dítě bude cítit lásku, to mu bude prospěšný cely život, ne ze byl na dovoleny a mel pěkný hračky 🙂 sobecký to není, je to prostě úděl ženy a když vám to miminko chybí, je nejlepší čas. A ostatní děti budou mít radost, dcery vám budou pomáhat. Mým sestrám bylo 12, 10 a 9 let, když jsem se narodila a byla jsem jejich živá panenka. Vztahy jsme měly krásný, hrály si se semnou a pomáhaly mamce se o mne starat. Nemyslím, ze by stradaly. Mamka byla se mnou doma, tudíž se mohla věnovat i jim - nepřišly a nebyly az do večera samy kvůli praci našich. Jste mlada a když mimco chcete, jdete do toho. A tři měsíce snažení je fakt kratka doba 🙂 vydrzte 🙂

ivular
22. srp 2016

@cipsinka123 Jak už je tu napsáno, tři měsíce snažení je velmi krátká doba. To přece nelze brát jako nějaké znamení!
Jste mladá - vůbec nechápu, proč to berete takto vyhroceně. Proč si říkáte "teď nebo nikdy"? Kbyby vám bylo o 10 let víc, tak se to dá pochopit, ale takhle? Asi si sedím na vedení, ale opravdu nevím, kde je vlastně u vás jaký problém.

karlajasmine
22. srp 2016

Taky nechapu kde je problem 🙂 Chcete ctvrte dite, tak zkousejte, kdyz se povede, tak se povede... ve 33 letech je prece jeste spousta casu. Nebudes prvni ani posledni se 4 detma... pokud na tom nejste financne spatne, tak to urcite zvladnete.

bonulinka
22. srp 2016

Pokud jste finančně zabezpečení, tak problém nevidím žádný. Malý sourozenec starší děti naopak obohatí. Vidím to u nás. Kdybychom bydleli v domě a bylo mi méně let, tak bych ráda i to 4. dítě.

alkuska
22. srp 2016

Já bych do toho šla, jestli máte kde bydlet a nejste sociální případi, není důvod proč ne 🙂

emysicka
22. srp 2016

Já Vám to 4 mimi přeji, jen je hloupost to vzdávat tak brzy, nechala bych tomu volný průběh, užívala si dětí a života, a až to přijde tak to přijde .... hodně štestí

karlajasmine
22. srp 2016

A jinak ja mam 3 sourozence a urcite by ti ten nejmladsi rekl, ze je rad na svete ;)

cipsinka123
autor
22. srp 2016

Děkuji Vám všem za názory,problém je asi v tom že mě mrzí reakce mého okolí.Nikdo mě nechápe a každý mě odsuzuje a nejvíc mě trápí reakce mojí mamky.Vždycky mě byla oporou a teď o mě tvrdí že nejsem normální sem se asi zbláznila a podobně.Teď ještě začala hučkat do manži tak jsem z toho celá špatná a přemýšlím zda jsem fakt tak blbá a myslím jenom na sebe.

karlajasmine
22. srp 2016

@cipsinka123 S nikym dalsim to neres.. je to vas zivot, ne zivot vaseho okoli. To by se clovek zblaznil, kdyby poslouchal rady okoli ;) Tvoji mamce do toho taky nic neni.

kolibricek36
22. srp 2016

@cipsinka123 znám rodiny kde mají i 5 dětí a nezrujnuje je to - měli 4 kluky, a pořád chtěli holčičku, no a nevyšlo jim to ani ted - mají 5 kluků ... 😀 😀 😀

patrusa
22. srp 2016

@cipsinka123 jestli s tim manzel souhlasi, financne to utahnete, tak se na okoli vyprdnete a nechte tomu prubeh aspon do konce roku 🙂.

horsiee
22. srp 2016

@cipsinka123 je to jen Vaše věc. To že se to nelíbí mamce je jedna věc, ale hučet do manžela a snažit se ho vlastně obrátit proti vlastní ženě je podle mě nehorázná drzost. Jestli Vás srdce táhne k miminku a nezrujnuje Vás to tak je to přeci úžasné. Nechala bych tomu volný průběh a třeba si k Vám mimčo cestičku najde, 4 měsíce je opravdu jen chvilička 😊

verusky
22. srp 2016

@cipsinka123 je diskuze- snazime se o ctvrte, tak tam mrkni 🙂
ja myslim, ze na okoli by ses mela vykaslat. nejdulezitejsi je ridit se svym srdcem a take tedy vnimat manzela. za sebe- chteli jsme s partnerem dve deti za sebou, kazdy jsme meli dve z predchoziho vztahu ve vlastni peci. po porodu tedy dohromady pateho ditete v dome jsme tomu nechali volny prubeh. partner zkraje rozhlasoval, ze budeme jeste dorovnavat stavy (bylo nas sedm- ctyri baby, tri chlapi 🙂), po par mesicich vsak do nej rodina zahustila, ze budeme vypadat jak blazni, najednou dite nechtel, ja byla zklamana (muj zivotni sen), rekla mu, at to nechame na prirode. dalsi mesic se zadarilo, ovsem on to doted asi neprijal... chci rict, ze na OKOLI, at je to i sirsi rodina, se nema brat ohled...

kacca11
22. srp 2016

Ja bych urcite zhodnotila ty finance. Mate uspory? Jste pojisteni? Muze muz nebo ty jit do prace i v pripade urazu ci nemoci?

