Jak na překyselení žaludku a pálení žáhy?

kikina9
5. dub 2013

Již delší dobu mám pocit překyselní žaludku a pálení žáhy, zkusila jsem na to jedlou sodu, mléko, mandle, nic nepomáhá. Nyní už mám pocit, že mě pálí žáha snad po všem. Nemáte nějaký tip, jak upravit stravu, co jíst a pít, aby se toto pálení žáhy a překyselení žaludku spravilo? Léky mi prosím neraďte, mám malé miminko, které plně kojím, takže léky nechci zbytečně jíst. Spíš mě zajímá, jak na to z dlouhodobého hlediska, abych se tohoto problému zbavila a už se nevracel.
Moc děkuji za každou radu🙂

monika6e
5. dub 2013

Zkus nalačno citron s vlažnou vodou. To mi pomohlo moc. Dokonce jsem cca po 2 týdnech téhle "léčby" byla schopná vypít ráno kafe bez bolestí žaludku. Nedávno jsem si dala třítýdenní půst (což se Tě teď určitě netýká) a zbavila jsem se zbytku problémů. Teď už si můžu dát i bílý víno, což bylo ještě nedávno nemyslitelný...

andy80
5. dub 2013

Rennie, Gaviskon je vhodný pro těhule i kojící maminky.

tymothy
5. dub 2013

Ten citrón je ideální. Na překyselení žaludku pomáhá jíst hodně syrové zeleniny a ovoce, omezit cukr, bílou mouku a maso. 🙂

anushka111
8. dub 2013

Přiznám se že sama nevím, ale pokud by vaše problémy trvaly dlouho a byly silné,tak je potřeba navštívit gastroenterologa, či jak se ten lékař jmenuje, někdy u dlouhých a silných obtíží přistupují k operaci, protože to pálení žáhy je z dlouhodobého hlediska zdravotní rizikiko pro žaludek a snad ještě nějaký orgán. 😒

kotlik6
8. dub 2013

Mám vyzkoušené super účinné a 100%přírodní české kapičky na správné zažívání, prdíky a pravidelnou stolici ,pálení žáhy,reflux....Okamžitý účinek...Používala jsem je sama asi,když byly malé 3 měsíce a fakt byl i úžasný nástup tvorby mlíčka.Malé jsem je dávala také na prdíky,měla šílené problémy.Jednou lahvičkou jsem zabila několik much jednou ranou...Pokud máš zájem o bilinky,klidně se ozvi se ,klidně podám podrobnější info.Držím palce

hojda
8. dub 2013

strouhaná mrkev, homeopatika, mě zabíral jedině Malox ostatní byl čajíček.......

kachen
8. dub 2013

Vyvarovat se kavy, korenenych jidel, alkoholu (ale to ty asi nepijes 🙂 ), stresu. Jist v klidu a pomalu. Ale pokud by obtize pretrvavaly, urcite zajdi za gastroenterologem. Hodne na to trpim. A po vysetreni pred par lety mne zjistili, ze se mne spatne dovira jakasi zaklopka na jicnu a stavy se mne vraci zpatky. Dostala jsem jakysi prasky. Uz je to par let, proto si to presne nepamatuju. Mela jsem klid, ale ted uz je to zase zpatky. 😝 Je to hnus.