V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

maruska39
14. led 2010

no právě mě přijde že dobré věci stahují z trhu a špatné nechávají 😝
jj Domi byl v červenci takže potniček milion a druhé bude mít taky,je mi to jasné 😎
no to je fakt těžké jak máš MM řidiče to stačí jedna policejní kontrola a už má skluz 😅 ale stihne neboj na špatné věci myslet později jakože by to třeba nestihl 😉

maruska39
14. led 2010

kamarádky mi doporučují toto,že je to výborná věc právě i na rýmu a použití je na více nemocí tak jsem uvažovala koupit aromalampičku a při rýmě by to mohlo fungovat:

http://www2.just.cz/produkty/perla-just/

krista
14. led 2010

Maru no když nedostane pokutu tak mu to i prominu 😀 byl jeden čas kdy nosil domů pokuty furt 😝 myslela jsem si, že ho roztrhnu! 😝
Mě se moc líbí jak budete mít obě dvě děti v červenci 😵 nádherné 😵

krista
14. led 2010

Vypadá to pěkně, my naštěstí na rýmu trpíme vyjímečně, tak já ani nevím co jak funguje 😅 a malá už díkybohu umí smrkat, naučil jí to tatínek když jsem byla v porodnici 🙂 ale i tak dokáže být dítě pěkně protivný s rýmou co 😅

ren82
14. led 2010

Kristy, sex??? To je momentálně pro mě cizí slovo 😅 😀

My potničky neměli nikdy. A to je Filípek v srpnu. Musím říct, že ani opruzeniny. Což jsem se divila. Já ho mazala rybilkou, ta je fakt dobrá.

maruska39
14. led 2010

no a víš co Kristo? ty pokuty rozdává můj MM 😅 😅 😅
jj to se líbí i mě i MM tak jsme si to přáli a neuvěřitelné jak se nám to povedlo,no já doufám že to nebude rychlík jako Domi a ten červenec to opravdu bude,mě hrozně lákají společně oslavy narozenin a tak 🙂
My jsme měli rýmu asi už 4x a to 3x od zubů 😝 smrkat umíme jen ve vaně já nevím proč to neumí i normálně 🤐

devila
14. led 2010

Ta to je jasný, to neovlivní.Ale určitě to dnes stihne 🙂

maruska39
14. led 2010

ren tak rybilku jsem dostala v tom boxu jak dávají v porodce no a letěla do koše 😅 😅 mě to tak strašně smrdí že jsem fakt nemohla 🙄 opruzeniny taky netrpíme párkrát se mu zapařil zadeček (jak jinak od zubů) a pomohl zázračný pytiol 😵

maruska39
14. led 2010

ren pro mě je sex taky cizí slovo a na hodně dlouho ještě 😀 😝

krista
14. led 2010

Tak co se týče opruzenin, užila jsem si své, sama jsem si už myslela, že jsem špatná matka, Kristý byla a je hrozně háklivá, stačí jedna horší stolice a má opruzenej zadek tejden 😖 a jako malá byla opruzená opravdu pořád a malej ťuk ťuk ani jednou!!!! 😲 🙂 tak snad nejsem špatná matka, je to o tý kůži a taky ty krémy střídáme, myslím si, že na co si tělo zvykne to potom neléčí.

Maru tak ještě že jsem tady policajtům nenadávala až někam na půdu co 😀
MM si za to pochopitelně může sám, ale i jeho zaměstnavatel, chtějí aby stíhali kopec věcí ale nikdo jim neřekne jak a jediné řešení je jet jako blázen! Uznávám že když někdo řídit umí (a on to fakt umí) tak je to lepší než nějakej slimák co ani nevybere zatáčku, ale ať by řídil sebelíp tak ho může nabourat někdo jinej a zabít a radši dál nemyslet 😔