A dalsi vec jsou deti. Jak se k tomu stavi ony? Maji o sourozence zajem? Nedopadlo by ro tak, ze by byly ctyri deti v jednom pokoji? Vim, ze je to tezke, dalsimu diteti celkem fandim, ale prvne bych myslela na deti, ktere uz mas. Pokud ale mate alespon zakladni podminky a dokazete si realne predstavit, ze budete deti podporovat treba i na vysoke skole, tak do toho ☺

verusky
22. srp 2016

je pravda, ze ja vzdy starsi deti pripravovala na to, ze budou mit jeste jednoho nebo dva sourozence. tak je to takove laskyplne a prirozene (ta sourozenecka laska) 🙂

cipsinka123
autor
22. srp 2016

@kacca11 Právě to mě všichni vyčítají že na ně nemyslím ale není to pravda.Máme velký dům,ůspory teď bohuźel žádné všechno padlo na opravy domu,děti maji kaźdý stavebko a hlady rozhodně netrpíme.Krom starší dcery mimčo chtějí všichni no je to puberťačka bude prý za trapku.S vysokou se počítá u té starší chystá se na veterinu do Kroměříže.Tu ji zaplatí babiččino dědictví takže o to strach nemám.Promýšlela jsem to ze všech stran nejdu do toho bezhlavě.Proto mě to tak strašně mrzí že si každý myslí že je to nějaký můj rozmar nebo co.Vždyť máme tři děti a stát se může kdykoli cokoliv a je jedno jestli budou tři nebo čtyři to možné problémy neovlivní.Kdybych měla přemýšlet takhle tak nemám dítě žádné jak moc bych se bála o jeho budoucnost.Myslím že když je dobrá rodina dá se zvládnou všechno.A já dobrou rodinu mám život nám zatím háže klacky pod nohy ale pokaždé to všechno zvládnem

verusky
22. srp 2016

@cipsinka123 pro pubertacku to bude priprava do zivota, aspon Ti v osmnacti neotehotni 🙂

eimmy
22. srp 2016

@cipsinka123 ahoj, předem chci napsat že rozumím tvé touze a nijak jí nechci ( nevím jaký použít výraz ) znehodnocovat nebo zlehčovat ale copak už nemáš potřebu- povinnost se starat o své dři děti že potřebuješ další... tvoje holčičky a chlapec budou pořád potřebovat tvojí lásku ať jim je měsíc nebo 20 let... vím že u to nejsou ty miminka k pomazlení ale pořád to jsou děti.. prosím nechápej to zle není to tak myšlené jen chci říct že láska není měřitelná počtem dětí..

kacca11
23. srp 2016

@verusky ja bych nerekla, ze to pro ni bude pozitivum. Na tu nejstarsi jsem pochopila, ze nebyl nikdy moc cas, nedivim se, ze ona po sourozenci netouzi. Pokud by se prece jen zadaril, tak bych si dala hodne velky pozor, aby ji to opet jenom upozadilo.

cipsinka123
autor
23. srp 2016

@kacca11 Tak je jasné že mě budou potřebovat pořád a rozhodně si nemyslím žebych některé z dětí zanedbávala.Jenže oni už mě nepotřebují tak jako dřív když si splní svoje povinosti vystřelí z domu jako šípy.Už mají svoje koníčky a kamarády už nepotřebují máminu sukni ani pusu nebo potulit.Samozřejmě syn ještě ano ale mě to přijde málo prostě mě chybí ten pocit potřebnosti

niski
25. srp 2016

Já bych chtěla i páté, ale cítím, že už by to bylo na manžela i na naše finance moc. Každé dítě mám ráda jinak a cítím, že místo v srdci bych měla i pro další. Naštěstí má moje sestra čerstvé mimi a můžu si užívat tam. Čtvrté jsme neplánovali, ale mám z ní velkou radost, ty pokroky, jak je jiná než ty starší.
Chápu tě a nedávala bych si nějaké ultimátum, věk na to pořád máš 🙂

lajla
12. zář 2016

@cipsinka123 na okolí kaslete, je to Vás život...plus proč se sverujete? Není to spíš i o závisti? Mě často zastavují ženy na ulici, kde se hledají.chlapi co chtějí tolik děti...😂 a ze by taky chtěly, leč doma to neprojde...žijete svůj.zivot, nikdo nemá právo Vám do toho mluvit, poslete je do urvitych mezí a bude klid
Jinak jde hodně znát zda jsou děti 3 nebo 4, máte vyřešené auto?
Každopádně pokud máte dostatek místa, každý člověk potřebuje soukromí, místo pro učení...nejsem zastánce jednoho pokoje na tři děti s jedním stolem, podporu manžela, pevné nervy a a myslíte si,ze by miminko Vás život obohatilo...Běžte do toho! 3 měsíce není nic...a hlavně pokud se k něčemu upinate, kor to nepůjde
Držím pesti