Neumím se pěkně oblékat. Poradíte?

lamiaaa
14. kvě 2023

Zdravím ženy, předem se omlouvám za tuto diskuzi, vím, že tu řešíte spíše důležitější věci a problémy ohledně zdraví, dětí a životních situací. Ale říkala jsem si, že pořád jsme ženy a určitě v každé z nás je taková ta touha se líbit a být hezké. Tak třeba mi nějak poradíte. Nadpis zní jasně. Nevím si rady s tím, jak se oblíkat, aby mi to slušelo a i já se zároveň cítila dobře, že mi to oblečení sedí. Jsem sportovní typ, takže mi doma převažují botasky, trička, mikiny a legíny, a bohužel často skončím v mikině a legínách i ve chvílích, kdy zrovna nesportuju. Ráda bych vypadala elegantněji, ale neumím si prostě to oblečení vybrat, chodím v krámech a i když jsou nacpané zbožím, většinou si nic nevyberu, nic mi nesedí. To samý boty. Když už si něco koupím, často se stane, že to začnu nosit a už se mi to najednou na sobě zas tak moc nelíbí.
V létě naštěstí tento problém nemám, tam všechno vyřeší šaty a sportovní sandále, pro mě ideální kombinace a hlavně pohodlné. Ale jakmile začne být chladno, tak jsem v koncích. Nemám úplně špatnou postavu, ale prostě nevím, neumím si vybrat a zkombinovat oblečení a boty, abych vypadala trošku líp. Mám jistou představu, co bych chtěla nosit, často pozoruju ostatní ženy a zkouším se inspirovat, ale v krámě (ani na internetu) bohužel nikdy nic ucházejícího nenajdu. Bohužel nemám žádnou kamarádku, která by se mnou šla nakupovat a poradila mi.

zanett
24. kvě 2023

@ninive211 Myslela jsem to tak, ze treba kalhoty s primesi vlny muzu nosit od listopadu do brezna, ovsem nosit v tomto obdobi rifle znamena, ze je mi pekelna kosa. V lete zase kalhoty z lehcich materialu, protoze v riflich je vedro. Jsem zastancem toho nosit rozdilne obleceni podle prilezitosti a pocasi, proto tedy nechapu tu oblibu noseni rifli do kazdeho pocasi a na kazdou prilezitost.

ninive211
24. kvě 2023

@zanett No jo, jenže vem to tak, jak tráví čas většina lidí - jede ráno do práce autem anebo MHD, venku celkově pobude max. 15-20 minut? To prostě vydržíš. Ale v budově v práci pak sedíš i 9 hodin při 22 stupních (pravda, letošní zimu, jsme měli extrém, u nás škrtili topení, že fakt některý kolegyně měly ty dva svetry a rukavice...pak si hodně lidí stěžovalo, tak to trochu upravili na "normální" snesitelné teploty), takže je potřeba se obléct podle toho, v jakém prostředí budeš trávit většinu času během, dne. Někdo i v zimě nosí šaty a pod to punčocháče (osobně nechápu, ale je to vcelku běžné). Svršky - kabát, bundu, svetr sundáš, zatímco kalhoty málokdo asi nosí pod sebou dvě vrstvy a v práci se převléká...neznám nikoho takového (pokud nemá v práci předepsanou uniformu).

zanett
24. kvě 2023

Ja teda nechci chodit s kuzi na trh, ale udelam vyjimku a dam sem fotky kalhot, ktere jsem si zrovna nedavno poridila. Vsechny jsem si nechala lehce upravit u svadleny, aby mi perfektne sedely (fotky jsou produktove, prevzate ze Zalanda a About You).

zanett
24. kvě 2023

Viz vyse. Mam tedy doma kalhot spousty, tyto troje jsou jen na doplneni satniku. Ja teda absolutne nenosim sportovni modu, pouze elegantni, jen pro vysvetleni 😉 Vsechny ty kalhoty jsou milionkrat pohodlnejsi nez ty nejpohodlnejsi rifle. V tomto pocasi kombinuji s lehkymi svetriky na telo (vypada to lepe nez tricka), idealne 3/4 rukav. V teplejsim pocasi halenky bez rukavu atd.

zanett
24. kvě 2023

Mam tyhle kalhoty v sede barve, na leto super idealni, ja je teda kupovala za plnou cenu😖
https://www.orsay.cz/svetle-sede-zkracene-kalho...

ninive211
24. kvě 2023

@zanett Hele, ty krátké z orsay vypadají fakt dobře👍 Něco takovýho bych potřebovala taky, jen bohužel nemají moji velikost.