Philips lumea. Může poškodit zrak?

dddenisa
3. led 2021

Ahoj holky, vcera jsem poprve vyzkousela Philips lumea prestige na nohach od kolen dolu. Spatne jsem si precetla navod a koukala se pri osetreni na cervene svetlo zablesku. Po osetreni me strasne bolely oci, doufala jsem, ze se z toho vyspim, ale bohuzel od rana mam rozostrene periferni videni a koukani do displeje telefonu mi take nedela dobre. Nemate s tim nekdo zkusenost? Odezni to? Dekuji

janule1940
3. led 2021

@dddenisa no tak ja bych co nejdrive navštívila očního lékaře.pokud i ted rano problém přetrvává.aby nebylo možné třeba zrak ted zachránit a později už nebylo poškození trvale.Prece jen jde o něco podobného laseru,a ten je pro zrak fakt nebezpečný.

janule1940
3. led 2021

@dddenisa na US webu odpovida lekar to samé - k významnému poškození by nemělo dojít,pokud ale vidíte záblesky,cerne skvrny,vidíte rozmazaně nebo mate jiné potize s viděním,meli byste navštívit lékaře.

dddenisa
autor
8. únor 2021

Vse dobře dopadlo. Lékař poškození zraku vyloučil a během par dni problémy ustaly a vše se vrátilo do normálu. Ale bylo to fakt asi 3 dny hodně nepříjemné, tak nekoukejte, kam nemáte. 🙈