Třetí děcko po 36. roce, máte zkušenost?

gab7
23. čer 2013

Dobrý den všem maminkám.Ráda bych se Vás zeptala na Vaše zkušenosti s těhotenstvím a porodem po 36.roce? Jak jste to snášely,zda těhotenství probíhala podobně jako ta předchozí? Děkuji Vám za Vaše názory🙂.

brisalek
23. čer 2013

plánujeme teprve druhé (ne 3 dítě) a je mi 38, takže by mi bylo už 39 v době porodu i kdyby se nám zadařilo už minulý týden🙂. Také mě to zajímá. První deru jsem čekala v 33/34. A nespaní bylo pro mě náročné. Jinak jsem otěhotněla na první pokus a těhotenství bylo zcela bez problémů stejně jako porod císařem, kůli poloze dcery. Ale těch 5 let už může být určitě znát. Mě hlavně děsí to, že až dítěti bude 15 mě bude 54, to je hrozné☹(mojí mamce v mách 15 bylo 36🙂), ale čas už nevrátím.

nessik
23. čer 2013

Tak to mě taky zajímá, je mi 35, snažíme se o třetí, v lednu jsem o miminko přišla. A zatím se nám nepodařilo, jinak jsem vždy otěhotněla na 1. pokus ☹

janesafari
23. čer 2013

Tak to se k vám přidám-je mě 35 a za 3 týdny mám termín porodu...Doma mám 10-letou dceru,každé těhu bylo a ještě je uplně jiné...Porod ještě nemůžu posoudit,ale porod dcery byl uplně strašný,tak ted doufám v opak...
Jinak ještě se chystám i na třetí.jakmile tomuhle prckovi co se za chvíli narodí-budou tak 2 roky...V dnešní době v tom nevidím problém...Kdybych v životě neměla takovou smůlu na chlapy-tak už ted čekám to třetí... 😅
Co sem ted těhotná a navštevuju poradny a kurzy pro těhule-velká část ženských se pohybuje věkově od 32 až 40 let a čekají první... 😕 Tak proč se nevrhnout na třetí?Já na svůj věk nevypadám a zdaleka se nea něj ani necítím,tak neřeším,že v nějakých 37-38 letech vletíme ještě na třetí mimčo... 😀

maybe72
23. čer 2013

... a berete i starší? Je mi už 40, necítím se na ně ani náhodou a hlavně mám stále pocit, že nám k těm našim dvěma lentilkám ještě někdo chybí... Rok narození mi už bohužel nikdo neodpáře, už nebudu běhat po centrech asistované reprodukce, jen stále ještě doufám, že se třeba zadaří přirozeně... Mé poslední velmi chtěné a plánované těhotenství skončilo zamlklým potratem, ale říkám si, že naděje umírá poslední (jen aby mi do té doby nepošla stářím,že? 😀 😀)

ivigirl
23. čer 2013

Mě je 41let a když bude 4 dítko, vůbec mi to vadit nebude 🙂 Nejstarší 19,5 letá dcera je už z domu, skoro 13.letý chodí ob týden k ex na celý týden, takže tak nějak. Jsem unavená, ale to enní věkem, to je naším prckem, který je po tatínkovi malý rebel 😀

gab7
autor
23. čer 2013

@brisalek
@nessik
@janesafari
@maybe72
@ivigirl Všem Vám velice děkuji za Vaše názory🙂 Vím,že dnes je hranice pro první děcko posunutá.
Také už mám dva kluky 6 a 10let,a stále s manželem zvažujeme třetí.Bohužel při druhém těhotenství jsem měla spousty zdravotních problémů,a po porodu jsem se dávala dohromady půl roku.Některé trable mě trápí dodnes.A tak to zvažuju především z té mé zdravotní stránky,zda se do toho pustit ještě do třetice,či ne.
První syn měl 3200g a druhý syn 4420g.

