Nechutenství a nevolnost v těhotenství. Co s tím?

nalinka109
27. čer 2023

Ahojky ženy jdu si pro radu... Budu za pár dní začínat 4 měsíc a mám problém s jídlem (celé 3 měsíceto samé).. Ráno mám problém do sebe nacpat snídani že všeho mě natahuje. Ale to nemluvím o obědu. Sním oběd a pak mi je tak šíleně zle... U večeře opět vše zmovu.. Porce mám úplně mimi moc toho nesním. Zkoušela jsem snad úplně všechno přestala jsem skoro úplně kořenit, vysadila smažené tučné jídla a mám to prostě u všeho a do toho to šílené pálení žahy... 🥺🥺🥺Už jsem zoufalá. A s pitím to mám to samé že všeho mě pálí žáha dokonce i s vody s citronem, čaje, džusy brutální pálení žáhy. Nemáte nějaká radu co s tím jak nastartovat žaludek aby začal dobře fungovat? Nedovedu si představit že bych takhle fungovala celé těhotenství...🥺🥺🥺🥺

emillyhk
27. čer 2023

@nalinka109 Radu nemám, mě bylo zle až do konce druhého trimestru. Od 13. TT navíc dieta kvůli těhotenské cukrovce, takže těch pár jídel, po kterých mi nebylo ještě hůř, jsem nemohla 🤦‍♀️ Nebudu ti lhát, bylo to hrozný, hrozný, hrozný... Ale přešlo to. Tak držím palce, ať je ti brzy líp 🍀

beruska97
27. čer 2023

@nalinka109 džus a voda s citronem nejsou úplně vhodný pití při pálení žáhy. Ale neporadím co je lepší, mě žáha nepálila. Blila jsem až do cca 20tt, až tehdy mi začalo trochu chutnat jídlo. U mě zabírala Coca-Cola, přežívala jsem jen na ni, piškotech a suchých rohlicich. Musela jsem jíst celý den po troškách jinak mi bylo hned na zvracení. Takže za mě cola celý den a sladké pečivo, koláčky a buchty. Na zdravou životosprávu byl čas až pak. Neboj zvládneš to 🍀🍀

1pomnenka
27. čer 2023

Vodu s citrónem nebo džus bych v těhotenství vůbec neudržela.Nepila jsem ani kávu, navalovalo se mi. Jen neslazený černý čaj ( ovocný ani omylem ) a když mi bylo nejhůř, tak trochu coly. Musíš zkoušet, co ti bude sedět a co udržíš. Jez raději maličkaté porce 5x nebo 6x denně než jídlo 3x denně.

krisstina93
27. čer 2023

Nepit nic kyselého, to pálení zhoršuje, takže vysad citrony a džusy. No a pak zkus uzobavat třeba piškoty, průběžně cely den. Mě teda nepomohlo nic moc, pila sem ledovou Colu a jedla suché pečivo, neprestalo to ani po prvním trimestru.

nalinka109
autor
27. čer 2023

Děkuji moc všem za radu... Noo právě mi je že všeho zle.. pojim a konec.. nepojím a je mi zase zle takže ať udělám co udělám je mi zle.. právě jsem četla že je dobrá ta voda s citronem ale co vidím tak není.. zkusím tu colu a Piškoty a pečivo třeba alespoň po tom mi hned nebude zle.. a hold normální jídlo si třeba dám až porodim...🤣🤣🤣 všem moc děkuji.. 🥰🥰🥰

emillyhk
27. čer 2023

@nalinka109 Ještě zkus piškoty nahradit slanýma tyčinkama nebo krekrama. Mě třeba po piškotech navalovalo fakt hodně, ale takové ty silné slané tyčinky byly relativně v pohodě. A nečekaně dobře mi dělala "čína" z fastfoodu a burger z Mekáče 🙈

lenerka1
27. čer 2023

Mě pomáhala Vincentka, po doušcích, nesmí se to přehánět tuším kvůli jódu. Paradoxně mastné mi nevadilo, anglickou jsem mohla bez chleba, volské oko 3x denně, naštěstí to do 13. Týdne přešlo a změnilo se ve žravku 🙂

laxesis
27. čer 2023

Hm. Tak takhle jsem minule fungovala až do porodu😅 Pomáhala cola, led a zmrzlina. A absolutně netučné, nekořeněné jídla. Nakonec už jsem byla tak zoufalá, že jsem jedla to, co pak pude dobře ven, protože to šlo ven skoro vždycky. Humpl, vím. Po porodu jsem se najedla🤣 ale moc ti přeju, ať to brzo odezní, mě se tentokrát ulevilo někdy v půli druhého trinestru🙂 díkybohu

martulka88
27. čer 2023

@nalinka109 Pokud pálí žáha, nedávala bych si vodu s citronem, ale doslova čistou vodu bez bublinek. Jinak na nevolnosti jsem měla antimetil a byl to zázrak 😊

veru181
27. čer 2023

Kromě zmíněného mně pomáhal ještě meloun a z pití Birrel pomelo-grep (ale nevím, jestli to při tom pálení žáhy pomůže).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru