Holení. Poradíte, prosím?

16. lis 2022

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Holení je poslední dobou pro mě boj - na nohou mi chloupky rostou strašně rychle, navíc mám po holení často i vyrážku... zkusila jsem už kde co - vosk, depilační krém, nějaký obyč strojek... vždy velké úsilí a pomalu druhý den jsem mohla znova. PRoto jsem nakonec skončila to obyč žiletek (kupuju tak středně drahé jednorázové), ale ty vyrážky mě zlobí... Třísla beru stroječkem na to určeným (Venus), ale taky mi to nepřijde úplně top, když jsem zkusila žiletky, hned do druhého dne boláky. Techniky jsem zkoušela různé (ostřejší žiletky, olejicek, pěnu, po směru...bez efektu). Neměli byste prosím tip na "něco", co by mi pomohlo? Ideálně aby to nestalo majlant (ale chápu, že si asi budu muset připlatit). Do nějakého studia prosím ne, rada bych něco na doma... dekuju za rady!

kmarie81
16. lis 2022

Depilace cukrovou pastou - za me top

zelenaesmolda
16. lis 2022

zkusila jsi panske ziletky?ne ty jednorazove ale treba gilette fusion?

ellyem
16. lis 2022

Já se holím se sprcháčem místo pěny, po holení si dám peeling nebo si tělo omyju peelingovou rukavicí. Od té doby mám klid.

galatea_a
16. lis 2022

Epilátor ti teda nevyhovuje?

dura175
16. lis 2022

Roky se holím epilátorem a postupně mi přestalo růst asi 80 % chlupů. Je pravda, že ze začátku to bylo za cenu velké bolesti a silné vůle a není to řešení rychlé. Ale zvyknout se na to dá a teď mě to už ani nebolí.

marble93
16. lis 2022

Nedám dopustit na IPL ... X let trápení z chloupků a schovávání se.. pro mě to byl opravdu zázrak a je stále 🙂

marioneta246
16. lis 2022

Na nohy jsem vždy používala obyč pěnu na holení a vždy pupínky bílé šupiny. Od té doby co používám od Gillette holící pěnu s oilem tak se potom ani nemažu a kůže je krásná. Taky mi rostou rychle. Na třísla používám holící gel od Avonu a sice nepění, což každýmu nesedí, ale od té doby nemám pupínky a nezarůstají mi tam chloupky, což byl další velký problém. Doufám, že jsem trošku pomohla, ale za zkoušku moc nedáš 😉. Jinak používám všude venus, pánský mi nikdy neseděl a po žiletkových jsem spíš byla pořezaná.

autor
16. lis 2022

@zelenaesmolda jednou jsem je manželovi ukradla 🙂, ale přijde mi, že paradoxně když jsou ostřejší (mně aspoň prisly), tak ta moje pokožka reagovala ještě hur

autor
16. lis 2022

@dura175 to mi nevadí, ta bolest... jenže právě já tím strávila skoro hodinu (jak jsem se to snažila dělat dukladne) a za par dni už jsem cítila sem tam něco rasit... to mne štve, kdyby to vydrželi aspoň tyden

autor
16. lis 2022

@galatea_a no já měla jen jeden a nějaký starší typ, takže to úplně nezatracuju - vím, že jich je spousta, takže když někdo napíše tip na nějaký fakt dobrý, možná bych do toho šla.... ale ten, co jsem měla, byl vlastně jen o trošku lepší než holitko - vydrželo to par dni (ale doba holení byla o dost delsi), proto mě to zklamalo

autor
16. lis 2022

@marioneta246 já právě penu/gel už vzdala dávno, používám (tuším že jsem se dočetla i tady) olejicek na holení, který by právě měl být šetrný... ale i tak mám prostě pocit, že třeba ty trisla se pořádně neoholi - pořád tam nějaké pidi zbytky jsou, mám asi nějaké divné chlupy 🙄

autor
16. lis 2022

@ellyem pěnu nepoužívám, mam speciální olejicek na holení. Snažím se pak co nejvíc vyčistit, peeling jsem ještě nezkoušela...ale většinou prostě jsou ty nohy podrážděné, a když má pak holit za 2 dny znovu, je to už jasne....proto hledám I tím na něco, co by mi vydrželo dyl

autor
16. lis 2022

@marble93 mrknu na to, diky

autor
16. lis 2022

@marble93 můžu případně poprosit značku, která vyhovuje? (Snad se to tady smí🙂

paturik
16. lis 2022

Jako kdybych četla sebe... Mě po holení se dělali pupínky svěděla mě moc kůže... Koupila sem si epilátor snad tomu říkám správně to co tahá chlupy i s kořínkem... Měla sem delší dobu klid ale po tom jsem měla strašně hodně chloupků zarostlých takže to také nebyla sranda ... Nevím jak oholenou kůži preferuješ ale jeslti můžu poradit . Já si pořídila obyč strojek na vlasy komplet stehna a (|) si dělám strojkem .... V létě nosím většinou šaty nebo kraťasy ke kolenům a zbytek dolů holím od té doby mám klid ... Chloupky po holení jsou malé jako kdybych byla 2-3 dny po holení nic nevědí od té doby žádné pupínky nic

autor
16. lis 2022

@paturik dekuju, zajimavy tip 😁. No chodí teď cca 2x týdne do bazénu, tak právě potrebuju vcelku hladké...

nadja73
17. lis 2022

Nic než IPL nezabralo a měla jsem úplně stejné trable