gab7
autor
23. čer 2013

Oba porody trvaly stejnou dobu,od prvních kontrakcí do konce - 12 hodin.Při prvním těhot.mi bylo špatně první 2,5měsíce.Poté už jsem si užívala pupík🙂
Při druhém těhot. mi bylo špatně celý den a to až do 4měsíce,pak následovaly další problémy.V tom byl rozdíl mězi těmi dvěma těhotenstvími.

nessik
23. čer 2013

@maybe72 taky mám stejný pocit, že mi někdo v rodině chybí, snad se ještě zadaří. 🙂 Nad CAR jsem taky uvažovala, ale asi do toho nepůjdu, pokud to má být, tak to bude, pokud ne, tak to nebudu lámat přes koleno násilím, přece jen už 2 štěstíčka mám, ale ten pocit, že nám jeden schází je hodně intenzivní.
@ivigirl a jak je chlapeček starý?

janesafari
23. čer 2013

@gab7 Tak to jo,ale další těhu může být zase uplně jiné 😅 Ale druhý syn byl teda pěkně velký,tak se ani nedivím ,že si se po porodu dávala tak dlouho dohromady ☹
Já teda první těhu fakt super,ale porod byl strašně dlouhý a bolestivý-v bolestech sem byla 2,5m dne...Strašně pomalu sem se otvírala,jen mě chodili vyměnovat kapačky...S porodního mě 2x vyhodili,že mám ještě čas.Potřetí sem sem tam došla,že už neodejdu dokud neporodím,přes hodinu sem stála opřená o kozu než to konečně přišlo...Ale tím to neskončilo,Dr mě hodinu sešíval zevnitř i zvenku a ještě ty stehy tak utáhl,že sem trpěla celé šestinedělí... 😠 Takže děs běs...Ted čekám lepší porod a chci zkusit vanu 😔

gab7
autor
23. čer 2013

@janesafari Je fakt,že mě pomáhal gymnast.míč a manžel mi masíroval záda.mezitím sprcha.To sešívání už ani člověk necítil po takovém cvalíkovi,ale p.doktorka si taky zahrála na švadlenku🙂)
Myslím,že tenhle porod budeš mít taky jiný.I vzhledem k tomu časovému rozdílu od prvního 😉
Určitě už se moc těšíte,až budete mít konečně toho malinkého drobečka u sebe viď 🙂

ivigirl
23. čer 2013

@nessik bude mu 20.měs. 😉

janesafari
23. čer 2013

Jo,na baloně sem se taky hooodně naskákala-trochu to ulevilo-pravda...Už se cítím jak slon,a břicho mě přijde hooodně těžké,tak se těším...až to budu mít za sebou a prcek bude s náma...
Moje včerejší fotka 36+5...
Jestli nemáš zakázáno od Dr. nebo tak něco-riskla bych to třetí 😉

marecek4
23. čer 2013

já plánovaně otěhotněla když mi bylo 36 a rodila jsme v 37-těhu bylo oproti těm dřívějším přímo ukázkově tabulkové,bez problémů a dokonce jsem celou dobu chodila i do práce-dokonce do zakázané-ale z pracovní strany,jsem pošťačka a jako těhu to nesmí dělat,kvůli případnému přepadení-ale celou dobu jsem říkala,kdo by mě u nás na dědině jako chtěl přepadnout a navíc byl problém někoho za mě najít,a ty dřívější těhu-problémy s otvíráním,cysty,nemocnice-rizikové,takže teď jsem si to hezky užila 🙂

berenika39
23. čer 2013

@gab7 ahoj, první těhu - 20 roků. druhé - otěhotněla jsem v 38, porodila v 39. a neměnila bych. nedá se to srovnávat. podruhé to bylo mnohem "vědomější" 😉 😉 , neumím to popsat, ale obě děti miluju stejně, to druhé si mnohem víc prožívám.....
Jak to má být, tak to bude.
Poprvé jsem nic neřešila, bylo to ještě před revoškou, takže porod katastrofa, ale těhu jako by nic🙂)))). Ale celé dětsví syna byla jedna velká pohoda, i když jsem s ním byla od dvou let sama. Nic jsem neřešila, nic nebyl problém, všechno šlo zdánlivě hladce.
Druhé těhu bylo díky sportu před tím a dobré psych pohodě (podle mě) naprosto bezproblémové, prcek plánvaný, chtěný, těšili jsme se a to se na průběhu odrazilo. Porod SC, ale nebylo to kvůli věku, ale kvůli mému zranění v 37+0. A potom? Jeden velký mejdan🙂)))))).
Takže - rozdíl 20 let, a krom toho žádný jiný rozdíl 😀

gab7
autor
23. čer 2013

@janesafari úžasné bříško 🙂

nessik
23. čer 2013

@ivigirl tak to je krása, tak třeba se mi taky třetě ještě povede 🙂
@janesafari jsi krásná maminka a hádala bych ti tak o 10 let míň 🙂

janesafari
24. čer 2013

@gab7
@nessik Děkuju za lichotku holky 🙂 Fakt se na ty roky necítím.Pravda,i ted jako těhuli mě dost mě dost cizích lidí tyká,což mě jako na ulici,v obchodě,atd...překvapuje a od některých lidí mě to vadí...A od některých občas někdy i potěší-ale to jen někdy...Tady to beru jako samozřejmost mezi ženskýma 😀

Jinak já vždycky chtěla tři děti a nikdo je neřekl,že už na to budu stará-ten kdo mě nezná,mě na ty roky netipuje a tak to ani neřeší...Jen ve Zlíně v Prediku mě bylo řečeno,že v době TP už mě bude 35 a můžu jít na odběr plodovky 😕 Což sem nešla,když je od začátku vše naprosto v pořádku...
Dnes se rodí normál i po ,,čtyřicítce" a sou maminy v poho...Tak já si pak ještě jedno porodím v 38 😉

gab7
autor
24. čer 2013

To máš naprostou pravdu.Taky se na svůj věk necítím 😀 .
Užívej si těhotenského bříška 😉

janesafari
24. čer 2013

Sice sice už připadám jak slon a chodím jak kačena a těším se až porodím,ale i tak je těhu super...A doufám,že nám pak vyjde i to třetí-ještě bych ráda jednu holku 🙂
Jinak dnes mě Dr. dělala váhový odhad-3200g-37tt.....Tak doufám,že se sekla a jestli ne,tak už malý moc nepřibere...Mám zas brouka v hlavě,po tom prvním porodu si nejsem jistá,že bych byla schopná porodit velké dítě 😕

aronek
24. čer 2013

Ahoj, doufám, že se mně tato diskuse bude taky týkat 😀 Kluky mám v 32 a 34 letech a ráda bych ještě třetí 😉 Pokud se zadaří jak plánuji, rodila bych ve 36 😎 Každé těhotenství jiné, každý porod taky ač byly oba císařem 😕 Takže toto se asi plánovat nedá, jen císaře mám jistého 😒

nessik
24. čer 2013

Holky a otěhotněly jste v tomhle věku rychle? Já vždy otěhotněla hned, teď v lednu revize a od března se snažíme a nic. ☹ Ovulaci mám, dělám ovulační testy. Tak nevím,proč, už z toho začínám být nešťastná.

maybe72
24. čer 2013

@nessik... vůbec nebuď nešťastná, já se o třeťátko pokouším už 5 let, beru to tak, že buď to vyjde nebo ne... Mezi námi děvčaty, manžela už bych do CARu nedostala ani omylem, dvě starší lentilky se nám podařily přirozeně, ale taky se jim k nám moc nechtělo, takže mi zbývá jen ta naděje... Život je i tak moc fajn, takže to nehrotím a nezbývá než říct UVIDÍME... Drž se a nebuď smutná, ono to půjde...