Jo jinak Rybilka mi taky smrdí, ale povznesla jsem se 😀 a fakt je dobrá 😉 nebo typická mastička z lékárny, ale drahota neskutečná! 😠

maruska39
14. led 2010

jen klidně nadávej však jsem zvyklá nadává každý 😉
jj to taky říkám kdvž jezdí rychle tak ať to umí a jak to umí tak držím pusu 😉 a o tom jak píšeš,že ho může někdo někde nabourat bez jeho přičinění tak to je moje noční můra navíc vím jak MM honí přestupce v autě a jak jezdí šíleně na majáky tak jsem kolikrát na trní jak je v práci a někdo zvoní,mám černé myšlenky a vůbec nevím proč 😨

maruska39
14. led 2010

No nic vzbudil se mi malý tak jdu konat povinnosti,mějte se pěkně Kristo držím moc palečky u DR. a dej vědět hned jak dojdeme z venku tak mrknu jak to vypadá 😉 papa

krista
14. led 2010

No Maru to je strašný a taky když se prostě najde idiot s blbou náladou a tomu policajtovi ublíží už jen protože má tu uniformu... ale opravdu radši na tohle nemyslet, nemluvit, jinak pak má člověk blbé myšlenky 😉
Já jim nenadávám, mě policajti nevadí, já jsem pokutu nikdy nedostala, no teda jednu 😖 a hned 2,5tis. za velkou bouračku, ale jinak nic 😉 🙂 akorát se klepu jako ratlík při kontrole 😀 jako kdybych měla v kufru mrtvolu nebo co 😀 ale já moc nejezdím, tak mi to může být fuk 😅

Děkujeme za palečky, já se určitě ozvu 😲 🙂

mahulena
14. led 2010

Kristo, pani mi jasne a strucne napsala, ze utnout krmeni, ze akorat ucucava, ze stejne neji, tim se ty prdy jeste zhorsuji, protoze poradne nesaje, tj. saje vlastne napul a napul mu tam jde vzduch=prdy, a ze si me proste omotava do svych sparu. Napsala jsem ji miry Justyny a jasne mi napsala, ze je akorat (Luky je nadmirac) a ze zadny krmeni.
Takze proste vyrvat. UM mi prijde blbost.

mahulena
14. led 2010

Tak jsem vas jeste tak prolitla - UM ani kasi, to delaly nase babicky a maminky 😖 , ze nas prezraly do komatu 😕 😅
Kojeni je dostatecna strava pro dite klidne do trictvrte roku, jenom. Hlavne, kdyz je Luky takovej jakej je. Proste si z tebe, Kristo, udelal otroka. Kdyz se to rozhodnete radikalne resit, tak tyden to bude hruza, ale pak prijde vykoupeni.
Jinak za sebe neumim poradit.
Drzim palce, at vyberete neco, co je pro Vas nejzajimavejsi a nejprijemnejsi.

Dneska nejak nestiham a vy jste toho zrovna tolik nakecaly:(
Ja se pustila s Justynkou do trideni oblecku pro mimino, jsme samy doma, bez programu, uz nekolikaty den, tak mi hrabe a uz jsme protivny jedna druhy, tak asi trochu predcasne, ale zkusime neco udelat, obe nas to zabavi.
Tak pa

devila
14. led 2010

Tak mi holky Sabinka moc nespala ☹ Zato Sofince je dobře s tatínkem v ložnici 😀

Jinak se mi mamka právě vě městě ptala na ten Olynth Aromatherapy a opravdu už se nevyrábí. Paní magistra tam i volala. Tak akorát, kdyby měli někde ještě v zásobě.Zkusím zajít tady k nám do lékárny, třeba tam nějaký ještě budou mít.

krista
14. led 2010

Mahu ano "bohužel" vím moc dobře že máš ty i ta pani pravdu, jen teďka nevím kde odlišit tu hranici kdy mě chce jen cucat a kdy má fakt hlad???!! Co myslíš? Jako utnout kojení úplně v noci? Ty jsi to tenkrát udělala? Já ano ale až v 10ti měs. to mi přišla už dost na to velká... ona nám tohle Kristý začla dělat po půl roce, přesně to samý, akorát že pak už ani to prso nechtěla a totéž mi dělal Luky dneska v noci. Psala jsem si o tom s manželem přes SMSky dneska a nevíme jak to řešit, vzbudí nám Kristý když bude řvát jak na lesy 😒 což on fakt umí. Jen mi teda prosímtě ještě řekni jak s tím jídlem, sebrat úplně nebo nakojit třeba po třech hodinách? To on potom zase nepochopí, proč někdy dostane a jinde ne a bude řvát akorát víc ne... a neni malinkej nedat mu už v noci?

