Šílené pálení žáhy 32.tt. Co na to?

nikishkaaaa
1. črc 2021

Dámy, jsem dnes 31+1 tt a už nějakou dobu se potýkám s velkým pálením žáhy. Vydržím pro miminko všechno, hlavně když ještě vydrží dlouho v bříšku (jelikož první dcerka je narozená v 34tt). Ale zkusím se zeptat, co se Vám na pálení žáhy v těhotenství osvědčilo? Užívám i 11tbl. Rennie denně, v noci prakticky nespím a to mám vyvýšenou hlavu, nejím 3 hodiny před spaním, mléko nepomáhá...jen prosím neraďte mi Helicid či Omeprazol, po poradě s lékařem, je prý v těhotenství tzv. "Nízkorizikový" a proto mi ho nedoporučuje 🤷‍♀️ děkuji za všechny tipy! 🤗

goovana
1. črc 2021

@nikishkaaaa jedla soda
Mléko
Rennie

michaelarousova
1. črc 2021

@nikishkaaaa nic ale opravdu nic! 😂 nebo mozna zvykacky ale to bylo spis takovy lehky zlepseni..taky jsem v prvnim tehu trpela jako cert ..prosedela x hodin v noci…bohizel me pomaha jen nolpaza a ta se v tehu nemuze

nikishkaaaa
autor
1. črc 2021

@goovana děkuji za tipy! Nepomáhá mi z nich bohužel nic 😀 🙈

nikishkaaaa
autor
1. črc 2021

@michaelarousova to bude zřejmě můj případ 😀

mishka87
1. črc 2021

Mě pomáhal jen Gastrofruit z Dr. Maxe. Ovšem poslední měsíc už ani ten ne. Mladej byl pořád vysoko a tlačil na žaludek

veruuu_kubesovic
1. črc 2021

Vydržet...
Bohužel nepomůže nic až porodit (zažila jsem 2x a mléko, mandle, jedla soda, rennie pomohlo jen na chvilku...)

zelenaesmolda
1. črc 2021

@goovana mleko v zadnem pripade,jenom to zhorsi!

zelenaesmolda
1. črc 2021

@nikishkaaaa
Palila me zaha cele tehotenstvi,rennie ani gaviscon uz nepomahaly.Pomohl mi tamsus,takove ochucene pastilky.V nejvyssi nouzi jsem mela napsane prasky od doktora na paleni zahy,ty zabraly.Zkus se zeptat sveho obvodaka nebo na gynde.
Jeste muzes zkusit mandle.

aneta_v
1. črc 2021

@goovana četla jsem, že jedlá soda v těhotenství není vhodná 🤷‍♀️

mně pomáhalo Rennie a mléko. Co doktor na to?

moni_12
1. črc 2021

@nikishkaaaa řekněte obvodnimu lékaři o helicid. Pomůže určitě. Já brala v obou těhotenstvích

lv
1. črc 2021

Rennie, mela jsem ho i noci u postele a mandle

amazonkajanik
1. črc 2021

@nikishkaaaa nealko pivo 😉 omeprazol mi byl též v těhu zamítnut, beru jej už nějaký pátek. Ale díky pivu jsem do sebe nemusela cpát rennie a gaviscon mimo doporučené maximum

nikishkaaaa
autor
1. črc 2021

@moni_12 ten je prý dle mého lékaře zařazen do nízkorizikových léků, proto mi jej nedoporučuje

nikishkaaaa
autor
1. črc 2021

@amazonkajanik jeee, to jsem ještě nezkusila, děkuji!