nessik
24. čer 2013

@maybe72 děkuju, já to taky nechci hrotit a do CAR se mi taky nechce, já vím snažíme se chvilinku, v tomto posledním nepodařeném těhu se nám to podařilo ani nevíme jak a holčičky byly taky hned, tak mě to trochu mrzí a začíná vě mně hlodat malinký červíček, jestli mi něco náhodou nepokazili při revizi....
To se snažíte dlouho, jsi úžasně optimistická, to se mi líbí, tak držím pěsti, ať to třetě je a co nejdřív 🙂

katy2
24. čer 2013

Ahojte 🙂
Ja som prve dieta rodila ako 39-rocna a druhe dokonca ako 41 rocna 🙂 Vsetko prebiehalo uplne v poriadku, amnio som odmietla v oboch pripadoch a mam dve krasne detiky, za ktore som nesmierne vdacna..... 😵
Vsetkym drzim palce 🙂

vak
24. čer 2013

Mám 3 děti první ve 20letech druhé v 25 a třetí těsně před 39narozeninama 😉,celé těhu naprostá pohoda jen bohužel akutní císař vše dopadlo dobře malá měla rok je úžasná a užívám si s ní každý den jak jen to jde.Vnímám toto mateřství naprosto jinak než u prvních dětí a když to tu čtu šla bych snad i do čtvrtého 🙂.....

ludva
24. čer 2013

Ahoj 🙂

Rodila jsem třetí dítě v 35 letech a kus 🙂
První dítko ve 23, druhé v 26 🙂 Rozdíl naprosto žádný. Třetí těhu naprosto pohodové, možná proto, že nebyl čas nic řešit 😀 Určitě bych neměnila a všem pozdní těhu doporučuji 🙂 Mmch, konečněi mám společné téma na třídních srazech, protože mé spolužačky mají konečně také děti, jen já mám doma ještě 2 puberťáky 😎

janesafari
25. čer 2013

Je super,že to je toto téma tady brané tak pozitivně,protože až vletíme na to třetí těch 37-38letech-tak b§hví co všechno uslyším nebo si vyslechnu...Ale at-bude to přece jen naše věc...A já celý život toužím po třech dětech
Ted si užiji to druhé a za 2 roky vletím na třetí...Dostavujem dům,který je dost velký,tak ho chci trochu zaplnit 😀

marton
25. čer 2013

@gab7 tak my jsme se pro třetí mimčo rozhodli v 38 letech.Prvního syna jsme měli ve 23letech,druhého ve 28.Oba hned napoprvé 🙂 .Na třetí těhotenství jsme čekali 5 měsíců a bylo naprosto odlišné od předchozích.Čekali jsme dvojčata 🙂 .Od "prvního" dne jsem zvracela,do 15 týdne,zbytek těhu omdlévala ☹ .Porod císařem..nic moc.Teprve minulý týden jsem spala poprvé celou noc.A závěrem...kdyby se vrátil čas,šla bych do toho znova 🙂 .Ale když se mě někdo zeptá,zda je lepší mít děti dříve či později,tak neumím odpovědět.Každé má svoje 🙂 .

nadja73
25. čer 2013

ja teda nemam srovnani, ale prvni dite jsem rodila v 37. letech a druhe v 39. letech a vse v naprostem poradku.

petakk
25. čer 2013

Ahoj všichni,taky se přidám.První dítě (dcera ve 23),druhé (syn ve 29) a dnes je mi 35 let a chceme třetí.V květnu jsem prodělala zamlklý potrat,ale vše jsme zvládli a nevzdáváme to, podle lékaře jsem ok a nemáme na nic čekat.Obě děti jsem si užila tím,že jsou skoro po 6ti letech,ale od obouch jsem šla brzo do práce,taky jsme bydleli v bytě a teď jsme postavili dům,takže bysme si všichni mimčo moc přáli,určitě to bude fajn.Jen ten porod mě trochu děsí,dcera měla 4,35 a 53 cm, syn 4.41 a 55 cm,takže co mě asi bude čekat 🙂 ?Ale dopadlo to 2x,tak to jěště jednou vydržím.Všem vám přeju ať se daří nebo zadaří 😉