Devi on ten spánek je hrozně proměnlivej, u nás pořád ubývá za chvilku mi bude chodit jako Kristý jednou denně ne 😅

mahulena
14. led 2010

Kristo, stanovila bych si hranici - v Lukyho veku a vaze!! - jednou za noc. Nebo udelej kompromis a udelej dvakrat za noc a za tyden to optimalizuj na 1x za noc. Do mesice bys pak uz nemela v noci kojit, hlavne opravdu pri jeho vaze je to holej nesmysl a neni to o hladu. Kojeni nenahrazovat UM, vodou, nicim. Kdybys nedavala prso, budes nosit lahve aj. a zase si na sebe usijes novej bic.
Ja to tak tenkrat udelala. Prave pisu - tyden hruzy, sousedi se nas ptali, byli jsme na socialku (ale to jsme byli vzdy, ale najednou byla vic slyset, jak celou noc nesala kozu...a nemela zacpana usta), ale pak perfektni. Hlavne fyzicky mi bylo lip.
Tusim, ze i na tom kojeni.net najdes v sekci otazek a odpovedi neco ve smyslu Neunosne nocni kojeni a tak.
Ano, s druhym ditetem je to horsi, taky nevim, jak to delat.
Dr. mi radil zapojit celou rodinu, odejit, nechat hlidat babicku, protoze ty deti nekdy rvou hrozne. Tak by treba mohla Kristy tam?!, tezko radit. Nebo se holt nevyspite nikdo a Kristy to tech par dni dospi pres den?!, neumim poradit, je to moc slozity jeste s tim druhym ditkem.

mahulena
14. led 2010

http://kojeni.net./databaze.php?mc=27
spousta dotazu na nocni kojeni, mj. i u 3-4mes mimin.
Spousta jich spi bez kojeni uz dlouho. Naopak je to problem maminek, ktere maji treba i tendenci je budit.

Email: jirina.mrazkova@seznam.cz - Využívejte, prosím, tento email jen v případě nutnosti. Těch dotazů přes email chodí neúměrné množství a již se to nedá zvládat. Pokud není dotaz akutní, tak prosím počkejte, v případě uzavření poradny, až se zase odblokuje (limit 10 dotazů denně). Děkuji za Vaše pochopení.
ICQ: 213-655-097 ICQ Status
na tento mail jsem pani psala, asi i po limitu, a odepsala mi obratem a byla moc mila. Jasne jsem formulovala, kolik Justynce je, kolik merila a vazila pri narozeni, v dany moment, a jaky mame problem - tj. 4-5 hod v noci prokojenych, u nas v posteli, rve, nelze utisit. Ma hlad? Nema hlad? Prdy?
Odepsala, ze ji prdy zpusobuju sama tou prehnanou laktaci, odriznout od kojeni, a vydrzet. Zkus ji napsat, uklidni te to a verim, ze i podpori.

krista
14. led 2010

Mahu já tam právě dneska pročítala ale snad jen jeden dotaz jsem stihla a moc jsem z toho chytrá nebyla, jen vím že ta UM nepomůže, jen jsem to prostě chtěla zkusit, ono logicky když to dítě přibývá a pak se ti budí jen aby si pocucalo co hodinu tak prostě opravdu hlad mít nemůže, je mi to jasný, jen se bojím toho učení v takhle malým věku a sama nevím kdy mu prostě dát, dejme tomu když se mi vzbudí prvně v těch 22h jak se budí, to je cca po 3h, dát / nedát??? Nechat vyřvat a dát mu třeba až o půlnoci??? A pak třeba až ráno, to je asi morbidní, no já vůbec nevím ☹ u Kristý to bylo jiný, byla větší, doufala jsem že aspoň jedno dítě tohle pochopí samo 😔
Moc děkuju za rady, jdu tam ještě juknout!

maruska39
14. led 2010

Tak koukám,že kojení je věda to nevím jak zvládnu 😅
Kristo co Dr.? šel tam MM?

mahulena
14. led 2010

Marus, svym zpusobem je obrovska pohoda davat UM (proto spousta nasich maminek nekojila, po Sunaru se super spi, celou noc, kdezto na kojeni se ti dite budi a tak), takze kojeni je opravdu kumst. Ja casto az zavidela holkam, co nekojily, neumej si vubec predstavit, co to je:(, nemyslim to spatne, myslim to tak, jak to je.

Kristo, dala bych mu v tech 22h a pak az rano, nad ranem, treba ve 4 - 5, po kojo usne a rano uz klasika den po 3-4 hod.
Me na tom nic morbidniho neprijde. Naopak mi prijde morbidni celou noc kojit...:(
Proste udelas kompromis pro vas oba, neprijde mi na tom nic tak hroznyho pro Lukyho.
Jde jen o tebe, jestli uz opravdu nemuzes, tak do toho pujdete, me do toho dohnala uz total bezmoc a vycerpani.

maruska39
14. led 2010

mahu já boužel neměla na výběr zda kojit či nekojit,boužel po týdnu nekojení z důvodu co malý ležel na jipce se mi nevytvořilo mléko a mohla jsem odstřikávat jak jsem chtěla,stimulovat bradavky a pravidelně co 3 hodiny i v noci je div ždímat a nic,byl zázrak jak jsem přinesla malému na jipku 20 ml mléka 😔 a tak to bylo celých 6 týdnů dal si ode mě tak dvacku víc jsem prostě nevymáčkla ani odsávačkou ani ručně a zbytek UM až došlo úplně 🤐 teď si to chci vynahradit 😉

mahulena
14. led 2010

Maru, jasny, vetsina holek, co nekojila, tak to tak proste bylo a "nemohly" za to. Ted si to urcite vynahradis a budes mrkat na drat 😵 😀 😵

maruska39
14. led 2010

No já tu budu sbírat informace jak na to 😅 😀 jsem v tom úplný laik 🤐

samsa
14. led 2010

Ahoj holky,
řešíte kojení, vidím. Já kojila rok a půl, ale co jsem se s tím natrápila a Neli se u toho navztekala...Jinak Kristo soucítím s tebou, tohle přesně bylo u nás, nakonec to skončilo tak, že jsem v noci kojila snad co 20 minut. Takže malá u mě v posteli, já prso permanentně venku a prostě jak se poloprobudila, tak si pocucala a já u toho klimbala. No hrůza, byla jsem jak chodící mrtvola. Utnuli jsme to tak, že prostě v tom roce jsem šla spát do jiného pokoje, v noci k ní šel manžel, řekl, že maminka ani mlíčko není, ona si pořvala, trvcalo to 3 noci a byl klid. Ale nebylo to tak, že by se v noci nevzbudila vůbec, doteď se jednou až dvakrát vzbudí, ale nedávám nic, ani vodu...
Jdu koupat, tak zatím pááá

mariap
14. led 2010

Ahoj holky, pravidelne nakukujem, či už náhodou nemáme nový prírastok a ono zatiaľ nič...
Mahu, mne to taká obrovská pohoda zase neprišla, dávať UM. Musíš vstávať, nachystať mliečko, vyvárať flaše, prevárať vodu. A v noci mi syn vstával aj na UM každé tri hodiny až do 10 mesiacov. Bol ako hodinky.
Teraz som zatiaľ moc šťastná, že kojím až na prdíky, teda skor na neprdíky ☹.

devila
14. led 2010

Ahoj holky,
tak já kojila plně 4 měsíce, malá pak začínala málo přibírat, takže jsem dávala na noc pak sunar a kojila přes den do 7 měsíců. Ale v noci jsem s kojením problém neměla, malá se budila max 2x. Kolem půl jedné druhé a pak až k ránu. To samé vlastně skoro Sofinka. Nakojím ji než usne = kolem desáté a pak vstává třeba až kolem třetí a pak tak v sedm. Tak doufám, že ji to vydrží.

Kristy - já ti to vůbec nezávidím a znovu opakuji, že máš můj obdiv, že to zvládáš. Já jsem právě měla strach, že mi to moje druhé dítě "vynahradí" i za Sabinku, ale zatím naštěstí ne.

ren82
14. led 2010

Jak sleduju, tak kojení je jedna velká věda. 😕 Já kojila týden a bylo vymalované ☹ Nebylo co ☹

mahulena
14. led 2010

Mario, tak jsi byla ta svetla vyjimka, co se mimi budilo i po UM. pak je to bohuzel tak, jak pises. Vse ma sva pro a proti. Ale vetsinou UM zabere a dite fakt spi.
Ale treba kdyz zenska chce prestat kojit a dite je zvykly se budit na kojeni, tak se budi i na UM.
Holky, ono je to fakt tak individualni..., co zenska a mimi, to jinej ritual.
Hlavne aby neco zabralo a bylo lip🙂