nikishkaaaa
autor
1. črc 2021

@aneta_v lékař zatím říká vydržet :D pak bychom asi přistoupili k Helicidu, ale ten prý patří mezi léky s nízkým rizikem, tak jen v případě nejvyšší nouze. To se budu asi raději trápit, nechci mimčo ohrozit žádným způsobem

amazonkajanik
1. črc 2021

@nikishkaaaa mě sedlo v těhu Třeboňské nealko, jestli to je tím, že synův pradeda tam pracoval 🙄😊 i chuťově je lepší jak Birell. A ono přeci jen po obědě jedno orosene bodne 😉

adelakasova
1. črc 2021

Mě pomáhá na pálení v těhotenství Gaviskon můžou ho i těhotný bez něj bych se nevyspala, přes den když mě pálí žáha tak piju Bílinskou kyselku ta mi taky pomáhá.

biciklissie
1. črc 2021

Všechno mi pomáhalo, ale asi na pět minut. Ani jsem nevypozorovala, že by mi to dělalo víc nějaké konkrétní jídlo nebo pití. U mě nejvíc pomáhalo se, nejlépe vůbec, neohýbat. Ideálně ležet i zvýšene, ani na boku ne. Je to dost nereálné, ale čím víc se tomu vyhnout, tím líp.

sajul
1. črc 2021

Brala jsem Helicid od nějakého 25tt, po poradě jak s obvodním, tak s gynekologem. Nejdřív pomáhal, ke konci už ani to ne, pomohl až porod.

novousek97
1. črc 2021

@nikishkaaaa me hodně pomáhalo pit po troškách bilinskou kyselku. Mleko,rennie vůbec nebo jen na 5 minut😀

drep
1. črc 2021

Vzhledem k tomu, že inhibitory protonové pumpy (ome nebo pantoprazol) jsou dle předatestačního kurzu gynekologů lék první volby na nevolnosti, tak bych se nebála. Omeprazol má dokonce v spc, že jej lze užívat v těhotenství což má kromě něj snad jen paracetamol

moni_12
1. črc 2021

@nikishkaaaa no vidite, a mě jej obvodní lékařka předepsala bez mrknutí oka, že tento lék předepisuje těhotným běžně 🙂 já navíc helicid užívám dlouhodobě na potíže právě s pálením žáhy, prezila jsem tak 2 těhotenství, a kojim nyní 2. dítě, a vše ok

kikika87
1. črc 2021

@nikishkaaaa Jednoznačně omeprazol, měla jsem to stejné. V těhotenství vhodné. Ale chce to na předpis, to jsou tabletky. Nic jiného vůbec nezabiralo a to jsem zkusila všechno.

vendelinka08
1. črc 2021

@nikishkaaaa me zake pálila žáha cele tehu a bylo zo jen horší. Rennie mi uz nezabíralo, ale pomohl mi Gaviscon tekutý, sice hnus, ale zabral. Narodila se mi strasne vlasatá dcera, nevim jestli to ma souvislost, ale byl to děs. Spala jsem v polosedě a jeste jen na levém boku. Na pravém jsem vubec nemohla ležet.

skit
2. črc 2021

@nikishkaaaa zkusit přijít na to,které potraviny pálení žáhy vyvolávají, mně třeba ráno vadí pečivo k snídani, sladké,buchty, kynuté, hodně kořeněná do kyselá jídla (měla jsem salát a balzamikem a o hodně oregana,mohla jsem se pak zbláznit), pomáhá mi to mírnit klasická vychlazená okurka,mandle a pak Rennie...

zelenaesmolda
2. črc 2021

@vendelinka08
povera s temi vlasy,nema to zadny logicky zaklad.

g_m
2. črc 2021

Mně pomohlo jen porodit...

vendelinka08
2. črc 2021

@zelenaesmolda to určitě, jen u prvnich dvou mě sice pálila, ale pomohlo Rennie..kluci byli vlasatí, e tak normálně. Ale u dcery to bylo strašné a byla úplně chlupatá na hlavě. Tak jsem se tomu pak nedivila. Mozna to neni prokázáno, ale klidne to i urcitou spojitost mit může, jako proč ne?

goovana
2. črc 2021

@zelenaesmolda mě vždy pomohlo

goovana
2. črc 2021

@aneta_v blbost jedla soda prave vhodná je

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru